• ,

Як часто підкручувати ортодонтичну пластину?


Як відомо, ортодонтична пластина встановлюється для того щоб випаравити прикус, вирівняти зубний ряд. В нашому випадку, сину 9 років, необхідно вирівняти зуби і поставити на місце один верхній моляр, який через брак місця почав рости в середину ротової порожнини.

Хто не в курсі, ортодонтична пластина складається з двох різних половинок, які тримаються завдяки двом механізмам, один з який являється пристроєм, що розсуває їх. Половинки розсуваються, тиснуть на щелепу і вона розширяється.

Звісно, процес розширення пластини є повільним, на прийомі у ортодонта, коли сину встановлювали пластину, останній запропонував схему — два рази на тиждень. Тобто, два рази на тиждень під робити четвертину оберту механізму. Розширення відбувалось зовсім на маленький діапазон, але не дивлячись на це син говорив що відчуває розширення пластини. В перші 10-20 хвилин він говорив про дискомфорт у роті, а потім звикав до нового розміру пристрою.

Як на мене, такий темп був доволі стрімким, через три тижні син почав говорити, що під час відкушування якихось твердих продуктів, наприклад, скоринки хліба, він відчував біль в верхніх різцях. Через місяць носіння пластини у нас був перший візит до ортодонта, який помітив позитивні тенденції від використання ортодонтичної пластини. Також він сказав, що варто й надалі продовжувати обрану схему — підкручувати пластину два рази на тиждень.

Але коли ми йому розповіли, що в дитини почались больові відчуття в зубах, в рекомендацію була внесена корректива. Тепер ми підкручуємо пластину кожні 5 днів. Я навіть не уявляю яка буде відстань між пластинами через місяців 5 і як буде виглядати зубний ряд дитини через цей час.

Брекети + пластинка

Хочу розказати про несподівану для мене подію. Прийшовши до ортодонта, я очікувала вироку: «Брекети !». Але я зовсім не очікувала, що мені порадять надягти ще й пластинку. Та довелося. Моя верхня щелепа сильно перекривала зуби знизу і прикус був неправильний. Тож мені й прилаштували пластинку на піднебіння так, щоб зуби зціплювалися правильно.
Та як мені було незручно в перший місяць! Мало того, що зуби від брекетів болять, то і жувати я майже не могла, бо жувальні зуби були на достатньо великій відстані один від одного. Доводилося жувати різцями об пластинку. Спочатку мої верхні зуби були щільно розташовані і не було проміжків. Тепер вже майже всюди видимі проміжки і пластинка зовсім не щільно прилягає до зубів. Та й жую я вже нормально. Прогрес! Можливо, вже через місяць-два її знімуть)
Отже, коли йдете до лікаря-ортодонта, знайте — очікувати вас може будь-що, включаючи пластинку з брекетами. Я називаю таку ситуацію «Комбо»
Та що не витерпиш заради красивої посмішки!

Брекети активної і пасивної дії

Нещодавно в розмові з іншим брекетоносцем мене запитали, який тип брекетів я ношу: активні брекети чи пасивні. Чесно кажучи, я не мала уявлення, що брекетоносець має на увазі. Того ж дня я спитала в друга-гугла що ж це таке: пасивний і активний тип брикетної системи. Подивившись декілька сайтів з описами, я зрозуміла, який тип брекетів ношу: активної дії.
А в чому ж взагалі різниця?
  • ,

Чому ми поставили ортодонтичну пластину


Ще кілька місяців тому ми навіть гадки не мали про існування ортодонтичних пластин, і зовсім не здогадувались про те, що їх прийдеться носити нашій дитині. Але давайте все по порядку.

Нашому сину 9 років, під час переходу з молочних на постійні зуби ми стикнулись зі стоматологічними проблемами. Уважно подивіться на молочні зуби 6-річної дитини, в більшості випадків вони не дуже щільно розташовані, між ними доволі широка відстань. Це не просто так, справа в тому, що постійні зуби більші за розміром ніж молочні. Якщо молочний зуб випадає, за рахунок великої відстані між цими зубами постійні зубки мають достатньо місця для свого росту.

