• ,

Похід до лікаря

Сьогодні один з тих днів коли я відвідавши лікаря не засмучена! :-)  По-перше у мене новий ортодонт, уже другий раз у нього і я бачу по людині що їй подобається щось там крутити, вигадувати, начіпити кучу еластичних дротів а потім ще фото на память. Вона запитає: чи не боляче, постійно запитує чи все нормально, розказує що робить і що дальше буде робити, тобто про всі дії під час консультації я знаю! Для мене це ідеально, я люблю коли до мене говорять :-D. І плюс вона така — моторна)) попередня просто така повільна була, я не хочу її образити, але мені більше подобається коли людина а ще і лікарь активна)

Тож, мені сьогодні кучу всього накрутили, плюс — печалька- хотіли повернути пластинку, по протоколу я повинна ходити 8 місяців а було всього лиш 6 місяців (зняли у звязку з запаленням ясен). Але це питання залишилось  не вирішеним, вона поговорить з попереднім лікарем, і вони рішать чи потрібна мені ще пластинка чи уже достатньо! Кожного разу коли я виходжу з консультації дзвоню до мами, розказати що та як, вона далеко живе тому спілкування в телефонному режимі, і завжди одне і те саме питання з самого початку розмови звучить«ну що, тобі ще довго, скільки місяців???»…

Ох якби мені самій хтось дав відповідь  на це питання, жалко самі зуби… коли чіпляють дугу, знімають лігатури, відчувається як зуби постійно зачіпають, туди-сюди, туди-сюди. Інколи зуби після консультації болять тільки тому що їх сильно мучили під час консультації… от такі реаліїї життя! А як Вам  ваш лікарь???  *cool*
  • ,

Масляна!

Усіх вітаю зі святом!

масленица 2 2015Другий день поспіль готую млинці (у понеділок щось настрою не було) та нарешті готова сказати: я знайшла ідеальну їжу для брекетоносця!

А що? Яйця  та молоко – білок, масло – жири, цукор та борошно – вуглеводи. Чому б ні?

До того ще з млинцями дивні речі відбуваються: скільки б тих млинців не їла, жодного разу в брекетах шматочки не застрягали.

Певно, це від того, що вони добре змащені вершковим маслом  :-D

Чи то я просто знаходжу привід з'їсти їх побільше?  :-D  :-D

Ще раз з Масляною!

P.S. от би як ще хтось за мене їх готував, то було б узагалі – рай земний *crazy*
  • ,

Перші тижні життя з брекетами

То був відважний крок в моєму житті поставити брекети на 21 році життя. Живу з ними вже 4 тиждень і скажу вам, що зміни трохи помітні. На нижній щелепі в мене видалені шестірки і щілини між зубами вже майже затягнулися.
Я вже ніби то і звикла до купи металу в роті, але завжди чомусь на жувальних зубах відклеюються брекети.

Побічний дефект: до чого призводить неправильний прикус


Неправильний прикус — поширена проблема для багатьох дітей і особливо дорослих. Точна наука статистика непохитна: до 90% населення розвинених країн страждають тими чи іншими відхиленнями в будові щелепно-лицьової області.
Проте всього кілька десятків років тому вважалося, що виправляти прикус необов'язково. Але без красивої посмішки виробити необхідне позитивне враження в роботі або в особистому житті вкрай важко. Більш того, за твердженням психологів, кривизна зубів на підсвідомому рівні сприймається як агресія. Мабуть про цей факт здогадували і наші предки. Адже перші ортодонти почали працювати над красивими посмішками людей ще в Давньому Єгипті.

Тоді для корекції зубного ряду застосовували золотий дріт, нитки і шліфувальні матеріали. Сьогодні в розпорядженні лікарів останні досягнення науки, завдяки яким процес виправлення прикусу стає все менш неприємним.
Проблеми з прикусом можуть бути як вродженими, так і набутими. У першому випадку, це особливості генетики, якими пацієнта «нагородили» батьки. Їх також можна виправити, але, на жаль, не можна запобігти. У другому випадку неправильного прикусу можна було б уникнути. Батькам важливо знати, що ця аномалія може розвинутися навіть при порушенні дихання дитини: якщо малюк дихає через рот, то його мова постійно впирається в небо, що призводить до неправильного розвитку прикусу. Крім того, такі звички, як смоктання пальця або будь-яких інших предметів, прікушування нижньої чи верхньої губи, також призводять до порушення розвитку правильного розвитку щелепно-лицьової області. Будь-які запальні та інфекційні захворювання можуть шкідливо діяти на формування кісток.
На щастя, прикус можна виправити не тільки в дитячому віці. У кріслі ортодонта виявляються люди в зрілому віці. Позитивний результат лікування залежить від кваліфікації стоматолога, який призначає лікування, і дисциплінованості пацієнта, який виконує приписи лікаря. Один з недоліків лікування — це його тривалість. Ходити протягом довгих місяців і років з брекетами готові далеко не всі.

