• ,

Початкові проміжні результати

На сьогоднішній день можу сказати, що брекети, в принципі, свою роботу виконують непогано. Якось зроблю красиве фото з тим, що в мене в наявності зараз))

Отже, правий різець вже став на своє місце, а той, що зліва, потихеньку наближається до своєї цілі. Діло лишається за боковими молярами (вони трошки всередину «падають»). От якби ще й шийки зубів прикрилися, то б було просто чудесно))

Та тепер мені здається, що серединні різці виходять різного розміру: ніби справа коротший, ніж зліва. Це мене засмучує, бо на обох різцях ще маленькі відколи по краях з дитинства. Виходить зовсім неідеально :-(  Читала, що після зняття брекетів усі зуби підрівнюють, якось підпилюючи. Не знаю, обов'язкова це процедура чи ні. Та сподіваюсь, що в кінці кінців усе стане рівненьким.

Ось і все, чим можу похвалитися  :-)
  • ,

?!

IMG_20150206_084833

Відвідала я стоматолога, коронки замінять. По домовленості з ортодонтом, як я зрозуміла, самі коронки зразу ж будуть впаюватись в кольца. Вартість всього цього офомлення буде 1090 грн. І ці гроші просто на вітер, бо всерівно після зняття брекетів мені замінять на постійні коронки. І де тепер знайти винного, в тому що я уже заплатила біля року тому назад за коронки, за встановлення… всерівно все по новому. Досі наївно вірю що не наживаються лікарі і все роблять по совісті..їм з цим житти!

 

Без пластинки але з новими проблемами….

я не «нитик» але інколи дуже і дуже погано…

 
  • ,

Причиндали по догляду за брекетами

набор2

З того моменту, як в мене з'явились брекети, моя «маленька» жіноча сумочка стала ще трішки важчою. До мільйона найважливіших речей додалися віск та інтердентальна щітка.

Справжня трагедія, коли при перекладанні речей із сумки щось залишаю вдома: отож, тільки п'ю, поїсти не можу, бо щось обов'язково застрягне, а як його без щітки витягнути?

Взагалі-то виходить, що моя інтердентальна щітка (звучить як класно!) зовсім свої функції не виконує, я її використовую тільки для вичищення проміжків між зубами та брекетинами. А для щоденної гігієни ротової порожнини в мене звичайна щітка, тверда. Вона, здається, непогано справляється без інших можливих хитрощів (типу іригаторів/нитки/ополіскувача).

Отакі вони в мене яскраві)))

 

Лігатури в брекет системі.

Лігатури брекетів — це складові ортодонтичної системи. Виглядають вони як дріт або кільце, які кріпляться до кожного брекета. Ця система допомагає утримувати всю конструкцію в нерухомому стані. З часом їх потрібно міняти, це пристосування має властивість розтягуватися. 

Застосовується два види лігатур:
Еластичні лігатури — це звичайні гумові колечка. Кожен раз при підтягуванні дуги гумки замінюються.
Металеві лігатури — це медичний дріт з металу. Дріт надійно і щільно з'єднує дугу з одним або декількома зубами. Через жорсткості конструкції її зазвичай не застосовують на початку ортодонтичного лікування. Міняти лігатури з металу потрібно не так часто як еластичні.