В нас ситуація була інша — молочні зуби були досить щільно розташовані, тому постійним зубам не вистачало місця. В результаті цього одного разу ми побачили, що в дитини збоку від молочного зубчика почав пробиватися постійний. Причому ріс він в середину ротової порожнини. Після огляду зубів ортодонтом було вирішено молочний зуб видалити, щоб дати місце постійному.

Видалення молочного зуба не вирішило проблеми, постійний зубчик продовжував рости в середину, тому лікар порекомендував встановити ортодонтичну пластину. Саме з цього моменту ми як батьки почали більш глибоко знайомитись та вивчати тему виправлення прикусу з допомогою ортодонтичних пластин.

Безпосередньо сам лікар-ортодонт розказав всі аспекти носіння пластини, з якими труднощами стикнеться наша дитина. Також ми дізнались про відповідальність, яка лягає на нас як батьків. Зваживши всі «за» та «проти», побалакавши з сином ми прийняли рішення встановлювати ортодонтичну пластину.

Далі все пішло досить швидко — під час візиту до ортодонта він зробив зліпок верхньої щелепи дитини, ми заплатили аванс і вже через півтора тижні пристрій був виготовлений. Ми розуміли, що зробили перший крок досить тривалого шляху, ми усвідомлювали що йти потрібно довго, ми знали що на цьому шляху будуть різноманітні складності, але до цього були всі готові. Готові ми як батьки і була готова наша дитина.
  • ,

Як довго носять брекети?

Привіт!
Напишу відразу, що я проносила брекети 1 рік, але це нічого не означає.
Кожна людина індивідуальна, тому й час лікування індивідуальний.
Загалом я знаю людей, які проносили брекети з місяць, але це були ті, хто хотів трошечки відкорегувати свою дугу посмішки. Ті хто носив до пів року — це були молоді дівчала та хлопці (6-11 років). Через свій вік вони мали перевагу, тому що чим ти молодший, тим зубки піддаються швидше корегуванню. В деяких випадках можна обійтись і пластинкою, але потрібно вчасно звернутись до лікаря, а ще краще ходіть до нього 1 раз в пів року. Я після брекетів виробила для себе звичку, щоб і справді відвідувати стоматолога раз в пір року, маю гарний результат — вчасно помітили задачі, які швидко вирішили. Знайома була з тими, хто як і я проносив брекети лише 1 рік, але більшість з цих людей, також носили пластинку до цього, яка їм не допомогла. Це були люди вже від 18 і до 23 років. Лише з кількома була знайома, які проносили брекети 2 та 3 роки, а все через те, що не вчасно звернулись до лікаря і зуби, в прямому сенсі, попливли, неначе на хвилях. Бачила фото посмішок цих двох людей і чесно скажу, що то був кошмар, і я не вірила власним очам, що зараз переді мною, коли вони посміхаються, я бачу таку суперову посмішку, набагато кращу аніж була.
Мені лікар говорив, що більше 3 років не можна носити брекети, тому що зуби перестають триматись і починають розслаблятись. Це як з зором, якщо носити окуляри завжди і не виконувати вправ, то очі перестають бачити різко. Багато людей носять окуляри саме через свою лінь робити вправи. Про деякі вправи, які мені радив стоматолог, я напишу в іншій міні-статті.
Щасти тобі!
  • ,

Останній штрих - капи .

