Встановлення брекетів на коронки!

Bridge-Dentists

Іноді трапляється так, що потрібно вирівняти зуби при встановлених коронках, причому іноді навіть ті самі зуби, на які коронки безпосередньо встановлені.

Багато хто побоюється — не зашкодять чи брекети коронкам, і взагалі — чи можна ставити на коронки брекети? Фахівці відповідають, що можна, але обережно і доцільно ситуації.

Якщо вам потрібно перемішати зуби, які є опорою моста, то зазвичай міст знімається цілком, а на опорні зуби ставляться тимчасові пластмасові коронки. Це можливо тільки в тому випадку, якщо лікар вважатиме, що мостовидний протез можна буде використовувати після випрямлення зубів. Іноді для установки брекетів на коронки просто випилюється проміжна частина моста, щоб зсув опорних зубів не зруйнував структуру протеза.

Зазвичай на коронки встановлюють металеві брекети — зчеплення матеріалу коронок з металом значно краще, ніж з пластиком. На ціну брекетів це не впливає. Взагалі матеріал, яким фіксують брекети, краще зчіплюється з емаллю, ніж з коронкою, так що з коронки брекети відвалюються частіше. Втім, поломки брекета легко уникнути — досить надмірно не навантажувати зуб і бути з ним особливо обережним.

Поворот коронки можливий тільки в тому випадку, якщо вона розташовується на зубі з коренем. Якщо ж брекет клеїться на коронку без кореня, то це призведе тільки до расцементовки коронки, але ніяк не до її повороту.

Однак ми розповіли тільки про те, що буде з брекетами, встановленим на коронку — а що ж буде з самою коронкою? Перед приклеюванням брекета коронку протруюють спеціальним агентом. Після того, як брекет буде знятий, на місці  залишиться шорсткуватість або матове пляма. Звичайно, цю пляму відполірують, але помітний слід все одно може зіпсувати зовнішній вигляд посмішки. Саме тому в тому випадку, якщо ви не плануєте замінювати коронки ні за яких умов, краще не встановлювати брекети на фронтальний відділ.

Якщо брекети все-таки необхідні, то можна спробувати замінити постійні коронки тимчасовими, а потім поставити знову постійні. Однак цей варіант теж не ідеальний — зміна положення зубів легко може привести до того, що коронка просто не сяде на своє колишнє місце.
  • ,

Деякі цікаві факти про брекети

Деякі цікаві факти про брекети

Поки моя ротова порожнина готовилась до встановлення брекетів, а перед цим мій ортодонт сказала подумати мені над тим питанням, який саме їх різновид я хочу собі. Якось я задумалася над цим питанням, і мені чомусь стало цікаво, які вони були раніше, якими вони можуть стати у майбутньому. Інфа знайшлася дуже цікава з цього приводу, це дивує і водночас надихає.
Як виявилося, що проблемою нерівних зубів переймався Гіппократ, але тоді не було необхідної технічної бази для розвитку цього питання. Я була вражена, оскілки вважала увесь час, що саме в наш час проблема набула актуальності, але глибина цієї теми сягає значно глибше, і це навіть не півсторіччя, а тисячоліття. Тому я зробила висновок, що проблема неправильного прикусу була завжди, а ось концентрація її сягає в наш час найбільшого розмаху.
Британські військові носили дуги на зубах, що були в чомусь подібні брекетам, і це допомагало зберігати цілим увесь ряд, тому що сила удару розприділялася по всих зубах, щ були під металевою дужкою. А ось прикладом брекетів, як певним чином гордості, були металеві прикраси на зубах китайської імператриці. Оздоблені дорогоціннім каміння, такі брекети давали зрозуміти, що перед вами знатна персона, яка якимось чином впливає на суспільно-політичне життя.
І що саме цікаве, та надихаюче, — це магнітні брекети майбутнього. Навіть не потрібно буде щось встановлювати, чекати та знімати. Принцип дії оснований на двох мініатюрних генераторах, що створюють магнітне поле разом з залізом у наших зубах, і тим самим будуть виправляти прикус. Неймовірно, але враховуючи темпи технологічного розвитку у сьогоднішньому світі, цілком очікувано. Скажіть ідея супер? Є над чим постаратися.
А вирішила я зупинитися на самих простих та класичних брекетах. По-перше, мене цікавить тільки процес виправлення недоліку зубного ряду. По-друге, чомусь саме до них найбільше відчуття довіри, тож буду йому слідувати.

Чи можна носити брекети повторно?!

50185056_w1200

Іноді трапляється так, що після проведення ортодонтичного лікування зуби розходяться і викривляються знову. Чи можна в цьому випадку ставити брекети знову?

