Історія "Вініри"

На сайті ми згадували про вініри  у статті  Вирівнювання зубів без брекетів!
А зараз хочемо більш детально розказати про них, і починаємо з історії створення :-)

Що таке вініри в стоматології? По суті, це тонкі накладки товщиною не більше 0,5 мм, призначені для покриття зовнішньої поверхні зубів. Технологія не нова, прототипи нинішніх винірів з'явилися ще в 30-ті роки минулого століття в США. Розробив їх лікар Чарльз Пінкус спеціально для голлівудських зірок, які не могли собі дозволити «блищати» жовтими кривими зубами перед камерою. Вініри на передні зуби, які виготовляв для акторів Пінкус, закріплювалися на зубнійї поверхні за допомогою адгезивного порошку і витримували максимум кілька знімальних днів, тому їх можна сміливо віднести до розряду театральної бутафорії. Природно, дана технологія має мало спільного з винірами, які використовують в сучасній стоматології. Тільки коли їх називають голлівудськими вінірами, ми згадуємо історію їх винаходи.
  • ,

Зворотній відлік

Нещодавно знайшла персональний блог хлопця-брекетоносця.

Дуже і дуже була здивована, коли побачила величезними цифрами на головній сторінці зворотній відлік у днях/годинах/хвилинах/секундах до моменту зняття брекетів. Щось там біля 800 було.

Мене це так зачепило! Почала думати: 1. як же можна так точно знати дату зняття? На кожній корекції щось нове дізнаєшся, а він аж на 800 днів наперед загадав. 2. коли він зрозуміє, що відведений ним строк не співпадає з реальністю, що він зробить? Екстрено замінить цифри? Вийде весело  :-)

От зараз сиджу і вираховую, скільки мені лишилось. Орт обіцяв десь півтора роки. Виходить приблизно травень-червень-липень 2016. Але ж всяке може бути!

Чекаю з нетерпінням цього червня: планується знімати брекети моїй малій, хочу подивитися, як саме все буде відбуватись та як клеїти ретейнер будуть. Цікаво дуже  :-D

А як зі зворотнім відліком у наших брекетоносців?
  • ,

Брекети і суспільна думка

Поділюся невеликим черговим персональним відкриттям.

Перечитала вже в інеті роздуми різних брекетоноців з приводу того, як ставляться незнайомі та малознайомі люди до них, коли бачать «залізячки». Прийшла до висновку, що ті, в кого пройшов підлітковий вік, з розумінням ставляться до необхідності носіння брекетів. Проблеми виникають частіше у школярів, особливо у тих, хто з забезпечених сімей. Однокласники їм часто заздрять. Тому дражнять.

А от з дорослими простіше. У минулий четвер довелося спілкуватися з великою кількістю народу, при чому багато хто з них були дуже і ДУЖЕ серйозними. Жоден з цих людей, підкреслюю, жоден не звернув уваги на мої зуби і брекети. А якщо і звернув, то ставилися до мене так само привітно.

Та найбільшим показником нормального відношення до брекетів стало моє відвідування нічного клубу на 8 березня. Була я там тільки з подругою, тож чоловіча увага теоретично могла бути. І що ж ви думаєте? Не дивлячись на мою широку щасливу посмішку (свято ж, все-таки), зі мною намагались познайомитись, розмовляли на різні теми, ставилися приязно. Тож, соромитися брекетів не треба!

P.S. Чи може вся справа була в короткому платті…
  • ,

Мій колаж фоточок

Мій ортодонт зовсім фоток не робить))
Роблю це сама кожного місяця… спостерігаю змінами на фото… от уже 5й місяць з брекетами… так скоро час біжить))
Резинки кожного місяця різні ставлю… а от останнє на в/щ ортодонт поставила стрічку для усунення проміжків між зубами..)
H0qJ0pC5p60
lIc5rt7boAw
mhVaLprVSHI
S8EKpIbsAS0
pD117eTYjus
  • ,

Фото!

