Слово - не горобець

Лише декілька днів тому я писала про те, що все повторюється. До того ж я вважала, що нічого нового теж не трапиться. Та, мабуть, доля вирішила мене провчити. Не встигло минути й доби від часу, коли я робила останню публікацію, а зі мною знову несподівані речі робляться.
Уявляєте, відпав ще один брекет. Це дуже дивно, як на мене, адже я не маю жодного уявлення, чому так трапилось. Якщо брекет на першому зубі нижнього ряду міг відпасти через мінімальне порушення норм, наприклад, неправильне кусання їжі, то цей…
До речі, брекет відвалився від четвертого зуба і теж нижнього ряду. В мене є здогади, що проблема в клеї. Думаю, що з часом він зменшує свої властивості, псується.
З іншого боку, треба взятись за свій раціон. Ще раз переглянути список небажаних продуктів, змінити харчування. Іноді настільки важко відмовитись від цукерки з нугою, горішками. Або від пластівців, інших смаколиків. Впевнена, ви знаєте, як це.
Мені трохи навіть соромно, адже я, мабуть, винна у тому, що брекети відпадають.
Але з іншого боку, добре, що він відпав зараз, а не після корекції. До речі, корекцію я перенесла на сьогодні, бо у вівторок була дуже завантажена і не встигла. А ще я не сказала ортодонту, що брекети відпали, тож для неї це буде неочікувано.
Ця корекція буде цікавою та болючою. Мені ж мають закріпити кільце на вісімку, з якої його зняли через запалення. Тому сьогодні після шостої чекайте новин, певно, я матиму, що розказати.
Гарного дня!
  • ,

Пасти.Мій вибір.

Добрий день, як і казала, сьогодні пишу ще про три пасти із серії «SPLAT»: «Зелений чай», «Актив», «Біокальцій». І хоча може здатися дивним, але недоцільним такий ретельний опис пасти. «Нащо вона це робить?» — скажете ви. Але я вважаю, що паста – дуже важлива частина нашого світу брекетів. Все життя ми чистимо зуби однією пастою, яку звикли купувати і рідко змінюємо звичку, та іноді завдяки рекламі можемо спокуситися на дешевий, неякісний товар, а іноді й на дорогий і також неякісний.
Тому я хочу розказати чому я вибрала цю марку, і не для реклами, а задля того аби ви теж могли подумати, наскільки ваш вибір є корисним для ваших зубів.
Моя паста не містить фтору, хлоргексидину, триклозану – небезпечних хімічних речовин. Також вона містить меншу кількість ПАР – Поверхнево Активних Речовин, які містять усі пасти. А ваша? Перевірте! У складі ПАР вказані, як SLS, але якщо ви не знайдете складу або ще з якихось причин не зможете дізнатися, то просто згадайте, наскільки сильно піниться ваша паста під час чищення?
Якщо сильно, то вона містить забагато ПАР. Про шкоду Фтору и Поверхнево Активних Речовин напишу згодом.
Тепер про самі різновиди паст:
1. «Biocalcium» або «Біокальцій» — моя найулюбленіша, не занадто сильна на смак, приємна. Ремінералізує емаль завдяки видобутій з шкаралупи яйця речовині, забезпечує профілактику захворювання ясен, що мені теж необхідно, безпечно полірує та відбілює зуби.
2. «Active» або «Актив» — паста, на відміну від усіх інших білих, коричнево-чорного кольору, нею переважно користується мама. Актив забезпечує здорові ясна і комплексний догляд за порожниною рота. Екстракти трав забезпечують надійну профілактику захворювань ясен. Вітаміни А і Е піклуються про здоров’я м’яких ткинин ротової порожнини, як антиоксиданти. Паста безпечно полірує і відбілює.
Я вважаю, що необхідно іноді змінювати пасти, тобто не користуватись весь час одним підвидом, а навпаки, пробувати нові і нові, підшукуючи ту, що найбільше підходить. До того ж це урізноманітнює процес догляду за зубами. Звісно, не можна одразу купити десятки паст і насолоджуватись ними адже це, по-перше, недешево, а, по-друге, зовсім не дієво. Тож поки в нас є шість паст, що корисні для зубів і ясен. Згодом я буду розповідати про наші нові надбання, бо час не стоїть на місці, прогрес відбувається і «Splat» створює нові пасти.
  • ,

