• ,

Вагомість фото-фіксації під час носіння брекетів

З часом, коли під час носіння брекетів зубки починают перетворюватись на посмішку та отримують якусь форму — ти звикаєшь до них, та припиняєшь бачити динаміку розвитку та лікування, що ж робити для того, щоб цього запобігти?
Особисто мені була цікава постійка фото-фіксація змін, коли я зняв брекети та побачив результати (що було «до» і що стало «після») я був м'яко кажучі здивований, бо власне і сам неочікував такого результату.

Частота фото-фіксації
Меня здавалося робити раціиональними фото усіляк кожні три-чотири тижні, тому як після того як самий помітний дефект редагуються, маленькі недоліки та прикус після виправлення візуально тобі самому вже стає не таким помітним, тому як ти бачишь свої зубки щодня, сотні разів, тому постійна фото-фіксація — буде корисною особисто для тебе, щоб бачити прогрессію та динаміку.

Користь
Якщо в тебе є притензії або зауваження до ортодонта — тобі також дуже допоможе фото-фіксація, тому як ти з легкістю зможешь довести свою правоту (чи навпака, буває усяке ;) тому як в тебе буде чітка динамічна картинка твоєї посмішки.
Тож, любі кривозубці та брекетоносці — фотофіксація є таким самим нашим добрим другом як і зубочистки (якщо читаєте мене — знаєте про що я), тому не варто нехтувати нею, тим паче що це є цікаво особисто для себе. Усі зміни у процесі носіння брекетів варті уваги ще й том, що завдяки їх мониторингу — часто можно запобігти серйозним проблемам із зубами та ротовою порожниною.
Добра Вам і не хворійте)!
  • ,

Гігієна - це проблема

Так-так, як би там це не звучало але гігієнічні процедури під час носіння брекет-системи — дуже тонка справа. По-перше — краще брати спеціальну рідину для полоскання рота, вона дуже круто дезинфікує та взагалі дає приємний запах. Тому як здорові зубки — це не тільки беспосередньо заслуга того що вони самі чисти, але й того, що чистий весь рот. Бо за здоров'я наших зубів відповідають і ясна і ротова порожнина і навіть язик.

Щодо брекетів — мій ортодонт завжди казав мені «Дуже погано чистиш, Артеме, дуже погано», але я чесно кажучі і досі не знаю як це робити краще. Я купив спеціальну щітку, та маленькі йоршички (проте користувався ними усього декілька разів мабудь, не беріть, краще зубочисток у пузатій хаті нагрібайте), вичищав усе два рази на дань і все одно не мав ідеальної гігієни.

По початку доктор рекомендував робити чистку що разу після їжі, та я швидко зрозумів, що таким чином не напастися не тільки зубної пасти, але й часу, який тобі постійно треба проводити вдома, нікуда не виходячі, тільки но сиди та чисть зуби.

Загалом після зняття системи — зубки були прихворівшими та трохи грязнуватими, проте в мене тоді була можливість і я все це підчистив та пролікував. Висновок — як завжди, наші кращі друзі — зубочистки та поменьше слухайте усілякі історії про те, як хтось зняв брекети і в нього посипалися зуби) Добра Усім)
  • ,

Гігієністи та незвичайні подарунки

Після мого чергового «наскоку» на інтернет знайшла дуже цікаву інформацію: виявляється, існує така стоматологічна спеціалізація, як гігієніст. Стикнулась я з таким тільки в описі приватної стоматології.

Гігієніст професійно займається чисткою зубів та консультує з приводу догляду за своїми зубами, протезами, імплантати та брекетами. Після прийому такого спеціаліста одній з брекетоносців був вручений у якості подарунка (!!!) отакий комплект по догляду за брекетами:

image

За описом самої дівчини, до складу набору входять V-подібна щітка для чистки зубів та брекетів, щіточка для чистки брекетів без пасти, йоржик для прочищення міжбрекетного простору, йоржик для масажу ясен, віск и спеціальна паста.

Виникає кілька питань:

 
  • Що за йоржик для масажу ясен?
  • Що за щіточка, якою треба користуватись без пасти?
  • Навіщо так багато цих штук?
  • Чим відрізняється ця спеціальна паста?
 

І головне питання:

 
  • Де мій такий подарунковий набір???
 

Для довідки: мені орт подарував тільки віск (декому, чула, навіть воску не дістається, доводиться самим купувати). Про чистку зубів сказав взагалі не заморочуватись:  міжзубні йоржики я сама запропонувала.

Отепер сиджу та шукаю відповіді…

P.S. після більш уважного вивчення фото зрозуміла, що, мабуть, та стоматологія десь у Західній Європі. Дівчина про своє місцезнаходження нічого не писала.
  • ,

Повне життя "кривозубиком" - реальність чи сон?

