• ,

Чи злітали у когось кольца???

Вже другий тиждень мучусь… кольцо злітає, вроді би тримається але жувати на задні на праву частину не можу ніяк. Подзвонити до лікаря, почую що нічого страшного- прийду на корекцію все підкрутять :-) Чи було у когось таке?

А ще мене пастійно хвиллює те що, зуби отрмують зарз дуже багато тиску, добре вичистити їх не можливо. Читала рекомендації що потрібно чистити зуби після кожного поїдання, але не завжди є можливість і тому рекомендують чистити зуби ранком і вечером більше 6 хвилин :-)  *sorry*  Я три хвилини ледь витримую, а тут всі шість… Як малі діти себе можуть заставити, не розумію, я доросла і мене лінь переборює  :-D

 

Алсу (Алсу Ралифовна )


Не тільки закордонні зірки, носять і носили брекети! Усім відома співачка Алсу рік тому розмістила у себе на блозі фото своє шкільне . Усі шанувальники були здивовані тому що вона носила брекети. Чомусь ми думаєм що зірки народжуються красивими, ідеальними. Усі ми себе творимо, змінюємо, удосконалюємо!!!

  • ,

Мало клопоту в житті, поставте собі брекети )

Мало клопоту в житті, поставте собі брекети :-) І це чиста правда. З 10 років пристуні проблеми з зубами, штука -спадковість, це щось! Пробачте мене стоматологи, нічого проти Вас немаю, але Ви єдині лікарі яких я ледь переносила… Похід до стоматолога, був із сльозами, криками. Можливо і тому моя мама навіть і не наполягала на брекетах. Пластинку вона вмовила встановити, але вона знімалась, так що носила я її біля місяця  і все… Потрібно було щоб я сама зрозуміла її цінність.

Не забуваю про те що брекети приносять результат, красиві зуби, нормальний прикус! Але… Ось сходила на консультацію, все болить на другий день, і тут починається- злітає кольцо у мене  Я думаю що не так, смикаю зуби задні, і таке враження щось накусую, не получається нормально жувати. І уже так два тижні, і тільки сьогодні розглянувши все добре перед дзеркалом зрозуміла проблему. На консультацію я уже записана, через два тижні вона. Записатись зараз не реально, працює лікарь два тижні на місяць. І от що робити… тримати кулачки і надіятись що це ніяк не вплине на загальний процес вирівнювання зубів брекет-системою :-)  *dash*
  • ,

Трішки про прикус

Вже не тільки на фотографії помітно, що зуби стали рівніше. Вже і я сама відчуваю, що кусаю інакше. Раніше міцно стискались лише моляри з обох сторін. Тепер співпадають не тільки моляри, але й премоляри. Ще й нижня щелепа трішки видалась вперед.

 Все моє життя я вважала, що нижня щелепа – це моя проблема. Через глибокий прикус вона «від'їхала» назад, тому профіль в мене не дуже… Та на одній з перших консультацій в орта він сказав: «Не переживай, профіль не зіпсуємо. Щелепа не буде виступати вперед.» Блін! А я так хотіла, щоб вона нарешті виступала!

Знову і знову впевнююсь у тому, наскільки поняття «красиво/правильно» відрізняється від людини до людини. І твої надумані недоліки для інших взагалі непомітні.

P.S. а от своїх зубів я мало стидалась. Тільки коли побачила оті професійні фото на старті брекетоносіння, зрозуміла, як була неправа  :-D
  • ,

Брекети і робота. Комплекси

Я брекетонесець і + працюючий брекетоносець! В більшості усі брекети ставлять в підлітковому віці, коли школа, університет… а коли хтось працює це рідкість :-)  :-)  :-) 

Роботу я знайшка коли брекетів ще не було, ця подія відбулась через рік. Дуже переживала,  як я буду говорити, як усі віднесуться до цього. Мені тоді було уже майже 25. Важко було говорити, привикнути говорити. І це в більшості замічали і тоді уже розуміли що я з брекетами. У мене кераміка, мало хто замічає її. Потім був момент виривання зубів. Тут я переживала ще більше, коли ти з двома дирками… тут посміхатись уже не получиться на всі свої брекетні зуби) Наступний етап була пластинка, тут з розмовами було по гірше… я багато спілкуюсь на роботі з клієнтами, говорити можливо було, але дуже помало і не голосно. Не зручно було як мене в офісі багато хто не чув при розмові.  Я сама собі інколи будувала барєр у спілкуванні…
Коли виникало питання пошуку нової роботи, в першу чергу я переживала за брекети. Як віднесеться керівництво, людина яка буде слухати мене. Я себе згадую, коли я бачила у когось брекети для мене це було щось нове і цікаве! І чомусь відштовхуючись від особистого досвіду, судила інших. Розумію що це не вірно! Брекети у нас час це не новина, і не щось з мега сучасного! Але співбесіда відбувається, чесно, брекети це останнє про що я можу думати! І на роботі це уже не новина. Один співробітник, два місяці тому, здивувався що у мене брекети, це не замітно, хотя я цю людину бачу часто, спілкуюсь :-)

Висновок: брекети не є перешкодою, і не будуть. Незручності приносять, так це вірно, але не перешкодою!!! Так що сміло наважуйтесь, якшо ви сумніваєтесь  *good*

 
  • ,

Невеличкий колаж: старт+3 місяці

Нарешті отримала фото свого «старого» прикусу. Зробила невеличкий колажик для наочності своїх результатів: перед встановленням і на третій місяць. Фото на третій місяць, нажаль, не такі красиві, як перші.

