Лігтури, резинки, еластики

І знову привіт! Досить швидко я знайшла потрібну мені інформацію, і згадала, що дещо мені розповідала мій ортодонт, коли я питала про майбутнє моєї брекет-системи.
От вам відповідь на питання «Що таке резинки на брекетах?»: Це довга нитка, зроблена з еластичного матеріалу, що відрізняється гіпоалергенністю, тобто не викликає алергію. Існує безліч варіацій, наприклад часто це не нитка, а іноді кругла резинка різного кольорів та розмірів, що добре розтягується. Ортодонти вибирають такі форми і розміри, з якими їм зручніше працювати. На якості лікування це не позначається. Хм, цікаво, я носитиму резинку чи нитку???

Далі відповідь на запитання «Навіщо потрібні еластики?»: Резинки здійснюють додатковий тиск на зуби, що пришвидшує лікування, нитка пересуває зуби в правильному напрямку.
ВАЖЛИВО!!! Одягати еластичну нитку (резинку) має тільки ваш лікар-ортодонт(хоча б вперше), аби вона правильно виконувала свої функції та не пошкодила зубний ряд. У крайньому випадку попросіть лікаря розказати вам, як це робиться, якщо лігатура зніметься/порветься, а у вас не буде змоги відвідати ортодонта. Також непогано буде попросити декілька запасних резинок, якщо ваші знімуться завчасно.
Також мені дали декілька порад щодо того, як носити еластики:
1. Час носіння резинок – цілий день, знімати їх потрібно під час їжі, чистки зубів, проведенні інших гігієнічних процедур.
2. Якщо носій лігатур відчуває зниження сили тиску на брекети або зуби, варто відвідати лікаря, щоб той перевірив стан еластиків та замінив їх, якщо потрібно.
3. Якщо вам боляче носити резинки, відчувається подразнення та дискомфорт, знайте, що це жертви, які потрібно принести задля здоров’я та краси зубів. До того ж ці відчуття тимчасові, поки ви звикаєте до тиску на зуби.
4. Зазвичай лігатури потрібно замінювати щодня.
5. Забороняється без дозволу лікаря-ортодонта зменшувати або збільшувати кількість резинок, бо це може призвести до неочікуваних наслідків.
6. Якщо резинка/нитка була втрачена, зіпсована, необхідно в найкоротші строки звернутися до лікаря для заміни тому, що відсутність одної з резинок може призвести до того, що розташування зубів зміниться в сторону регресу.

Повторюсь також, що встановлювати еластики має тільки професіонал. Якщо ви, як і я, ще не носите еластики, ось головні правила процедури становлення:
— Встановлюються лігатури з двох сторін одночасно, аби однаково впливати на зубний ряд.
— Натягнення резинки має бути помірним, не занадто слабким або сильним.
— Розташування лігатур зазвичай симетричне, але бувають винятки (якщо проблеми з зубами не симетричні немає сенсу встановлювати їх з обох боків ).
— Пацієнт може обирати колір резинок, результат від цього не залежить, важливо те, чому він надає перевагу.

Процес корекції лігатур відбувається одночасно з брекетами, щоб взаємно покращувався результат. Тандем брекети-еластики стовідсотково пришвидшить ваше і моє лікування. Якщо ви носите резинки, опишіть, будь ласка свої відчуття, бо на мене це чекає в майбутньому. Дякую.

Прогрес у лікуванні


Привіт усім! Я ношу брекети вже три місяці, і за цей невеликий термін відбулись помітні зрушення, прогрес у моєму лікуванні. По-перше, мені майже вирівняли зубний ряд, і верхній, і нижній. По-друге, зараз у мене значно покращився прикус, зуби правильно вирівнялись і стали на свої місця. По-третє, я ношу ортодонтичну пластинку, яка суттєво висунула верхній ряд вперед і впливає на нижню частину щелепи.
Коли ми тільки проходили огляд у різних ортодонтів, мені та мамі сказали, що мій випадок — випадок середньої тяжкості. На перший погляд вади щелепи були непомітні мені та іншим, але ортодонт помічає те, чого не помічають звичайні люди. Тепер і я бачу суттєву різницю між станом моїх зубів зараз і раніше. Це завдяки тому, що періодично на корекціях мені показують зліпок, зроблений до встановлення брекетів. Думаю, здорово, що я маю можливість бачити швидкі результати і насолоджуватись ними. Так легше проходить процес носіння, адже я розумію, навіщо це мені. Раніше ж я вважала, що лише декілька зубів стоять кривувато, та й усе. А тепер тільки й думаю, що могло би бути, якби ми відмовились від лікування.