Доброго дня, мене звати Артем і ця історія про те, чому я тривалий час не міг назвати свою посмішку «особливою» чи «привабливою», чи взагалі хоч якоюсь. Ще років з дев'яти я став помічати що з моїми зубами — щось відбувається не так, проте як і всяка дитина не дуже звертав на це увагу (ну знаєте, в цьому віці — є речі цікавіші, ніж загладати до власного рота). Щороку ситуація з зубками погіршувалася та в родині грошей на це не було (ніколи і ніяких) ну а власне в мене самого також не знаходилося такого кошту (якщо цікавилися, брекет-система зараз коштує дуууже здоровецьки).

Отож коли мені вже було 18ть усі передні зуби були криві, вони постійно тягнули за собою нові й нові ряди, тим самим натякаючи мені на те, що незабаром весь мій рот перетворится на забор старой хати, під який підклали гранату. Доречі, не дивлячись на усі проблеми с зубами — вони ніколи не дарували мені комплексів, у мене не було проблем з дівчатами, або друзями, я завжди просто не зважав на це і як я зрозумів вже потім, нікого навкруги це не турбувало. Тож можете трохи розслабитися, любі кривозубці, але все одно підрівняйте це страхіття!)))

Згодом, коли я навчився своїм мозком та комунікабельністю непогано заробляти та у 19 років мав змогу все ж таки почати виправляти свої зубки — я був дуже здивований тим що з ними почало відбуватися, але про це розвовім вже згодом. Основною метою мого вирівнювання — все ж був не комплекс, що його могли породити зуби безпосередньо у той час, а скоріш вклад у майбутнє, тому що я мав плани та амбіції щодо спілкування з високими людьми та публічності своєї персони.

Більше згодом;) Світлого неба та щирих посмішок, кривозубці та брекетоносці) :-)
  • ,

Сподіваюсь, що не вічно

Знайдено на просторах інтернету

вечно смотреть

Дуже і дуже сильно сподіваюсь, що все-таки рівняти зуби доведеться трішки менше, ніж вічно  :-D

В мене тільки четвертий місяць іде, та здається, що вже кілька років ходжу в брекетах  :-)

  • ,

Моя історія. Ч.1. "магія цифр"

Брекети є важливим кроком, коли тобі уже за 25-ть… До 20 років у тебе розум не той, щоб послухати когось і зрозуміти що це тобі потрібно, після двадцятки, ти вся в стосунках, а брекети це не естетично, дорого… та і ладно не вже зуби такі страшні, люди і з гіршими живуть все життя. Але коли тобі 25 років, свідомість і розум по іншому працюють, і ще, у моїй ситуації усе залежало від обставин які мене оточували — мого молодого юнака.

Стосунки для мене не почались як у казці! Я боролась за них, так і зараз боротьба проходить. І напевно це  добре, тому що ти цінуєш їх, стараєшся, не пливеш по течії а розвиваєшся доказуєш як собі так і йому, що усе тільки краще, і ми стаємо тільки кращими! Він у мене як приклад ідеалу: красивий, спортивна тілобудова, а посмішка мммм… Купилась на все це зразу ж, і не пожаліла  по сьогодні.

Але чому не усе як в казці?!

Не знаю як Ви, але я мріяла з 10 років про сімю. У мене вона самої не була ідеальна, і напевно тому я цього хотіла найбільш за все… Не один раз чула шутку «Побачивши його, вона вже уявила їхнє весілля, дітей і старість разом» :-D  Сміх, сміхом у мене так і було :-)  *good*

Я мріяла про сімю, про те що до 25 років у мене уже і дітки будуть, сімя щаслива усе як в найкращих фільмах.

І так, стосунки мої… В розмовах інколи заходили розмови за майбутнє, він усе переводив що йому ще не час, що він планував в 25 років ( не тільки для мене це був  вік «той самий») у нас різниця у віці — один рік… мене це не засмутило, на початок стосунків мені було 23. Але все йшло не так…

 

 

Скупченість зубів. Усунення скупченості.