 коллаж стартколаж 3 мес

Бачимо, що другі різці вже майже рівненьки, змінилась постава перших різців, трохи змінився прикус (вже не такий глибокий). Тільки не видно, що зуби трішки пожовтіли. Мабуть, камера виправляє кольори (як з резинками).

Буде у мене тепер візуалізація поступового досягнення моєї мрії: в мене ще більше переконливості в тому, що не дарма все це задумала  :-)
  • ,

Фото після корекції

Викладаю фото через 3 дні після корекції.

 20150301_010107

 

Здається, що кольори резиночок – жовто-блакитні, але насправді вони жовто-зелені, навіть жовто-бірюзові. Дуже гарний колір, та, нажаль, в ортодонта резинок цього кольору вистачило лише на половину моєї щелепи, і довелося розбавити жовтим. Тож усієї краси тепер не видно  *unknw*

Уявлення не маю, чому виходить така плутанина.

Гастроменю брекетоносця, або Що їсти, коли в тебе на зубах брекети?


Карта гастрономічних смаків – щось не менш індивідуальне, аніж колекція прочитаних книжок, прослуханих дисків та переглянутих фільмів. Хтось любить піцу, хтось мамин борщ, хтось не тямить свого життя без солодкого, а хтось ні за що не відмовиться від м’яса.  Всі люди різні у своїх гастрономічних симпатіях, проте усі вони стають безсилими перед дивакуватими залізними штукенціями на зубах – брекетами. Брекети не розділяють своїх власників на сироїдів, вегетаріанців, а також тих, кому абсолютно без різниці, що, коли і в яких кількостях їсти. І цим же їх об’єднують у велику спільноту брекетоносців – людей, які мріють про досконалу і красиву посмішку і задля неї готові багато чим пожертвувати. Наприклад, власними гастрономічними уподобаннями.

Кулінарне меню брекетоносця не здивує вас палітрою вишуканих смаків чи переліком особливих страв. Гастроменю брекетоносця – це такий собі музей того, від чого потрібно відмовитись, і зовсім невеликий прилавок того, що можна і треба дозволити власному організму.
  1. В жодному випадку не слухайте тих, хто каже, що після установки брекетів не можна їсти фруктів. Фрукти можна і потрібно їсти, ріжучи їх на маленькі кусочки і ретельно пережовуючи задніми зубами. Замість фруктів (персиків, груш і яблук) ви можете в якості вітамінного коктейлю вживати ягоди (малину, ожину, чорницю). Вони не містять агресивних кислот, тому однозначно не нашкодять зубній емалі.
 
  1. Не відмовляйтесь від вживання овочів. Для того щоб овочі не втрачали своїх поживних речовин і корисних властивостей, готуйте їх на пару. Можна овочі вживати і в сирому вигляді, правда, перед тим їх слід теж порізати не невеличкі кусочки і ретельно пережувати задніми зубами. Якщо ви тільки-но встановили брекети і кожне навантаження на зуби є для вас справжнім випробуванням, вживайте м’які овочі – диню, кабачки, цвітну капусту і картопляне пюре.
 
  1. У період носіння брекетів не варто відмовлятись від вживання злаків, що містять у своєму складі велику кількість вуглеводів. Каші на основі злаків і хлібобулочні вироби дуже корисні. З обережністю треба поставитись до вживання чорних сушок, а також хлібобулочних виробів з соняшником і горіхами. Вони можуть нашкодити брекетам.
 
  1. Молоко і молочні продукти – це джерело кальцію, що є запорукою міцності зубів і кісток. А тому їх вживання в період носіння брекетів є не просто бажаним, а обов’язковим. Творог і сир теж багаті на кальцій, проте вони можуть прилипати до зубів і застрявати поміж брекетами. В такому випадку віддавайте перевагу твердим видам сиру, ретельного пережовуючи його задніми зубами. Замість м’якого творогу вживайте творог гранульований. Він не застряватиме поміж брекетами і не псуватиме вашої залізної посмішки.
 

 
  1. Можна знайти альтернативу і м’ясу, яке скоріш за все не припаде до душі вашим брекетам. Його волокна будуть застрягати поміж пластинами і зубами, що, погодьтесь, не дуже естетично. Проте м’ясо – джерело білка і заліза – є важливою складовою шоденного раціону, тому від його вживання навіть в період носіння брекетів не можна відмовлятись. Обирайте м’які сорти м’яса або ж м’ясний паштет. Вони однозначно не нашкодять вашим зубам. А замість жареного або вареного м’яса використовуйте м’ясо, приготовлене в духовці. Альтернативою яловичині і свинині може стати риба або курятина.
 
