Брекети і смерть.

Пам’ятаєте старенький молодіжний серіал «Чи боїшся ти темряви?» про підлітків, які, сидячи навколо вогню, розповідають страшні історії?  Він уже давно зник з телеекранів та десь, мабуть, залежується на полицях відеотек. Проте сценарій для нової страшної історії і вигадувати не потрібно: його пише саме життя. І ортодонтичні брекети, призначені малювати посмішки на людських обличчях, до цієї невеселої історії безпосередньо причетні.

Трапилась вона в екзотичному Тайланді. Смерть двох підлітків в цій країні пов’язують з носінням фальшивих брекетів. 17-річний хлопчик помер від серцевої недостатності, що виникла в результаті інфекції щитовидної залози, причиною якої стало носіння фальшивих брекетів. Поліція також встановила зв'язок смерті 14-річної дівчинки з носінням фальшивих брекетів, придбаних нею у нелегального торговця.

В східних країнах – таких як Китай, Індонезія, Малайзія і Тайланд, — носіння фальшивих брекетів стало справжнім модним трендом. Молодь готова за останні гроші встановити їх, незважаючи на всі застереження про те, що це доволі небезпечно для здоров’я.  Справа у тому, що для народів Азії брекети – це щось на кшталт розкішного дорогого автомобіля, який у нас, наприклад, можуть придбати собі лише люди добре забезпечені.  Це показник матеріального достатку і приналежності до касти багатіїв.

Встановити в Азії фальшиві брекети можна і без допомоги стоматолога. Цю послугу вам запропонують майже в кожному салоні краси чи косметологічному кабінеті. Крім того, існують і більш дешеві, тематично стилізовані набори типу «зроби собі сам», такі як, наприклад, Hello Kitty або Міккі Маус. Коштують вони трохи менше $ 100.

Проте носіння таких нібито привабливих і модних брекетів може бути небезпечним для здоров'я і навіть стати причиною смерті. Фальшиві брекети можуть відчепитися і застрягти в горлі, викликати виразки на слизовій оболонці щік і ясен, а в деяких з них використовується дріт, що містить свинець.

Тим не менше, фальшиві брекети не втрачають своєї популярності. Тепер ними цікавляться не тільки підлітки, а й дорослі. Навіть знаменитості, такі як індонезійська зірка Андік Канг, тайська поп-співачка Earn the Star не можуть утриматися від спокуси встановити собі модні залізячки на зуби.

Після цих подій уряд Тайланду ввів заборону на виробництво, імпорт і продаж фальшивих брекетів. Будь-який виробник або продавець такої продукції змушений буде сплатити штраф у розмір 1 300 доларів. Окрім того, його може бути засуджено на термін до 6 місяців.

Отака-от страшна історія. Матимемо надію, що ідея носити небезпечні фальшиві брекети в Україні не приживеться і не стане модним трендом. Адже модним трендом має бути красива посмішка, яку на обличчі можуть малювати тільки талановиті майстри стоматологічного ремесла. А якщо коли-небудь уві сні ви почуєте запитання «Брекети або смерть?» (щось нагадує Хеллоуін), то обирайте життя хай навіть і з недосконалою посмішкою.

  • 0

  • 0

1 комментарий

ano4ka
боже ж мій! ото жахіття ((
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.