xBjuking_Stomatologicheskaja_sokrovishhnica-988.jpg.pagespeed.ic.nNq54wfFGD

Поширена проблема: функціональні, естетичні та гігієнічні проблеми через скупченість зубів.Скупченість передніх зубів, особливо на нижній щелепі, пов'язане з багатьма проблемами. Передня напрямна зазвичай неадекватна через зміщених, нахилених і повернутих передніх зубів. Дана аномалія стоматологічній системі зазвичай компенсується абразією, збільшенням рухливості зубів і супроводжується рецесією. При слабовираженній аномалії розташування зубів ситуація може бути поліпшена вибірковим шліфуванням, при значній аномалії необхідно ортодонтичне лікування.
Аномалія розташування передніх зубів також погіршує зовнішній вигляд зубного ряду, що може викликати значний психологічний дискомфорт у ряду пацієнтів. Існує досить поширена думка, що ортодонтичне пересування зубів може бути проведено.тільки в дитячому віці, і більшість дорослих пацієнтів самі викреслюють себе зі списку можливих кандидатів на ортодонтичне лікування.
Стоматологічна гігієна в значній мірі ускладнюється при наявності скупченості зубів. Відкладення ще більше погіршують зовнішній вигляд зубного ряду, сприяють розвитку рецесій. У багатьох випадках пародонтологічні проблеми можуть бути усунені за допомогою пластичних хірургічних втручань, проте це не дозволяє позбутися від причини цих проблем — скупченості зубів.
У такій ситуації фізично неможливо здійснювати адекватну самостійну гігієну, що підвищує ризик розвитку карієсу, лікування якого при скупченості є досить складним завданням.
Ефективне вирішення: Ортодонтичне лікування.
Сумний факт полягає в тому, що багато стоматологів мають дуже слабкі пізнання в області ортодонтії, які обмежуються інформацією, отриманою під час навчання на стоматологічному факультеті. Там же майбутнім стоматологам зазвичай рекомендують утримуватися від проведення ортодонтичного лікування, говорячи про те що будь-яке переміщення зубів повинні виконувати ортодонти. Ті, в свою чергу, так далеко віддалилися від інших стоматологічних спеціальностей, що ортодонтія здається їм іншою планетою. Співпраця обмежується простим напрямом стоматологом своїх пацієнтів до ортодонта, і той проводить лікування, яке вважає за необхідне. По суті жоден з них не має чіткої концепції про загальний план терапії. Як би там не було, основне завдання полягає в максимально тривалому забезпеченні функціональності, естетики, здорового стану пародонту зубного ряду. Зрештою, ортодонт кладе на полицю красиві моделі пацієнта (до і після лікування) заввишки 4,8-5,2 см в повній впевненості в досягненні чудового результату. Однак направив пацієнта стоматолог зазвичай зустрічається з цим пацієнтом протягом багатьох років і може реально оцінити ефективність ортодонтичної терапії з точки зору довгострокового прогнозу.
Направлення пацієнта до ортодонта для проведення мінімального виправлення положення зубів, наприклад незначної скупченості, для подальшого протезування, зазвичай призводить до того, що ортодонт вирішує провести повномасштабне ортодонтичне лікування. Спантеличений пацієнт, який ні за яких умов не погоджується проходити багаторічний курс терапії, повідомляє свого стоматолога думку ортодонта про марність обмеженого втручання. Саме тому незначну скупченість в більшості випадків усувають комбінацією ортодонтичних і реставраційних методів, наприклад за допомогою композитних реставрацій, вініров або навіть повних коронок або незнімних часткових протезів.
Настав час для активного діалогу між стоматологами загальної практики та ортодонтами для визначення спільних завдань лікування та терапевтичних можливостей один одного. Ортодонти повинні згадати, що вони теж стоматологи. У свою чергу стоматологію слід включити деякі ортодонтичні методики, які є невід'ємною частиною стоматології, в свій арсенал. Безумовно, для виконання ортодонтичних маніпуляцій стоматолог повинен пройти спеціальну підготовку на курсах з ортодонтії. Однак це стане можливим тільки в тому випадку, якщо самі ортодонти відійдуть від догматичного уявлення про винятковість ортодонтичної спеціальності.
Багато років тому, перебуваючи під враженням від практики д-ра Гюнтера Штееле (Gunter Staehle) (Боблінген, Німеччина), автор почав використовувати ортодонтичні методики при проведенні комплексного лікування своїх пацієнтів. Поза всякими сумнівами, як і при застосуванні будь-якого методу, необхідно повністю розуміти всі його переваги, недоліки, можливості та обмеження. Завдяки співпраці з групою Кубейна-Меезенбурга з Геттінгенського університету, автор отримав подання про величезні можливості усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи і стоматологічної реабілітації за допомогою апарату для формування контурних кривих (ФКК; Contour Curve Former).
Усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи.
У стоматологічній практиці  усунення скупченості передніх зубів виконується тільки у дорослих пацієнтів по перерахованих вище показаннями. Особливість таких пацієнтів полягає в завершенні скелетного росту і відсутності можливості розширення альвеолярної дуги за допомогою ортодонтичного лікування.
Під скупченістю розуміють зміну положення і співвідношення зубів в результаті невідповідності між сумарною шириною зубів в певній ділянці щелепи і протяжністю цієї ділянки. У такому випадку відбувається своєрідне накладення зубів один на інший. Для правильного розташування зубів необхідно створити достатній простір між іклами, яке не може бути збільшено у дорослого, за винятком випадків використання ретейнерів протягом усього подальшого життя пацієнта.
Для створення необхідного простору зазвичай проводять шліфування  аппроксімальних поверхонь різців (stripping). Однак перед виконанням цієї процедури стоматолог повинен точно визначити доступний простір і ступінь його збільшення за рахунок сошліфування аппроксімальних поверхонь кожного зуба. Крім того, доцільно проведення воскового моделювання передбачуваного остаточного результату. Пацієнт повинен бути проінформований про те, що мінімальна інвазивність даного втручання забезпечується проведенням сошліфовуваня виключно в межах емалі і наступною аплікацією фтороотримуючих засобів.
Варіанти усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи наступні:
1.Лікування з використанням зйомною базисною пластинкою з пружинами і мовною дугою. З досвіду, дорослі пацієнти часто відмовляються від подібного варіанту.
2.Лікування з використанням зйомного апарату Крозата (Crozat). Даний апарат являє собою спаяний дріт  і зазвичай добре переноситься пацієнтами. З точки зору стоматолога, таке лікування може бути проведено відносно просто, оскільки пружини дозволяють точно розрахувати вектор і амплітуду переміщення зуба. Апарат Крозата виготовляється в спеціалізованих лабораторіях.
3.Лікування з використанням незнімного апарату. Знімна пластинка і апарат Крозата дозволяють виправити нахил зубів, але не можуть усунути інші аномалії положення. Для латерального зміщення зубів потрібні незнімні апарати з брекетами. «Дитячий» вигляд, який додають пацієнтові металеві апарати, доставляє незручність дорослим, які перебувають на піку своєї професійної кар'єри. З іншого боку, керамічні або композитні брекети рідко викликають заперечення пацієнтів. В даний час деякі виробники пропонують навіть цілком естетичні лігатури.
4.Лікування з використанням язичного незнімного апарату. Язичні ортодонтичні апарати застосовуються вже більше 10 років. Оскільки вони фіксуються до язичних поверхонь зубів і невидимі для оточуючих, то особливо підходять.

