• 0.58

 • +2.74

 • ,

Головне не втратити пильність!


Ніхто не говорить, що носити брекети, або як в нашому випадку ортодонтичну пластину, це легка справа. Так, це важко, але ще важче одноманітність. Ви тільки уявіть — після кожного прийому їжі необхідно чистити платсину, полоскати або чистити щіткою зуби, кожні п'ять днів підкручувати механізм щоб розширювати пластину. Одним словом — нудьга болотяна.

Причому це в певній мірі нудно нам як батькам і тим більше дев'ятирічному хлопчикові. Саме тому і мені і дружині останнім часом все частіше та частіше приходиться звертати увагу на те, чи почистив син після їжі зуби.

Так, я не кажу що це дуже важка робота, що це мене дратує, просто потрібно завжди бути на сторожі. Я вже навіть не уявляю як воно самому носити пластину. Правда тут є один позитивний момент — доросла людина не завжди здатна зробити або пережити те, що може зробити чи пережити дитина.

Головне тут — мотивація! По перше, ми проносили пластину майже два місяці, за цей час є певні зрушення та прогресс в лікуванні. По друге, два місяці це вже доволі великий проміжок, буде по дурному з нашої сторони закінчити все на цьому етапі, це буде дійсно тупість і дуже велика.

Особисто я цей курс лікування розцінюю як певний шлях, причому тривалий. А як говорить одна східна мудрість — навіть самий тривала подорож починається з першого кроку. Ми зробили цей крок і напевно вже не один, тому вороття назад нема.

Одним словом, ніколи не опускайте руки на пів дорозі, навіть якщо пройдена четвертина відстані — не потрібно розчаровуватись, не потрібно падати духом, потрібно просто просто рухатись вперед. При цьому не варто перевищувати швидкість та порушувати правила — це завжди небезпечно.
 • ,

Перш ніж йти до ортодонта


Встановлення брекетів, або встановлення ортодонтичної пластини, як в нашому випадку, це доволі серйозний крок, який вимагає від носія або батьків такого ж відношення. Зараз, через майже два місяці після того як нашому сину встановили ортодонтичну пластину, я бачу яка відповідальність лягає на нас.

Але сьогодні не про це, сьогодні хочу сказати кілька слів про перші кроки, а саме: як потрібно готуватись до відвідування ортодонта. На мою думку найважливішими є перші два візити, саме на них необхідно задати та отримати відповідь на максимальну кількість запитань.

Звісно, тримати все в голові дуже важко, можу сперечатись з ким завгодно, що від хвилювання ви забудете відразу половину того що хотіли раніше запитати. Тому щоб цього уникнути — готуйтесь до візиту.

Що я маю на увазі. Перш за все, підготуйте листок паперу, ручку, а ще краще — блокнот, який повинен лежати у вас на видному місці. Як тільки у вас виникло питання по ортодонтичній пластині чи брекетам, відразу записуйте його до блокноту. Навіть якщо питання вам здається дивним, всеодно його варто записати. Якщо запитання виникло не вдома, а наприклад на работі, запишіть його на листок та заховайте його в кишеню, щоб не загубити. Вдома це питання перепишіть до блокноту.

Починати записувати питання необхідно заздалегідь, як мінімум за кілька днів до дати візиту. Записуйте всі запитання — запитання які виникли у вас, у чоловіка/дружини, якщо встановлюєте пластину/брекети для дитини — питання від неї теж занотовуйте. Навіть якщо запитання вам здається дивним, всеодно запишіть його, можливо воно якраз таки важливе.

Ну і звісно, не забудьте взяти з собою цей список запитань на перший візит до лікаря.
 • ,

Чому саме ортодонтична пластина?


Як тільки ми стикнулись з ситуацією, що в дитини почали нерівно рости зуби, відразу збагнули що з цим треба щось робити. Першим етапом на цьому нелегкому шляху була ортодонтична шина. Візуально вона дуже схожа на боксерську капу, її дитина носила дві години вдень, а також тримала в роті цілу ніч.

Від цієї капи ми отримали хороші результати, курс тривав 6 місяців. Саме тоді стало зрозуміло, що нові технології в області ортодонтології є хорошою справою та вони допомагають.

І ось починаючи з 8-ми років звернули увагу, що в сина не рівно ростуть зуби, звернулись до ортодонта, який і запропонував нам ортодонтичну пластину. Відверто кажучи, ми думали що нам встановлять брекети, але як виявилось, їх краще використовувати після 13-річного віку. Якщо ставити їх раніше, можливі різноманітні ускладнення — так сказав лікар.