Капи мені заказували не зразу. Що таке капи можна прочитати тут Як зберегти посмішку після зняття брекет- системи. Капи; Рекомендації після зняття брекет-системи.
Але це просто текст, що вони собою представляють в реальності є статті блогерів. Але так я вела теж свій блог, потрібно завершити історією про капи smile
Для початку мені зробили реконструкцію моїх зубів. Їх естетичний вигляд і до установки брекетів був не дуже а після носіння брекет — системи ще гірше — різноманітні нащерблення. Оновляли і верхню щелепу і нижню. І тільки після того заказали капу. Перше це було те що засмутилась, знову щось носити, не забути головне вдягнути і дальше дискомфорт, не враховуючи ретейнери. Але як показує час, до всього звикаєш. Так і тут. Перший тиждень не комфортно, а дальше і забуваєш що колись була без кап.
Розбиваючи усі міфи- вони не натирають ( це якщо ортодонт усе вірно зробив), з ними можна говорити, пити рідину можна теж. І інколи я легенько могла щось і поїсти. Просто я їх ношу коли дома, на ніч ставити це обов'язкова річ а в день по можливості.
Була у мене ще така історія. За два дні я ні разу не оділа капи, забула. І коли на третій вечір оділа передній зуб відчував тиск кап. Так що не даремно мені сказали носити. Спочатку було страшно що носити їх потрібно рік — два. А після того випадку я думаю немає нічого страшного якщо ще на якийсь час продовжу період носіння.
І мої капи…


І ще доглядати за ними не важко, я коли чищу зуби якщо не забуду проведу зубною щіткою по них і все.

Чому вони кровоточать? Є відповідь!

Отже, я знайшла багато інформації щодо кровоточивості ясен. Наприклад, тепер можна якщо не пояснити причину моїх кровотеч, то хоча б припустити, чому відбувається цей процес. Думаю, й вам трапляється іноді побачити кров у пінці від пасти або в раковині під час чищення зубів. Пропоную Виявити причини кровотечі!

Приводом для кровотечі з ясен може бути таке:
1. Неякісний і неправильний догляд за ротовою порожнино. (Тут я іноді хал турю). Наприклад, занадто велика жорсткість щітки або сильний тиск на зуби під час чищення призводять до виділення невеликої кількості крові.(Вибирайте щітку правильно!)

2. Невиконання правил гігієни. Більшість людей витрачають на чистку зубів приблизно півхвилини. За цей час важко очистити зуби від нальоту та інших частинок цілком. Тут згадується старенька приказка «Одна минутка – не в счет, две минуты – сойдет, три минуты – чистый рот!». І мені мій лікар радив витрачати не менше двох хвилин на процес чищення зубів, особливо враховуючи брекети.
3. Хвороби. Не хочеться думати, що в мене є якась хвороба, але все-таки кровоточивість може бути симптомом таких хвороб: гінгівіт, пародонтит, пародонтоз…

4. Побічна дія. Деякі ліки знижують індекс згортання крові. Класичним прикладом є аспірин. Якщо ви надаєте перевагу цим пігулкам від голови й водночас дивуєтеся, звідки кров у вашому роті, саме час обрати заміну аспірину.
5. Дієта. Як не дивно, хоча, чому не дивно? Цілком закономірно, що раціон впливає на стан здоров’я. Отож неповноцінна дієта погіршить стан ваших зубів. Якщо ви зараз на дієті, і так само, як номер 4, не розумієте, чому кровоточать ваші ясна, краще обрати іншу дієту, де будуть в більшій мірі наявні вітаміни Ц, Б, К, Є.

6. Стоматологічні процедури. Буває, що після професійної чистки зубів або іншої процедури, де ясна піддаються впливу, може з’являтись кров. Зазвичай, це побічне явище зникає через декілька днів чи тиждень. Інша справа – неякісно встановлені коронки або протези. Тоді у вас можуть початися серйозні проблеми, тому вчасно бийте на сполох.

