• ,

3D знімок!

Сходила, зробили і у мене тепер в наявності — панорамний знімок моіх обох челюстей relaxed Вроді усе красиво рівно relaxed
Був знімок і до встановлення, але він в одному екземплярі і у лікаря. Цікаво було б порівняти) завтра на консультацію, можливо можна буде зробити фото
  • ,

Зубна щітка ?! і моє мальньке, майже завершення ))

Коли у тебе застій з брекетами — нічого не болить, не натирає, висновок- весь процес підходить до кінця smile
Примєно було чути коли у мого ортодонта заходили розмови на корекції про те, як швидко я можу підлікувати зуби, зробити чистку, тому що ретейнери потрібно ставити на протязі тижня після зняття брекет системи. Ти слухаєш і серце радіє, що це все уже закінчиться. Мене особо уже і не засмутив той факт що мій лікар перейшов у іншу клініку, корекція відбувалась на новому місці і в неділю sunglasses Головне що лікар зберігся blush
Потрібно тепер зробити знімок, щоб лікар глянула чи усе добре, через тиждень корекція і почути результати smile
Страшно трішки, я сама бачу що ряд виправився, я чекала що буде трішки ідеальніше, але дивлячись на старі фото, бачу що все набагато крутіше зараз ніж колись. Переживаю дуже якщо зуби самі по собі від тиску, від всього попортились, щоб не прийшлось через пару років вставляти smiley
А ще у мене за останній період проблема з зубними щітками ортодонтичними. Колись булиу Watsons аптеці, того року вони пропали не завозять. Знайшла у Великій кишені аптеці. Сам вигляд щітки — коробки, затертий, таке враження що останні щітки десь за кутків витягають. І якість бажати тільки кращого, за місяць вона у мене уже як кущик опавший smiley smiley Але ціна там адекватна як для мене, біля 40 грн. Бо мені раз пропонували з клініки щітку за 200 грн. Може вона і мега крута, але я щось не ризикнула grin
Як у вас з зубними щітками, де ви купляєте і чи страшно дика ціна? flushed

РАЗОМ НАС БАГАТО, НАС НЕ ПОДОЛАТИ!

Привіт, друзі! Чи ви помічали, як нас, брекетоносців, багато? Вже давно минули ті часи, коли, за статистикою, лише одна дитина з тисячі носила брекети! Забулись часи, в які з дитини насміхалися або дражнили.

Тепер набагато частіше я зустрічаю людей в брекетах. А також я бачу багатьох, кому би не завадили брекети, і вони планують їх встановлювати або збирають на це кошти. Серед моїх знайомих вже з десятка два-три-чотири людей, що носять брекети. Як прекрасно, як чудово, що брекети входять у моду, перестають бути чимось новітнім, незвичним, принижуючим, соромливим.

Раніше, коли я тільки побоювалась брекетів і навіть не думала, що носитиму їх, я читала, що людям варто перестати соромитись брекет-систем. «Це – престижно, витрачати кошти на догляд за тілом; займатися вдосконаленням зовнішності – це правильно». Та дійсно, якщо у вас є гроші на брекети, це означає, що ви заможна людина, яка може собі це дозволити. Якщо вам важко було знайти кошти на лікування брекетами, ви всеодно молодець, бо зуміли знайти засоби аби досягнути мети. Приблизно так вважають в Америці. Там навіть модно при найменшому викривленні зубів встановлювати брекети.

Я б воліла, щоб і в нас мода на брекети прогресувала. Як я вже колись казала, брекети можна вважати і красивим доповненням зовнішності, і неприємним здобутком, від якого хочеться якнайшвидше позбутися. Це вже з якої сторони подивитись. Ви можете цінувати можливість носити брекети, а можете їх ненавидіти. Та набагато легше, коли ти приймаєш те, з чим доводиться миритися. Тому я раджу вам дивитись з цього боку на брекети: «Це невеличкі (залізні) прикраси, що є моєю родзинкою, вони личать мені, а до того ж приносять користь моєму здоров’ю. Мені пощастило, що я в змозі дозволити собі цю красу, звісно, через два роки мені їх знімуть, а тим часом я буду насолоджуватись цим подарунком долі, а роки пролетять непомітно». Навіть, якщо ви не згодні з якимсь твердженням, повторюючи цю мантру, ви у неї повірите. І, якщо тільки починаєте носити брекети, вона вам істотно допоможе.