Неправильний прикус призводить до порушень в області скронево-нижньощелепного суглоба -це один з найскладніших суглобів в організмі людини. Так, решта суглоби виконують руху тільки в двох напрямках, а скронево-нижньощелепний здатний рухатися в трьох. В результаті володар неправильного прикусу відчуває біль при жуванні, головні болі.
Порушення дикції, картавість і шепелявість також часто зустрічаються при неправильному прикусі. Справа в тому, що зуби, як відомо, беруть участь у формуванні звуків нарівні з губами і мовою, тому патології у їх розвитку неминуче ведуть до проблем артикуляції. У цьому випадку жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки.

Плюс до всього, володар неправильного прикусу не зможе захоплюватися таким модним хобі, як дайвінг. Справа в тому, що на сьогоднішній день виробники випускають тільки загубники для людей з нормальним прикусом.
  • ,

Оновлення «набору брекетоносця»

Відучора мої віск та інтердентальна щітка завели собі нового друга. Тепер в їх теплій компанії з'явилась міжзубна нитка.

До вчорашнього дня я ті нитки лише бачила у відділах, де продаються зубні щітки, та, як правило, обходила їх стороною. Бо здавалось воно мені якимсь дивним пристроєм невідомо для чого. Але похід до стоматолога на день закоханих приніс ще й такі пізнавальні плоди: стоматолог роз'яснила, що нитка конче потрібна для брекетоносців, бо ані звичайна щітка, ані інтердентальна не можуть вичистити проміжки біля ясен. До того ж навчила правильно користуватися ниткою. Та здивувалась, що в мене є міжзубні щітки: ніби про ті йоржики знають дуже мало людей. А я їх давно бачила в аптеках та навіть сама запропонувала ортодонту користуватися ними, коли тільки встановили брекети.

Чесно кажучи, думала, що все одно не буду купувати оту нитку. Та в неділю вийшла в аптеку за вітамінами та випадково побачила її у вітрині. Нитка виявилась білоруського виробництва, не дуже дорого, тож, вирішила спробувати.

Що сказати з приводу використання? Так, вона пласка, тому між зубів не застрягає, але реально щось вичистити – не знаю, не впевнена. Може, просто в мене ще нічого серйозного не застрягало. Буду експериментувати далі  :-)
  • ,

Зміни за 5 місяців

Давно тут не писала))
Брекети ношу із задоволенням… от недавно була в ортодонта… такі кольорові резиночки поставила… ЛІТА хочеться)

H9hWwjL22jA

В мене є відлиті з гіпсу щелепи ще до носіння брекетів… дивлюсь на них і на свої зубки… бачу зміни..і радуюсь тому)))
Зуби ніби не болять… но тверду їжу не дуже можу їсти… після якогось свята натирають брекети губи і щоки… но що зробиш… мусить так бути воно)))Досить привикла чистити зуби дуже часто… носити в сумочці щітку)
От так!
  • ,

Інший стоматолог

Сьогодні (фактично вже вчора), не дивлячись на прекрасне свято закоханих, мені довелось завітати до стоматолога. Так вийшло, що запис був тільки на цей день, тож довелося йти, бо проблеми з зубами відкладати неможна (!!!).

Виявилось, що стоматолог-терапевт знає мого ортодонта. Сказала, що непоганий спеціаліст та підтвердила мої сподівання про те, що нижню вісімку зліва не треба буде видаляти (бо зробили рентген, де вісімку теж було видно, корені там добре стоять, коронка трішки зміщена до середини, але для зуба на яснах місця вистачить).

До речі, щодо кармана, який утворений над цією вісімкою: радила не чіпати. Періодично перевіряти, полоскання робити. Та чекати.

