Смотритель: linelect

Кому потрібні вініри ?!

Бажаючих встановити собі вініри дуже багато. Люди які не задоволені або формою, або кольором зубів. Коли мова йде тільки про колір — то це ще пів проблеми, і проблема в більшості випадків вирішується за допомогою відбілювання. Але якщо колір зубів змінений занадто сильно, або у них не красива форма  - від народження, в результаті травми або карієсу - тоді найкращим варіантом будуть вініри.

За допомогою вінірів можна:

Виправити наявність між зубами проміжків (діастема, трьома).

13a

Відновити вроджені та набуті дефекти емалі зубів. ( флюорозні плями; тетрациклінові зуби; зуби, потемнілі в результаті травми або лікування кореневих каналів старими методами). 4a

Виправити неправильну форму зуба.

10a

Виправити утворені  на зубах відколи ( скол зуба після лікування).

9a

Відновити встановлені і втративші колір старі пломби

.11a

На сьогодні  лікарі пропонують два варіанти вінірів.  Залежно від способу виготовлення і матеріалу  вони діляться на: терапевтичні з композиту і ортопедичні з кераміки. Перші виготовляються на зубах пацієнта. При цьому використовуються композитні матеріали, аналогічні тим, з яких роблять пломби. Технологія установки така: зуб обточується на потрібну товщину приблизно від 0,3 до 0,7 мм, а потім на його поверхні пошарово формується вінір, завершує процедуру шліфування та полірування. Інакше дану методику називають реставрацією зубів.

Історія "Вініри"

На сайті ми згадували про вініри  у статті  Вирівнювання зубів без брекетів!
А зараз хочемо більш детально розказати про них, і починаємо з історії створення :-)

Що таке вініри в стоматології? По суті, це тонкі накладки товщиною не більше 0,5 мм, призначені для покриття зовнішньої поверхні зубів. Технологія не нова, прототипи нинішніх винірів з'явилися ще в 30-ті роки минулого століття в США. Розробив їх лікар Чарльз Пінкус спеціально для голлівудських зірок, які не могли собі дозволити «блищати» жовтими кривими зубами перед камерою. Вініри на передні зуби, які виготовляв для акторів Пінкус, закріплювалися на зубнійї поверхні за допомогою адгезивного порошку і витримували максимум кілька знімальних днів, тому їх можна сміливо віднести до розряду театральної бутафорії. Природно, дана технологія має мало спільного з винірами, які використовують в сучасній стоматології. Тільки коли їх називають голлівудськими вінірами, ми згадуємо історію їх винаходи.

Гастроменю брекетоносця, або Що їсти, коли в тебе на зубах брекети?


Карта гастрономічних смаків – щось не менш індивідуальне, аніж колекція прочитаних книжок, прослуханих дисків та переглянутих фільмів. Хтось любить піцу, хтось мамин борщ, хтось не тямить свого життя без солодкого, а хтось ні за що не відмовиться від м’яса.  Всі люди різні у своїх гастрономічних симпатіях, проте усі вони стають безсилими перед дивакуватими залізними штукенціями на зубах – брекетами. Брекети не розділяють своїх власників на сироїдів, вегетаріанців, а також тих, кому абсолютно без різниці, що, коли і в яких кількостях їсти. І цим же їх об’єднують у велику спільноту брекетоносців – людей, які мріють про досконалу і красиву посмішку і задля неї готові багато чим пожертвувати. Наприклад, власними гастрономічними уподобаннями.

Кулінарне меню брекетоносця не здивує вас палітрою вишуканих смаків чи переліком особливих страв. Гастроменю брекетоносця – це такий собі музей того, від чого потрібно відмовитись, і зовсім невеликий прилавок того, що можна і треба дозволити власному організму.
  1. В жодному випадку не слухайте тих, хто каже, що після установки брекетів не можна їсти фруктів. Фрукти можна і потрібно їсти, ріжучи їх на маленькі кусочки і ретельно пережовуючи задніми зубами. Замість фруктів (персиків, груш і яблук) ви можете в якості вітамінного коктейлю вживати ягоди (малину, ожину, чорницю). Вони не містять агресивних кислот, тому однозначно не нашкодять зубній емалі.
 
