• 0.79

  • +5.22

Ретейнери.

Після знімання брекетів і завершення активної фази лікування починається ретенційний період. Упродовж цього періоду проводять стабілізацію досягнутого результату, утримуючи зуби за допомогою спеціальної апаратури, так званих ретейнерів.


Чому відсутність ретейнерів після завершення лікування неприпустима?

Переміщення зубів відбувається завдяки перебудові кісткової тканини щелеп під тиском сил, що викликані безпосередньо ортодонтичними апаратами.

В ділянці, куди переміщається зуб, відбувається розсмоктування кісткової тканини, з протилежного боку триває процес утворення кості. Але процес утворення кості відбувається значно повільніше, ніж її розсмоктування. Через це зуби, які пересуваються, деякий час рухливі навіть після знімання апарата. Тому шинування зубів необхідно для сприятливого утворення кісткової тканини і стабілізації результату.

Ретейнери бувають знімні і незнімні. Ми надаємо перевагу незнімному ретейнеру, який фіксують до внутрішньої поверхні зубів на спеціальний композитний матеріал (зазвичай у ділянці від клика до клика, але можуть бути і варіанти). Попередньо лікар-гігієніст проводить професійну гігієну ротової порожнини.
Такі ретейнери гарантують більш стабільний результат, оскільки їх носіння не залежить від відповідальності пацієнта. Необхідно лише контролювати фіксацію ретейнера і регулярно відвідувати ортодонта упродовж усього ретенційного періоду. Якщо від будь-якого зуба відклеївся ретейнер, що цілком можливо, потрібно у найближчі дні під’їхати в клініку і зробити корекцію. Інакше деякі зуби можуть вернутися у попереднє положення.
Як знімний ретейнер використовують ще прозорі каппи, які виготовляють на вакуум-формувальному апараті.

Скільки часу потрібно носити ретейнери?

Тривалість ретенційного періоду залежить

Від ступеню і типу аномалії прикусу;
Від віку пацієнта і спадковості;
Від наявності шкідливих звичок та інших функціональних порушень.

Цікаві факти про брекети.

Цікавинки про брекети для брекетоносців)

1. О 1072 році в монастирі Ле Дентіль (на півночі Британії) Монах Акіст ле Фурже для очищення від духа використовував тоненькі металеві смужки, похожі на терновий вінець. З цього періоду в історії перші згадки що мають відношення до брекет — системи

2. Під час війни британські солдати носили
«броню на зубах» Це теж можна вважати своєрідним аналогом теперішніх брекетів. Жерстяна перегородка на зубах посилювала опірність захисту зубів у солдат від зовнішнього середовища. А ось повірити в те що при певній вправності вони могли ловити кулі зубами – рішати Вам!)

3. В Китаї жінки імператорського прізвища які здобули великого успіху на суспільно – політичному ґрунті мали привілеї: носіння срібних пластинок прикрашених перлами. Назву вони отримали «Дзя Мі». Буквальний переклад назви «Місячна корона на перлинних горбах»

4. Мерлін Менсон епатажний виконавець, і тому нічого дивного немає що виконавець пропонував обкладинку для альбому у вигляді структурованої схеми установки брекет –системи. Але з часом він відмовився від своєї затії, на його думку суспільство ще не готове до такого явища як «брекети»

5. І один факт ближчий до нашого теперішнього часу, в лабораторіях Оксфордського університету ідуть роботи по створенню магнітних брекетів. Їхнє створення дуже б спростило випрямляння прикусу і зубного ряду, два мініатюрні генератори які постійно взаємодіють з залізом що міститься в зубах, і що призведе до хорошого результату )

Тепер ми ще краще зрозуміємо яка велика історія у брекетів!!! blush

Вогняний гонщик Николас Кейдж (Nicolas Cage)


Сама назва запису говорить про те що один з мої улюблених фільм з участю Николаса Кейджа це «Примарний вершник „(Призрачный гонщик)! Про те що він носив брекети було новиною, мало і хто замітив напевно його з стальною челюстю :-) Але це було, брекет- система була тільи на нижній челюсті, там виявився недолік маленький для актора. Якщо взяти деяку кількість людей, багато хто захоче вирівнювати тільки нижній ряд, всі завжди звертаються до ортодонта через верхню челюсть! Повага йому що не побоявся, і наважився, він не так і давно носив їх, приблизно 2012- 2013 р.

