• ,

Перші три дні найважчі


Існує думка, що людина звикає до чого не будь за двадцять один день. Після сплину цього часу звичка залишається назавжди. Протягом цих двадцяти одного дня людина має можливість відмовитись від цієї звички, досить часто організм протягом цього часу чинить різний опір.

На щастя щоб звикнути до ортодонтичної пластини в роті не потрібно чекати так довго. Під час прийому у ортдонта, під час видачі та встановлення пластини, лікар повідомив, що процес звикання до інородного тіла в роті триває максимум три дні. Протягом цього часу можливий дискомфорт, але вже через три доби він зникає.

Дійсно, перші три дні для сина, а саме йому була виготовлена та встановлена ортодонтична пластина, були найважчими. По перше, змінилась його дикція, так як пластина доволі велика, тому цілком природно, що вона заважає говорити. Він почав шепелявити, прицмокувати між словами як колись це робив такий радянський політик Брежнєв. По-друге, ортодонтичний пристрій тиснув на зуби та піднебіння, а це викликало певний дискомфорт, навіть невеликі больові відчуття.

І ще один неприємний аспект, який найбільше не сподобався нашому синові — пластина заважала йому нормально їсти. В перший два дні з пластиною він міг споживати тільки м'яку їжу — хліб, яблука, овочі, все це йому не вдавалось жувати. Це його дратувало, а також непокоїло й нас з дружиною як батьків. Ми його втішали, що через три, два, один день все припиниться і в подальшому він не буде мати неприємних відчуттів.

На щастя відчуття дискомфорту дійсно припинились, дійсно через три дні дитина вже не відчувала стороннього предмету в роті, точніше він їй не заважав.
  • ,

Смак ортодонтичної пластини


Не знаю чи ви читали роман німецького прозаїка та драматурга Патріка Зюскінда «Парфюмер. Історія одного вбивці», на крайній випадок можете подивитись однойменну художню стрічку, зняту на основі художнього твору. Головним героєм роману та кінострічки є Жан-Батіст Гренуй, який мав унікальний дар — ідеальний нюх. Він розрізняв запахи всього на світі: людей, тварин, рослин і навіть неживих предметів — каміння, землі, Гренуй говорив, що він відчуває навіть як пахне скло.

До чого я це все веду? Не потрібно мати якийсь унікальний нюх, щоб відчути як пахне ортодонтична пластина, особливо це стосується нового виробу, який тільки прийшов від зубного техніка. З моменту встановлення пристрою в рот і до приїзду додому пройшло хвилин 30, а син жалівся на те, що в роті у нього присмак пластмаси.

Я навіть почав переживати, що нам підсунули щось неякісне і почав планувати свої дії на завтрашній день, коли я поїду пред'являти претензії до стоматологічного кабінету.

Але згодом я заспокоївся, ввімкнув логіку та вирішив провести деякі маніпуляції. Я припустив, що пластина нова, в процесі виготовлення матеріал, з якого вона зроблена піддавався різноманітній температурній та механічній обробці. Тому було вирішено помити пластину з милом, а потім ще почистити зубною пастою.

Мої припущення виявились правильними, після «купання» в мильній воді, а потім ретельному чищенню зубною щіткою з зубною пастою запаху не залишилось навіть сліду. Син коли вставив пластинку в рот, то відразу заявив, що в неї пропав будь-який присмак та запах. За його словами було тільки відчуття свіжості від пасти.

Тому якщо ви стикнетесь з аналогічною проблемою, спробуйте вчинити так як ми. Скоріше за все пластмасовий присмак та запах пластини — це запах нового виробу, вже після першого його чищення він безслідно зникає. В подальшому варто тільки притримуватись правил гігієни порожнини рота і проблем з появою запахів зовсім не буде.
  • ,

Перше знайомство з ортодонтичною пластиною


Перша частина історії вже була мною написана, вона знаходиться тут, а сьогодні продовжу. Я дуже добре пам'ятаю той день, коли ми з сином їхали до ортодонта, ми знали що ортодонтична пластина виготовлена і що саме з цього дня в житті сина приблизно на рік почнуться зміни в житті. Також ми сподівались, що відбудуться зміни з його зубами та прикусом.

На прийомі в лікаря-ортдонта син за звичкою сів в стоматологічне крісло, я став поряд і нам дістали з шухляди та показали саму ортодонтичну пластину. Побачивши її у мене виникла відразу асоціація з зубними протезами для літніх людей, також я подумав — «Як таку штуку можна постійно носити в рості?». Сина схожа такі думки не турбували, йому було просто цікаво і він з захватом слухав повчання людини в білому халаті.

Спочатку нам показали як потрібно проводити розширення пластини, в першій місяць це необхідно було робити два рази на тиждень. В комплекті йшов спеціальний ключик, який вставляється в розширювальний механізм. Потім лікар показав сину як необхідно вставляти та знімати ортодонтичну пластину, зауваживши що це слід робити правильно. Звісно, був лікбез про правила носіння, про всі аспекти гігієни та на що варто звертати нашу увагу як батьків. Консультація ортодонта була дуже хорошою, так як по її закінченню в мене не було жодних запитань.

Зі стоматкабінету син вийшов з ортодонтичною пластиною, яку за прогнозами лікаря йому прийдеться носити від шести до дванадцяти місяців.

Ще на прийомі лікаря останній наголосив, що звикання до пластини в дитини проходить протягом трьох днів, тому сина я настроїв, що перші кілька діб можливий дискомфорт з пластиною, а в подальшому все буде гаразд.

Фторовмісні пасти корисні при носінні брекетів

Пасти, в яких міститься багато фтору, корисні в безлічі ситуацій, у тому числі і при носінні брекетів. Справа в тому, що після тривалого носіння брекетів на зубах утворюються білі плями, з яким пасти з фотором успішно справляються. Це було доведено шведськими вченими з Malmo University.

Дослідження показали, що у 85% відсотків які носять брекети, на зубах відзначалися білі ділянки різного розміру, які насправді представляють собою поразки емалі.

У третині випадків таких поразок зубні пасти з високим вмістом фтору (в 4 рази більше, ніж у простих зубних паст) допомогли справитися з проблемою. Дослідження проводилися серед дітей від 11 до 16 років — люди саме цієї вікової групи найчастіше носять брекети.

Для дослідження вчені використовували п`ять стоматологий і більше чотирьох сотень клієнтів. Половині з них давали фторовані пасти, а іншій половині — абсолютно звичайні пасти. Всіх сфотографували перед початком досліджень, а потім почали проводити спостереження, які тривали 20 місяців.

Дослідження, в кінцевому рахунку, показало, що у людей, які користувалися звичайною пастою, у 45% збереглися білі плями на зубах. У тієї ж групи, де люди користувалися пастою з високим вмістом фтору, цей показник склав 34,6%. Так що після носіння брекетів стоматологи рекомендують зупинити свій вибір на пасті з фтором, зрозуміло, після консультації з лікарем.
  • ,

Новий сайт breket.in.ua

Наш сайт оновився, тепер він більш соціально-орієнтований.
Якщо вам не вдається зайти на сайт з вашим логіном і паролем — спробуйте відновити свій пароль. Новий пароль прийде на ел. пошту.