  1. Не відмовляйтесь від вживання овочів. Для того щоб овочі не втрачали своїх поживних речовин і корисних властивостей, готуйте їх на пару. Можна овочі вживати і в сирому вигляді, правда, перед тим їх слід теж порізати не невеличкі кусочки і ретельно пережувати задніми зубами. Якщо ви тільки-но встановили брекети і кожне навантаження на зуби є для вас справжнім випробуванням, вживайте м’які овочі – диню, кабачки, цвітну капусту і картопляне пюре.
 
  1. У період носіння брекетів не варто відмовлятись від вживання злаків, що містять у своєму складі велику кількість вуглеводів. Каші на основі злаків і хлібобулочні вироби дуже корисні. З обережністю треба поставитись до вживання чорних сушок, а також хлібобулочних виробів з соняшником і горіхами. Вони можуть нашкодити брекетам.
 
  1. Молоко і молочні продукти – це джерело кальцію, що є запорукою міцності зубів і кісток. А тому їх вживання в період носіння брекетів є не просто бажаним, а обов’язковим. Творог і сир теж багаті на кальцій, проте вони можуть прилипати до зубів і застрявати поміж брекетами. В такому випадку віддавайте перевагу твердим видам сиру, ретельного пережовуючи його задніми зубами. Замість м’якого творогу вживайте творог гранульований. Він не застряватиме поміж брекетами і не псуватиме вашої залізної посмішки.
 

 
  1. Можна знайти альтернативу і м’ясу, яке скоріш за все не припаде до душі вашим брекетам. Його волокна будуть застрягати поміж пластинами і зубами, що, погодьтесь, не дуже естетично. Проте м’ясо – джерело білка і заліза – є важливою складовою шоденного раціону, тому від його вживання навіть в період носіння брекетів не можна відмовлятись. Обирайте м’які сорти м’яса або ж м’ясний паштет. Вони однозначно не нашкодять вашим зубам. А замість жареного або вареного м’яса використовуйте м’ясо, приготовлене в духовці. Альтернативою яловичині і свинині може стати риба або курятина.
 
  1. Від вживання соняшникового насіння і горіхів у період носіння брекетів краще відмовитись. Ці продукти дуже корисні для людського організму, проте вони можуть не тільки нашкодити брекетам, а й змістити їх. А щоб такого не сталось, замість соняшника і горіхів вживайте, наприклад, арахісове чи мигдальне масло. Окрім того, ви можете перемолоти горіхи і в подрібненому вигляді добавляти їх в йогурт чи кефір.
 
  1. Льодяники і солодощі. Від вживання карамелі, льодяників і солодощів під час носіння брекетів краще відмовитись. Вони можуть не тільки пошкодити, змістити брекети, а й стати причиною виникнення карієсу, що дуже небажано.
Гастроменю брекетоносця – це така собі колекція винахідливих рецептів, що родяться з доброго слова і не менш доброї думки тих, кому своєї геніальної посмішки потрібно дочекатись. А це чудовий привід для кулінарних експериментів.

Не брекетами єдиними, або Як довести своїй дитині, що брекети – це потрібно?


Красива посмішка – це не тільки безцінний аксесуар, а й важлива складова іміджу успішної людини. Підкреслюючи бездоганність образу свого власника, вона засвідчує його приналежність до касти щасливих людей, касти, яка завжди викликатиме в оточуючих захоплення і заздрість. Посмішка – це виклик світу, це показник готовності боротись за власне місце під сонцем.

