• ,

А що з цінами?

Дивлюсь я на теперішню фінансову ситуацію і жахаюсь: треба десь шукати багатих родичів :-D в мене ще чималенький термін носіння брекетів, ймовірно, доведеться ставити «залізячки» ще й на нижню щелепу. Про заміну дуг, лігатур і оплачувані консультації я взагалі мовчу.

Тож, у наскільки «кругленьку» суму мені це все виллється, можна тільки здогадуватись. На одну мою «челюху» самі брекети вийшли у 4500 грн, плюс кілька консультацій по 120 грн, зліпки – 500 грн, перша корекція – десь біля 200 грн (не можу сказати точно, бо платили разом з сестрою, їй замінили і дугу, і резинки, а мені тільки лігатури поставили, разом було 400 грн).

На 25 лютого записались на другу корекцію, і  що вона нам принесе – один великий знак питання  *unknw*

Брекетоносці, а які фінансові вливання виявились необхідними для вашої «голлівудської» посмішки?

 

 

Зуби на скляних паличках, або що таке ШТИФТ?

Стоматологи не навчилися «відтворювати» втрачені живі тканини організму-це поки з розряду теорії, але, разом з тим, штучні матеріали, використовувані в даний час, дозволяють заміщати уражені ділянки з максимальною безпекою та естетикою.
Бувають ситуації, коли карієс досить сильно зруйнував зуб або причиною руйнування послужила травма. Як правило, такі ситуації виникають після закінчення лікування кореневого каналу. Зуби в такому стані вже не такі міцні, якими вони були колись, і дуже часто стоматолог радить пацієнтові після лікування каналу продовжити реставрацію зуба — за допомогою зубної коронки, або реставрації в комбінації зі штифтом. Вам і вашому лікареві належить обговорити важливе питання, — які додаткові процедури можуть знадобитися для повного відновлення функцій вашого зуба?
Сучасна стоматологія дозволяє швидко, безболісно і якісно відновити зуб використовуючи скловолоконні штіфти.У стоматологічній термінології слово «штіфт» означає стрижень, який встановлюється і закріплюється в корені зуба. Скловолоконні штіфти дають можливість створити гармонійну, монолітну конструкцію, яка буде тривалий час функціонувати в порожнині рота.
Безсумнівно, скловолоконний штіфт можна встановити тільки в добре підготовленому кореневому каналі. Пломбувальний матеріал в кореневий канал має бути внесений гомогенно (відсутність пор), до фізіологічної верхівки. Тільки в такий канал справжній професіонал порахує можливим і допустимим установку стекловолоконного штіфта, оскільки витягти його з каналу вкрай важко.
Скловолоконні штифти володіють такими унікальними властивостями, як: гнучкість, еластичність, міцність, здатність протистояти тривалому навантаженні.
Скловолоконний зубной штифт фіксується в кореневому каналі на постійний матеріал. Методика внесення штифта в канал — пасивна.
Зуб в порожнині рота НЕ стационарний. Він здійснює рухи в різних площинах. Скловолоконний штифт за своїм складом близький до тканин зуба. Тому, перебуваючи в каналі, штифт робить такі ж рухи, як і зуб, не завдаючи йому ніякої шкоди.
Одним з важливих якостей скловолоконних штифтів є їх естетична характеристика. Реставрації, виконані на скловолоконних штифтах, високо естетичні (штифт не помітний в реставрації).

Брекети і смерть.

Пам’ятаєте старенький молодіжний серіал «Чи боїшся ти темряви?» про підлітків, які, сидячи навколо вогню, розповідають страшні історії?  Він уже давно зник з телеекранів та десь, мабуть, залежується на полицях відеотек. Проте сценарій для нової страшної історії і вигадувати не потрібно: його пише саме життя. І ортодонтичні брекети, призначені малювати посмішки на людських обличчях, до цієї невеселої історії безпосередньо причетні.

Трапилась вона в екзотичному Тайланді. Смерть двох підлітків в цій країні пов’язують з носінням фальшивих брекетів. 17-річний хлопчик помер від серцевої недостатності, що виникла в результаті інфекції щитовидної залози, причиною якої стало носіння фальшивих брекетів. Поліція також встановила зв'язок смерті 14-річної дівчинки з носінням фальшивих брекетів, придбаних нею у нелегального торговця.