DSC_9846.JPG25555

Хотілось фото, з червоною помадою як у Лєнки, а получилось фіг зна що… :-D Не пристосовані мої зуби до такого шику)  Вони криві, надщерблені, не рівні, на фото бачу що ростуть в різні сторони. І ось дилема, немає фото щоб побачити які вои були до того, є фото здалеку,  лікар — ортодонт не робив фотографію «до», забула нажаль. Так що любі брекетоносці прийміть до уваги!!! Робіть фото, просіть ортодонта щоб робив фото! Тільки так ви зможете побачити результати, і оцінити свою чудо брекет-систему

PS. фото з архіву, ось такий у мене зараз кіпіш на зубах

«Брекети допомогли мені стати актором»

Screenshot_2015-03-18-22-56-18

Голлівудська зірка Джеймс Франко (James Franco ) розповів світові про криві зубах і прагненні бути знаменитим.

Джеймс з самого дитинства мріяв знайти славу і свій фан-клуб. Будучи маленьким хлопчиком, він обклеював стіни своєї кімнати плакатами із зображенням кумирів і таємно від своїх однокласників і вчителів мріяв стати знаменитим!
При цьому у майбутнього актора майже не було друзів, і він весь час проводив наодинці з собою.
«У дитинстві криві зуби робили мене схожим на якогось страшного жука, але брекети носити не хотілося, — зізнався Франко в одному з інтерв'ю. — Тоді мама сказала, що без них я ніколи не стану актором. Довелося змиритися… ».
Зате тепер чарівна посмішка зірки зводить з розуму тисячі прихильниць і змушує продюсерів пачками висилати запрошення на головні ролі. Шедевр з його участю від компанії «Дісней» в головній ролі — «Оз: Великий і жахливий».

Естетичні брекети. Керамічні або сапфірові?

Бажання пацієнтів виправити прикус, "вирівняти" зуби непомітно для оточуючих — цілком зрозуміло.
Сьогодні кожна фірма, що виробляє ортодонтичну продукцію, пропонує вибір брекетів — керамічні та сапфірові, тобто так звані непомітні або малопомітні брекети.
Як вибирає пацієнт?
Звичайно ж, оцінюючи які брекети будуть менш помітні на зубах. Кажуть, що краще один раз побачити, ніж сім разів почути.
Ось так виглядають керамічні брекети:

clear-braces-ortho-technology-pureЕСТЕТИЧНІ-БРЕКЕТИ2

Дуга може бути як і металева сірого кольору так і білого кольору. Все вирішує пацієнт.
Так виглядають сапфірові брекети:

DSC02260
Які фактори, крім естетичного компонента, необхідно враховувати при виборі матеріалу, з якого виготовлені брекети?
Якщо пацієнт бажає брати активну участь у виборі ортодонтичного апарату, то йому необхідно вникнути в питання — в якій мірі його клінічний випадок є складним. Адже якщо лікування складне, то значить воно тривале і навантаження, які будуть сприймати брекети, більш високі.
Найлогічніше, лікувати складні випадки найбільш міцними брекетами. Ну а прості випадки, можна лікувати якими завгодно брекетами.
Найміцніші брекети — це металеві брекети.
Менш міцними брекетами є — керамічні.
Самими крихкими є сапфірові брекети.
Пацієнту складно пояснити — як виміряти таку категорію, як "нерівні зуби". Це легко зрозуміти після установки брекетів.
Лікування металевими брекетами більш прогнозоване. Але чи означає це, що лікуватися в цьому випадку можна лише металевими брекетами? Ні! Можна лікуватися і естетичними брекетами! Адже поламані брекети можна замінити в ході лікування. Це потребуватиме додаткових фінансових витрат і подовжить загальний час лікування. Але якщо пацієнт бажає зробити усвідомлений вибір на користь менш міцних, але більш естетичних брекетів, то це його право.
Для прийняття остаточного рішення, якими брекетами проводити лікування свого випадку, вислухайте думку ортодонта.
Ортодонт, всебічно оцінивши Ваш клінічний випадок, повинен підказати які брекети будуть більш надійні і не підведуть протягом усього періоду лікування.
  • ,

М - Мудрість

Щось відчуваю, як я на очах мудрішаю  :-D

Зуби зліва продовжують лізти. Чого раптом знизу вирішила вісімка, зрозуміти не можу (верхня, ясне діло, через ворушіння зубів на верхній щелепі). Сьогодні ввечері навіть кров з ясна йшла. Та лімфовузол під нижньою щелепою зліва став боліти.