Розуміючи цю істину, батьки намагаються переконати власну дитину в тому, що красива посмішка варта того, аби за неї боротись. Це як красивий аксесуар, який вартує грошей, часу і зусиль. Проте далеко не кожна дитина, особливо у підлітковому віці, розділяє думку своїх батьків. Вважаючи носіння брекетів нудною, довгою і непотрібною процедурою, вона готова відмовитись від можливості зробити свою посмішку досконалою. Дитина не бачить потреби в тому, щоб кілька років носити якісь дивакуваті залізяки на зубах. І завдання батьків – довести сину або донечці, що досконала посмішка варта їх терпіння. Як це зробити?

По-перше, не треба вдаватись до стоматологічних нотацій і повчань, мовляв, це чудова можливість і її не можна втрачати. Як правило, підліток не чує і не хоче чути аргументів, він знає власну правду і вона не потребує спростувань чи доказів.

По-друге, не забувайте про те, що ваша дитина – особистість, яка має право на власну думку.   спроби цю особистість в ній пригнобити нічим добрим  не увінчаються. Намагайтесь наочно довести сину чи донечці, що брекети – це дуже стильно і оригінально. Брекети – це аксесуар, який доповнює ваш імідж, імідж людини, розкішна посмішка якої зведе колись світ з розуму. І фотографії відомих, публічних людей, яким брекети не завадили досягти успіху (а може, навпаки, цьому навіть посприяли) стануть тому аргументом.

По-третє, скоріш за все серед ваших знайомих є люди, які теж колись носили брекети і цим сьогодні пишаються. Розкажіть дитині про них. Нехай приклад знайомих людей надихає її на правильні рішення.

Маленьких дітей (в усякому випадку тих, що не досягли ще підліткового віку) набагато легше переконати в тому, що брекети – це не те, чого варто соромитись.  І гра – найкращий аргумент. Малюйте з дитиною хлопчиків і дівчаток, які носять брекети, і кожного разу нагадуйте про те, що брекети – це окраса, це те, що вирізняє їх, робить особливими, а отже, це те, чим можна пишатись. До речі, ви можете пограти з дитиною навіть у віртуальну гру «Дівчина з брекетами».  Їй точно сподобається. І не забувайте нагадувати, що ви з татом теж були б раді носити такі цікаві штукенції на зубах, та ви вже для цього задорослі.

Ну і останній пункт. Ні в якому разі не кажіть дитині: «Так, ти будеш носити такі, такі і отакі брекети». Нехай вона сама обере спосіб зробити свою посмішку ще розкішнішою. Відчуття того, що в людини є право вибору, робить її сильною. А ваш син або донечка мають рости саме такими.

Посмішка мами і татка розпочинається із красивої посмішки їх дитини. Не брекетами єдиними її можна вибороти у цьому житті, проте і такого способу цуратись не варто. Важливо, щоб посмішка вашого сина чи донечки народжувалась в душі, а не на устах.  І тоді вона за будь-яких обставин буде прекрасною.

Брекети, або Ціна особливого поцілунку


Поцілунок завжди був чимось дуже особистим, інтимним і майже сакральним. Тим, що  могло бути проявом довіри, вірності або любові. Тим, у що вкладались найсвітліші думки і почуття. І що могло, як внутрішньо піднести до небес, так і з висоти чиїхось темних намірів кинути до лона землі. Згадаймо, наприклад, той же поцілунок Іуди. Проте ніщо не зрівняється із святістю і силою маминого поцілунку. І ніщо не дорівняється чистотою до поцілунку, який народжується не на устах, а в серці, бо бере витоки із любові, що в ньому живе. Але як бути тим, хто змушений дарувати або ж приймати особливі поцілунки – поцілунки з брекетами? Як воно цілуватись і знати, що у тебе в роті є якісь дивакуваті залізячки? Як врешті-решт, їх сприйме кохана людина? Що робити, аби ціна твого особливого поцілунку не стала ціною зруйнованих стосунків?