Шість найбільш частих причин кровоточивості ясен наведені. В принципі, я не відчуваю себе хворою на пародонти, пародонтоз абощо. Знаючи ці хвороби, я розумію, що були б й інші симптоми. Думаю, варто перевірити список побічних дій препаратів, які я приймаю від болю голови, горла, щоб бути попередженою, але немає таких пігулок, які я п’ю завжди, регулярно, тож цей варіант теж можна відкинути. І, звісно, я буду обережніше поводитися з аспірином.
На дієтах, я, хвала небесам, не сиджу, тому й харчуюсь повноцінно. Навіть вітамінчики п’ю))) Та й жодних процедур мені не роблять. Думаю, в кровоточивості ясен винен мій недбалий догляд, але так важко іноді змусити себе зайвий раз почистити зуби. Хоча, якщо так міркувати, то він і не зайвий, а навіть навпаки. Також, брекети, ймовірно, тиснуть на зуби, заважають яснам, тому вони можуть страждати.
Сподіваюся, якщо покращити гігієну, все саме по собі залікується.

І такого більше не буде! point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2

Є новини

Привітики. У мене є новини. Слухайте.
По-перше, знову відпав брекет-лиходійник. Не знаю, що й робити, адже лише тиждень, як минула корекція, потрібно записуватись на підклеювання до ортодонта, а мої наступні дні дуже завантажені екзаменами й підготовкою до них. Ще не дзвонила лікарю, не хочеться розповідати про проблеми, але доведеться… Ех, місяць маленький мій протримався на зубі (я його доволі часто збивала при жуванні раніше). Проблема полягає в тому, що без заміни дуги (положення дуги) він може й не приклеїтись… Зуб, який брекет не тримає вже зсунувся. Я переживаю, що доведеться чекати нової корекції, яка відбудеться не швидше, ніж через місяць.
По-друге, в мене трохи кровоточать ясна. Так, знову. Раніше я страждала від цього, коли загноїлись ясна, а тепер я не знаю, чому це відбувається. Можливо, брекети впливають на зуби, які, коли рухаються, пошкоджують ясна? Хоча це малоймовірно… Не знаю і все. А ще туди, в ясна, могли забитися часточки їжі й і спричинити тиск, тому з’явилася кров. Думаю, мені треба трохи дослідити це питання, я напишу вам, що мені розповіли з цього приводу мої таємні джерела wink wink

Весна прийшла. Гіповітаміноз. Кальцій.



Привіт, мої любі. Як поживаєте? Зараз мій настрій покращився, вже чекаю-не дочекаюся наступної корекції, де відбудуться нові зміни, прогрес у моєму лікуванні.
А поки я хотіла вам нагадати, що надворі – весна. Не дивлячись на те, що поки не зовсім тепло, та весна вже вступила в свої права. Звісно, це чудовий час пори, та нам, брекетоносцям, варто з пересторогою ставитись до таких змін природи. Ви, я думаю, знаєте, що весна – час гіповітамінозів. І найстрашніше для тих, хто носить брекети — недостатня кількість кальцію в організмі.
Добова норма цього елементу для дорослої людини приблизно 800-1500 мг. Лише 25-40 відсотків з цих мг наш організм здатний засвоїти з їжі. У процесах засвоєння кальцію бере участь вітамін D, а він, в свою чергу, виробляється організмом під час перебування на сонці, тож не гребуйте можливістю погрітися на променях, бо це пов’язано з вашим здоров’ям.
Кальцій міститься не тільки в кістках. Ось декілька його функцій, про які ви могли не знати: він бере учать в обміні речовин, передачі нервових імпульсів, забезпечує рівновагу між процесами збудження та заспокоєння в корі головного мозку, регулює скорочення серця та інших м’язів, кровотворенні, підвищує стійкість організму людини до токсинів, впливає на активність ферментів…
Ви бачите, що цей елемент дуже потрібний нашому організму, а в разі його недостатності вас чекатимуть різні хвороби, зокрема остеопороз. Отож, щоб не допустити жодної хвороби, будьте обачливі.
Симптоми недостатності кальцію в організмі людини:
1. Біль в суглобах;
2. Ламкість нігтів;
3. Екзема;
4. Високий рівень холестерину в крові;
5. Пришвидшений пульс;
6. Безсоння;
7. М’язові спазми;
8. Нервовість;
9. Оніміння рук, ніг, судоми;
10. Депресія;

