• ,

Перші відчуття при встановленні брекетів

Коли мені перший раз запхнули до рота цілу купу заліза (як мені тоді здавалося), я був трохи здивований, як люди живуть із цим по 2-3 роки. Тобі важко розмовлять, зціпляти щелепи а їсти — взагалі не зовсім реально. В перші тижні, коли все дико боліло — я дуже злякався, що подібне відчуття — буде зі мною увесь час носіння системи, проте ці трабли — скінчилися десь на другому тижни.

Проносивши залізного друга у зубах десь біля місяця — я зрозумів що це — не так вже й страшно, розмовляти та їсти дуже навіть таки можливо, та навідь (згодом) із задоволенням.

Щодо величезної кількості недозволенностей — морозиво, кава, рис, горіхи, воно-то звичайно так, але ви знаєте наших лікарів, їм дай хоч щось заборонити. Тож на третій місяць в ход у мене йшли навить горіхи. Проте звичайно жувати їх треба дуже ретельно та уважно, і взагалі, це скоріш приклад того як не треба робити, прото дуже гарний та заспокійливий запис для тих, хто тільки но поставив собі брекети та з острахом читає ці строки.

Не варто боятися ніяких заборон та перешкод на шляху до своеї посмішки, морозиво можна їсти поклавши на язик та чекаючі поки воно розтане (особисто я — взагалі люблю морозиво з мікроволновки! так так!), з приводу рису, гречки, наших улюблених суши і усього такого сипучого — я вже писав раніше, що кращий друг брекетоносця — це зубочистка, якщо вона в Вас є — це ніяким боком не буде Вас лякати, просто після кожного сеансу «страшної» для брекетів їжи — присвячуйте 5 хвилинок гігієні рота та брекет-системи, тоді все буде в полному порядку!)

Добра Вам, нехай зубки тягнуться а посмішка красивішає!)
  • ,

Гігієна

Гігієна ротової порожнини дуже важлива і невідємна складова кожної людини, а собливо тих, хто носить бекет систему. В нашому випадку однієї зубної щітки недостатньо. Потрібно використовувати інші допоміжні засоби: опаліскувач, флос (або зубна нитка), маленькі щіточки для чищення міжзубних проміжків.

Носіння брекетів також впливає на ясна. Може виникати запалення. Ясна стають надто чутливими до холодного, гарячого, солодкого тощо. Тому варто звернути на це особливу увагу! Я, наприклад, кожні пів року ходила до лікаря, на спеціальну лікувальну процедуру для ясен. Коштувало це 150 грн. Результат не змушував себе чекати. Дуже класно.

Я всім рекомендую уважно слідкувати за ротовою порожниною. Адже знявши брекети Вам доведеться менше лікувати, а бо навіть зовсім не лікувати зуби.
  • ,

зламав/злетіло/покривив, а змоги потрапити терміново до лікаря немає, що і як?

Був в мене такий випадок: їхав я поїздом, вже була ніч і я був збирався спати (а ви знаєте як ті ліхтарі у поїздах присипляють) і якимсь чином, зачепившись за язика в мене злитіла частка брекету з передніх одиничок(чи двійок) та не просто злетіла а залишила величезний шмат заліза стирчати прямо з цього самого зубчика, тим самим пошкоджуючі мої губи та викликаючи кровотечу.

Як ви вже зрозуміли, звертатися з такою проблемою до когось в нашому поїзді — це смішно, загалом, скоріш за все працівники укрзалізниці — навіть не знають «Шо там за залізо в тебе у роті», тож довго колупаючись у роті, спочатку язиком, потім пальцем, потім зубочисткою (доречі, якщо ви носите брекети — рекомендую, завжди носіть з собою зубочистки, у мене завжди в усьому шмоті була їх ціла купа, адже вони рятують у всіх незрозумілих ситуаціях з брекетами) і зрозумів, що там ще й щось хитається.

Наповнений сміливості, озброєний зубочисткою та з повним розумінням того, що якщо я засну — я проснуся від того що порізав увесь рот я — пішов до дзеркала, щоб розібратися з цією проблемою. Підішовши  - я побачив що усе кріплення що тримаж систему на одному зубі — розхиталося і теперь як натягнута проволока стирчіть звідти. За допомогою своїх улюблених зубочисток — я почав розкручувати її та по троху зняв усю конструкцію з зубу. Таким чином, що брекет на клею тримався, але сама залізка регулююча його — залишилася в моїх руках. Тож ніщо не стирчало і не загрожувало моєму сну.