Моя колекція паст

Добрий день, хочеться сьогодні продовжити тему чистоти зубів і методів очищення. Важливою частиною процесу вирівнювання зубів є правильне підтримання гігієни і ретельний догляд за брекетами. В свою чергу, не останню роль відіграє звичайна зубна паста, якою брекетоносці чистять зуби щонайменше – двічі на день.
Мабуть, в кожного з вас є улюблена паста, з улюбленим смаком або запахом. В дитинстві я, зізнаюсь, любила пасту «Дракоша». Пам’ятаєте там були всілякі смаки і фруктові аромати? Та, вирісши, я змінювала пасти, доки не зупинилась на одному якісному варіанті.
Завершивши наші пошуки, я і мама вже декілька років купуємо пасту, що не рекламується і не є такою відомою, але це не означає, що вона найгірша, я б навіть сказала, що навпаки – вона краща. «SplatProfessional» досить незвичайна. Вона не містить фтору, натомість вміщує кальцій, який корисніший для зубів. Та я не буду зациклюватись на описі загальних властивостей. Справа в тому, що за час користування цією пастою в мене набралась вже пристойна колекція паст. Та, звісно, їх у мене не так багато, як в магазинах. Бо, здається, що «Splat» створила близько двадцяти різновидів продукції. Або й більше.
Тож хочу поділитися моїми надбаннями:
1.Паста «Maximum», «Максимум» — максимальна свіжість подиху і дбайливе відбілювання емалі. Зараз користуюся цією пастою часто, бо вона корисна для емалі, проникає в пошкоджені ділянки, робить її більш гладкою, зменшує чутливість зубів. Цинк блокує розвиток бактерій, що викликають неприємний запах з рота, має в’яжучу й протизапальну дії, полірує емаль.
2. Паста «White Plus», «Відбілювання плюс» — безпечне відбілювання та захист. Цій пасті надає перевагу моя мама. Калій зменшує підвищену чутливість зубів, сполуки натрію розчиняють зубний наліт.
3. Паста «Ultracomplex», «Ультракомплекс» — комплексний догляд і відбілювання чутливих зубів. Гідроксиапатит укріплює і ремінералізує емаль, калій зменшує чутливість зубів, ефірне масло ромашки здійснює протизапальний ефект і заспокійливо діє на ясна, полірує емаль до блиску.
Також залишилось описати ще три пасти: «Актив», «Біокальцій», «Зелений чай» та думаю, що зроблю це згодом. Також напишу про фторовані пасти – корисну й шкідливу дію.
також викладу фото, якщо вдасться, бо сьогодні чомусь не hushed виходить
  • ,

Доглядаємо правильно! Зробіть зуби щасливими

Ось що ще я хотіла вам сказати щодо посмішок – дехто, як іноді я не хоче або не може посміхнутись на людях, наприклад якщо є вірогідність, що частинка твого перекусу застрягла десь у брекет-системі.
Я хотіла б поділитися з вами корисною і доцільною інформацією з приводу того, як мені радять доглядати за зубами і ротовою порожниною. Тому, що всі ми знаємо, що догляд за брекетами потребує надзвичайної уваги.
Я поділила всю «систему» на декілька етапів:
1. Спочатку чистимо зуби з фторовмістною пастою (вона краще відбілює) звичайною зубною щіткою вздовж осі брекетів для видалення залишків їжі з самих брекетів. Важливо!!! Щітка повинна бути середньої жорсткості і мати м’яку, округлену на кінцях, форму.
2. Потім спеціальною щіткою-йоржиком для брекетів очищуємо поверхню емалі, що прилягає до брекет-системи, проміжки між зубами.
Важливо!!! Чистьте проміжки обережно аби не поранити ясна, та ретельно, щоби не пропустити рештки їжі.
3. Обов’язково користуватися ополіскувачем для ротової порожнини, тож не нехтуйте цією порадою.
Важливо!!! Процедуру такої чистки виконувати двічі на день, не рахуючи тих разів, коли ви просто прочищаєте рот після прийому їжі.
Щодо чищення – все, але не забувайте вчасно приходити до свого ортодонта, бо важливо аби лікар контролював процес вирівнювання зубів.
Успіхів вам!
Чистьте зубки і нехай вони будуть білі, красиві і в усіх значеннях довершенні.
  • ,