  • ,

LIDI - Як я ставила брекети в Німеччині

Привіт!

Всі ми хочемо інколи поділитись особистим досвідом. Так і у мене  :-) Брекети я носила вже давно. Носила дуже довго, і думаю, що буде чим поділитись. Ще у мене унікальність у тому, що я родом з України, але лікування проходила в Берліні. Там і проживаю вже кілька років, навчалась і працюю. Я розповім про лікування за кордоном, а визможете оцінити як  воно відрізняється в  порівнянні з Україною.  *curtsey* 
  • ,

Брекети і суспільна думка

Поділюся невеликим черговим персональним відкриттям.

Перечитала вже в інеті роздуми різних брекетоноців з приводу того, як ставляться незнайомі та малознайомі люди до них, коли бачать «залізячки». Прийшла до висновку, що ті, в кого пройшов підлітковий вік, з розумінням ставляться до необхідності носіння брекетів. Проблеми виникають частіше у школярів, особливо у тих, хто з забезпечених сімей. Однокласники їм часто заздрять. Тому дражнять.

А от з дорослими простіше. У минулий четвер довелося спілкуватися з великою кількістю народу, при чому багато хто з них були дуже і ДУЖЕ серйозними. Жоден з цих людей, підкреслюю, жоден не звернув уваги на мої зуби і брекети. А якщо і звернув, то ставилися до мене так само привітно.

Та найбільшим показником нормального відношення до брекетів стало моє відвідування нічного клубу на 8 березня. Була я там тільки з подругою, тож чоловіча увага теоретично могла бути. І що ж ви думаєте? Не дивлячись на мою широку щасливу посмішку (свято ж, все-таки), зі мною намагались познайомитись, розмовляли на різні теми, ставилися приязно. Тож, соромитися брекетів не треба!

P.S. Чи може вся справа була в короткому платті…
  • ,

Зворотній відлік

Нещодавно знайшла персональний блог хлопця-брекетоносця.

Дуже і дуже була здивована, коли побачила величезними цифрами на головній сторінці зворотній відлік у днях/годинах/хвилинах/секундах до моменту зняття брекетів. Щось там біля 800 було.

Мене це так зачепило! Почала думати: 1. як же можна так точно знати дату зняття? На кожній корекції щось нове дізнаєшся, а він аж на 800 днів наперед загадав. 2. коли він зрозуміє, що відведений ним строк не співпадає з реальністю, що він зробить? Екстрено замінить цифри? Вийде весело  :-)

От зараз сиджу і вираховую, скільки мені лишилось. Орт обіцяв десь півтора роки. Виходить приблизно травень-червень-липень 2016. Але ж всяке може бути!

Чекаю з нетерпінням цього червня: планується знімати брекети моїй малій, хочу подивитися, як саме все буде відбуватись та як клеїти ретейнер будуть. Цікаво дуже  :-D

А як зі зворотнім відліком у наших брекетоносців?