Чи є протипоказання

Протипоказань до повторної установки брекетів не існує, тобто їх можна ставити стільки разів, скільки необхідно. Брекети не шкодять ні зубам, ні організму, незалежно від того, в перший раз вони поставлені або в другій.
Коли можна знову носити брекети

Встановлювати брекети заново можна навіть відразу ж після зняття попередніх. Більше того, швидка установка брекетів дозволить швидше впоратися з раптово відкритими дефектами посмішки — зуби, які вже перебували недавно в правильному положенні, без праці до нього повернуться.

Чому може знадобитися повторна установка брекетів

Найчастіше брекети доводиться ставити в тому випадку, якщо пацієнт нехтує вказівками доктора і не дотримує всіх його рекомендацій в ретенційний період — час після зняття брекетів, коли зуби легко можуть повернутися до свого попереднього стану. Результат необхідно закріпити за допомогою більш простих ортодонтических конструкцій, і якщо цього не зробити вчасно, то зуби знову можуть викривити.

Також зуби можуть викривитись через випадання зубів або через зростання зубів мудрості. У цьому випадку повторні брекети не завжди необхідні, але це питання може вирішити тільки лікар.

Іноді, через лікарську помилку або з якихось інших причин, лікування брекетами не приносить потрібного результату, і зуби раніше залишаються кривими, або повертаються до свого попереднього стану навіть після ретенційного періоду. У цьому випадку також може знадобитися повторна установка брекетів.

Чи можна не надягати брекети повторно

Встановлювати брекети повторно потрібно далеко не завжди. Якщо ви зняли брекети недавно, то при перших ознаках викривлення можна скористатися більш простими ортодонтичними конструкціями, наприклад, рейтнерами.

Також зуби після першого носіння брекетів зазвичай можуть викривити незначно — і тоді вже вам вирішувати, чи варто витрачати гроші, час і сили для виправлення часом зовсім непомітного дефекту.

Як брекети просувають зубний ряд.

32932

Нерідко пацієнти, що ставлять собі брекети, цікавить питання — а як саме рухаються зуби в брекетах, адже вони розташовуються в досить твердій кістці?

Відповідь на це питання досить просте. Насправді зуб не з'єднається з щелепою впритул — він розташовується в лунці і оточений з усіх боків особливою волокнистої зв'язкою, яка тримає його на місці і амортизує за рахунок свого стиснення і розширення.

Коли встановлюється брекет-система, зуб починає зрушуватися на відстані, що дозволяє цій самій зв'язці, тобто з одного боку зуба зв'язка стискається, а з іншого — розтягується. Після цього запускаються регенеративні механізми — організм намагається зберегти нормальну товщину зв'язок, так що з боку стиснення зв'язки щелепної кістки поступово розсмоктується, звільняючи місце зубу. А там, де зв'язка розтягнута, формується нова кісткова тканина, яка заважає зубу повернутися на місце.

Великий плюс подібного методу — це тривалий ефект після лікування. Втім, варто врахувати, що процес переміщення зуба надзвичайно тривалий — в середньому за місяць зуб пересувається лише на 1 міліметр.

Швидко ж переміщати зуби не можна — через надмірне оточення  тканини зуба, що може пошкодитись. Пацієнт в цьому випадку зазнає біль, а регенерація тканин буде затруднена, через що процес переміщення тільки сповільниться.
  • ,

Брекетний шлях підходить до завершення!+ Фото результат :+)

Голосно це звучить що брекетний шлях на стадіі завершення, але… мені почали тянути нижній ряд! На нижньому ряду я ношу брекети більше року, і тільки зараз розпочались зрушення. Для чого я носила іх досі, не маю поняття  :-D

Пережила я похід до ортодонта, для мене особисто це чомусь усе сумно в важко.  В першу чергу тому що постійні витягання дуги  з колець так травмують мої зуби. Уявіть вам збираються удалити зуб, тут аналоічно дуга ніколм легко не заходить і починається тяганина «туди-сюди» щоб дуга точно пройшла через кільце.

Зуби так болять після такого, ниють. А ще плюс їх стягують. Уже цього разу без пружин, а тільки дротики і то так добре стягнули. А ше гарна новина для мене *good*  Я це і сама могла замітити, зійшлись нарешті мої дирки де були вирвані 4-ки!!! Там ще залишвся маленький маленький проміжок!!!