Переваги  лігатурних брекет-систем:
  •   Деякі порушення зубного прикусу виправляються тільки лігатурними пристосуваннями.
  •   Гумки за колірним рішенням бувають різноманітних відтінків. Кольорові брекети роблять довгий процес лікування по-справжньому святковим. Дітям і підліткам дуже подобається підбирати різнокольорові еластики на зуби для надання забавного або креативного штриха своїй посмішці.
       Для непомітного вирівнювання зубів на сапфірові і керамічні системи ставляться прозорі гумові колечка, а на лігатурні металеві брекети для гармонії кольорів кріплять срібні.
  •     Застосування еластичних лігатур зменшує біль від брекетів.
  •     Низька вартість у порівнянні з саморегулючими конструкціями.
  •     Висока ефективність, надійність і результат при лікуванні.
До недоліків відносяться:
  •   Гумові колечка під постійним навантаженням розтягуються і втрачають свої пружні властивості. Для відновлення працездатності всієї системи потрібна заміна еластичних елементів.
  •      При переміщенні зубів зафіксована дуга долає значне тертя, тому процес виправлення прикусу проходить повільніше, ніж міг би проходити без лігатури.
  •      Нерухоме закріплення дуги може викликати больові відчуття.
  •      Фарбування гумок під впливом хімічних речовин. Зміна кольору особливо помітно в прозорих пристроях.
  •      Ускладнений догляд та чистка брекетів .
Не потрібно боятись якщо ви проковтнули лігатуру. Вона не шкідлива і усе вийде своїм шляхом *yess*
  • ,

Мої вісімки

Почитала запис Наталі, та й згадала про свої «мудрі» зубки.

Перша вісімка (нижня ліва) в мене вилазить вже роки чотири. На даний момент вона стирчить з ясен на третину, а задня частина взагалі схована (зуб у такому собі кармані).

Верхня ліва вісімка зараз «у процесі». Десь за два тижні від встановлення брекетів почали пухнути ясна, там утворились якісь прорізи, боліло дуже. Та зараз затихло. Але шматочки слизової там нерівні, є заглиблення, думаю, скоро все почнеться знову)

Почала шукати, чи пов'язано прорізування з брекетами. Найшла небагато: дехто пише, що таке відбувається через початок руху зубів, якось вони там один на інший впливають. А хтось твердить, що все це жодним чином не пов'язано, ніби просто час настав.

Ну не знаю. Зараз відчуваю, що і верхня права вісімка ворушиться, отож це не збіг. З'явилось ще одне питання до ортодонта  *yes*

 
  • ,

Пройшов тиждень

Пройшла неділька від походу на консультацію. Я в шоковому стані, мало розказала про консультацію) У мене змінився лікар  :-(  Чи це добре чи погано покаже час! Лікування попереднього лікаря вона одобрила, тільки єдина проблема виникла-зуб мудрості. На її думку його потрібно було вирвати ще до встановлення брекетів(він у мене проріс на половину). 

І так, про сьогоднішнє  :-) Стан ясен покращився, загоїлись. На днях зайду до стоматолога, за новими коронками. У мене тяги на даний момент  тільки на передніх зубах, колець немає тому фіксувати не було до чого. Без пластинки уже привикла! І признаюсь чесно, можу сказати що результат замітно, прикус не глибокий. Він був не глибокий під час носіння пластинки, але коли її зняли він так і зафіксувався. Лікар попередив що після зняття брекетів на ніч буду ставити пластинку, щоб прикус не змінився.

Дні проходять як на диво спокійно  *blum*

P.S. Без пластинки я знову вчилась по новому говорити )

Брекети і спорт! Чи існують застереження під час носіння


Спорт є не від'ємною частинкою життя багатьох! Спорт це красиве тіло і здоровий фізичний стан! На даний момент ми на шляху красивої посмішки, але і про інше забувати не потрібно. На моє запитання до лікаря-ортодонта: " Чи можна займатись спортом?" відповідь була «Так, спортом займатися звичайно можна. Єдине застереження, якщо ви збираєтесь займатися боксом, то потрібна спеціальна капа».

Сама перед встановленням брекетів я особисто цікавились чи поєднанні спорт і брекети. Це можливо і смішно звучить, які можуть бути перешкодити! Але усе залежиться від того яким видом спорту ви займаєтесь. Обмеження відсутні у таких видах спорту : плавання, художня гімнастика, легка атлетика, спортивні танці, лапта, бадмінтон, лижній спорт, фігурне катання. В цьому випадку можна носити будь які брекети.