Не переймайтеся через свій зовнішній вигляд, слідкуйте за собою й за брекетами, а тим часом ви будете змінюватись на краще. Брекети – це досвід, радійте, що ви маєте можливість отримати його. Хай щастить)

Корекція відбулась!


Привіт, як ви вже знаєте, в четвер у мене була довгоочікувана корекція. Чому довгоочікувана? Та тому, що вже тиждень я ходила без двох брекетів і цілий місяць без необхідного мені кільця.
Я була записана на шість годин, але, знаючи мого ортодонта, думала, що раніше, ніж о пів на сьому, не зайду до кабінету. А я ще й прийшла раніше на двадцять хвилин, тож була впевнена, що чекати мені доведеться довго. Черга – найнеприємніше для мене у візитах в клініку. Та, на диво, не минули й півгодини, а я моя черга вже надійшла, тобто о шостій десять я вже заходила до ортодонта.
Вона не знала про те, що два брекети відпали, адже не було сенсу турбувати її цією не дуже важливою новиною. Та я все ж таки думала, що вона засмутиться. Але нічого такого не трапилось і, повідомивши про брекети, я заспокоїлась. Одна проблема подолана без перешкод. Мені провели звичну процедуру: зняли лігатури з з брекетів, зняли самі брекети, відсвердлили залишки клею з зубів, нанесли синю речовину (коли я одного разу спитала про те, навіщо це, мені сказали «Для протравки»; І що б це могло значити?? ). Потім відсвердлили залишки клею з брекетів, нанесли клей на брекет, приклеїли, потримали ультрафіолет. Здавалось би, усе.
Та далі варто було ще перетерпіти те, як будуть надівати кільце. Бо це було для мене дійсно переживанням. Тому, що першого разу процедура пройшла дуже болюче: ясна не хотіли запускати під себе чужий залізний предмет. Я готувалась до найгіршого, але… Дивно, але нічого болісного майже не було. Мабуть, мої зуби вже перегрупувались так, що кільце одяглось порівняно добре.
Коли все це було зроблено і зайняло добрих півгодини, прийшов час робити вже процедури, які робляться зазвичай на корекціях: змінювати резинки та дугу. Коли резинки були зняті й з верхнього, й з нижнього рядів, я пішла почистити зуби ( щоб почистити самі брекети, адже іноді маленькі частинки їжі потрапляють під резинки і їх майже неможливо вичистити просто так).
Та все-таки мені не вдалось бути повністю укомплектованою: брекет, який відклеївся з четвертого зубу, все ніяк не хотів приклеюватись назад. Двічі ортодонт намагалась прикріпити його, та врешті-решт сказала, що інді буває так. Тепер необхідно чекати наступної корекції, де його зможуть приклеїти. Це пояснюється тим, що емаль не здатна отак одразу прикріпити стільки матеріалів. Варто почекати місяць, щоби вона наситилася мінералами, тоді стане все на свої місця.
Ще з нового те, що чомусь зуби знову почали боліти. Я навіть двічі пила знеболювальне. Для мене це неочікувано, бо я думала, що такий біль може бути лише на початку шляху брекетоносця. Та виявляється, що ні. Справа в тому, що раніше дуга весь час вислизала з одного кільця нижнього ряду. І на цій корекції я попросила ортодонта добре її закріпити. Ось її і закріпили. А зуб почав так нити!!! Я навіть намагаюсь не жувати на тій стороні, а іноді, коли випадково торкаюся зуб до зуба, то пронизує біль. Сподіваюсь, що дні за три все мине.
Із хороших новин, є така: за місяць мені знімуть пластинку. В четвер мені показали зліпок моїх зубів до того, як я почала носити брекети. І я так здивувалась! Насправді я думала, що зуби мої лише трохи покривлені. Та ні. Вони були й не під тим кутом розташовані, що зараз, і всі не на одному рівні. Якщо ви мене зрозумієте, вони просідали в щелепу, стояли дугою.
Я вже думаю, що скоро маю показати вам фотографії, зроблені мною на початку аби ви подивились на мої успіхи))))
А з поганих новин те, що доведеться приймати рішення, а це завжди нелегко. Проблемою моєю залишається те, що верхній ряд зубів занадто висунутий, а нижня щелепа навпаки недорозвинена, менша. Питання в тому, чи видаляти зуби з верхнього ряду, чи висувати нижню щелепу вперед. Щоб вирішити його, потрібно буде незабаром зробити рентген-знімок.
Як на мене, краще видаляти зверху. Бо мені не подобаються проміжки, які вже з’явилися на верхній щелепі, а якщо висувати вперед нижній ряд, там майже напевно теж будуть проміжки. Тому краще потерпіти ще одне видалення, ніж ціле життя бути з щілинами в зубному ряді.
А як проходять ваші корекції? Було б цікаво почитати про методи ваших лікарів.
  • ,