Хлопець із брекетами

Роздумуючи над тим, чим я можу ще поділитися, я згадала про цю достатньо давню історію, записану у моєму щоденнику. Ось, що в мене написано:
Є ще милі люди! Сьогодні вранці мене збили з ніг люди у натовпі. Компанія, яка штовхнула мене просто пройшла вперед. Пам'ятаю в мене промайнула думка :«Як хочеться, щоби ввічливість увійшла в моду! '' В цей час симпатичний хлопець зупинився аби допомогти мені підвестися. Це було так неочікувано і приємно, що я щиро посміхнулася йому. Посміхнулася і тут же засоромилась, уявивши цю посмішку. Та мій рятівник посміхнувся мені у відповідь ще ширше! Помітивши мою збентеженість, він сказав, що сам нещодавно зняв брекеты і що мені не варто соромитись. Мабуть, він зрозумів мій стан) Побажавши гарного дня, він пішов, а я дивилася йому вслід. Він зробив мій день гарним і тепер я буду частіше посміхатись.
— Тепер, перечитавши свої записи, я ще ясніше згадала той стан. Справа в тому, що тоді я тільки декілька днів, як носила брекети. І була в легкій депресії. Тоді мене ще не втішили слова моєї подруги про красу брекетів, про їх особливість, родзинку.
А тепер я трохи соромлюсь свого ставлення до брекетів. Бо ж вони корисні для мене, вирівнюють мої зуби, роблять мене кращою. Можливо, якби не ортодонтія, в мене розвинулись комплекси щодо усмішки і хто знає ще що.
Хочу закликати вас не соромитись і не жалкувати, а навпаки бути вдячними долі за можливість виправити недоліки.
  • ,

Ретейнер та фіксація результату

Привіт!

Мені вже давно зняли брекети, пишу відразу, що ця процедура не з приємних.
Знімають їх не кваплячись, потім роблять зачистку зубів від клею та відбілюють (принаймні мені відбілили). Те що бачите на фото — реальність після брекетів. Не треба писати, що краса потребує жертв і т.д., це все відмазка, якою користуються без образ, але слабі люди, лениві люди і невдахи. Не було би болю, якби краще за собою всі ми слідкували!


А зараз я ношу ретейнер. Це така конструкція за зубками, яка закріплює та фіксує отриманий результат, тобто я зараз знаходжусь на відновлювальному періоді.

Цю конструкцію я вже проносила пів року і лікар повідомив мені, що час купляти вже трейнер для зубиців (капа спеціальна, про неї пізніше) та починати їх фіксувати в правильному положенні для прикусу.

Як слідкувати за ретейнерами?
— Чистити зуби гарненько (мінімум 2 рази на день)
— Полоскати ротову порожнину (щоб прибрати залишки їжі)

Звісно усюди в мене свої приколи, так от як я слідкую за ретейнерами:(не виключаючи попередні правила)
— Їм яблука (відбілюються зубки і залишки їжі легко виштовхуються з ретейнера)
— Зубна нитка та зубочисточка (яблуком робити чистку мені подобається більше)
— Жуйка

Ось і все. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Головне не втратити пильність!


