• ,

Незвичайна тиша

Останніми днями з брекетами просто казка відбувається: ніде не болить, ніщо не натирає. І мене це починає хвилювати: це ніби тиша перед бурею.

Що відчуваю на 100% — як лізе верхня ліва вісімка. Вже прорізались горбочки внутрішньої половини зуба. Ясна трішки набухли та не сильно поболюють.

Кожен раз, коли натикаюсь на цього «новонародженого», згадую про хірурга-стоматолога, до я кого доведеться десь через місяць-два йти на видалення, і жахаюсь. Навіть починаю думати, навіщо ті брекети ставила. Це ж буде, м'яко кажучи, дуже-дуже неприємно.

Не мала баба клопоту, купила порося…
  • ,

Після корекції

От і перший день з новою дугою закінчився. Маю сказати, що відчуття доволі дивні: зуби стискає, як і в попередні рази, так само боляче щось кусати, але тепер майже усі неприємні відчуття сконцентровані в лівій половині щелепи, починаючи з другого різця. При чому навіть просто дотик до ясен біля цих зубів віддає болем.

Страждаю потихеньку…

До речі, із зміною дуги пропала цікава особливість: під час чищення зубів звичайною щіткою справа з'являлось якесь шарудіння. Після заміни дуги воно зникло. Не второпаю, що воно таке було. Може, дуга там не дуже щільно прикріплена була та ковзала по брекету. Це вже неважливо, звичайно. Просто цікаво  *unknw*
  • ,

Досвід поцілунків з брекетоносцем

Сьогодні дрейфувала інтернетом та зрозуміла, що багатьох цікавить, які саме відчуття будуть під час поцілунку з брекетоносцем. Задумалась: а як же це справді? І раптом згадала, що в мене був такий досвід. Читайте далі, якщо комусь цікаво  :-)

Якось ще до встановлення брекетів довелося мені бути в іншому місті на весіллі дружкою. Вийшло так, що наречена була вже немолодою, з незаміжній знайомих дівчат в неї була тільки я. А хлопця-дружка взагалі нежонатого не було. Точніше, був. Але набагато молодший, наша пара вийшла б дуже кумедною. Тож, почали шукати з-поміж знайомих знайомих. Знайшли аж напередодні, тож я його до весілля не бачила.

Уявіть мій подив, коли я побачила на викупі хлопця-дружка в брекетах. Я до брекетів тоді, в принципі, непогано відносилась, але в ролі дружка – такої важливої фігури під час весілля… (зараз я би думала по-іншому) Та людиною він виявився адекватною, тож проблем в нас не виникло. Було тільки одне «но».

Ви, мабуть, знаєте таке правило, що на кожному весіллі настає час, коли якийсь гість починає кричати: «Старший сват, старший сват сущая зараза, він боїться старшу дружку як противогаза» і таке інше, що в результаті переслідує лише одну ціль — дружка і дружок мають поцілуватись. Мета цього для мене загадка. Людям трошки напідпитку простого «в щічку» не вистачає, вони вимагають «по-справжньому».

Тож, нам довелось віддуватись. Кажу «нам», але насправді неприємно було тільки мені, а от мій партнер, очевидно, ловив кайф. Зразу поясню: неприємно мені було тільки через те, що, в принципі, така річ, як поцілунки з незнайомцями, мені не подобається. Але весільні правила – це важливі правила. Не виконати їх – ніби зіпсувати майбутнє подружнє життя молодятам.

Тепер ближче до теми. Звичайно, що поцілунки наші не були занадто пристрасними, але й не просто «чмокі». Що можу сказати: нічого занадто незвичайного я не відчула. Поцілунок як поцілунок. Якась така «шерохуватість» присутня. І більш нічого. Зуби, губи, язик – все на місці. А що ще для поцілунків потрібно?

P.S. написала та почала роздумувати: а якби в моєї «половинки» були брекети, як би все відбувалось? Дуже цікаво  :-)
  • ,

Пожовтіли зуби

Пожовтіли зуби, наче листячко восени…

Я не одна така, певна в цьому: перші тижні було ще непомітно, але тепер я вже бачу. Та частина зубів, що розташована нижче брекетів, трішки біліша, ніж частина, ближча до ясен. І всі мої намагання вичистити звичною щіткою, ниткою та, навіть, йоржиком – це «мёртвому припарка».Читала, що в брекетоносців з цим велика проблема. Перший місяць минув легко, без проблем, я думала, що так завжди буде. Еге ж, буде…

Останній раз була на професійній чистці десь в травні. В грудні вважала, що в мене все ОК, бо тільки півроку пройшло (стоматолог наполягала на тому, що профілактична чистка потрібна не більше, ніж раз на рік). На корекції буду питати в ортодонта ще й про чистку зубів.