Секрет паст, як впізнати небезпеку?

Закінчимо сьогодні тему про зубні пасти. Раніше я писала про мою колекцію паст і про користь та шкоду складових більшості з усіх паст. Сподіваюся також, що заінтригувала вас обіцянкою розповісти про «таємний» спосіб визначення кладу пасти. Таємний він тому, що відкрито там нічого не сказано, але ви можете дізнатися загальну характеристику пасти. Також про цей спосіб знають далеко не всі, про нього мало де повідомляється і я взагалі випадково натикнулася на нього. Але сьогодні наше вузьке коло довідається про Нього…
Та спочатку невеличка передмова. Як ви вибираєте пасту? Чи звертаєте увагу на склад чи просто обираєте пасту про яку дізнались з реклами. До речі, найчастіше продукція, що найбільше рекламується, має найменшу якість.
Наприклад, у США на тубах з пастою друкуються попереджувальні написи про загрозу отруєння пастою при ковтанні та ін. Та наші виробники на тубах розміщують лише рекламні написи, що повідомляють про «крутість» вами обраної пасти, погоджуєтесь?)
А склад зазначений на упаковці, яку зазвичай одразу викидають, особливо не вчитуючись. Чому б це?
АЛЕ.
Туба з пастою може нам дещо розповісти. Чи помічали ви коли-небудь невеличку горизонтальну лінію зверху на тубі, в місці де вона начебто скріплюється? Якщо помічали, то, мабуть, і не звернули уваги, вважаючи, що це — дизайн. Та дарма, адже це зовсім не дизайн, а саме інформація, що вас зацікавить. Так виробники зашифрували цю інформацію. Звісно, для зручності… Ось фото, які я знайшла в інтернеті і задля наочності обвела лінії у фоторедакторі. Шукайте червоне коло, а всередині — риска)



а ось фото моїх паст:

Тож інформація про склад розшифровується за кольором цієї лінії. Чорна, червона, синя, зелена.
1. Чорна лінія. Містить речовини, що, скоріше за все, погіршать ваш стан, якщо ви страждаєте пародонтозом. До того ж, ці пасти небезпечно використовувати людям, що мають проблеми з яснами. (Коли про це дізналась, збігала одразу до ванної кімнати та подивилась – на моїх пастах немає чорної лінії).
2. Червона лінія – найнебезпечніша. Вона містить такі небажані речовини про які я вже розповідала, як фтор, поверхнево активні речовини, триклозан. А до того ж – поліетилен гліколь, оксибензол та ін.
3. Синя лінія. А от синя лінія – непоганий варіант. Звісно, не зелена, але не чорна й не червона. Шифровка означає, що паста містить синтетичні, не шкідливі для здоров’я людини складові. Переважна більшість синіх ліній міститься на пастах середнього класу – недешевих і недорогих. (На моїй колишній – Лакалуті – є така лінія).
4. Зелена лінія. Ви вже, мабуть, здогадуєтеся. Зелений – колір свіжості, здоров’я. Так, зелена лінія означає, що паста містить натуральні елементи, що не шкодять здоров’ю людини (І я так зраділа, побачивши на всіх моїх пастах «Сплат» зелену риску!).
ПІДСУМКИ.
Все, що було сказано тут і раніше, зовсім не означає, що необхідно викинути пасти, щітку, ополіскувачі і все-все, і забути про чищення зубів. Але необхідно уважно читати склад зубної пасти. У складі безпечної пасти не буде триклозану, ПАР(ПАВ, лаурил сульфатів), фтору (флуорід), поліетиленгліколя, оксибензола.
Сподіваюся, стаття була пізнавальною, і ви все-таки дочитали її до кінця))))
  • ,

Як правильно вибрати собі пасту?