Звісно, ми живемо в інформаційному просторі, тому я заліз в Інтернет, перечитав інформацію з цього приводу, сказані лікарем слова підтвердились.

Ще один момент — ми розпитали всіх своїх знайомих, дітям яких встановлювали також ортодонтичну пластину. Жоден з батьків нічого поганого про цей пристрій не говорив. Через два під'їзди від нас живе знайома сім'я, де хлопчику також поставили пластину. Через 8 місяців пристрій зняли, так як він на всі 100% виконав всі поставлені перед ним завдання.

Звісно, як батьків нам різала інформація про різноманітні складнощі, які виникають під час використання ортодонтичної пластини. Але ми розуміли, що без певних жертв не отримаємо того результату, якого очікуємо.

На сьогоднішній день ми носимо пластину майже два місяці, вже навіть неозброєним оком видно позитивні зміни, які відбуваються з зубним рядом сина.
 • ,

Якщо зняти пластину - що буде?


Як я вже писав раніше в своїх постах, ми встановили ортодонтичну пластину для нашого дев'ятирічного сина. Основна мета такого кроку — вирівняти верхній зубний ряд. Власне в цьому напрямку ми й рухаємось планомірно. Причому розширення верхньої щелепи проходить доволі інтенсивно, вже через три тижні носіння пластини між зубами почали з'являтись щілини. Тобто, щелепа поступово розходиться, а значить є прогрес.

Але сьогодні не про це. З моменту встановлення пластини мене цікавило питання — якщо її зняти, як швидко все повернеться на своє місце? Скільки потрібно молодим кісткам часу, щоб стати в те місце, з якого було дано старт змінам?

Звісно, ніхто пластини не знімає, адже ми розуміємо, що певний час пройдено, що вже є певні результати. Тому повернення назад неможливе.

А ось недавно сталась подія, яка наштовхнула мене на цікаві роздуми. Все трапилось на різдвяні свята, точніше на старий Новий рік. Син захотів пройтись по сусідах посівати, хто не в курсі, є така традиція. Під час посівання хлопчик говорить певні слова, з пластиною в роті вони виходять не зовсім чіткі, тому син попросив дозволу на ці дві години зняти пластину.

Через дві з половиною години він повернувся додому і відразу вставив до рота пластину і… сказав що в роті відчув страшний дискомфорт. За словами сина пластина стала дуже велика, він звикав до неї десь цілу годину.

Тобто, організму достатньо декількох годин щоб почати відновлювати статус-кво, вже за кілька годин розширена щелепа почала повертатись у вихідне положення. Тому якщо вам потрібен результат від носіння ортодонтичної пластини, носіть її постійно та виконуйте всі інструкції лікаря.
 • ,

Незручності від ортодонтичної пластини


Кожен, хто планує поставити собі ортодонтичну пластину, повинен розуміти на що він йде, які незручності та труднощі чекають його на шляху. Цей пристрій два місяці тому встановили для нашого сина (9 років), навіть за цей короткий час ми відчули яка відповідальність лежить на нас як на батьках, а також які треба прикладати зусилля, щоб від пластинки отримати переваги.

Перш за все, ортодонтична пластина вимагає від носія, а також від батьків, якщо її встановили для дитини, дисципліни. Адже необхідно регулярно притримуватись певних правил, інструкцій, не порушувати їх. Або зводити ці порушення до мінімуму.

Наприклад, встановивши ортодонтичну пластину необхідно притримуватись жорстких правил гігієни порожнини рота. Після кожного прийому їжі, після кожного перекусу потрібно чистити зуби. В ідеалі робити це з використанням пасти, якщо такої можливості нема, необхідно зуби чистите зубної щіткою без пасти. Крім цього чиститься й сама пластина. Зрозуміло, це робити необхідно, адже якщо залишити в роті залишки їжі, вони заб'ються під пластину та стануть хорошим грунтом для розвитку бактерій. При ігноруванні правил гігієни зуби можуть швидко уразитись карієсом.

Ще одна велика незручність, яку треба прийняти та жити з нею на період носіння ортодонтичної пластинки. Цей пристрій носиться весь час, цілодобово, знімається тільки коли його необхідно почистити після їжі. В більшості випадків саму пластину не видно, але видно сталеві дуги, особливо при посмішці. Через присутність інородного тіла в ротовій порожнині змінюється дикція, на період носіння пристрою вона не буде аж ніяк ідеальною.