Ніхто не говорить, що носити брекети, або як в нашому випадку ортодонтичну пластину, це легка справа. Так, це важко, але ще важче одноманітність. Ви тільки уявіть — після кожного прийому їжі необхідно чистити платсину, полоскати або чистити щіткою зуби, кожні п'ять днів підкручувати механізм щоб розширювати пластину. Одним словом — нудьга болотяна.

Причому це в певній мірі нудно нам як батькам і тим більше дев'ятирічному хлопчикові. Саме тому і мені і дружині останнім часом все частіше та частіше приходиться звертати увагу на те, чи почистив син після їжі зуби.

Так, я не кажу що це дуже важка робота, що це мене дратує, просто потрібно завжди бути на сторожі. Я вже навіть не уявляю як воно самому носити пластину. Правда тут є один позитивний момент — доросла людина не завжди здатна зробити або пережити те, що може зробити чи пережити дитина.

Головне тут — мотивація! По перше, ми проносили пластину майже два місяці, за цей час є певні зрушення та прогресс в лікуванні. По друге, два місяці це вже доволі великий проміжок, буде по дурному з нашої сторони закінчити все на цьому етапі, це буде дійсно тупість і дуже велика.

Особисто я цей курс лікування розцінюю як певний шлях, причому тривалий. А як говорить одна східна мудрість — навіть самий тривала подорож починається з першого кроку. Ми зробили цей крок і напевно вже не один, тому вороття назад нема.

Одним словом, ніколи не опускайте руки на пів дорозі, навіть якщо пройдена четвертина відстані — не потрібно розчаровуватись, не потрібно падати духом, потрібно просто просто рухатись вперед. При цьому не варто перевищувати швидкість та порушувати правила — це завжди небезпечно.

Другий візит до хірурга. Прощання.

Добрий день. Тепер я готова поділитися з вами другою частиною моєї історії. Нарешті ви дочекалися продовження оповіді про мій другий візит у клініку на операцію з видалення вісімок.
Наш хірург дуже добра людина. Коли ми нарешті потрапили до нього, було вже о пів на шосту. Та він не зважав на наше запізнення, сказав, що з будь-ким може трапитися. Він був явно втомлений, та пацієнт – перш за все. Спитав мене як почуває себе рана, чи не болить. Потім спитав чи готова я до операції. А мені що, я вже довіряла цій людині, і я була готова.
А потім знову: укол, укол, посидіти трохи. Ще укол. Не крутиться голова, все нормально? Тоді починаємо. Розрізати ясна, відшукати зуб, відрізати зайві ясна, збити покриття з зуба, почати відколупувати його. Не виходить? Тоді попиляти. Бор-машинка працює, симпатичний асистент тримає якоюсь металевою штукою мою щоку (можливо, це називається тримач), а хірург — свердлить.
Мені тоді було якось майже весело, не знаю, може, це так знеболювальне діє??)
Хочу розповісти вам про атмосферу. Якщо першого разу вона була напруженою, чи мені так здалося, то вдруге вона була легкою, навіть – веселою! Можливо, вперше мені було некомфортно тому, що то було вперше і, як мені сказали – випадок складний – зуб дуже глибоко сидів і довго прийшлось пиляти, навіть до сліз дійшло. Але я стійко сиділа і ридала, хоча не від болю, мабуть, від напруги.
А тепер лікар жартував, був уважний до мене(хоча я впевнена, що так було і тоді, але я була занадто збентежена, щоб помітити це). Загалом, він підтримував мене і себе.
І цього разу все пройшло легше. Хірург витратив менше часу, а я – менше нервів. Тільки от зашивав він рану тепер не нитками, що розчиняються, а звичайними. Бо в перший раз рана швидко розійшлась. Повертаючись додому, я нормально йшла. А минулого разу ледь-ледь. Я навіть ввечері спокусилася на шматочок їжі, а точніше – на тортик. А що? У мене був стрес, маю право)
Загалом, і загоєння проходило швидше. Тільки-от, коли зняли шви, одна ранка так і залишилася. І досі ще заживає. Лікар трохи занадто відрізав ясна і от тепер вони потроху виростають. Та я йому все одно вдячна.
Цим повідомленням я хотіла до вас донести таку просту і потрібну істину: гарний лікар – найважливіше. Сподіваюсь, якщо когось і чекають в житті операції, то кожен знайде собі гідного лікаря.
  • ,

