Догляд за брекетами!

hyg8

Про особливості гігієни порожнини рота у разі носіння брекетів стоматолог повинен попередити людину ще до установки брекет-системи. Бажано, щоб програма гігієни порожнини рота була розроблена саме для вас, тобто з урахуванням особливостей саме вашого організму.
Щоб гігієна порожнини рота при носінні брекетів була задовільною, треба максимально чітко дотримуватися всіх тих рекомендацій, що дав вам стоматолог. Якщо в звичайному житті людина, як правило, користуються однією зубною щіткою, то при установці брекетів арсенал засобів гігієни порожнини рота помітно розширюється.
Звичайно, звичайна зубна щітка залишається як і раніше актуальною, однак тепер буде вимагатися щеспеціальна щітка з V-подібним вирізом. За рахунок такої форми, щітка досить успішно дозволяє чистити зуби, на яких встановлені брекети.
При носінні брекетів людина повинна чистити зуби не менше двох разів на день і полоскати рот після кожного прийому їжі. Чищення зубів повинна бути не «на льоту», а триває не менше 2-3 хвилин. Причому це стосується всіх типів брекетів, в тому числі і лінгвальних. До речі, у випадку з лінгвальними брекетами гігієна порожнини рота найбільш важкою, саме з цієї причини наявність лінгвальних брекетів в роті, як правило, вимагає більш частих візитів до стоматолога.
Одна з найбільш проблемних зон чищення зубів у випадку з брекетами — область між яснами і кільцем брекета. Тут необхідним засобом гігієни буде спеціальний йоржик у вигляді конуса. Зазвичай такий йоржик складається з ручки і декількох змінних насадок, які можуть бути різного розміру.
Ще одний необхідний засіб гігієни при носінні брекетів — суперфлоси. Суперфлос являє собою зубну нитку, на кінці якої є товстий наконечник. Ефективність суперфлосу набагато вище, ніж ефективність звичайної зубної нитки, так як товстий наконечник дозволяє очищати поверхню над дугою брекета. Взагалі, суперфлосси можна використовувати не тільки в разі чищення зубів з брекетами, а й для чистки мостових протезів, імплантантів та інших ортопедичних конструкцій.
Як правило, виправлення прикусу за допомогою брекетів триває трохи більше року. Іноді вдається повністю виправити прикус за рік, а іноді доводиться носити брекети протягом ряду років. Під час ортодонтичного лікування брекети постійно знаходяться на зубах пацієнта, причому під час їх носіння вам доведеться періодично здійснювати візити до свого ортодонта, тому іноді може вимагатися їх корекція.
У деяких людей після зняття брекетів зуби знову прагнуть повернутися у вихідне положення. У цьому випадку на зуби потрібна установка спеціальної металевої дуги — ретейнера. В окремих випадках замість незнімного ретейнера використовують знімну капу.
Завдяки виправленню прикусу, гігієна порожнини рота поліпшується, так як скупченість зубів виправляється. Чищення зубів стає ефективною і ясна вже не кровоточать, та й запах з рота зникає.
Так що ортодонтичне лікування зводить всі проблеми пародонтологічного характеру нанівець.
  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.