Але не дивлячись на це радує те, що в більшості випадків пластина допомагає та приносить свої плоди.
 • ,

Перші результати


Коли ми перший раз прийшли з сином на прийом до ортодонта, то він нам заявив, що ортодонтичну пластину прийдеться носити як мінімум пів року, а як максимум цілий рік. З цього я зробив висновок, що дія пластини доволі повільна. Мої здогадки підтвердила рекомендація лікаря, що підкручувати механізм пластини необхідно один раз на тиждень.

Тому на якісь візуальні зміни в зубному ряду нашого сина, а саме йому встановили пластину, ми передбачали побачити як мінімум через декілька місяців. Йшов тиждень, йшов другий, ми притримувались всіх рекомендацій — регулярно чистили зуби та пластину, підкручували механізм.

І ось через два тижні я звернув увагу, що у сина між передніми різцями з'явилась щілина. Хоча вже її не було як мінімум рік, після того як остаточно виросли постійні передні зуби.

Ми почали слідкувати за цієї щілиною, з кожним новим підкручуванням механізму ортодонтичної пластини вона ставала ширшою. Звісно, розширення проходилось поступово, але воно відбувалось. Після цього ми почали дивитись на зуби, на їх розташування, воно теж змінилось і зміни пройшли в кращу сторону.

Тепер ми сподіваємось, що можливо сину буде не потрібно носити ортодонтичну пластину цілий рік, можливо зміни підуть швидше і він зможе позбутись пристрою вже через 6 місяців. Але якщо буде необхідність носити її більше — будемо носити.

Ми з великим нетерпінням чекаємо наступного візиту до ортодонта, нам цікаво що він скаже про перебіг лікування. Сподіваємось що він скаже — у вас все чудово, у вас явний прогрес, причому в дуже хорошу сторону. Сподіваємось )
 • ,

Дисципліна та самодисципліна


Коли ми як батьки стикнулись з необхідністю встановлення для нашого дев'ятирічного сина ортодонтичної пластини, ми розуміли що без дисципліни не досягнемо необхідного результату. Тобто, без її відсутності ми зможемо вирівняти зубний ряд, але якість зубів при цьому погіршиться.

Що я маю на увазі? Ну наприклад, ортодонтична пластина вимагає серйозної уваги до гігієни, необхідно після кожної їжі чистити зуби. Якщо цього не робити, тоді залишки страв почнуть поступово псувати зубну емаль. Тобто, без дисципліни та чіткого виконання всіх вимог нічого не вийде.

Саме тому ще до виготовлення та встановлення пластинки ми почали готувати дитину до змін. Сину пояснювали, що йому незабаром потрібно бути уважним, йому прийдеться дуже часто користуватись зубною щіткою, пастою. Також ми пояснювали, що він не зможе при кожній нагоді щось класти до рота, адже це автоматично вимагатиме чергового чищення зубів.

І от коли пластинка була встановлена, ми перейшли від теорії до практики. Не скажу що це було просто, але не так й вже складно. Звісно, без уваги батьків діти не будуть дуже уважними, необхідно весь час нагадувати про чищення зубів, слідкувати за дотриманням плану по підкручуванню пластинки.

Тобто, в нашому випадку дисципліна та самодисципліна відноситься в основному не стільки до дитини, скільки до нас як до батьків. Хоча я часто стикаюсь з ситуацією, коли я нагадую сину про те що він повинен почистити зуби, а він вже це зробив. Все це можна порівняти з висловом з однієї азійської приказки, що дорогу осилить той, хто йде цією дорогою. Це дійсно правда.
 • ,

Ортодонтична пластина та однолітки


Встановлення ортодонтичної пластини автоматично встановлює для носія ряд різноманітних незручностей, які йому прийдеться долати протягом всього періоду носіння пристрою. Їх набагато легше долати в дорослому віці, а що робити коли тобі 9 років?

Саме про це ми думали з дружиною, коли вирішили поставити пластинку для свого дев'ятирічного сина. Більше всего нас турбувало питання як він буде себе почувати в соціумі і особливо в школі, у власному класі. Адже діти бувають різні, достатньо однієї жорстокої дитини в класі, яка виступить своєрідним каталізатором негативу. Така дитина може стати ложкою дьогтю, яка псує цілу бочку меду.

Одним словом, перед встановленням пластини ми готували сина морально до змін. В основному цим питанням займалась дружина.