Привіт, що ж, продовжимо сьогодні тему про зубні пасти? Як і збиралась, хочу повідомити вам деяку інформацію, котру ви, можливо, не знали.
Паста – важливий елемент догляду за брекетами, зубами, яснами, ротовою порожниною. Звісно, усі надають перевагу більш якісним пастам, але чи правильно ми вибираємо пасту?
Зазвичай поширена думка, що не слід купувати пасту з фтором, та крім фтору є ще небезпечніші хімічні речовини, що можуть входити у склад пасти – антибіотик триклозан, поверхнево активні речовини.
Розглянемо ці речовини поодинці.
ФТОР. У чому ж криється шкода фтору, коли брекетоносцям радять чистити зуби саме фторованою пастою? Справа в тому, що сам по собі фтор в невеликих кількостях не має шкоди для організму, навіть корисний – його нестача призводить до карієсу, ламкості нігтів, випадіння волосся. Але «що занадто, то не здраво». Добову норму цього елемента можна отримати, з’ївши усього три яблука. Також в багатьох регіонах України з кранів тече вже фторована вода. Крім того, фтор міститься в чаї та рибі, волоських горіхах, морепродуктах. Отже, добову норму фтору ми можемо отримати з натуральних продуктів, не потребуючи додаткових синтетичних джерел.
Перебільшення норми може призвести до сповільнення росту у дітей, деформація кісток у скелеті, остеопорозу, втрати голосу, кровоточивості ясен, червоних висипів та інших небажаних наслідків. Тому краще вживати природний фтор, ніж фтор у пастах, бо в природних речовинах він міститься в менших дозах, ніж в пастах (чи можемо ми насправді дізнатися кількість фтору, ну дійсно…). Крім того, безпечна паста без фтору має містити кальцій, який знищує іони фтору і ремінералізує емаль.
Але навіщо тоді додають фтор у пасти? Існує твердження, що це вигідно комерційно деяким компаніям. Стверджуючи, що фтор має користь, вони додають його до пасти, підвищуючи ціну, хоча це зовсім не має сенсу. Звісно, окрім вигоди.
Цей хімічний елемент (фторос) перекладається, як «той, що знищує» і недарма. Виявляється, що фтор є токсичним елементом і його надлишок призводить до крихкості зубів. До того ж, зайвий фтор псує вашу дорогу, невідновну емаль. Спочатку з’являється на зубах білі плями, потім відбувається остаточне руйнування.
ПОВЕРХНЕВО АКТИВНІ РЕЧОВИНИ. Про них я згадувала в минулий раз. Та варто наголосити ще раз. Ці речовини додають в 90% паст. Лаурил сульфат натрію – інша назва. ПАВ – це також вона. SLS – та ж сама речовина. Потрапляючи на будь-яку поверхню, ці речовини піняться і руйнують бактерії і залишки їжі, що лишилися в ротовій порожнині.
Шкода SLS може бути різноманітною. Головна проблема в тому, що поверхнево активні речовини руйнують будь-які структури, що містять жирові клітини. А саме жирові ліпіди захищають шкіру людини. Тож ПАР руйнують захисну оболонку людини, вивільнюючи територію для збудників інфекцій і т.п. Та існують і побічні дії ПАР – зменшення якості зору, далекозорість. В середньому зір людини погіршується на 5%.
Тому чим менше у вашій пасті піни при чистці зубів, тим краще для вас.
ТРИКЛОЗАН. «Невже антибіотики можуть міститись у зубній пасті?» — здивуєтесь ви. Але, дійсно, — можуть. Найпопулярніші виробники паст почали додавати цей складник порівняно нещодавно, мотивуючи це тим, що триклозан безслідно знищує шкідливі мікроорганізми та іншими голосними заявами. Та чи думаєте ви, що антибіотик наділений здатністю розпізнавати шкідливі бактерії та знищувати їх, залишаючи непошкодженими здорові? Насправді антибіотики так і називаються, бо працюють проти всього живого (від «біос» — життя). Та при цьому, шкідливі організми з’являються знову, а ті, що борються з ними, корисні, не наділені такою живучістю і можуть зникнути загалом.
Тож будьте обережні з вибором пасти і зважайте на склад. А наступного разу я напишу про «таємний» спосіб визначення складу пасти та правильного вибору.
Адже вам потрібні здорові зуби!)
  • ,