Коротше кажучи, і зуби полікувала, і щодо брекетів трішки дізналась, і свято відмітила  :-)

День пройшов плідно, я майже щаслива  :-D

Як не здатись і доносити брекети до кінця вирівнювання?


У «брекетоносінні» завжди приходить момент, коли нестає сил і витримки. Вже не перший місяць ходиш в брекетах, старанно відносиш купюрки до ортодонта, строки зняття залізок відкладаються, твої зуби продовжують боліти, щоки натираються, прогрес є, але вже так давно нічого не мінялось, що перестаєш розуміти: чи справді воно того варте? Це щось схоже на кризу середнього віку: з минулим зробити вже нічого неможливо, а майбутнє здається таким песимістичним… Як же не здатись?

Перше. Згадай, чому взагалі вирішив встановити брекети. Проблеми із зубним рядом, прагнення досконалості, мода. Щось ще? Будь-яка з цих причин заслуговує на те, щоб бути. І бути причиною довершеного результату.

Друге. Порахуй всі досягнення. Яким поганим би все не здавалось, на 100% є хоч якісь успіхи. Не варто про них забувати: так зрозумієш, що все було зроблено не даремно.

Третє. Скажи собі: всі перешкоди, що виявляться на шляху, будуть виховувати силу волі та витримку. За здорову посмішку варто боротись. Нехай це буде невеличка перемога над самим собою, над людською слабкістю та безхарактерністю. Матерям під час пологів теж нелегко, але ж ніхто з них не кидає справу на півдорозі!

Четверте. Шукай підтримки в друзів й однодумців. Розкажи, що тебе тривожить, спитай в інших, чи були і в них такі думки, що вони робили в цій ситуації. Особливо допомагає досвід тих, хто вже «відмотав» свій строк: фото «до» та «після» наглядно демонструють необхідність витримки. А от інформація від тих, хто з якихось причин кинув «брекетоносіння» і вдруге намагається вирівняти зуби, стане повчальним уроком.

А тепер головне: можливо, потрібно шукати корінь зла не у собі та своїх зубах? Може, треба знайти іншого спеціаліста – ортодонта. Зовсім не обов'язково міняти свого на нового. Іноді просте консультування в іншої особи може принести неочікувані добутки.

Тільки подумайте: як було би добре, коли б усе, що ми маємо робити для покращання свого здоров'я чи зовнішності, робилося само собою чи, принаймні, давалося нам дуже легко. Погодьтесь, це було би пречудово. Та життя – зовсім не цукор: воно не біле та не солодке. Тільки час і витримка допомагають здобути бажане.

І на останок. Брекети – це одна з можливостей зробити себе краще. Чому ж не скористатися цією можливістю?

  • ,

Не для слабких...Фото

Не так давно я розповідала що мене чекало після зняття  пластинки (для вирівнювання прикусу): «Без пластинки але з новими проблемами....» і «Пройшов тиждень». Уже більше двох тижнів пройшло, і сьогодні уже похід до стоматолога. Ясна більш-менш вигладають нормально, самі зможете оцінити…

Стоматолог на попередній консультації провірив мій прикус, сказала що усе добре. Але всерівно мене не покидає відчуття що зуби не рівномірно стикаються.І чим більше часу проходить, починаються нові замічання. Наприклад верхні різці торкаються нижніх зубів, при жуванні зачіпають нижні брекети. Получається що прикус повертається назад, чи це уже параноя *unknw*

По правді, інколи бувають моменти що ти розумієш що щось не так, воно уже так затянулось… постійні підліковування як не зубів то ясен..і все більше є сумніви — варто це все було розпочинати??!..

P.S. Фото для порівняння. Не лякайтесь.  :-( Жовтизна як мені сказали із пластинки, туди зубна щітка не проходила..  Перше фото після зняття пластинки.  Друге фото: два тижні пройшло,і почистили штіфи на 6 і 26.  В понеділок ще чистка, то будуть зубки біленькі-гарненькі :-)  :-)

IMG_20150127_072637IMG_20150212_224026

Мама в брекетах,  або 9 місяців незвичайної посмішки!