В східних країнах – таких як Китай, Індонезія, Малайзія і Тайланд, — носіння фальшивих брекетів стало справжнім модним трендом. Молодь готова за останні гроші встановити їх, незважаючи на всі застереження про те, що це доволі небезпечно для здоров’я.  Справа у тому, що для народів Азії брекети – це щось на кшталт розкішного дорогого автомобіля, який у нас, наприклад, можуть придбати собі лише люди добре забезпечені.  Це показник матеріального достатку і приналежності до касти багатіїв.

Встановити в Азії фальшиві брекети можна і без допомоги стоматолога. Цю послугу вам запропонують майже в кожному салоні краси чи косметологічному кабінеті. Крім того, існують і більш дешеві, тематично стилізовані набори типу «зроби собі сам», такі як, наприклад, Hello Kitty або Міккі Маус. Коштують вони трохи менше $ 100.

Проте носіння таких нібито привабливих і модних брекетів може бути небезпечним для здоров'я і навіть стати причиною смерті. Фальшиві брекети можуть відчепитися і застрягти в горлі, викликати виразки на слизовій оболонці щік і ясен, а в деяких з них використовується дріт, що містить свинець.

Тим не менше, фальшиві брекети не втрачають своєї популярності. Тепер ними цікавляться не тільки підлітки, а й дорослі. Навіть знаменитості, такі як індонезійська зірка Андік Канг, тайська поп-співачка Earn the Star не можуть утриматися від спокуси встановити собі модні залізячки на зуби.

Після цих подій уряд Тайланду ввів заборону на виробництво, імпорт і продаж фальшивих брекетів. Будь-який виробник або продавець такої продукції змушений буде сплатити штраф у розмір 1 300 доларів. Окрім того, його може бути засуджено на термін до 6 місяців.

Отака-от страшна історія. Матимемо надію, що ідея носити небезпечні фальшиві брекети в Україні не приживеться і не стане модним трендом. Адже модним трендом має бути красива посмішка, яку на обличчі можуть малювати тільки талановиті майстри стоматологічного ремесла. А якщо коли-небудь уві сні ви почуєте запитання «Брекети або смерть?» (щось нагадує Хеллоуін), то обирайте життя хай навіть і з недосконалою посмішкою.

  • ,

Похід до лікаря

Сьогодні один з тих днів коли я відвідавши лікаря не засмучена! :-)  По-перше у мене новий ортодонт, уже другий раз у нього і я бачу по людині що їй подобається щось там крутити, вигадувати, начіпити кучу еластичних дротів а потім ще фото на память. Вона запитає: чи не боляче, постійно запитує чи все нормально, розказує що робить і що дальше буде робити, тобто про всі дії під час консультації я знаю! Для мене це ідеально, я люблю коли до мене говорять :-D. І плюс вона така — моторна)) попередня просто така повільна була, я не хочу її образити, але мені більше подобається коли людина а ще і лікарь активна)

Тож, мені сьогодні кучу всього накрутили, плюс — печалька- хотіли повернути пластинку, по протоколу я повинна ходити 8 місяців а було всього лиш 6 місяців (зняли у звязку з запаленням ясен). Але це питання залишилось  не вирішеним, вона поговорить з попереднім лікарем, і вони рішать чи потрібна мені ще пластинка чи уже достатньо! Кожного разу коли я виходжу з консультації дзвоню до мами, розказати що та як, вона далеко живе тому спілкування в телефонному режимі, і завжди одне і те саме питання з самого початку розмови звучить«ну що, тобі ще довго, скільки місяців???»…

Ох якби мені самій хтось дав відповідь  на це питання, жалко самі зуби… коли чіпляють дугу, знімають лігатури, відчувається як зуби постійно зачіпають, туди-сюди, туди-сюди. Інколи зуби після консультації болять тільки тому що їх сильно мучили під час консультації… от такі реаліїї життя! А як Вам  ваш лікарь???  *cool*

Шутки ))))

 :-D Не на того напала! — Кричав хлопчик у брекетах покусавши собаку.

… Дівчата, пам'ятайте, найкращий протизаплідний засіб - це окуляри і брекети.

… Тварини в зоопарку бояться дівчинку з брекетами, бо думають, що це капкан.

… Раніше думав, що я нікому не подобаюся, тому що ношу брекети, але тепер їх зняли і мені нічим себе втішати.