Брекети і смерть.

Пам’ятаєте старенький молодіжний серіал «Чи боїшся ти темряви?» про підлітків, які, сидячи навколо вогню, розповідають страшні історії?  Він уже давно зник з телеекранів та десь, мабуть, залежується на полицях відеотек. Проте сценарій для нової страшної історії і вигадувати не потрібно: його пише саме життя. І ортодонтичні брекети, призначені малювати посмішки на людських обличчях, до цієї невеселої історії безпосередньо причетні.

Трапилась вона в екзотичному Тайланді. Смерть двох підлітків в цій країні пов’язують з носінням фальшивих брекетів. 17-річний хлопчик помер від серцевої недостатності, що виникла в результаті інфекції щитовидної залози, причиною якої стало носіння фальшивих брекетів. Поліція також встановила зв'язок смерті 14-річної дівчинки з носінням фальшивих брекетів, придбаних нею у нелегального торговця.

В східних країнах – таких як Китай, Індонезія, Малайзія і Тайланд, — носіння фальшивих брекетів стало справжнім модним трендом. Молодь готова за останні гроші встановити їх, незважаючи на всі застереження про те, що це доволі небезпечно для здоров’я.  Справа у тому, що для народів Азії брекети – це щось на кшталт розкішного дорогого автомобіля, який у нас, наприклад, можуть придбати собі лише люди добре забезпечені.  Це показник матеріального достатку і приналежності до касти багатіїв.

Встановити в Азії фальшиві брекети можна і без допомоги стоматолога. Цю послугу вам запропонують майже в кожному салоні краси чи косметологічному кабінеті. Крім того, існують і більш дешеві, тематично стилізовані набори типу «зроби собі сам», такі як, наприклад, Hello Kitty або Міккі Маус. Коштують вони трохи менше $ 100.

Проте носіння таких нібито привабливих і модних брекетів може бути небезпечним для здоров'я і навіть стати причиною смерті. Фальшиві брекети можуть відчепитися і застрягти в горлі, викликати виразки на слизовій оболонці щік і ясен, а в деяких з них використовується дріт, що містить свинець.

Тим не менше, фальшиві брекети не втрачають своєї популярності. Тепер ними цікавляться не тільки підлітки, а й дорослі. Навіть знаменитості, такі як індонезійська зірка Андік Канг, тайська поп-співачка Earn the Star не можуть утриматися від спокуси встановити собі модні залізячки на зуби.

Після цих подій уряд Тайланду ввів заборону на виробництво, імпорт і продаж фальшивих брекетів. Будь-який виробник або продавець такої продукції змушений буде сплатити штраф у розмір 1 300 доларів. Окрім того, його може бути засуджено на термін до 6 місяців.

Отака-от страшна історія. Матимемо надію, що ідея носити небезпечні фальшиві брекети в Україні не приживеться і не стане модним трендом. Адже модним трендом має бути красива посмішка, яку на обличчі можуть малювати тільки талановиті майстри стоматологічного ремесла. А якщо коли-небудь уві сні ви почуєте запитання «Брекети або смерть?» (щось нагадує Хеллоуін), то обирайте життя хай навіть і з недосконалою посмішкою.

  • ,

Масляна!

Усіх вітаю зі святом!

масленица 2 2015Другий день поспіль готую млинці (у понеділок щось настрою не було) та нарешті готова сказати: я знайшла ідеальну їжу для брекетоносця!

А що? Яйця  та молоко – білок, масло – жири, цукор та борошно – вуглеводи. Чому б ні?

До того ще з млинцями дивні речі відбуваються: скільки б тих млинців не їла, жодного разу в брекетах шматочки не застрягали.

Певно, це від того, що вони добре змащені вершковим маслом  :-D

Чи то я просто знаходжу привід з'їсти їх побільше?  :-D  :-D

Ще раз з Масляною!

P.S. от би як ще хтось за мене їх готував, то було б узагалі – рай земний *crazy*

Побічний дефект: до чого призводить неправильний прикус


Неправильний прикус — поширена проблема для багатьох дітей і особливо дорослих. Точна наука статистика непохитна: до 90% населення розвинених країн страждають тими чи іншими відхиленнями в будові щелепно-лицьової області.
Проте всього кілька десятків років тому вважалося, що виправляти прикус необов'язково. Але без красивої посмішки виробити необхідне позитивне враження в роботі або в особистому житті вкрай важко. Більш того, за твердженням психологів, кривизна зубів на підсвідомому рівні сприймається як агресія. Мабуть про цей факт здогадували і наші предки. Адже перші ортодонти почали працювати над красивими посмішками людей ще в Давньому Єгипті.