Одже, любі брекетоносці, не варто боятися проблем у дорозі, чи у місці де ви не маєте екстренного доступу до лікаря, головне — завжди мати з собою вірних друзів: Зубочистку, щіточку та сміливість.
  • ,

Брекетоносці - привілейований клас суспільства))) так?

Тож з того часу як я почав носити брекети — у моєму житті дещо змінилося і знаєте, єдиний негатив який я бачів у цій ситуації — було те, що перші тижні зубки дещо боліли, бо зміщувалися, згодом пройшло і це, а ось безпосередньо носіння брекетів — виявилося дуже цікавою особливістю не тільки для мене а й для оточуючих.

Одже боятися ставити брекети — взагалі не варто. З перших же днів як я почав їх носити, мій рот — став центром уваги всесвіту і що найцікавіше: людям це подобається(хоча багато хто — думаж зовсім навпаки). Були випадки, коли дівчата просили мене поцілуватися з ними лише через те, що їх цікавлять брекети, це здивувало мене ще більше, проте я не був проти;)

Також брекети — вони як Нокія (Конектін піпл). Тобто коли ти носій брекетів — тобі одразу починають посміхатися у метро люди, що також їх носять, ти можешь відвідувати спеціальні спільноти у інтернеті, де звичайним людям просто нічого робити.

Отож першніж боятися ставити брекети та соромитися показати світові свою «залізну посмішку» — подумайте про плюси цього дійства і будьте впевнені, ви знайдете їх чи мало. Мінусами усього цього — є такі дрібничкі як деінколи біль (проте цей період займає не так багато часо та періодично буває, швидко зникаючі), морозиво (що тут скажешь, дуже холодне і дуже гаряче — шкодить брекетам), кава/чай (дивитися минулий пункт) і можливо ваші унутрішні комплекси. Але й з усім цим ви легко можете справитися а особисто я — навіть їв морозиво та горіхи.

Тож не варто засмучуватися чи стидатися того, що в вас є (чи будуть брекети), потрібно лишень зрозуміти, що це ніяк не погіршує (а згодом навіть покращує) Вас як особистість. Будьте щасливі майбутні та теперішні брекетоносці!

 

Рашида Джонс

r1GGGpN

Народилася в Лос-Анджелесі в родині музичного продюсера Квінсі Джонса та актриси Пеггі Ліптон.

Знімалася в ролі Карен Філіппеллі в серіалі «Офіс» і Енн Перкінс в серіалі «Парки і зони відпочинку», а також фільмах «Люблю тебе, чувак» і «Соціальна мережа».

На кінофестивалі Санденс-2012 представила романтичну комедію «Селеста і Джессі назавжди», в якій виступила як сценарист і виконавиця головної жіночої ролі.

Здобути чарівну посмішку допомогли їй брекети у молодому віці!

Догляд за брекетами!

hyg8

Про особливості гігієни порожнини рота у разі носіння брекетів стоматолог повинен попередити людину ще до установки брекет-системи. Бажано, щоб програма гігієни порожнини рота була розроблена саме для вас, тобто з урахуванням особливостей саме вашого організму.
Щоб гігієна порожнини рота при носінні брекетів була задовільною, треба максимально чітко дотримуватися всіх тих рекомендацій, що дав вам стоматолог. Якщо в звичайному житті людина, як правило, користуються однією зубною щіткою, то при установці брекетів арсенал засобів гігієни порожнини рота помітно розширюється.
Звичайно, звичайна зубна щітка залишається як і раніше актуальною, однак тепер буде вимагатися щеспеціальна щітка з V-подібним вирізом. За рахунок такої форми, щітка досить успішно дозволяє чистити зуби, на яких встановлені брекети.
При носінні брекетів людина повинна чистити зуби не менше двох разів на день і полоскати рот після кожного прийому їжі. Чищення зубів повинна бути не «на льоту», а триває не менше 2-3 хвилин. Причому це стосується всіх типів брекетів, в тому числі і лінгвальних. До речі, у випадку з лінгвальними брекетами гігієна порожнини рота найбільш важкою, саме з цієї причини наявність лінгвальних брекетів в роті, як правило, вимагає більш частих візитів до стоматолога.
Одна з найбільш проблемних зон чищення зубів у випадку з брекетами — область між яснами і кільцем брекета. Тут необхідним засобом гігієни буде спеціальний йоржик у вигляді конуса. Зазвичай такий йоржик складається з ручки і декількох змінних насадок, які можуть бути різного розміру.
Ще одний необхідний засіб гігієни при носінні брекетів — суперфлоси. Суперфлос являє собою зубну нитку, на кінці якої є товстий наконечник. Ефективність суперфлосу набагато вище, ніж ефективність звичайної зубної нитки, так як товстий наконечник дозволяє очищати поверхню над дугою брекета. Взагалі, суперфлосси можна використовувати не тільки в разі чищення зубів з брекетами, а й для чистки мостових протезів, імплантантів та інших ортопедичних конструкцій.
Як правило, виправлення прикусу за допомогою брекетів триває трохи більше року. Іноді вдається повністю виправити прикус за рік, а іноді доводиться носити брекети протягом ряду років. Під час ортодонтичного лікування брекети постійно знаходяться на зубах пацієнта, причому під час їх носіння вам доведеться періодично здійснювати візити до свого ортодонта, тому іноді може вимагатися їх корекція.
У деяких людей після зняття брекетів зуби знову прагнуть повернутися у вихідне положення. У цьому випадку на зуби потрібна установка спеціальної металевої дуги — ретейнера. В окремих випадках замість незнімного ретейнера використовують знімну капу.
Завдяки виправленню прикусу, гігієна порожнини рота поліпшується, так як скупченість зубів виправляється. Чищення зубів стає ефективною і ясна вже не кровоточать, та й запах з рота зникає.
Так що ортодонтичне лікування зводить всі проблеми пародонтологічного характеру нанівець.
  • ,