Якщо ви боїтеся своєї металевої посмішки і не знаєте, як на неї відреагує кохана людина, то перше, що вам потрібно зробити, — це побороти власні комплекси. Незручні і некрасиві, на перший погляд, брекети за якихось 1-3 роки подарують вам досконалу і красиву посмішку, що стане вашим найціннішим аксесуаром. Тому не варто відмовлятись від користування ними тільки через те, що, мовляв, що ви будете схожі на всім відому Катю Пушкарьову, а тому про увагу чоловіків на період носіння металевих зубних штукенцій можете забути. Це неправда. Справжньому коханню ніякі брекети не страшні. Тому  особливий залізний поцілунок хіба що додасть солоду до ваших відносин, але аж ніяк не перцю. Це ж так мило зачепитись язичком за металеву детальку на зубах коханої чи вдаритись зубами об її скобу. Може, спочатку воно і незручно, проте з часом ви звикнете до свого особливого поцілунку і перестанете його соромитись.

Проте, якщо ви цілуватиметесь з брекетами вперше, будьте обережними. Технологія залізного поцілунку уже відпрацьована мільйонами пар, і ми вирішили з вами нею поділитись. Пам’ятайте про те, що поцілунок з брекетами – це безпечний поцілунок, і ним ви не зробите боляче своїй коханій людині. Для того щоб попередити виникнення кумедних ситуацій, цілуйтесь повільно і намагайтесь концентруватись на губах, а не зубах. А якщо брекети носите ви обоє, то намагайтесь цілувати одне одного, не відкриваючи рота. Завдяки такій маленькій хитрості ви зможете уникнути зчеплення брекетів. Ну і, звісно ж, не уникайте розмови про те, що вас обох хвилює. Нехай особливий металевий поцілунок перестане бути для вас табу.

Найбільш зручними для поцілунків можна вважати лінгвальні брекети, оскільки вони кріпляться із внутрішньої поверхні зубів. В такому випадку ризик поранити губи чи травмувати язик зведено до мінімуму. Тому якщо ви думаєте над тим, які брекети обрати, обирайте лінгвальні. Вони вашому поцілунку будуть до вподоби.

Особливий залізний поцілунок – це поцілунок, який привнесе у ваші стосунки незвичну екзотику.  Саме тому його і не варто боятись. Брекети на зубах – це шлях до досконалої посмішки. І справжньому коханню вони точно не стануть на заваді. Набагато гірше, коли роботи над собою потребують самі стосунки. В такому випадку навіть найсучасніші внутрішні «брекети» не гарантують очікуваного результату. А поцілунок людей, які люблять один одного, солодкий за будь-яких умов. Навіть якщо він прикрашений брекетами.

Зуби на скляних паличках, або що таке ШТИФТ?

Стоматологи не навчилися «відтворювати» втрачені живі тканини організму-це поки з розряду теорії, але, разом з тим, штучні матеріали, використовувані в даний час, дозволяють заміщати уражені ділянки з максимальною безпекою та естетикою.
Бувають ситуації, коли карієс досить сильно зруйнував зуб або причиною руйнування послужила травма. Як правило, такі ситуації виникають після закінчення лікування кореневого каналу. Зуби в такому стані вже не такі міцні, якими вони були колись, і дуже часто стоматолог радить пацієнтові після лікування каналу продовжити реставрацію зуба — за допомогою зубної коронки, або реставрації в комбінації зі штифтом. Вам і вашому лікареві належить обговорити важливе питання, — які додаткові процедури можуть знадобитися для повного відновлення функцій вашого зуба?
Сучасна стоматологія дозволяє швидко, безболісно і якісно відновити зуб використовуючи скловолоконні штіфти.У стоматологічній термінології слово «штіфт» означає стрижень, який встановлюється і закріплюється в корені зуба. Скловолоконні штіфти дають можливість створити гармонійну, монолітну конструкцію, яка буде тривалий час функціонувати в порожнині рота.
Безсумнівно, скловолоконний штіфт можна встановити тільки в добре підготовленому кореневому каналі. Пломбувальний матеріал в кореневий канал має бути внесений гомогенно (відсутність пор), до фізіологічної верхівки. Тільки в такий канал справжній професіонал порахує можливим і допустимим установку стекловолоконного штіфта, оскільки витягти його з каналу вкрай важко.
Скловолоконні штифти володіють такими унікальними властивостями, як: гнучкість, еластичність, міцність, здатність протистояти тривалому навантаженні.
Скловолоконний зубной штифт фіксується в кореневому каналі на постійний матеріал. Методика внесення штифта в канал — пасивна.
Зуб в порожнині рота НЕ стационарний. Він здійснює рухи в різних площинах. Скловолоконний штифт за своїм складом близький до тканин зуба. Тому, перебуваючи в каналі, штифт робить такі ж рухи, як і зуб, не завдаючи йому ніякої шкоди.
Одним з важливих якостей скловолоконних штифтів є їх естетична характеристика. Реставрації, виконані на скловолоконних штифтах, високо естетичні (штифт не помітний в реставрації).