… Дівчина з брекетами на все життя запам'ятала, що їй не можна посміхатися в грозу.
  • ,

Після корекції...фото пружинки

Радіючи вчора всім накрученим штучкам у мене на верхній щелепі, я забула про те що в таких випадках присутній біль… А біль жахливий *dash*  Про їду чесно я думати і не можу, я зуби не можу зімкнути, від легенького дотику ще сильніш болить, вони в розслабленному стані болять! Я розумію що вони стягуються, і вірю що ці болі не даремні....IMG_20150219_080905
  • ,

Масляна!

Усіх вітаю зі святом!

масленица 2 2015Другий день поспіль готую млинці (у понеділок щось настрою не було) та нарешті готова сказати: я знайшла ідеальну їжу для брекетоносця!

А що? Яйця  та молоко – білок, масло – жири, цукор та борошно – вуглеводи. Чому б ні?

До того ще з млинцями дивні речі відбуваються: скільки б тих млинців не їла, жодного разу в брекетах шматочки не застрягали.

Певно, це від того, що вони добре змащені вершковим маслом  :-D

Чи то я просто знаходжу привід з'їсти їх побільше?  :-D  :-D

Ще раз з Масляною!

P.S. от би як ще хтось за мене їх готував, то було б узагалі – рай земний *crazy*
  • ,

Перші тижні життя з брекетами

То був відважний крок в моєму житті поставити брекети на 21 році життя. Живу з ними вже 4 тиждень і скажу вам, що зміни трохи помітні. На нижній щелепі в мене видалені шестірки і щілини між зубами вже майже затягнулися.
Я вже ніби то і звикла до купи металу в роті, але завжди чомусь на жувальних зубах відклеюються брекети.

Брекетоландія: залізна диво-країна (Казка про те, чому варто носити брекети в дитячому віці)  

Кажуть, нема щирішої й красивішої посмішки, аніж посмішка дитини. І це правда. Спочатку беззуба, потім прикрашена першим карієсом, тоді наївна, а потім всіяна нерівними зубками… Посмішка вашого малюка  навіть у  всій своїй недосконалості – справжній шедевр. У галереї вашого життя йому завжди і за всіх обставин буде відведено особливе місце. Проте якщо ви мрієте, аби посмішка вашого малюка стала шедевром для всього світу, подаруйте сину або донечці подорож до веселої і доброї країни, в якій живуть малята, що носять дивні залізячки на зубах. Брекетоландія – то залізна диво-країна, в якій варто побувати кожній дитині, що мріє здивувати світ своєю чарівною посмішкою.

Кого пропустить ортодонтична митниця?

Для того щоб отримати перепустку в Брекетоландію, потрібно бути дитиною, в якої уже прорізались усі постійні зуби. Тобто якщо вашій дитині менше 9 років, то плановану поїздку доведеться трохи відкласти, принаймні до повної зміни молочних зубів. Важливою умовою отримання візи в Брекетоландію є відмінний стан ротової порожнини малюка. Хвороби ясен, погана гігієна, слабка зубна емаль – вашому малюку доведеться побороти всі ці проблеми, перш ніж він отримає перепустку до залізної диво-країни.

Пункт призначення –  Брекетоландія. Чому? Чому? Навіщо?

Варто чи не варто відправляти дитину до залізної диво-країни, вирішувати її батькам. Проте не забувайте про те, що із цієї подорожі ваш син або донечка повернуться із нагородою, вартою цілого життя, — посмішкою, геніальною у своїй красі.  Всі жителі тієї милої країни носять дивакуваті залізячки на зубах. Їх вони називають брекетами. І їх як гостинець дарують кожному новоприбулому. Корінних мешканців у Брекетоландії немає. Хтось приїжджає в цю дитячу країну, хтось її назавжди залишає і повертається додому із прекрасним дарунком. Невідомо ким і коли заснована, вона приймає до своїх обіймів усіх діток, які мріють стати власниками яскравих посмішок. А дивакуваті залізячки – то така собі своєрідна емблема, яка не тільки визначає приналежність до країни брекетоносців, а й допомагає, власне, ту ідеальну посмішку створити.  Вона здатна виправити зубочелюстні аномалії, скоректувати прикус, а також зробити зубки ідеально рівними.

Колекція брекетів – що обрати?    

Після прибуття до Брекетоландії вашій дитині потрібно буде обрати для себе брекети. Ортодонтичний перевізник запропонує їй немалу колекцію цих цікавих штукенцій, а з-поміж неї вашому сину чи донечці потрібно буде обрати одну – ту, яка стане його окрасою на тих 1,5-2 роки, що їх він проведе в країні діток-брекетоносців.