«Мама посміхнулася, але якось боязко, непевно… Мама щось каже таткові, але я не можу зрозуміти, що саме… Мама роздратовано одягає якусь штукенцію на зуби… Мама… Що з нею?» – якщо коли-небудь людство зможе прочитати думки малюка, який живе спокійним собі життя в утробі матері, то, мабуть,  почує отакий-от схвильований потік думок… Монолог дитятка, яке не може зрозуміти, чому в мами такий поганий настрій і що за штукенція в неї на зубах…

Звісно, найсолодші 9 місяців маминого життя краще не прикрашати залізною посмішкою. Жінка при надії завжди прекрасна, адже вона носить під серцем нове життя. Тому нерівні зуби чи неправильний прикус аж ніяк не причина для того, щоб цей особливий період робити ще особливішим. Будьте собою –і ви будете прекрасними.

Але як себе вести і що робити, коли носіння брекетів співпало із вагітністю? Шкідливі ці стоматологічні залізячки для мами і дитятка чи, навпаки, ні? У цих та інших питаннях ми спробуємо розібратись.

Ще якихось 10 років назад ставлення до брекетів було дуже скептичним, тим більше, до їх носіння у період вагітності. Самі стоматологи відмовляли майбутніх матерів ставити брекети, мовляв, вони погано впливають на захисну емаль зубів, яка і так дуже крихка в період вагітності. Проте сьогодні ця проблема сприймається більш толерантно. Вважається, що виправлення прикусу за допомогою брекет-систем навіть у період вагітності не є чимось небезпечним. Все, на чому варто зробити акцент, – це правильне харчування, яке б допомогло відновити баланс кальцію в організмі майбутньої мами.

Отже, носіння брекетів не зашкодить здоров’ю вашого малюка. Ну хіба що настроюJ  А вам дозволить повернутись з декретного медового триріччя до повноцінного життя справжньою красунею. Подруги, колеги і, звісно ж, чоловік будуть у захваті від вашої геніальної посмішки.

Тим не менше, варто потурбуватись ось про що.

Якщо ви все-таки вирішили прикрасити свої 9 місяців вагітності носінням брекетів, то потурбуйтесь про те, щоб до виправлення прикусу ваш малюк не був причетним. Тобто рентгенівський знімок, який передує встановленню брекетів,  заходи з  оздоровлення ротової порожнини (установка пломб, їх видалення, лікування карієсу та захворювань ясен) мають бути зроблені до того моменту, як малий карапуз закрадеться до вашого животика.

Можливий і трохи інший сюжет – ви мріяли стати власницею красивої посмішки, мріяли стати мамою, але мрія про брекети здійснилась раніше, аніж мрія про материнство. Як бути? Перш за все варто проконсультуватись зі своїм стоматологом. Він скоріше за все не наполягатиме на тому, аби ви знімали брекети на період вагітності, проте поділиться порцією слушних порад.
  1. До санації ротової порожнини вам тепер потрібно ставитись ще серйозніше.
  2. Подбайте про повноцінне, здорове і правильне харчування. Організм мами має отримувати всі необхідні для його повноцінної життєдіяльності речовини.
  3. Вітамінний комплекс. Ваш організм всі свої сили спрямовує на те, аби створити затишок для малюка та підготувати його до народження, а тому потребує підтримки. До­да­ва­йте в свій раціон їжу, зба­га­че­ну кальцієм (сир, мо­ло­ко і молочні про­дук­ти, брокколі, шпи­нат, ки­тайсь­ка ка­пус­та, апель­си­но­вий сік, ревінь, інжир, горіхи, бобові, зла­ки).
Не знайде порозуміння з брекетами хіба що примхливий малюнок із складним характером. Провокуючи у мами в перший триместр вагітності нудоту, він, очевидно, таки досягне власної цілі і змусить вас хоча б на деякий час зняти ті прикрі залізячки. Ну що ж, так тому і бутиJ

В будь-якому випадку носіння брекетів у період вагітності стане для вашого організму ще одним випробуванням. Тому ви маєте вирішити самі для себе, чи готові на шальки терезів поставити власну красиву посмішку і безпроблемну вагітність.

Пам’ятайте, що для свого малюка ви завжди будете власницею найкрасивішої посмішки, адже саме із вашої посмішки розпочалося його життя. Згадайте, як ви вперше посміхнулись його батькові, розуміючи, що це та людина, з якою ви готові подарувати світу нове життя. І згадайте, як посміхнулись, дізнавшись, що станете мамою. «У вас буде синочок, дивіться, які малі рученята…» — то були найсолодші слова, почуті вами за життя. І як тут не посміхнутись?