Моя подруга, яка теж є носієм брекетів, поставила їх собі через помітну, але легку в лікуванні нерівність перших зубів. Хоча вона почала носити брекет-систему пізніше, зараз дівчині вже поставили резинки, які скріплюють обидві частини щелепи, тобто її лікування проходить швидше. Мені тим часом обіцяють зняти пластинку вже на наступній корекції, що відбудеться на початку квітня. Я теж вже не дочекаюся якихось оновлень аби поділитися з вами враженнями. А поки я вирішила почитати про ці еластичні кружечки, щоб підготувати себе до можливих труднощів. До речі, подруга моя весь час жаліється, що їх доводиться змінювати щодня по декілька разів, що вони часто рвуться, злітають, спадають і губляться.
Чекайте результатів мого дослідження щодо цих резинок, я викладу все в простій і доступній формі. Принаймні планую так зробити))

Коли наступна корекція?


Привіт, ви коли-небудь забували дату наступної корекції? А я забувала. У мене погана пам’ять на числа. Іноді ставалось так, що я плутала дні прийому, одного разу переплутала дати: вважала, що день прийому настав, але він був наступного дня. Мабуть, якби я записувала дату й час десь у себе, краще б орієнтувалась у часі. Та мій лікар записує подробиці наступного візиту на папірці, який дає мені. А знаєте, що за місяць може статися з цим скарбом? Частіше всього він просто губиться…
От і цього місяця я була на корекції в перших числах березня, точно не пам’ятаю коли. І знайшла папірець, де вказана дата «15». «Невже я пропустила свою корекцію???» – панічно думаю. Та з допомогою мами ми прийшли до рішення, що корекція не могла бути назначена лише через два тижні після попереднього візиту.До того ж на аркуші є ще й число, що означає місяць.
Так ось, донедавна я ще не знала, коли мені йти на корекцію та дуже бентежилась з цього приводу. Думала, чи не подзвонити ортодонту, може, варто уточнити? А якщо я вже пропустила корекцію, а наступний місяць вже розписаний??? Хвилюванням не було меж. Розумієте, важко залишатися неінформованою… Але! Ура! Вчора нарешті знайшла ще один аркуш паперу, де зазначалось, що мені на корекцію потрібно прийти п’ятого березня. Але, знаєте, написано було так «5.3».« Мабуть, це старий папірець» — подумали ви. Та ні! Не все так просто. Минулого разу корекція була у вівторок, це я точно пам’ятаю, а п’яте березня – взагалі субота. Будучи Маленьким Шерлоком, не важко здогадатися, що втомлений лікар переплутала місяці, березень і квітень.
А ось п’яте квітня – якраз вівторок, як і зазначено на аркуші, тобто все правильно.
Тепер я нарешті знаю, коли мені йти на корекцію і раджу вам та й собі записувати десь дату, час, день наступного візиту аби не мучитися потім здогадками, не витрачати нерви та час дарма. Успіхів вам і чекайте розповіді про корекцію!)))

Зустріч однодумця або Дорослі і брекети

Привіт, сьогодні я хочу поділитися враженнями від зустрічі одного брекетоносця.
Я поки ще вчусь, можна сказати, що я дитина, яка носить брекети. Загалом таких брекетоносців небагато, та я маю 10-15 знайомих, яких спіткала ця участь.
Але я досі не зустрічала дорослих брекетоносців. Тому що вас, друзі, дійсно мало. За те я вас і поважаю, що ви зважилися на цей важливий крок.
Та ось нещодавно я нарешті зустріла дорослого носія брекетів. І не просто зустріла, а навіть спілкувалась з ним, точніше, з нею.
До речі, брекети я помітила не одразу… та зараз не про це.
Як я казала, я поки вчусь. І ось нам на пару прийшли дівчата, на практику, щоб викладати нам правознавство. Вони студенти п'ятого курсу і тому, я думаю, не молодші за 23 роки. Спочатку вони не приглянулись нашій прискіпливій групі, адже вони майже одного з нами віку й хочуть нам викладати! Та згодом ми потоваришували. І ось, на другій парі, я помітила незвичний відблиск… і тут. Брекети! «У вас брекети!» — приблизно таким був мій викрик на всю аудиторію. Звісно, мене вразила така зустріч, але більше я була здивована, що моя увага впала на брекети тільки тепер. Зазвичай мені потрібно декілька хвилин аби помітити залізний відблиск на зубах. А в цієї дівчини були саме залізні брекети.
«Так, брекети » — відповіла вона.
Здається, вона звикла до того, що люди дивуються цьому факту. Мені сподобалось, що вона досить відкрита і також сподобалось, що вона зовсім не приховує цих брекетів. Та, знаєте, мені все ж здалося, що їй скоріше хочеться спекатись брекет-системи і вільно посміхатись. Що ж, я поділяються її позицію, та мені здається, що брекети — гарний досвід.