Початковий етап.... - Як я ставила брекети в Німеччині

Проблеми  у мене були типові для всіх: криві зуби, а особливо два верхніх ікла, прокручені з обох боків. І нижні не дуже були ідеальні, криві, що і дуже було замітно. Свої проблеми я бачила, але не дуже хотіла звертати на них увагу, чи вік чи боязнь до брекетів. Але зараз дуже завдячую своїй мамі, яка мене вмовила поставити брекети *kiss*

До щелепного ортодонта мене направив мій стоматолог. Він мені порадив хорошого лікаря-ортодонта.  У нас тут обов'язковим є страхування. У випадку з брекетами, якщо ти ставиш собі металеві, то страхова компанія повністю відшкодовує затрати. Консультації і регулярні корекції все оплачує страхова. У моєму  випадку металеві я не захотіла, для мене вони виглядають страшно, вік 18 років  :-)  Я поставила собі кераміку, у цьому випадку страхова компанія відшкодовує лише 20%, після закінчення курсу лікування. Лікарню і лікаря я могла обирати сама.

Після узгодження всіх питань по вибору лікаря, ціни і вибору брекет-системи — розпочались консультації з щелепним ортодонтом.  Перш за все прийшлось виривати два зуби. Добре, що тільки на верхній щелепі, на нижній уже само по собі зменшилась кількість! Після виривання я чекала два тижні коли заживуть  рани, і тільки тоді мені поставили брекети на дві щелепи одразу.

P.S. далі буде  *curtsey*
  • ,

Як і чому я вирішила поставити брекети...

На нерівність своїх зубів я почала звертати увагу ще в школі. Мене це пригнічувало і я соромилась широко посміхатись, що далі переросло у звичку… Раніше я жила в провінційному містечку, там брекетів лікарі не ставлять(така наша медицина). Максимум який був можливий це – вирівнювальна пластина, яка результатів не приносила.  З часом я вирішила, що мабуть так уже і залишусь з кривенькими зубками…  Через декілька років я приїхала жити до Києва. Минав час, а стан моїх зубів став все гірше. Все частіше мій стоматолог наголошувала на брекетах. Адже це не тільки красиво естетично, це запорука гарного здоров`я( я не знала, що не правильний прикус призводить до проблем з кишково-шлунковим трактом). Хоча, я хотіла, але мене зупиняв страх болю і фінансове питання (завжди брекети не були дешевим задоволенням).  Я почала шукати лікаря. Ходила від одного до другого, доки не знайшла.  І все одно думала, вагалась, місяць ще дзвонила лікарю і засипала питаннями, які мене хвилювали. Вирішила. Буду ставити, я сильна, зможу потерпіти, адже здоров`я найголовніше!

Минуло три довгих роки. Багато сталося за цей час. Навіть прийшлось видалити два зуба! Але згадуючи, погодилась би на все ще раз, бо воно того варте!

Ось уже два місяці насолоджуюсь гарною усмішкою!
  • ,

Причини моїх «кривостей»

Кожен раз дивлячись на своє відображення у дзеркалі (точніше, на відображення зубів у брекетах), починаю задумуватись: а чому в мене не було красивої посмішки з дитинства?

От сьогодні ввечері надумала.