Намагаюсь жувати на праву сторону. П'ю ромашку. Та полощу рота нею же.

До речі, відчуваю, як зуби зліва «виповзають» назовні. Через те майже постійно натирає слизову біля лівого кута рота. Не смертельно, звичайно, та й порівняно з болем від прорізування – просто квіточки. Та якось неприємно.

До наступної корекції залишилось трішки менше місяця. Жахаюсь, жахаюсь і жахаюсь…
  • ,

Перша корекція ...

І так настав той день, коли мають мені змінювати дугу і резинки… Декілька хвилин під дверима кабінету і от я в кріслі сиджу мучаюся від болі (насправді не думала, що знімати резинки буде так неприємно і боляче). Зняли дугу і відчула що мої зубки дуже ворушаться. Ортодонт знову кричав, що погано чищу зубки, що маркування ще не зчистилося, але є вже деякі зміни: на нижній щелепі з'явилася щілинка між передніми зубками. Місця видалених шестірок затягуються, все гуд. Поставили мені такі милі фіолетові резиночки. Весну навіюють)))
Якраз на даний момент проходжу практику в школі і веду уроки в старших класах, дітям дивно, що я — вчитель і в брекетах. Говорять що я злилася зі школярами, тепер приймають за свою)))
  • ,

Страшні історії

Лізуть мої вісімки, болять ясна, аж жувати боляче. А я думаю тільки про те, як мені ті зуби будуть видаляти.

Начиталась вже в інтернеті багато чого. Пишуть різне. У більшості випадків видалення проходить не боляче (бо роблять анестезію), а коли зуб майже повністю виліз, і його корені рівні, «виходить» він відносно легко. Стандартні побічні ефекти – невелика кровотеча, опухлість щоки, потреба їсти тільки рідке кілька днів, антибіотики для профілактики ускладнень.

Інше діло, коли є ретиновані зуби, або їх корені «зачіпляються» за сусідні, або з'являється ще щось, що унеможливлює нормальне видалення. Отоді починаються справжні проблеми. Перечитала багато, знайшла найстрашніше.  Вирішила поділитись.

Тож, дві топ-хорор історії про видалення зубів під час брекетоносіння.

1. Про молоду дівчину.

Була собі «брекетоносець» жіночої статі. І все було в неї добре до того моменту, як вирішив ортодонт звільнити її від «зайвого». Хірург доволі легко видалив, зашив ясна, дав свій номер телефона та відправив додому. Через кілька годин після повернення додому в дівчини почалась невеличка кровотеча. Та десь за годину вона стала набагато більшою. Зателефонувала до лікаря. Сказав, що треба гемостатичну губку накласти та зробити укол кровоспинного. Добре, що виявилась у дівчини сестра-медик. Зробили все як треба. А десь о десятій вечора почався реальний фонтан. І вже нічого не допомагало. Залишалось тільки спльовувати кров, щоб не захлинутись. Дякувати Богові, додумалась викликати Швидку. Коли спускалися униз, вона втратила свідомість (через велику крововтрату). В хірургії півночі намагались зупинити кровотечу, під ранок, нарешті, це вдалося. Через день виписалась додому. Причиною всього назвали знеболення з адреналіном. Або проблемами зі згортаючою системою крові (аналізи не здавала). Другим я себе заспокоюю.

2. Про молодого хлопця.

В нього процес видалення видався невдалим з самого початку. По-перше, не вдалося просто витягнути зуба, тому стоматолог вирішив його розпилити на дві частини. По-друге, коли видаляв одну з половин зуба, не помітив, що інша виявилась мобільною та під час маніпуляцій занирнула глибоко в кістку, а потім (неймовірно!!!) опинилась між якимись м'язами шиї чи лиця. Лікар добросовісно намагався її дістати та кілька годин колупав і колупав організм парубка. Результат: коли об'єм втраченої крові перевищив 2 літри, у хлопця, ясне діло, розпочався шок. Добре, що встигли довести до реанімації, де він одужував кілька днів, а потім проходив реабілітацію через «розпанаханий» рот.

 

Сама на себе страху нагнала. Ото сиджу тепер і  думаю, як відмовитись від видалення…