Справа у зубній щітці?


Привіт, зараз у мене все добре, проблем нарешті немає. Але мене трохи турбує, що все частіше мені важче нормально почистити зуби. Виходить так, що зазвичай зранку я поспішаю і чищу зуби «на скору руку», а на навчанні немає можливості зовсім почистити зуби. Отак і виходить, що правильно і якісно я можу очистити брекети і зуби, а заразом і пластинку, від залишків їжі та нальоту.
Я стала помічати, що зуби жовтішають і доводиться щодня більше часу приділяти їм.
І тут я подумала: «Може, справа у зубній щітці? Можливо, вона мені не підходить, занадто м’яка абощо??». Адже я майже нічого не знаю про щітки, а про те, що знаю, довідалася зовсім недавно.
Тому я вирішила дослідити цю проблему. Почитавши про те, які бувають зубні щітки, я вирішила, що справа не в щітці, просто треба ретельніше доглядати зуби. Та я дізналась багато чого про щітки. І, звісно, хочу поділитися з вами результатами моїх пошуків і порадити, як правильно вибрати зубну щітку.
По-перше: існують досить багато видів зубних щіток, але в основному вони класифікуються за ступенем жорсткості. Ступенів таких налічується п’ять: щітки дуже м’які, просто м’які, середньої жорсткості, жорсткі, дуже жорсткі.

Також щітки мають різні розміри, це залежить від кількості пучків ворсинок, у дитячих щітках їх рівно 23, у щітках для підлітків – 39, для дорослих щітки найбільші і містять вони 47-55 пучки. Також існують щітки з одним пучком, які називають достатньо тривіально – монопучкові. Такі використовують люди із спеціальними ортодонтичними конструкціями або ті, в кого є значні нерівності зубів. Погодьтесь, така щітка дуже зручна, адже завдяки своїм розмірам їй легко проникнути у важкодоступні місця й зробити ротову порожнину максимально чистою. На жаль у мене немає такої щітки, але моя подруга, яка теж носить брекети має таку щітку-йоржик і їй досить зручно очищувати брекети.
При виборі щітки варто звертати увагу на її форму і вибирати заокруглену або повністю круглу щітку. Це зменшить вірогідність пошкодження слизової оболонки при чищенні.
І наостанок, прочитавши багато про матеріали, з яких робиться щітка, хочу коротко сказати про них. Зазвичай ми звикли, що натуральність – найголовніше. Але відносно щіток ця істина не справджується. Я радила б вам використовувати щітку з натуральних матеріалів тільки, якщо б ви мені пообіцяли змінювати її мінімум раз у місяць. Справа в тому, що натуральні речовини містять порожнини завдяки чому вони обмінюються продуктами життєдіяльності з навколишнім середовищем. Ми ж цінимо такі матеріали за те, що вони «дихають». Та в щітці із натуральним матеріалом в цих порах накопичуються й розмножуються бактерії, також пори вбирають вологу і покращують умови для процвітання мікроорганізмів.
Найкраще, якщо ваша щітка буде повністю із синтетичних матеріалів, наприклад, нейлону. А натуральні щетинки варто використовувати лише тоді, коли шкіра у вас дуже ніжна і синтетика може пошкодити її. І, як ви розумієте, строк придатності такої щітки буде значно меншим порівняно із синтетичною щіткою.
Сподіваюся, моя інформація була цікава)))
  • ,

Повторення.