Вище наведені основні проблеми, які можуть з’явитися в людини у зв’язку з гіповітамінозом цього елементу.
Тому я наведу список продуктів, які впливають на кількість кальцію в організмі.
Джерела елементу (горіхи, насіння): кунжут, мак, мигдаль, фундук, фісташки, насіння соняшника (Сушені фрукти) інжир, (молочні продукти) молоко, сир, (риби, морські продукти) лосось, ламінарія, (овочі с зеленим листям), капуста, спаржа, базилік, шпинат, рукола, шкірка лимону, крес-салат, селера, черемша, кріп, петрушка, вівсяна крупа, боби, соя, квасоля, часник будь-які коренеплоди.
Досить багато кальцію міститься в грибах, але при варінні або обжарюванні він розщеплюються. Тільки в холодному солінні в грибах зберігається кальцій.
Слива, редис, хурма, буряк допоможуть надходити елементу в організм. До речі, кальцій засвоюється тільки у сполуках з фосфором, а продуктами, які містять одночасно і кальцій, і фосфор є редис, селера, салат.
Взагалі найкращим джерелом кальцію є шкаралупа яйця. Колір шкаралупи значення не має, але перепелині яйця містять набагато більше кальцію порівняно з курячими. Кальцій з шкаралупи засвоюється майже на 100 відсотків. До того ж шкаралупа багата на інші корисні речовини: мідь, залізо, марганець, молібден, фосфор, селен, цинк та інші.
Сподіваюсь, стаття була пізнавальною, і ви цієї весни допоможете своєму організму з вітамінами та мінералами. Будьте уважними до свого здоров’я!

Дратує. Куди поділась мотивація?


ДРАТУЄ
Доброго вечора. Останнім часом у мене дивний настрій. Через те, що я бачу результати носіння брекет-системи, мені хочеться ще й ще. Більше, краще, швидше. Так бажаю мати рівні зуби, красиву посмішку!
Але з іншого боку мене трохи бентежить і дратує, що ще жодний місяць я не виносила повну брекет-систему: то в мене тільки верхній ряд був із брекетами, то відпадали окремі частини системи, то не було кільця, то вилазила дуга… Навіть зараз у мене немає брегета на п’ятому зубі, бо його не вийшло приклеїти на минулій корекції. Це мене збентежило тоді, та й зараз бентежить: як це, цитую: «Не виходить приклеїти. Давай наступного разу»???? На мій погляд — просто свинство, чому я маю витрачати дарма цілий місяць. А раніше були проблеми з кільцем, минулого разу мені його закріпили і — що б ви думали – не довели туди дугу. Останні жувальні зуби теж проблемні, тому для мене важливо, щоб вони вирівнювались. Раніше кінчик дуги постійно вислизав з відведеного йому місця в кільці й ранив шкіру. Тоді я попросила його добре закріпити, але, от біда, він знову не там, де повинен бути!
Скоро корекція, залишився тиждень. Я мрію вже, коли брекет-система буде повністю вкомплектована і працюватиме найкращим чином.

Не знаю, скільки ще доведеться перетерпіти з цими брекетами. Хоч це й лікування, процес носіння дається важко. До того ж це лікування втручається в усі сфери життя, а ми, брекетоносці, звикаємо до них. Мені трохи набридло носити брекет-систему, може, мені не вистачає нових вражень?)
На наступній корекції оберу собі інші резиночки, отримаю брекет, який минулого разу не приклеївся, мені нарешті знімуть пластинку після довгих вагань і обіцянок. Я позбудуся незручностей, пов’язаних із цим ортодонтичним приладом, і життя стане легшим. Сподіваюсь на це. Головне – завжди залишатись оптимістом і не звертати уваги на ці невеличкі свої невдоволення!
.