О, чому  я вирішила що на стадіі завершення — ще колись швидше ортодонт сказав, що нижні будуть тянути при завершенні, а я ці слова дуже добре запамятала  :-)

IMG_20150613_120027IMG_20150613_115909
  • ,

Нелегка підготовка до встановлення брекетів част 2

Ох і довго я оговтувалася опісля таких візитів, але радувало те, що загоєння йшло швидко, я навіть цього не очікувала. Думала, що знадобиться набагато більше часу. Але добре, коли все добре закінчується, рани загоюються, пережитий стрес швидко забувається. І можливо, когось ці рядки змусять піти назустріч своїм страхам. Нічого не повинно завадити вам на вашому шляху, якщо ви остаточно вирішили мати привабливу посмішку. Я взагалі спершу думала, що тільки мені потрібно видалення, але прочитавши у інеті побільше актуальної інфи усвідомила, що таких випадків багато. Кожний випадок свого роду унікальний, у всіх різні проблеми.
Мій ортодонт похвалила мене, що я мужньо все перенесла, сказала мені перепочити деякий час, щоб рани остаточно загоїлися, а вже потім можна буде приступати до зліпків та замовлення брекетів. Як і у всіх, після видалення зубів, в перші дні мені зовсім не хотілось їсти, та воно і не дуже рекомендувалося. Потім вже, коли справи пішли на поправку, я видихнула з полегшенням, бо вернулась до нормального життя. Але після цього починався інший період, інше випробування. До речі я взагалі рахую, що потрібність у брекетах, та наявність погіршеного прикусу, кривих зубів, це не що інше, як випробування. Але всі випробування даються нам для того, щоб їх пройти. Тому в жодному разі не потрібно падати духом чи опускати руки, тільки діяти, та йти вперед.
Так ось, що я хотіла сказати, оскільки я навчаюся в коледжі, то увесь час перебуваю серед однолітків, і спочатку дуже соромилася, що я без такої кількості зубів. Мені не хотілося ні спілкування, ні відповідати на лекціях, хотілося лише одного – сховатися, щоб мене не бачили. Отже фізично рани загоювалися швидко, а ось психологічний дискомфорт очікував мене щоразу, коли потрібно було занурюватися у процес навчання. Ось такі перепади настрою я мала. З одної сторони, оптимізм мене не залишав ні на хвилину, а з другого боку була замкнутість і невпевненість, що посилювалася.
  • ,

Нелегка підготовка до встановлення брекетів

Логікою було ще спочатку все зрозуміло, що місця для виправлення виступаючих передніх зубів аж ніяк не вистачить. Я усвідомлювала, що брекети, як високотехнологічне пристосування можуть розвернути зуб на правильний кут, але якщо місця немає, то воно нізвідки не з’явиться раптом. Тому цілком очікувано, що мій лікар ортодонт виписав мені направлення до хірурга на видалення чотирьох зубів, що саме цікаве самих найздоровіших, у набагато задовільнішому стані, ніж інші. Видаленню підлягали «четвірки» на верхній та нижній щелепах. І я розуміла, що без цього важливого етапу нічого не зміниться, але я аж ніяк не хотіла приймати цю реальність, від якої нікуди не було подітися. Хоча б елементарний страх перед самим процесом, та чесно кажусь жалко втрачати свою гарну частину зубів.  :-(

Опісля кожного дня я те і робила, що настроювала себе, що без цієї міри нікуди. На все про все мені вистачило тижня, щоб перебороти усі страхи та сумніви. Що ж не зробиш заради брекетів та естетичної посмішки. Через тиждень я пішла на не дуже приємну зустріч до кабінету хірурга, який знаходився у поліклініці недалеко від мого ортодонта.

Увесь процес видалення було вирішено розділити на 2 рази, бо травма це неабияка для організму, стрес як у психологічному плані, так і фізичному. Ох, брррр зараз це все і пригадувати не хочеться, але надихає те, що це все позаду и мужньо пережито мною. Саме гірше позаду. *boast* Скільки себе пам’ятаю, то втрата свідомості при видаленні була перший раз. Це було зовсім не надовго, приблизно на хвилину, може й того менше. Річ у тім, що медична сестра дуже швидко зреагувала, та я прийшла до свідоми. Що цікаво, це було під час першого візиту, та мало повторення  другого.

Це розповідаю не для того, щоб когось залякати, а для того, щоб зацікавлені просто знали які бувають складні випадки, але це не значить, що треба падати духом. Можливо когось ці рядки підтримають та допоможуть дещо усвідомити. Наступного разу розповім скільки тривав процес реабілітації після видалення. *hi*

 

 

 
  • ,

Про їжу

Зараз, вже через 5 місяців після встановлення брекетів, я перестала бути перебірливою з їжею. Їм майже все підряд. Тож раціон в мене дуже різноманітний. Навіть знайшла цукерки типу грильяжу, але м'якенькі: я горіхи просто обожнюю.

А орт мене на кожній консультації питає: «Ти взагалі щось їси?» або «Ти ж на дієті не сидиш?» Мене ці питання завжди дивували. Я ж не худенька якась.

А на останній консультації я зрозуміла, чому він так цікавиться. Виявилось, що йому не вдається знайти залишків їжі на брекетах, бо я добре чищу зуби. А я ж з тим чищенням майже маніяк: перший етап – запивати усе з'їдене водою або чаєм, другий – виколупування язиком, третій – полощу водою, а потім ще щіточка, іноді – флосс.