Все повтоюється.
Знаєте, кажуть, що наше життя — це сукупність пов'язаних подій, що повторюється через певний проміжок часу.
Отак і в мене. Я не дарма філософствую. Нещодавно помітила, що один брекет відвалився. І це було б нічого, якби не розуміння того, що один й той самий брекет відпадає від одного и того ж зуба вже втретє за проміжок у два місяці!
Звісно, я майже не здивувалася, коли помітила, що він бовтається на дузі. Мене більше — можна сказати — вразило. Дивно, я начебто не помітила, коли саме він відпав. І я навіть не порушувала правил!
Але в дечому все ж таки щастить. Брекет протримався майже місяць. З цього випливає, що місяць майже скінчився, а отже — вже в вівторок наступна корекція! І його знову встановлять на місце.
І ще один повтор. Таке собі дежавю. Пам'ятаєте, я писала про зубний камінь? Так от, тепер мені знову здалось, що він у мене є… Та здалось чи не здалось, можливо, він-таки у мене є.
Але я провела корисний дослід-експеримент на виявлення зубного каменю, я його описувала у тій статті про камінь. Якось у пошуках засобу від болю в горлі, знайшла в шафці розчин люголя. Тоді я ним скористувалась за призначенням. А в день, коли в мене була підозра на камінь, я змочила розчином ватний диск і протерла перші нижні зуби — саме та ділянка мене турбувала. І результат! Щось таки зафарбувалось, що б то не було.
Та тепер я думаю — '' Може, це був звичайний зубний наліт, який не вичищається? ''. Не хочеться насправді думати про камінь. Та, може, я спитаю у свого ортодонта у вівторок. Так, це гарна ідея. Обов'язково попрошу її поглянути на мої зуби. Адже це дуже важливо для мене. Ця недуга обійдеться без моїх зубів. Що ж, буду сподіватися на краще. Як зможу, напишу про результати ортодонтичної перевірки. А ви теж будьте уважні й виявляйте проблему вчасно))
  • ,

Недосказане. Зуби вирівнюються!

Добрий вечір!
Я так була стурбована своїми яснами, що забула вам розповісти про те, як мені приклеювали брекет.
Але тепер вже минув тиждень і з яснами все гаразд, ця історія пішла в небуття, а брекети все ж мене турбують.
В принципі приклеїли мені брекет вдало, а не як минулого разу. Так сталося тому, що змінювали дугу. Тобто з брекетів зняли резинки, видалили залишок клею з зуба, я почистила зуби (завжди беру з собою щітку аби почистити брекети без лігатур ), потім мені встановили цей же брекет і нову дугу; надягли і резинки. Я обрала блакитні. І дарма я переживала з приводу того, що один зуб відхилився (як за один день відхилився, так за один день знову встав у дугу) — і я не перебільшую! )
Я, звісно, цьому зраділа. Тим паче мене вже декілька днів не турбували ясна і навіть почервоніння зійшли!
Я навіть зараз дозволяю собі рідше чистити зуби і рідше полоскати ротову порожнину.
Кажу, що мене декілька днів не турбували ясна і нічого не турбувало. Та так було тільки пару днів. (Я не беру до уваги неприємності з подразненням щоки, бо іноді дуга вислизала, та це пусте).
Потім почали боліти зуби і трохи зовсім кровити ясна. Відчуття були суперечливі: з одного боку, біль — це неприємно, це всі розуміють. З іншого боку, я бачу зміни в розміщенні нижнього ряду зубів. А саме нижній ряд проблемний, і я думаю, що кровить із ясен тому, що зуби рухаються. І дійсно, звіривши фотографії (які я робила щойно мені поставили брекети і сьогодення ) — я побачила результат!
Якось зберусь і викладу фот0) А поки буду тихо радіти, бо прогес на обличчя. А точніше — на зуби))))
  • ,

Як носити трейнер?

Привіт!

Нарешті, я побувала у свого ортодонта. Дізналась про те, як же правильно носити трейнер, але спершу про сам трейнер. В попередній станні я писала який в мене. Коротко кажучи — це резинова вставка з вирізками для зубів, вона допомагає їм стати на свої місця та вирівнятись.

