• ,

Харчування

З харчуванням не так усе складно. Їсти важко, тому що від не привички, від болю… Але їсти можна і потрібно. Перші дні у мене були молочні: кефір, пластівці з молоком. За пару днів привикаєш трішки до не зручностей, і починаєш помаленько пробувати жувати, тоді пішла уже пюрешка, супи. Супи я варила як звичайні, коли остивав суп закидала в блендер. Пару раз так пробувала, зрозуміла що багато часу займає, і дальше вже їла простий суп, таж рідина, жувати привикла) Так що, не переживайте за їду, буде багато обмежень, але з часом знаходиться вихід )
  • ,

Перші дні....

Перші дні були тяжкі дуже. Ранком проснулась з болем, губа верхня боліла, щоки були в ранах…
Про щоки: сама брекитна система складається з маленьких брекетів які кріпляться на кожному зубі, на брекетах кріпиться дуга (своєрідний дротик) який в кінцевому закріплюється на кольцах(кольца кріпляться на 6-тих зубах, а у моєму випадку на 7-мих). І ось ця дуга ортодонтом була не обрізана, не закріплена так щоб не ранити щоку.Їсти я не могла, було важко, стоматологічного воску у мене теж не було щоб закрти гострі кінці дуги, так що порада усім, насамперед взяти віск у лікаря! Я думала що так і повинно бути, усі писали і говорили що важко, і тільки на консультації через місяць дізналась що це не нормально) А так і вправду привикаєш до болю, до не зручностей, і до того що обєм їди зменшується:-) як для дівчат ідеальний спосіб худати! :-)
  • ,

Установка брекет системи

І так, консультації пройшла, клініку обрала, брекет систему теж — це кераміка. Вони менш замітні на зубах, на консультацію потрібно тільки раз у місяць ходити, і по ціна середня між металевими і сапфіровими. Перед установкою, обов'язково, це раджу усім усім, пройти у стоматолога огляд, полікувати карієс, пройти чистку. Тому що в моїй ситуації лікар-ортодонт не наголосив, забула напевно)
Вроді так усе описала, згадую ще нюанси розкажу :-)
А так настав час встановлення, у мене не було ніякого відчуття що ось ось настане «той день» але відступати уже не можна було)
Сам процес установки зайняв біля двох годин, з яких я по по правді 30 хв умудрилась поспати…
Чесно я боялась дуже, боялась як буду говорити, їсти, як інші будуть реагувати, і також у мене є стосунки що не менш важливо.
Пам'ятаю коли установили брекет систему, нічого болючого не було, просто щось заважало губі трішки. Забула уточнити, спочатку мені поставили брекети тільки на верхню щелепу.
Головне що я не знала що мене буде чекати дальше…
  • ,

Консультація і "вибір"

ЯК УСЕ БУЛО: Записалась я на консультацію в Національний медичний універститет імені О.О.Богомольця.Кафедра та ортодонтичне відділення розташовані на клінічній базі Стоматологічного медичного центру НМУ ім. О.О. Богомольця (вул. Зоологічна, 1). Для цього всього лиш потрібно зателефонувати на номер ортодонтичного віділення, і записатись.

Прийшовши в інститут на вказану годину, мене прийняв лікар чи стоматолог чи ортодонт, і походу інтерн. Спочатку написав на правлення у їх ж медичному центрі зробити знімок, по знімку сказав які зуби потрібно удаляти. В той же час я записалась і в приватну клініку, для порівння, теж мене направили зробити знімки, але у приватну клініку. По вартості в інституті дешевше, але в приватній дають тобі диск на якому зображення ще є, тобто не тільки паперовий ваіант.
В Університеті сказали що у мене погані 6 верхні, тому немає смислу рвати здорові 4-ті чи 5-ті(у кого як) А це носіння брекетіа біля 3 років. Також мене прийняв їх головний лікар по стоматології чи ортодонтії і підтвердив все що говорили попереднє.
В приватній ортодонт говорить теж саме. Що є два варіанти рвати 6-ті погані і носити брекети 3 роки чи рвати 4-ті і носити брекети біля 2 років. Пояснила ще також що 6-ті зуби хоть і погані але їх можна перепломбувати, і вони відіграють досить важливу роль, вони ідуть як жувальні і тому краще їх зберегти. Я не погодилась, носити три роки брекети, це довго, дуже довго).Обрала я приватну клініку, плюс у тому що працюють після 18.00, гроші не потрібно усі зразу.
  • ,

Пошук ортодонда або "як у нашій країні все дорого"

Коли ми хворіємо, ми звертаємося до лікаря знайомого, або якого порадили знайомі. В ситуації з брекетами я хотіла аналогічно. Порадили ортодонта з Національного медичного універститету імені О.О.Богомольця, але не повезло. Я не київська, тому важко трішки. Цінова політика ще більше привела мене у ступор, в університеті ціни нижньої і верхньої щелепи 10тис грн. І це потрібно зразу ж оплатити. Я працюю, оплачую сама житло і з/п у мене не висока тому цей варіант відпав( і ще так як робочий день у них з 9 до 18.00 у мене аналогічно, тому не доля мені там ставити брекети.Перейшла на пошуки приватної клініку, у них і день робочий до 19.00 або 20.00. Одна підійшла Ортолайф (http://www.ortholife.com.ua/ru/)у них акція, одна щелепа 2800грн, спочатку аванс вони заказують брекети, а потім через тиждень або два доплачувати, мені таке більше підходить) між інститутом і приватною є різниця в консультації. У приватній вартість консультації 100 грн в інституті безкоштовно, але читаючи відгуки не один раз бачила що якщо не заплатиш комусь хотя б 100 грн ніхто в університеті не зверне на тебе увагу, сама не перевіряла, тому підтвердити що це точно так не можу.
І тому по вище написаному тексту обрала клініку Ортолайф. Чи помилилась у виборі і чи не пожаліли, пізніше розкажу)
  • ,

Звати мене Наталя :-)

Звати мене Наталя! Мені 25, і рішилась я на брекети, вік трішки пізній як для такого, але як звучить вислів «краще пізно ніж ніколи»
У мене не критична ситуація була, але завжди хочеться виглядати ще і ще краще!!!І так, вирішила я вести блог, про те яке у мене життя з брекетами, ношу я їх уже 11 місяців, що не так і мало, і є що розкзати)