 

Секс символ Том Круз (Тom Cruise) в брекетах :-)


Добре відомий усім Том Круз, всі ми його памятаєм взяти хоть його одину з популярних стрічок «Місія нейздісненна». В біографіях про нього пишуть що у нього були в дитиснтві криві зуби, проглядаючи з ним фільми це важко замітити. Том Круз почав носити брекети в 39 років (на даний момент йому 52), він з дітьми звернувся до лікаря- ортодонта, і сам же провірившись рішив теж поносити. Носив він не довго, тільки рік, як пишуть нова роль завадила доносити брекет систему)
Не побоюючись таким змін в зовнішності, він знявся для обложки і журнала «Entertainment Weekly» на презентації фільму «Особлива думка»!
P.S. Шукаючи інформацію про нього, прочитала що о 2013р він зареєструвався у ВК :-) vk.com/tomcruise

 

Юна чаклунка Емма Уотсон :-) (Emma Watson)


Коли зустріла на сайтах цю милу чудо посмішку, а вона у неї погодьтесь красива, читала багато...) З усього прочитано що я можу сказати, по поводу її виправлення зубного ряду брекет системою. я не спеціаліст, а так наглядач! Посмішка малої Емми була ключем до фільму, нам завжди подабають герої які не кидаються очі дикою красою, а вона там була простим підтлітком) Усі її сприймали як юну чаклунку з фільму, і особо ніхто не пропонував нові ролі. І тільки після закінчення зйомок останньої портеріади Емма звернулась до спеціалістів, і через деякий час ми побачили красиву дівчину! Як ми міняємось після змін у нашому тілі, дивлячись на фото, бачиш впевненість, красу, щирість посмішки!!!

Гвен Стефані (Gwen Stefani) і її чудо брекети!


Брекет — системи стали не відємною частиною моди. Носити їх становиться останнім часом не тільки і благополучно для виправлення зубного ряду але і престижно для тієї ж особи. Їх ніхто не приховує, а наоборот гордиться! Серед зірок вони набувають досить великої популярності. Здається вони як ніхто мали б приховувати свої недоліки і змінювати їх таємно, але вони в свою чергу ці маленькі зміни не прииховують, а при щирій посмішці проявляють їх. Дехто придавався до ортодонтії ще досить в юному віці, але є і ті хто захотів змін в досить дорослому віці!
Всім відомі фотомоделі як Карен Малдер, Міла Йовович, Енджі Гармон, Нікі Тейлор їхні чудові посмішки потребували допомоги ортодонта, за що вони не боячись прикрасили багато журналів, подіумів своїми посмішками.
Для мене двино було коли я дізналась про Гвен Стефані (Gwen Stefani). Бачучи її на фото, я по хорошому набиралась завісті, чудова посмішка, ярко червона помада. Багато хто пише що брекети тільки були для того щоб привернути увагу, але у мене закрадається думка що основним для неї було це виправлення прикусу! Чи так чи не так, це наврядчи ми дізнаємось. Просто погодимось що у неї чудова посмішка!!!

Сапфірова брекет система.


Що ж таке сапфірові брекети і чим вони відрізняються від інших? Для виготовлення керамічних брекетов використовуються два види матеріалів — полікристалічні і монокристалічні.Брекети, виготовлені з полікристалічних матеріалів, непрозорі або злегка прозорі. Емаль зубів людини буває різного кольору, від білосніжної до жовтуватої. Можна підібрати брекети під колір емалі, і вони будуть майже непомітні. Ще більш непомітні брекети з монокристалічної кераміки. Це обумовлено їх прозорістю. Монокристалічні брекети ще називають «сапфіровими». В даний час їх вартість дуже висока і це є досить сильним аргументом на користь інших видів. Сапфірові брекети абсолютно непомітні, що дуже важливе для людей, що мають публічну професію. Якщо у пацієнта дуже світла емаль, то прозорі сапфірові брекети – кращий вихід. Кераміка, з якої виготовляють сапфірові брекети, не забарвлюється від кави або чаю, має естетичний вигляд. За певних умов, сапфірові брекети можуть відображати світло, що потрапляє на них, і створювати ілюзію коштовних каменів. Але, як і все нове, сапфірові брекети мають ряд недоліків. Приношенні брекетів такого типа потрібно бути обережнішим з вибором їжі, оскільки такі брекети дуже крихкі. Процес виправлення прикусу йде повільніше, тому що із-за крихкості матеріалу не можна створювати дуже велике зусилля, що створюється скобою. Металева дуга, скріпляюча брекети, та і процес видалення брекета з ротової порожнини більш трудомісткий, оскільки сапфіровий брекет кріпиться до зуба міцніше. Носіння брекета – справа тимчасова, красиві зуби – назавжди!