Правила:
1) Трейнер повинен підходити по розміру (назву та рецепт дає ортодонт)
2) Обов'язково відвідай ортодонта, щоб він впевнився в тому, що трейнер тобі підходить і ніде не заважають його частинки (зайві деталі вони прибирають для максимального комфорту та результату)
3) Перед тим як одягати трейнер, його потрібно намочити водою, бажано ледь теплою
— Забороняється кипятити трейнер, опускати в гарячу воду
4) Одягати його починаючи з верхньої щелепи
— Слідкуй за тим, щоб трейнер знаходився чітко по середині (там є відмітка)
— Міцно притисни пальцями, щоб трейнер одягся максимально щільно
5) Зачиняючи щелепу не переймайся чи правильно вона розміщена, тому що з часом вона сама почне ставати як потрібно (в цьому й хитрість трейнерів, вони розумні, самі встають як потрібно і рухають челюсть куди потрібно)
6) Міцно зтиснути щелепу і дихати через ніс
— В перші дні може виділятись велика кількість слюни, але це до того моменту, доки не звикнете
— Забороняється відчиняти рота після стискання
— Забороняється совати щелепу туди-сюди, вправо-вліво
7) НАЙГОЛОВНІШЕ ПРАВИЛО!!! Більшість лікарів буде говорити, що її потрібно носити лише тоді, коли лягаєш спати, але це брехня. НОСИТИ ПОТРІБНО ЯКОМОГА БІЛЬШЕ, тому що від цього залежить швидкість лікування
8) Знімаючи її потрібно помити в ледь теплій воді та почистити щіткою з зубною пастою, щоб не було наступного разу бридкого запаху і смаку
9) Зберігати трейнер потрібно в спеціальній коробочці в якій його і купите (в попередній статті були фото)
10) Обов'язково ставити догори дригом. Це пов'язане з тим, де знаходяться дирочки для вентиляції, а вони знаходяться знизу коробочки, тому її потрібно перевертати, хоча я зберігаю свій трейнер в вертикальному положені

А щодо мене, то в мене ліва верхня челюсть трошечки нижче, аніж права частина верхньої челюсті, тому коли я одягаю трейнер мені потрібно більше тиснути на праву частинку челюсті, аніж ліву. Ношу я його з самого ранку і до того моменту, поки не буду вкладатись спати. Звісно, коли я їм чи п'ю щось, я трейнер знімаю, мию, як і зуби після трапези і знов одягаю назад. Перші дні буде дискомфорт, тому лікар порадить носити трейнер годину, наступного дня 2 години, а ще наступного 3 години і т.д., це для того, щоб челюсть звикла до трейнера. Мені подобається носити трейнер, відчуваю себе боксером.

Ось і все, що я вже знаю про трейнер. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Як я лікую ясна або Рекомендації)))