Ваша дитина зможе обрати для себе:
  • Металеві брекети – брекети, виготовлені з нержавіючої сталі або титанових сплавів. Вони міцні і швидко порозуміються з дитячими зубками.
  • Керамічні брекети – брекети, виготовлені зі штучної кераміки, матово-білого кольору (практично не помітні на зубах). Вони дуже симпатичні на вигляд і не викликають алергії.
  • Сапфірові брекети – брекети, виготовлені зі штучного сапфіра, прозорі (мало помітні на зубах), стійкі до фарбування харчовими барвниками.
Окрім того, ортодонтичний перевізник запропонує вашій дитині брекети, які можна одягати на передню поверхню зубів, – вони називаються вестибулярними, а також лінгвальні брекети, які одягаються на внутрішню поверхню зубів. Правда, останні можуть спотворювати дикцію вашої дитини, до них вона довше звикатиме. Окрім того, ваша дитина в праві обрати для себе лігатурні (класичні) і безлігатурні брекети.

Брекетоландія – то така собі казкова, добра країна, в якій живуть діти, що мріють мати красиву посмішку. А її відвідини – то свого роду перепустка в країну дорослого життя, в якому, як і в житті дитячому, все найважливіше розпочинається із посмішки. А тому дуже важливо не пошкодувати часу і поїхати в дитинстві на її пошуки до милої і дивакуватої диво-країни, що зветься Брекетоландією.

Побічний дефект: до чого призводить неправильний прикус


Неправильний прикус — поширена проблема для багатьох дітей і особливо дорослих. Точна наука статистика непохитна: до 90% населення розвинених країн страждають тими чи іншими відхиленнями в будові щелепно-лицьової області.
Проте всього кілька десятків років тому вважалося, що виправляти прикус необов'язково. Але без красивої посмішки виробити необхідне позитивне враження в роботі або в особистому житті вкрай важко. Більш того, за твердженням психологів, кривизна зубів на підсвідомому рівні сприймається як агресія. Мабуть про цей факт здогадували і наші предки. Адже перші ортодонти почали працювати над красивими посмішками людей ще в Давньому Єгипті.

Тоді для корекції зубного ряду застосовували золотий дріт, нитки і шліфувальні матеріали. Сьогодні в розпорядженні лікарів останні досягнення науки, завдяки яким процес виправлення прикусу стає все менш неприємним.
Проблеми з прикусом можуть бути як вродженими, так і набутими. У першому випадку, це особливості генетики, якими пацієнта «нагородили» батьки. Їх також можна виправити, але, на жаль, не можна запобігти. У другому випадку неправильного прикусу можна було б уникнути. Батькам важливо знати, що ця аномалія може розвинутися навіть при порушенні дихання дитини: якщо малюк дихає через рот, то його мова постійно впирається в небо, що призводить до неправильного розвитку прикусу. Крім того, такі звички, як смоктання пальця або будь-яких інших предметів, прікушування нижньої чи верхньої губи, також призводять до порушення розвитку правильного розвитку щелепно-лицьової області. Будь-які запальні та інфекційні захворювання можуть шкідливо діяти на формування кісток.
На щастя, прикус можна виправити не тільки в дитячому віці. У кріслі ортодонта виявляються люди в зрілому віці. Позитивний результат лікування залежить від кваліфікації стоматолога, який призначає лікування, і дисциплінованості пацієнта, який виконує приписи лікаря. Один з недоліків лікування — це його тривалість. Ходити протягом довгих місяців і років з брекетами готові далеко не всі.

Неправильний прикус призводить до порушень в області скронево-нижньощелепного суглоба -це один з найскладніших суглобів в організмі людини. Так, решта суглоби виконують руху тільки в двох напрямках, а скронево-нижньощелепний здатний рухатися в трьох. В результаті володар неправильного прикусу відчуває біль при жуванні, головні болі.
Порушення дикції, картавість і шепелявість також часто зустрічаються при неправильному прикусі. Справа в тому, що зуби, як відомо, беруть участь у формуванні звуків нарівні з губами і мовою, тому патології у їх розвитку неминуче ведуть до проблем артикуляції. У цьому випадку жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки.

Плюс до всього, володар неправильного прикусу не зможе захоплюватися таким модним хобі, як дайвінг. Справа в тому, що на сьогоднішній день виробники випускають тільки загубники для людей з нормальним прикусом.