Як з'явилась зубна щітка!


Догляд за зубами став невід'ємною частиною способу життя цивілізованих людей. Адже здоров'я зубів відбивається на всьому організмі в цілому. Вранці і увечері щодня ми чистимо зуби, піклуючись про гігієну порожнини рота, і привчаємо своїх дітей до цього з малих років. Зубна щітка, якою ми проробляємо цю процедуру, на перший погляд здається звичайним, нехитрим предметом. Але наскільки він необхідний і незамінний! Це один з перших предметів про яке ми думаємо: «Не забути б!» вирушаючи в дорогу.

Ми ретельно підбираємо собі зубну щітку по її характеристиках: виробникові, жорсткості щетини, особливості конструкції, розміру, квітну, прагнемо вчасно міняти її, правильно зберігати. зубна щітка пластмасова.Але чи багато хто задумався, коли і де з'явилася зубна щітка. Адже історія появи зубної щітки дуже цікава і пізнавальна. Учені передбачають, що ще неандертальці поклали початок гігієні порожнини рота. Робили вони це за допомогою пучка трави, яким натирали зуби. А прототип зубної щітки з'явився в Давньому Єгипті. Свідоцтвом цього були зубні щітки, знайдені в саркофагах. Вони були виготовлені з розбещених гілочок. Подальше вдосконалення цього засобу гігієни належить двом великим цивілізаціям — древнім грекам і римлянам. Древні греки і римляни приділяли особливу увагу догляду за зубами. Вони вважали гідністю мати зуби білого кольору і часто чистили їх. Грекам належать і перші рецепти пасти і порошку для зубів. Але всі використовувані ними щітки і зубочистки не були такі схожі з нинішніми. Подібна сучасною зубна щітка з'явилася вже в 1948 році в Китаї. Загривок дикого кабана послужив щетиною, а ручка в щітці була дерев'яною. Через час, цей винахід прийшов до Європи. У зубній щітці європейці замінили волосся загривки кабана м'якшою кінською гривою. До цієї появи вони використовували зубочистки з гусячого пір'я.Багачі могли собі дозволити зубочистки, виготовлені з срібла або міді, або просто протирали зуби чистою ганчірочкою. Так, в XVII столітті, була вдосконалена зубна щітка, мода на яку прийшла і до Росії. З часом зубна щітка ставала популярним і необхідним предметом, все більше мала попит. Весь цей час до XX століття при виробництві зубних щіток використовували шерсть різних тварин. І ось в 1938 році на на світло з'явився новий винахід — нейлон.Після дванадцяти років, в 1950 році, якість зубних щіток з нейлону наблизилася до нинішньої. Вони стали м'якими і приємними у використанні. виготовлення і монтаж сходів Примітивність перших предметів особистої гігієни заповнюється їх великою значущістю. Відстежуючи модернізацію зубної щітки по століттях, можна уявити собі як розвивалася цивілізація. Свідчить про це безліч знайдених археологами експонатів, в яких вони взнали прообрази зубної щітки.Одним з них є унікальний експонат, якому вже 300 років. Знаходиться він в археологічному музеї в Германії. Це зубна щітка виготовлена з кісті. На ній нанесено 19 маленьких отворів, в які вставлялася щетина свині. Історія появи зубної щітки розповідає нам скільки разів людству довелося перевтілювати її, щоб вона стала настільки зручною і ефективною для нас.