Шутки ))))

 :-D Не на того напала! — Кричав хлопчик у брекетах покусавши собаку.

… Дівчата, пам'ятайте, найкращий протизаплідний засіб - це окуляри і брекети.

… Тварини в зоопарку бояться дівчинку з брекетами, бо думають, що це капкан.

… Раніше думав, що я нікому не подобаюся, тому що ношу брекети, але тепер їх зняли і мені нічим себе втішати.

… Дівчина з брекетами на все життя запам'ятала, що їй не можна посміхатися в грозу.

Побічний дефект: до чого призводить неправильний прикус


Неправильний прикус — поширена проблема для багатьох дітей і особливо дорослих. Точна наука статистика непохитна: до 90% населення розвинених країн страждають тими чи іншими відхиленнями в будові щелепно-лицьової області.
Проте всього кілька десятків років тому вважалося, що виправляти прикус необов'язково. Але без красивої посмішки виробити необхідне позитивне враження в роботі або в особистому житті вкрай важко. Більш того, за твердженням психологів, кривизна зубів на підсвідомому рівні сприймається як агресія. Мабуть про цей факт здогадували і наші предки. Адже перші ортодонти почали працювати над красивими посмішками людей ще в Давньому Єгипті.

Тоді для корекції зубного ряду застосовували золотий дріт, нитки і шліфувальні матеріали. Сьогодні в розпорядженні лікарів останні досягнення науки, завдяки яким процес виправлення прикусу стає все менш неприємним.
Проблеми з прикусом можуть бути як вродженими, так і набутими. У першому випадку, це особливості генетики, якими пацієнта «нагородили» батьки. Їх також можна виправити, але, на жаль, не можна запобігти. У другому випадку неправильного прикусу можна було б уникнути. Батькам важливо знати, що ця аномалія може розвинутися навіть при порушенні дихання дитини: якщо малюк дихає через рот, то його мова постійно впирається в небо, що призводить до неправильного розвитку прикусу. Крім того, такі звички, як смоктання пальця або будь-яких інших предметів, прікушування нижньої чи верхньої губи, також призводять до порушення розвитку правильного розвитку щелепно-лицьової області. Будь-які запальні та інфекційні захворювання можуть шкідливо діяти на формування кісток.
На щастя, прикус можна виправити не тільки в дитячому віці. У кріслі ортодонта виявляються люди в зрілому віці. Позитивний результат лікування залежить від кваліфікації стоматолога, який призначає лікування, і дисциплінованості пацієнта, який виконує приписи лікаря. Один з недоліків лікування — це його тривалість. Ходити протягом довгих місяців і років з брекетами готові далеко не всі.