По-перше, в мене справді спадковість не дуже хороша. В мами такий же неправильний прикус, як і в мене. А от моя сестра пішла в батька: в неї прикус правильний, тільки два присередніх верхніх різця під кутом одне до одного стояли.

По-друге, згадала нещодавно, як в дитинстві полюбляла «зализувати» нові зуби – ті, що тільки прорізувались. Було так цікаво відчувати ріжучий край язиком. Дивно, еге ж? Батьки бачили та сварились, але я продовжувала таке робити, коли ніхто не бачив.

По-третє, недавно знайшла в інтернеті серед причин виникнення кривості зубів надмірне накушування, що призводить до передчасного стирання зубів. Страждаю на таке. Я взагалі мало виплескую емоції, все тримаю в собі. От і помітила: як щось погане трапляється, я сильніше стискаю щелепи і таким чином зменшую прояви стресу (мабуть). Треба із цим боротися, бо проблема не тільки в кривості, а ще й в розмірах зубів та їх стиранні.

Хоча, можливо зуби стираються саме через неправильний прикус, і моя «психологічна розрядка» методом стискання щелеп тут не до чого. Не знаю…

Та в незалежності від причин, сподіваюсь на відмінний результат брекетоносіння  :-)

СИСТЕМА виправлення прикусу INVISALIGN

shutterstock_69850939_1300

Система виправлення прикусу Invisalign — це одна з найпрогресивніших технологій сучасної ортодонтії, розроблена в США. Якщо раніше виправлення прикусу у дорослих було можливо тільки за допомогою брекетів, то тепер для цього можна використовувати спеціальні капи інвізілайн. Давайте розглянемо цю систему виправлення прикусу докладніше.

Правильний прикус — невід'ємна складова здоров'я та краси зубів. Про те, щоб мати правильний прикус, мріють практично всі. Однак його виправлення за допомогою брекетів — процес довгий і досить трудомісткий. Коли людина дізнається, що брекети доведеться носити два роки, то в ряді випадку він відмовляється від ідеї виправлення прикусу.

Виправлення прикусу інвізілайн — це революційна методика в ортодонтії, яка стала використовуватися зовсім недавно. Головне її перевага полягає в тому, що для виправлення використовуються не брекети, а капи, які виготовлені з прозорих полімерних матеріалів. Завдяки прозорості вони абсолютно не видимі на зубах. І в той же час ефективність виправлення прикусу за допомогою системи Invisalign досить висока, оскільки каппа здійснює позиціюнування кожного зуба в потрібному напрямку.

Технологію виправлення прикусу Invisalign називають «невидимою ортодонтією». Це означає, що користуватися прозорими каппами можуть всі, хто не хотів носити брекети з причини того, що вони помітні для оточуючих. Позиціонери Invisalign завжди виготовляються індивідуально на надточному обладнанні. Ця обставина дозволяє називати дану методику виправлення не тільки невидимою для оточуючих, то і досить ефективною.
Перевагами виправлення прикусу системою інвізілайн є:
  1. Це якісна альтернатива брекетів: тепер для виправлення прикусу носити брекети зовсім не обов'язково.
  2. Брекети може зняти тільки лікар. Капи Ви можете зняти самі в будь-який момент, наприклад, тоді, коли вам потрібно почистити зуби.
  3. Якщо до брекетів людина звикає протягом декількох днів, то до Каппа Invisalign протягом двох-трьох годин.
  4. Час лікування системою Invisalign зазвичай складає не більше року, тобто, виправлення прикусу здійснюється швидше, ніж у випадку з брекетами.
  5. Дана система виправлення прикусу практично універсальна. Вона не застосовна лише у дітей, а також у дорослих з серйозними аномаліями розвитку кістково-щелепної системи.
Капи для виправлення прикусу використовувалися і раніше, проте тільки система інвізілайн дозволила зробити вирівнювання зубів по-справжньому ефективним. Лікування за допомогою системи інвізілайн здійснюється досить просто.

Найперший етап — зняття зліпка з зубів. Для цього використовуються спеціальні безусадні матеріали. Після цього зліпки скануються спеціальним 3D-сканером для того, щоб точність електронної копії зубів була максимально високою. Послідовність переміщення зубів розробляється за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, що дозволяють врахувати всі необхідні нюанси. Останній етап — виготовлення і носіння кап Invisalign.

Виправлення прикусу системою Invisalign — це вже не майбутнє, це справжнє сучасної стоматології. Це процедура, яку тепер ви можете робити не тільки в США, але і в Україні.  Вартість однієї капи приблизно 1500 гривень. Курс лікування  проходить за допомогою від 10  до 40 капп, а терміном від 9 до 18  місяців.