  1. Від вживання соняшникового насіння і горіхів у період носіння брекетів краще відмовитись. Ці продукти дуже корисні для людського організму, проте вони можуть не тільки нашкодити брекетам, а й змістити їх. А щоб такого не сталось, замість соняшника і горіхів вживайте, наприклад, арахісове чи мигдальне масло. Окрім того, ви можете перемолоти горіхи і в подрібненому вигляді добавляти їх в йогурт чи кефір.
 
  1. Льодяники і солодощі. Від вживання карамелі, льодяників і солодощів під час носіння брекетів краще відмовитись. Вони можуть не тільки пошкодити, змістити брекети, а й стати причиною виникнення карієсу, що дуже небажано.
Гастроменю брекетоносця – це така собі колекція винахідливих рецептів, що родяться з доброго слова і не менш доброї думки тих, кому своєї геніальної посмішки потрібно дочекатись. А це чудовий привід для кулінарних експериментів.

Не брекетами єдиними, або Як довести своїй дитині, що брекети – це потрібно?


Красива посмішка – це не тільки безцінний аксесуар, а й важлива складова іміджу успішної людини. Підкреслюючи бездоганність образу свого власника, вона засвідчує його приналежність до касти щасливих людей, касти, яка завжди викликатиме в оточуючих захоплення і заздрість. Посмішка – це виклик світу, це показник готовності боротись за власне місце під сонцем.

Розуміючи цю істину, батьки намагаються переконати власну дитину в тому, що красива посмішка варта того, аби за неї боротись. Це як красивий аксесуар, який вартує грошей, часу і зусиль. Проте далеко не кожна дитина, особливо у підлітковому віці, розділяє думку своїх батьків. Вважаючи носіння брекетів нудною, довгою і непотрібною процедурою, вона готова відмовитись від можливості зробити свою посмішку досконалою. Дитина не бачить потреби в тому, щоб кілька років носити якісь дивакуваті залізяки на зубах. І завдання батьків – довести сину або донечці, що досконала посмішка варта їх терпіння. Як це зробити?

По-перше, не треба вдаватись до стоматологічних нотацій і повчань, мовляв, це чудова можливість і її не можна втрачати. Як правило, підліток не чує і не хоче чути аргументів, він знає власну правду і вона не потребує спростувань чи доказів.

По-друге, не забувайте про те, що ваша дитина – особистість, яка має право на власну думку.   спроби цю особистість в ній пригнобити нічим добрим  не увінчаються. Намагайтесь наочно довести сину чи донечці, що брекети – це дуже стильно і оригінально. Брекети – це аксесуар, який доповнює ваш імідж, імідж людини, розкішна посмішка якої зведе колись світ з розуму. І фотографії відомих, публічних людей, яким брекети не завадили досягти успіху (а може, навпаки, цьому навіть посприяли) стануть тому аргументом.

По-третє, скоріш за все серед ваших знайомих є люди, які теж колись носили брекети і цим сьогодні пишаються. Розкажіть дитині про них. Нехай приклад знайомих людей надихає її на правильні рішення.

Маленьких дітей (в усякому випадку тих, що не досягли ще підліткового віку) набагато легше переконати в тому, що брекети – це не те, чого варто соромитись.  І гра – найкращий аргумент. Малюйте з дитиною хлопчиків і дівчаток, які носять брекети, і кожного разу нагадуйте про те, що брекети – це окраса, це те, що вирізняє їх, робить особливими, а отже, це те, чим можна пишатись. До речі, ви можете пограти з дитиною навіть у віртуальну гру «Дівчина з брекетами».  Їй точно сподобається. І не забувайте нагадувати, що ви з татом теж були б раді носити такі цікаві штукенції на зубах, та ви вже для цього задорослі.

Ну і останній пункт. Ні в якому разі не кажіть дитині: «Так, ти будеш носити такі, такі і отакі брекети». Нехай вона сама обере спосіб зробити свою посмішку ще розкішнішою. Відчуття того, що в людини є право вибору, робить її сильною. А ваш син або донечка мають рости саме такими.

Посмішка мами і татка розпочинається із красивої посмішки їх дитини. Не брекетами єдиними її можна вибороти у цьому житті, проте і такого способу цуратись не варто. Важливо, щоб посмішка вашого сина чи донечки народжувалась в душі, а не на устах.  І тоді вона за будь-яких обставин буде прекрасною.
  • ,

Після корекції

От і перший день з новою дугою закінчився. Маю сказати, що відчуття доволі дивні: зуби стискає, як і в попередні рази, так само боляче щось кусати, але тепер майже усі неприємні відчуття сконцентровані в лівій половині щелепи, починаючи з другого різця. При чому навіть просто дотик до ясен біля цих зубів віддає болем.

Страждаю потихеньку…

До речі, із зміною дуги пропала цікава особливість: під час чищення зубів звичайною щіткою справа з'являлось якесь шарудіння. Після заміни дуги воно зникло. Не второпаю, що воно таке було. Може, дуга там не дуже щільно прикріплена була та ковзала по брекету. Це вже неважливо, звичайно. Просто цікаво  *unknw*