Неправильний прикус призводить до порушень в області скронево-нижньощелепного суглоба -це один з найскладніших суглобів в організмі людини. Так, решта суглоби виконують руху тільки в двох напрямках, а скронево-нижньощелепний здатний рухатися в трьох. В результаті володар неправильного прикусу відчуває біль при жуванні, головні болі.
Порушення дикції, картавість і шепелявість також часто зустрічаються при неправильному прикусі. Справа в тому, що зуби, як відомо, беруть участь у формуванні звуків нарівні з губами і мовою, тому патології у їх розвитку неминуче ведуть до проблем артикуляції. У цьому випадку жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки.

Плюс до всього, володар неправильного прикусу не зможе захоплюватися таким модним хобі, як дайвінг. Справа в тому, що на сьогоднішній день виробники випускають тільки загубники для людей з нормальним прикусом.

Як не здатись і доносити брекети до кінця вирівнювання?


У «брекетоносінні» завжди приходить момент, коли нестає сил і витримки. Вже не перший місяць ходиш в брекетах, старанно відносиш купюрки до ортодонта, строки зняття залізок відкладаються, твої зуби продовжують боліти, щоки натираються, прогрес є, але вже так давно нічого не мінялось, що перестаєш розуміти: чи справді воно того варте? Це щось схоже на кризу середнього віку: з минулим зробити вже нічого неможливо, а майбутнє здається таким песимістичним… Як же не здатись?

Перше. Згадай, чому взагалі вирішив встановити брекети. Проблеми із зубним рядом, прагнення досконалості, мода. Щось ще? Будь-яка з цих причин заслуговує на те, щоб бути. І бути причиною довершеного результату.

Друге. Порахуй всі досягнення. Яким поганим би все не здавалось, на 100% є хоч якісь успіхи. Не варто про них забувати: так зрозумієш, що все було зроблено не даремно.

Третє. Скажи собі: всі перешкоди, що виявляться на шляху, будуть виховувати силу волі та витримку. За здорову посмішку варто боротись. Нехай це буде невеличка перемога над самим собою, над людською слабкістю та безхарактерністю. Матерям під час пологів теж нелегко, але ж ніхто з них не кидає справу на півдорозі!

Четверте. Шукай підтримки в друзів й однодумців. Розкажи, що тебе тривожить, спитай в інших, чи були і в них такі думки, що вони робили в цій ситуації. Особливо допомагає досвід тих, хто вже «відмотав» свій строк: фото «до» та «після» наглядно демонструють необхідність витримки. А от інформація від тих, хто з якихось причин кинув «брекетоносіння» і вдруге намагається вирівняти зуби, стане повчальним уроком.

А тепер головне: можливо, потрібно шукати корінь зла не у собі та своїх зубах? Може, треба знайти іншого спеціаліста – ортодонта. Зовсім не обов'язково міняти свого на нового. Іноді просте консультування в іншої особи може принести неочікувані добутки.

Тільки подумайте: як було би добре, коли б усе, що ми маємо робити для покращання свого здоров'я чи зовнішності, робилося само собою чи, принаймні, давалося нам дуже легко. Погодьтесь, це було би пречудово. Та життя – зовсім не цукор: воно не біле та не солодке. Тільки час і витримка допомагають здобути бажане.

І на останок. Брекети – це одна з можливостей зробити себе краще. Чому ж не скористатися цією можливістю?

Мама в брекетах,  або 9 місяців незвичайної посмішки!


«Мама посміхнулася, але якось боязко, непевно… Мама щось каже таткові, але я не можу зрозуміти, що саме… Мама роздратовано одягає якусь штукенцію на зуби… Мама… Що з нею?» – якщо коли-небудь людство зможе прочитати думки малюка, який живе спокійним собі життя в утробі матері, то, мабуть,  почує отакий-от схвильований потік думок… Монолог дитятка, яке не може зрозуміти, чому в мами такий поганий настрій і що за штукенція в неї на зубах…

Звісно, найсолодші 9 місяців маминого життя краще не прикрашати залізною посмішкою. Жінка при надії завжди прекрасна, адже вона носить під серцем нове життя. Тому нерівні зуби чи неправильний прикус аж ніяк не причина для того, щоб цей особливий період робити ще особливішим. Будьте собою –і ви будете прекрасними.