Пластинка. Якщо зламалось кріплення. Що робити?

Привіт!
Розповім про свій випадок з пластинкою.


Я носила дуже давно пластинку і дуже довго, але пам'ятаю день, коли я помітила, що в мене зламалась дужечка, яка трималась за ікла. Я це помітила не одразу, тому точно не можу сказати коли і від чого вона зламалась, але зламалась (відлетів шматочок пластику і вона почала хитатись).

Звернулись до ортодонта і боялись, що доведеться замовляти нову пластинку, а це додаткові витрати, якіх ми не планували. Зрештою все обійшлось. Мені якимось чином приклеїли детальку назад і я змогла далі носити свою пластинку.

Були й випадки, коли дуга тріснула навпіл, хоча трималась за пластинку. Це було пов'язане з тим, що дуга відчула занадто сильний тиск і тріснула. І з цією задачею мій ортодонт впорався. Він полагодив все і не довелось замовляти нову пластинку.

Тому якщо в тебе зламалась пластинка, не потрібно панікувати. Все може закінчитись доброю новиною, що її можна полагодити.

Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Трейнер. Ношу майже місяць. Що нового?

Привіт!
Проносила я трейнер майже місяць і маю ще деякі враження.

Ось що зі мною відбувається, коли я його одягаю:
1) Одягаючи трейнер відчуваю вже більший тиск, аніж до цього
2) Важче змикати челюсть, а зімкнувши в кутках губ відчуваю як м'язи напружуються
3) Після першої години носіння приходить полегшення
4) Носіння трейнера вже не викликає дискомфорту
5) Починаю забувати, щ оя з трейнером і спокійно працюю
6) Челюсть змикається сама по собі і вже не випирають губи
7) Коли знімаю трейнер відчуваю страшенний біль в нижній челюсті (саме її потрібно підідвинути назад)
8) Деякий час не можу зімкнути челюсть
9) Коли змикаю нарешті челюсть, то відчуваю, що вона змістилась (в дзеркалі це видно)

Отже можу написати точно, що моя челюсть вже потроху стає на своє місце і зубки йдуть за нею. Мій ретейнер потрошку почав відпадати, тому здається, на корекцію я потраплю швидше, аніж очікувала я та мій ортодонт.

Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Чому з пластинкою шипилявимо?

Привіт!
Коротко про те, чому шипилявимо, коли носимо пластинку.

Є різні види пластинок, про це я вже писала в попередніх статтях
( breket.in.ua/blog/znimit_masky_pokazhitsja/441.html ). Так от в залежності від того яка буде пластинка залежить і те, наскільки сильно будете шипилявити.

У мого двоюрідного брата була пластинка, яка виправляла лише верхню челюсть і він не шипилявив взагалі


А в мене була величезна на дві челюсті. Звісно я шипилявила страшенно, хоча з часом вже звикла до цього, тому перестала чути, але шипилявити не переставала


Чи страшно шипилявити?
Насправді дивлячись з якого боку подивитись. З одного боку це не комфортно, тому що язик відчуває себе по іншому і ти це відчуваєш на собі (більше напруження при вимові слів). З іншого боку це змога виділитись з натовпу, додається певна ізюминка (звісно якщо поруч адекватні люди і не почнуть дражнити. Наді мною в школі через це дуже сильно знущались). З ще одного боку є вірогідність того, що будеш шипилявити і після зняття пластинки. Це пов'язане з рухом язика після, йому знову потрібно звикати, що більше нічого йому не заважає рухатись. Через місяць, а можливо і раніше все стане на свої місця.

Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!