Тоді для корекції зубного ряду застосовували золотий дріт, нитки і шліфувальні матеріали. Сьогодні в розпорядженні лікарів останні досягнення науки, завдяки яким процес виправлення прикусу стає все менш неприємним.
Проблеми з прикусом можуть бути як вродженими, так і набутими. У першому випадку, це особливості генетики, якими пацієнта «нагородили» батьки. Їх також можна виправити, але, на жаль, не можна запобігти. У другому випадку неправильного прикусу можна було б уникнути. Батькам важливо знати, що ця аномалія може розвинутися навіть при порушенні дихання дитини: якщо малюк дихає через рот, то його мова постійно впирається в небо, що призводить до неправильного розвитку прикусу. Крім того, такі звички, як смоктання пальця або будь-яких інших предметів, прікушування нижньої чи верхньої губи, також призводять до порушення розвитку правильного розвитку щелепно-лицьової області. Будь-які запальні та інфекційні захворювання можуть шкідливо діяти на формування кісток.
На щастя, прикус можна виправити не тільки в дитячому віці. У кріслі ортодонта виявляються люди в зрілому віці. Позитивний результат лікування залежить від кваліфікації стоматолога, який призначає лікування, і дисциплінованості пацієнта, який виконує приписи лікаря. Один з недоліків лікування — це його тривалість. Ходити протягом довгих місяців і років з брекетами готові далеко не всі.

Неправильний прикус призводить до порушень в області скронево-нижньощелепного суглоба -це один з найскладніших суглобів в організмі людини. Так, решта суглоби виконують руху тільки в двох напрямках, а скронево-нижньощелепний здатний рухатися в трьох. В результаті володар неправильного прикусу відчуває біль при жуванні, головні болі.
Порушення дикції, картавість і шепелявість також часто зустрічаються при неправильному прикусі. Справа в тому, що зуби, як відомо, беруть участь у формуванні звуків нарівні з губами і мовою, тому патології у їх розвитку неминуче ведуть до проблем артикуляції. У цьому випадку жоден логопед не зможе допомогти пацієнтові правильно вимовляти звуки.

Плюс до всього, володар неправильного прикусу не зможе захоплюватися таким модним хобі, як дайвінг. Справа в тому, що на сьогоднішній день виробники випускають тільки загубники для людей з нормальним прикусом.

Мама в брекетах,  або 9 місяців незвичайної посмішки!


«Мама посміхнулася, але якось боязко, непевно… Мама щось каже таткові, але я не можу зрозуміти, що саме… Мама роздратовано одягає якусь штукенцію на зуби… Мама… Що з нею?» – якщо коли-небудь людство зможе прочитати думки малюка, який живе спокійним собі життя в утробі матері, то, мабуть,  почує отакий-от схвильований потік думок… Монолог дитятка, яке не може зрозуміти, чому в мами такий поганий настрій і що за штукенція в неї на зубах…

Звісно, найсолодші 9 місяців маминого життя краще не прикрашати залізною посмішкою. Жінка при надії завжди прекрасна, адже вона носить під серцем нове життя. Тому нерівні зуби чи неправильний прикус аж ніяк не причина для того, щоб цей особливий період робити ще особливішим. Будьте собою –і ви будете прекрасними.

Але як себе вести і що робити, коли носіння брекетів співпало із вагітністю? Шкідливі ці стоматологічні залізячки для мами і дитятка чи, навпаки, ні? У цих та інших питаннях ми спробуємо розібратись.

Ще якихось 10 років назад ставлення до брекетів було дуже скептичним, тим більше, до їх носіння у період вагітності. Самі стоматологи відмовляли майбутніх матерів ставити брекети, мовляв, вони погано впливають на захисну емаль зубів, яка і так дуже крихка в період вагітності. Проте сьогодні ця проблема сприймається більш толерантно. Вважається, що виправлення прикусу за допомогою брекет-систем навіть у період вагітності не є чимось небезпечним. Все, на чому варто зробити акцент, – це правильне харчування, яке б допомогло відновити баланс кальцію в організмі майбутньої мами.