І так вже негаразди з тим оголінням шийок, не хочеться проблем ще і з нальотом або карієсом  :-(
  • ,

Як я зважилась на те, щоб поставити брекети

Проблеми з правильним розташуванням зубів, та задовільного прикусу хвилювала мене з самого дитинства, і здається, що набагато більше за мене хвилювала моїх батьків. Це цілком зрозуміло та нормально, що вони бажають своєму чадові тільки найкращого. Проблема не була якоюсь незначною, на що можна було закрити очі. Бо в мене був випадок один із найскладніших, що взагалі зустрічаються. *wacko* Одне питання, це коли виникають незручності психологічного характеру, коли у середовищі однолітків виникає страх посміхнутися чи вільно вимовляти слова — хочеться весь час ховати цю природну ваду, та зовсім інше, коли це шкодить гігієні та здоров'ю ротової порожнини. Саме про це я багато читала, мене попереджали неодноразово лікарі. Не можу сказати, що більше дало імпульс – бажання мати естетичну посмішку чи попередити руйнування зубів у майбутньому, мабуть, ці обидві причини мали певний вплив, але рішення про встановлення брекетів все частіше знаходило місце в думках, та поступово бажання переростало у чіткий намір. *victory*

Отже, одним із найперших посилань на те, щоб звернутися за допомогою до цього технологічного чуда були звичайні відвідування стоматолога. Вони радили звернутися до фахівця, який займається лікуванням, тобто виправленням прикусу — лікаря-ортодонта. І саме під час цього візиту уся попередньо здобута інфа розклалася по поличкам, так я пізнала и багато нового щодо носіння брекетів. Той перший візит надихнув мене діяти(!), а не зволікати, бо час плине, кістки теж дорослішають і виправлення прикусу краще робити саме в молодому віці. Ортодонт зорієнтував мене щодо фінансової частини цього питання, і я вийшла з кабінету лише з однією думкою: «скоро я повернуся». До речі, у мене було дуже багато роботи до самого процесу установлення брекетів. Як я уже згадувала, випадок душе тяжкий: верхня щелепа була набагато висунута вперед, за нею завжди ховалися зуби нижньої щелепи. Тобто, жувати я могла лише задніми зубами, бо ніякої стиковки передні верхніх и передніх нижніх взагалі не було. Пізніше розповім яким саме чином мені потрібно було підготуватися. *help*

 

Алергічна реакція на брекет - системи.

Деякі люди, початківці — виправляючі  зубощелепні аномалії за допомогою брекетів, незабаром починають скаржитися на алергічну реакцію. Це звучить дивно, проте ортодонтія не виключає можливість алергії на брекети. Дійсно, всі люди різні, алергетиків сьогодні все більше, так що не дивно, що у деяких пацієнтів, які відвідують стоматолога, виявляється алергія на метал, з якого виготовляються ортодонтичні дуги.
Зазвичай люди знають, на що у них є алергія, і  фахівця відразу повідомляють про це. Якщо людина побоюється, що у неї може відкритися алергія, але не передбачає, на що саме, потрібно обов'язково пройти повне алергічне обстеження і з'ясувати всі компоненти брекет-системи, які можуть викликати алергію. Тоді дуги виготовлять з тих сплавів, алергії на яких у пацієнта не виявлено.

Якщо ж ви встановили брекети і несподівано виявили у себе алергічну реакцію, то не варто затягувати і запивати алергію ліками. Вам доведеться носити брекети рік або два — за цей час антигістамінні препарати майже знищать вашу печінку. Тому при перших ознаках алергії відразу ж відвідайте лікаря, щоб замінити брекет-систему на титанову або позолочену.

Сьогодні ортодонтія пропонує пацієнтам сучасні брекети, які просто не здатні викликати алергію. Так що навіть якщо ви алергетик, вам не варто боятися — досить повідомити лікаря про свою проблему, і вам точно підберуть брекети, які не викличуть алергічної реакції.

Для вашої уваги: 

Важливо пам'ятати основні правила безпечного носіння брекетів.

1.Якщо ви відчуваєте, що ваші брекети або ретенційні апарати викликають виникнення великої кількості виразок у порожнині рота, зверніться до лікаря.

2.Якщо у вас з'явилися респіраторні симптоми, кропив'янка, або набряк, скажіть про це вашому ортодонта.

3.Якщо ви відчуваєте, що ваше горло роздувається або у вас виникла очевидна алергічна реакція, зверніться до найближчого відділення невідкладної помощі

4.Якщо ви відчуваєте, що не можете дихати, телефонуйте в швидку медичну допомогу.

5.Не ігноруйте симптоми алергічної реакції. Важка алергічна реакція може вбити вас протягом декількох хвилин.