Але є і травмонебезпечні види спорту. Під час походу до лікаря потрібно обов'язково повідомити його якщо ви займаєтесь: регбі, волейбол, баскетбол, футбол, бокс, хокей, фехтування. Якщо курс лікування у Вас проходить з носінням металевих, керамічних чи сапфірових брекетів, виготовляють спеціальні капи. Вони допоможуть захищати брекети від зміщення під час заняття спортом.
  • ,

Моє фото «до»

Намагалась знайти фото зубів до встановлення брекетів, і пошуки затягнулись. Тих фотографій, що робив ортодонт до встановлення брекетів, в мене нема. В нього iPhone, в мене Android, отже передати фото не змогли, а зв'язку з ним через соцмережі поки немає. Отже, чекаю наступної корекції.

зубы 1

Але віднайшла фото у перший день встановлення) якість не дуже, та, в принципі, найголовніше видно)) кривеньки різці та фіолетові резиночки))

Про головне-"Ортодонтія"

Наукове визначення ортодонтії — це розділ стоматології, що займається виправленням і попередженням порушення положення зубів та аномалії прикусу.

У нас завжди постає питання, чи ідеальні у нас зуби, чи правильний прикус?! Чи потрібне втручання медицини у наш маленький недолік?! Ортодонія говорить, що будь які функціональні порушення можу бути усуненні. Ряд причини чому варто звернутись такий: інколи недолік у зубному ряду може заважати людині добитись карєрного росту.Криві зуби заважають людині посміхатись щиро, що створює зациклення на проблемі кривих зубів. Існують обєктивні причини — анотомія щелепно-лицьової області людини. Правильний прикус дається нам природою, при його порушенні зуби які не відповідають за жувальну частину можуть брати на себе навантаження а це в свою чергу призводить до зношення зубів, карієсу, різних  захворюваннь парадонту.

Не потрібно вважати що втручання ортодонтії актуальне тільки у дитячому чи підлітковому віці. Існуєть різноманітні конструкції які допоможуть і у дорослому віці вирішити проблеми неправильного положення зубів. Тільки потрібно зауважати, що у цьому віці курс лікування буде більший на рік а можливо і два, від курсу лікування який застосовується у підлітковому чи дитячому віці.

Про порушення зубного ряду у дітей можна уже зрозуміти у віці 7-8 років. Батькам потрібно звернутись до ортодонта, щоб він вирішив як краще розпочинати курс лікування. Дуже актуальна проблема у батьків, що вони не хочуть вмовляти дітей носити брекет-системи чи пластинки. Оцінюючи своє життя, що вони прожили з кривими зубами і нічого погано не сталось не означає, що ваша дитина буде вдячна вам за те, що ви не наполягли на лікуванні. Усі матеріальні проблеми, не зручності з конструкціями з часом забудуться, а рівні зуби і правильний прикус залишиться на все життя!

Думати що «залізні» штучки на зубах це не естетично, скажу Вам чесно — криві зуби все життя ось, що не естетично!!! *cool*
  • ,

Брекети і фото

На днях потрапила я у театр. Там якраз прем'єра «Труфальдіно із Бергамо» була. Задоволення отримала величезне))) Та не про постанову річ.

Вирішили з подружкою кілька фото зробити. Так і так крутилася, щира посмішка, буду чесною, виходила не дуже. Просто зуби з брекетами – здається, норм, але коли повністю лице і посмішка з брекетами – не дуже. Отож, фото з театру тільки здалеку. Із закритим ротом.

До чого все це веду? Я взагалі не дуже люблю фоткатись (дивно для дівчини, правда?), та і посмішку мою на фото зафіксувати мало кому вдавалось. Але не так давно потрапила на весілля до подруги (ще до встановлення брекетів), і там вперше мене зловив професійний фотограф. Результат вийшов непоганий: світло-тінь, яскравість і все таке… АЛЕ. Там дуже добре видно мої криві зубки.

Сподіваюсь, після зняття брекетів все зміниться  :-D