Дисципліна та самодисципліна


Коли ми як батьки стикнулись з необхідністю встановлення для нашого дев'ятирічного сина ортодонтичної пластини, ми розуміли що без дисципліни не досягнемо необхідного результату. Тобто, без її відсутності ми зможемо вирівняти зубний ряд, але якість зубів при цьому погіршиться.

Що я маю на увазі? Ну наприклад, ортодонтична пластина вимагає серйозної уваги до гігієни, необхідно після кожної їжі чистити зуби. Якщо цього не робити, тоді залишки страв почнуть поступово псувати зубну емаль. Тобто, без дисципліни та чіткого виконання всіх вимог нічого не вийде.

Саме тому ще до виготовлення та встановлення пластинки ми почали готувати дитину до змін. Сину пояснювали, що йому незабаром потрібно бути уважним, йому прийдеться дуже часто користуватись зубною щіткою, пастою. Також ми пояснювали, що він не зможе при кожній нагоді щось класти до рота, адже це автоматично вимагатиме чергового чищення зубів.

І от коли пластинка була встановлена, ми перейшли від теорії до практики. Не скажу що це було просто, але не так й вже складно. Звісно, без уваги батьків діти не будуть дуже уважними, необхідно весь час нагадувати про чищення зубів, слідкувати за дотриманням плану по підкручуванню пластинки.

Тобто, в нашому випадку дисципліна та самодисципліна відноситься в основному не стільки до дитини, скільки до нас як до батьків. Хоча я часто стикаюсь з ситуацією, коли я нагадую сину про те що він повинен почистити зуби, а він вже це зробив. Все це можна порівняти з висловом з однієї азійської приказки, що дорогу осилить той, хто йде цією дорогою. Це дійсно правда.
  • ,

Гігієна перш за все


Після прийняття рішення про встановлення для нашого сина ортодонтичної пластини, ми більш за все переживали про таке питання як гігієна. Адже 9-річному хлопчику буде важко притримуватись вимог по догляду за ротовою порожниною.

Для тих хто не в курсі. Справа в тому, що носіння ортодонтичної пластини вимагає дотримання суворих правил гігієни рота. Сама пластина носиться постійно, цілодобово, не знімається, а догляд полягає в тому, що необхідно після кожного прийому їжі і навіть після перекусу необхідно чистити зуби. Тобто, навіть якщо дитина з'їла одну мандаринку, всеодно треба йти та чистити зуби.

Найбільше ми переживали за школу, адже в школі діти весь час щось жують, бігають до магазину, купують печиво, булочки і т.д. Саме тому ми заздалегідь, за місяць до встановлення пластини почали підготовлювати дитину до змін в її житті. Ми почали обговорювати як краще нам налаштувати графік, щоб звести до мінімуму всі незручності.

В кінцевому результаті в нас вийшов наступний графік — зуби й пластину син чистить щіткою після кожного прийому їжі та перекусу. Три-чотири рази в день він чистить зуби з пастою, решта просто щітка та проточна вода.

Дуже добре, що син вчиться в другу зміну і що школа в 5 хвилинах ходьби від будинку. Він плотно їсть перед школою і наступний прийом їжі вже після школи. Виходить так, що дитина 4-5 годин без їжі. За його словами він переносить цей час добре, відчуття голоду не з'являється.

Звісно, не обходиться без різного роду збоїв в режимі. Інколи трапляється, що син забуває почистити чи пополоскати рота, пластинку. Але таке трапляється дуже рідко — один-два рази на тиждень, не більше.