І от настав день встановлення пластини, зробили це ми вранці, а через дві години син пішов до школи, так як він навчається в другу зміну. Відверто кажучи, я дуже хвилювався та чекав повернення дитини з уроків. Воно й зрозуміло чому виникли хвилювання, адже з встановленням пластини в сина змінилась дикція, він став шепеляти, коли посміхався, дріт виглядав на передніх зубах.

Але як виявилось, хвилювання були марними. Справа в тому, що ортодонтичні пластини, як і брекети, на сьогоднішній день дуже розповсюджена практика. Хтось в класі сина теж мав встановлювати пластину, хтось вже носив, тому це було сприйнято як щось буденне.

Аналогічна ситуація й з однолітками у дворі — у одного з них ортодонтична пластина була майже рік, тому він навіть сам з цікавістю розпитував про пристрій, про відчуття. Частина дітей майже не помітили пристрою, а можливо хтось й щось казав, намагався дражнити, але це тривало не довго.
 • ,

Гігієна перш за все


Після прийняття рішення про встановлення для нашого сина ортодонтичної пластини, ми більш за все переживали про таке питання як гігієна. Адже 9-річному хлопчику буде важко притримуватись вимог по догляду за ротовою порожниною.

Для тих хто не в курсі. Справа в тому, що носіння ортодонтичної пластини вимагає дотримання суворих правил гігієни рота. Сама пластина носиться постійно, цілодобово, не знімається, а догляд полягає в тому, що необхідно після кожного прийому їжі і навіть після перекусу необхідно чистити зуби. Тобто, навіть якщо дитина з'їла одну мандаринку, всеодно треба йти та чистити зуби.

Найбільше ми переживали за школу, адже в школі діти весь час щось жують, бігають до магазину, купують печиво, булочки і т.д. Саме тому ми заздалегідь, за місяць до встановлення пластини почали підготовлювати дитину до змін в її житті. Ми почали обговорювати як краще нам налаштувати графік, щоб звести до мінімуму всі незручності.

В кінцевому результаті в нас вийшов наступний графік — зуби й пластину син чистить щіткою після кожного прийому їжі та перекусу. Три-чотири рази в день він чистить зуби з пастою, решта просто щітка та проточна вода.

Дуже добре, що син вчиться в другу зміну і що школа в 5 хвилинах ходьби від будинку. Він плотно їсть перед школою і наступний прийом їжі вже після школи. Виходить так, що дитина 4-5 годин без їжі. За його словами він переносить цей час добре, відчуття голоду не з'являється.

Звісно, не обходиться без різного роду збоїв в режимі. Інколи трапляється, що син забуває почистити чи пополоскати рота, пластинку. Але таке трапляється дуже рідко — один-два рази на тиждень, не більше.
 • ,

Як часто підкручувати ортодонтичну пластину?


Як відомо, ортодонтична пластина встановлюється для того щоб випаравити прикус, вирівняти зубний ряд. В нашому випадку, сину 9 років, необхідно вирівняти зуби і поставити на місце один верхній моляр, який через брак місця почав рости в середину ротової порожнини.

Хто не в курсі, ортодонтична пластина складається з двох різних половинок, які тримаються завдяки двом механізмам, один з який являється пристроєм, що розсуває їх. Половинки розсуваються, тиснуть на щелепу і вона розширяється.

Звісно, процес розширення пластини є повільним, на прийомі у ортодонта, коли сину встановлювали пластину, останній запропонував схему — два рази на тиждень. Тобто, два рази на тиждень під робити четвертину оберту механізму. Розширення відбувалось зовсім на маленький діапазон, але не дивлячись на це син говорив що відчуває розширення пластини. В перші 10-20 хвилин він говорив про дискомфорт у роті, а потім звикав до нового розміру пристрою.

Як на мене, такий темп був доволі стрімким, через три тижні син почав говорити, що під час відкушування якихось твердих продуктів, наприклад, скоринки хліба, він відчував біль в верхніх різцях. Через місяць носіння пластини у нас був перший візит до ортодонта, який помітив позитивні тенденції від використання ортодонтичної пластини. Також він сказав, що варто й надалі продовжувати обрану схему — підкручувати пластину два рази на тиждень.

Але коли ми йому розповіли, що в дитини почались больові відчуття в зубах, в рекомендацію була внесена корректива. Тепер ми підкручуємо пластину кожні 5 днів. Я навіть не уявляю яка буде відстань між пластинами через місяців 5 і як буде виглядати зубний ряд дитини через цей час.