Отже, носіння брекетів не зашкодить здоров’ю вашого малюка. Ну хіба що настроюJ  А вам дозволить повернутись з декретного медового триріччя до повноцінного життя справжньою красунею. Подруги, колеги і, звісно ж, чоловік будуть у захваті від вашої геніальної посмішки.

Тим не менше, варто потурбуватись ось про що.

Якщо ви все-таки вирішили прикрасити свої 9 місяців вагітності носінням брекетів, то потурбуйтесь про те, щоб до виправлення прикусу ваш малюк не був причетним. Тобто рентгенівський знімок, який передує встановленню брекетів,  заходи з  оздоровлення ротової порожнини (установка пломб, їх видалення, лікування карієсу та захворювань ясен) мають бути зроблені до того моменту, як малий карапуз закрадеться до вашого животика.

Можливий і трохи інший сюжет – ви мріяли стати власницею красивої посмішки, мріяли стати мамою, але мрія про брекети здійснилась раніше, аніж мрія про материнство. Як бути? Перш за все варто проконсультуватись зі своїм стоматологом. Він скоріше за все не наполягатиме на тому, аби ви знімали брекети на період вагітності, проте поділиться порцією слушних порад.
  1. До санації ротової порожнини вам тепер потрібно ставитись ще серйозніше.
  2. Подбайте про повноцінне, здорове і правильне харчування. Організм мами має отримувати всі необхідні для його повноцінної життєдіяльності речовини.
  3. Вітамінний комплекс. Ваш організм всі свої сили спрямовує на те, аби створити затишок для малюка та підготувати його до народження, а тому потребує підтримки. До­да­ва­йте в свій раціон їжу, зба­га­че­ну кальцієм (сир, мо­ло­ко і молочні про­дук­ти, брокколі, шпи­нат, ки­тайсь­ка ка­пус­та, апель­си­но­вий сік, ревінь, інжир, горіхи, бобові, зла­ки).
Не знайде порозуміння з брекетами хіба що примхливий малюнок із складним характером. Провокуючи у мами в перший триместр вагітності нудоту, він, очевидно, таки досягне власної цілі і змусить вас хоча б на деякий час зняти ті прикрі залізячки. Ну що ж, так тому і бутиJ

В будь-якому випадку носіння брекетів у період вагітності стане для вашого організму ще одним випробуванням. Тому ви маєте вирішити самі для себе, чи готові на шальки терезів поставити власну красиву посмішку і безпроблемну вагітність.

Пам’ятайте, що для свого малюка ви завжди будете власницею найкрасивішої посмішки, адже саме із вашої посмішки розпочалося його життя. Згадайте, як ви вперше посміхнулись його батькові, розуміючи, що це та людина, з якою ви готові подарувати світу нове життя. І згадайте, як посміхнулись, дізнавшись, що станете мамою. «У вас буде синочок, дивіться, які малі рученята…» — то були найсолодші слова, почуті вами за життя. І як тут не посміхнутись?

  • ,

Перша корекція

Моя перша корекція була вже майже місяць тому, а я ще нічого про то не написала. Звиняйте)))

Отже, почну з початку. Як ви вже зрозуміли, до ортодонта ми з малою ходимо разом. Спочатку я, друга – вона. Подивися лікар мої зуби та й каже: «Ну що, сильно боліло?» Я ж: «Та ні, тільки кілька днів нило». Він здивувався: «Справді? Ну давай дивитися…»

Знову щось колупав у роті, а потім: «Ну що, резинки знімаю». Я вже подумала, що й дугу міняти буде. Та ні! Познімав він моїх фіолетових красотульок, взяв кусачки і металевий дріт. Я такі очі зробила, що, він майже засміявся. Ну і почав кожну брекетину у ту дротину замотувати. Тож, в кінці процедури в мене з рота стирчало 24 дротини десь сантиметрів по 10 (де моє селфі??? :-D ). Це дуже незручно, як можна здогадатись. До того ж знову подавив мої губи бідні та поцарапав щоку і ясна. Ще й поки крутив, так надавив на присередній  різець, що, думала, він вивалиться з рота. Таааак боляче, блін… *wacko* аж руки до нього підняла, бо сказати нічого не могла.

Отакої. А потім він все зайве повідкусував, і ще раз підкрутив (після того, як вийшла з кабінету, довелось ще раз повертатись, бо зрозуміла, що на шістці дріт мені у щоку мітить). Малій, до речі, дугу замінив на більш сильну, поставив різнокольорові резиночки («зробив гірлянду») та сказав, що з цих пір вона брекети носить як прикрасу.

Домовились зустрітися в кінці лютого. Чекаємо))