Але як себе вести і що робити, коли носіння брекетів співпало із вагітністю? Шкідливі ці стоматологічні залізячки для мами і дитятка чи, навпаки, ні? У цих та інших питаннях ми спробуємо розібратись.

Ще якихось 10 років назад ставлення до брекетів було дуже скептичним, тим більше, до їх носіння у період вагітності. Самі стоматологи відмовляли майбутніх матерів ставити брекети, мовляв, вони погано впливають на захисну емаль зубів, яка і так дуже крихка в період вагітності. Проте сьогодні ця проблема сприймається більш толерантно. Вважається, що виправлення прикусу за допомогою брекет-систем навіть у період вагітності не є чимось небезпечним. Все, на чому варто зробити акцент, – це правильне харчування, яке б допомогло відновити баланс кальцію в організмі майбутньої мами.

Отже, носіння брекетів не зашкодить здоров’ю вашого малюка. Ну хіба що настроюJ  А вам дозволить повернутись з декретного медового триріччя до повноцінного життя справжньою красунею. Подруги, колеги і, звісно ж, чоловік будуть у захваті від вашої геніальної посмішки.

Тим не менше, варто потурбуватись ось про що.

Якщо ви все-таки вирішили прикрасити свої 9 місяців вагітності носінням брекетів, то потурбуйтесь про те, щоб до виправлення прикусу ваш малюк не був причетним. Тобто рентгенівський знімок, який передує встановленню брекетів,  заходи з  оздоровлення ротової порожнини (установка пломб, їх видалення, лікування карієсу та захворювань ясен) мають бути зроблені до того моменту, як малий карапуз закрадеться до вашого животика.

Можливий і трохи інший сюжет – ви мріяли стати власницею красивої посмішки, мріяли стати мамою, але мрія про брекети здійснилась раніше, аніж мрія про материнство. Як бути? Перш за все варто проконсультуватись зі своїм стоматологом. Він скоріше за все не наполягатиме на тому, аби ви знімали брекети на період вагітності, проте поділиться порцією слушних порад.
  1. До санації ротової порожнини вам тепер потрібно ставитись ще серйозніше.
  2. Подбайте про повноцінне, здорове і правильне харчування. Організм мами має отримувати всі необхідні для його повноцінної життєдіяльності речовини.
  3. Вітамінний комплекс. Ваш організм всі свої сили спрямовує на те, аби створити затишок для малюка та підготувати його до народження, а тому потребує підтримки. До­да­ва­йте в свій раціон їжу, зба­га­че­ну кальцієм (сир, мо­ло­ко і молочні про­дук­ти, брокколі, шпи­нат, ки­тайсь­ка ка­пус­та, апель­си­но­вий сік, ревінь, інжир, горіхи, бобові, зла­ки).
Не знайде порозуміння з брекетами хіба що примхливий малюнок із складним характером. Провокуючи у мами в перший триместр вагітності нудоту, він, очевидно, таки досягне власної цілі і змусить вас хоча б на деякий час зняти ті прикрі залізячки. Ну що ж, так тому і бутиJ

В будь-якому випадку носіння брекетів у період вагітності стане для вашого організму ще одним випробуванням. Тому ви маєте вирішити самі для себе, чи готові на шальки терезів поставити власну красиву посмішку і безпроблемну вагітність.

Пам’ятайте, що для свого малюка ви завжди будете власницею найкрасивішої посмішки, адже саме із вашої посмішки розпочалося його життя. Згадайте, як ви вперше посміхнулись його батькові, розуміючи, що це та людина, з якою ви готові подарувати світу нове життя. І згадайте, як посміхнулись, дізнавшись, що станете мамою. «У вас буде синочок, дивіться, які малі рученята…» — то були найсолодші слова, почуті вами за життя. І як тут не посміхнутись?