Привіт, останнім часом я дуже завантажена, і доводиться рідше писати. Звісно, багато часу займає й догляд за брекетами – правильне приготування їжі, подрібнення твердих продуктів на шматочки, гігієна рота і так далі. Також доводиться приділяти додаткову увагу моїм яснам, що недавно постраждали.
Тому хочу розповісти про рекомендації, дані мені ортодонтом і про сам процес лікування ясен від накопичення гною.
Для зручності розповім спочатку про корекцію. Перенісши її на тиждень раніше, я не змогла нормально пояснити причину через поганий зв’язок. Тепер вже, коли мене посадили в крісло, я сказала про те, що мене турбувало – гній. Я була впевнена, що це він, але говорила невпевнено, бо думала, що можу помилитися. Коли ортодонт подивилася на проблемне місце, то підтвердила мої побоювання. Вона обробила ту ділянку якимсь гелем, прочистила ясна. В цей час вони, звісно, кровили.
Причину пояснила мені ортодонт — через невеликий розмір зуба кільце було встановлене під ясна і неможливо було до кінця вичистити під’ясеневий мішечок, де й збиралися рештки їжі, а згодом почали перегнивати.
Процедура очищення мішечка була болюча, але необхідна. Спочатку ми вирішили, що не будемо знімати кільце, а я тільки пролікую ясна до наступної корекції.
Та потім лікар згадала, що наступний тиждень вона на курсах підвищення кваліфікації і, якщо почнуться ускладнення, не зможе прийти на допомогу.
Довелося знімати кільце і добре, що воно не дуже пручалось)
Щодо ліків, вона ортодонт спитала, що залишилось у мене протизапальне після операцій з видалення, тобто, що мені прописував хірург. А хірург мені прописав антибіотик і полоскання, що я і відповіла.
Та антибіотик, на щастя, не потрібен. Адже антибіотики шкодять організму, зокрема — печінці. Не хотілося шкодити зайвий раз організму.
А от такі трави, як шавлія, календула, квітки ромашки, елекасол – підійдуть. Вони виявляють цінні антибактеріальні та протизапальні властивості і можуть бути корисними вам, починаючи з лікування застуд, а закінчуючи лікуванням шлунково-кишкового тракту. Купуючи в аптеці за невисокими цінами, ви лікуєте уражені ділянки і не шкодите організму в цілому. Трави потрібно заварювати та настоювати, але у кожного засобу різні пропорції, тому потрібно прочитати спосіб застосування на упаковці.
Також моя рятівниця прописала мені декілька варіантів лікувальних гелів для ясен, з яких я вибрала один – Метрогіл Дента. Він рекомендований Асоціацією стоматологів України. Недорогий та ефективний засіб, який підходить ( цитую ) «Для лікування інфекційно-запальних захворювань пародонту та слизової оболонки ротової порожнини».
Як на мене, лікування проходить зараз добре. Кільце зняли, і більше ясна не гнояться. Я мащу двічі на день на уражену ділянку ротової порожнини гель, хоча гною вже немає. Закінчу курс, здається, це п’ять днів і сподіваюся, що на наступній корекції вдало встановлю кільце і все в мене буде добре.
Головне вчасно помітити проблему і не боятися вирішувати її, а піти до ортодонта, бо можуть бути неприємні наслідки зволікання. Якщо ж звернутися за допомогою, можна швидко здолати цю перешкоду і далі прямувати по шляху вирівнювання зубів.
  • ,

"Сюрприз" під яснами


Привіт, розкажу вам сьогодні про причину незапланованої корекції, котра була у мене вчора. Все-таки довелось мені піти раніше на неї. Чому? Зараз розкажу.
Коли мені ставили брекети, я знала, що вони потребують підвищеної уваги і ретельного догляду. Але, погодьтеся, важко отак одразу звикнути чистити зуби після кожного прийому їжі або, якщо не чистити, то принаймні полоскати.
Перші тижні мені далося важко і я навіть вигадала висловлювання «Носити брекети – це прекрасно, ти ніби кожного дня носиш з собою невеличкий запас їжі, і коли зголоднієш, варто зробити лише декілька рухів язиком..» Це, звісно, жарти, але треба бути дуже дисциплінованим, щоб у роті не залишалось часточок вашого сніданку, обіду, вечері…
Особисто я перші дні всюди ходила з зубною щіткою і чистила зуби, але скоро мені це набридло.
Так ось через декілька місяців носіння брекетів, коли моя увага послабилася, в мене з’явилась ще одна проблема: гній.
І як це неприємно, та довелось із цим боротися. Тішу себе надією, що тут не моя провина, просто так склалися обставини. Гній з’явився у яснах, біля нижньої лівої сімки, там, коли надягали кільце, утворилось щось, як западинка. В мене ця сімка невеличка і кільце довелось загнати під ясна. З першого дня ж в проміжках, куди прилаштовується дуга, я не могла чистити йорш-щіткою, було боляче.
А коли недавно я роздивлялась свої зуби у дзеркалі, помітила, що ясна біля сьомого зуба запалились, почервонішали. Відтягнувши ясна, я побачила жовтувату рідину, її було небагато, але вона дуже неприємно пахла. Я одразу вирішила, що це гній. Раніше я ще звернула увагу на те, що при чищенні зубів у мене трохи кровили ясна. Це, звісно, було наслідком наявності гною. Декілька днів я думала-думала, а потім вирішила дзвонити ортодонту.
У нас з нею якийсь дивний зв’язок. У прямому значенні. Я завжди чую її добре, а вона ледь розуміє, що це я і зовсім не чує слів.
Врешті-решт ми домовились пересунути корекцію на найближчий тиждень, тобто на цей. Тим паче мій зубчик без брегета ну дуже сумував. А точніше мені було сумно)
Наступним разом я розкажу як проходила така незвичайна корекція і які ліки мені порадила ортодонт.
А вам бажаю здорових ясен.