• 0.58

  • +2.74

  • ,

Перші три дні найважчі


Існує думка, що людина звикає до чого не будь за двадцять один день. Після сплину цього часу звичка залишається назавжди. Протягом цих двадцяти одного дня людина має можливість відмовитись від цієї звички, досить часто організм протягом цього часу чинить різний опір.

На щастя щоб звикнути до ортодонтичної пластини в роті не потрібно чекати так довго. Під час прийому у ортдонта, під час видачі та встановлення пластини, лікар повідомив, що процес звикання до інородного тіла в роті триває максимум три дні. Протягом цього часу можливий дискомфорт, але вже через три доби він зникає.

Дійсно, перші три дні для сина, а саме йому була виготовлена та встановлена ортодонтична пластина, були найважчими. По перше, змінилась його дикція, так як пластина доволі велика, тому цілком природно, що вона заважає говорити. Він почав шепелявити, прицмокувати між словами як колись це робив такий радянський політик Брежнєв. По-друге, ортодонтичний пристрій тиснув на зуби та піднебіння, а це викликало певний дискомфорт, навіть невеликі больові відчуття.

І ще один неприємний аспект, який найбільше не сподобався нашому синові — пластина заважала йому нормально їсти. В перший два дні з пластиною він міг споживати тільки м'яку їжу — хліб, яблука, овочі, все це йому не вдавалось жувати. Це його дратувало, а також непокоїло й нас з дружиною як батьків. Ми його втішали, що через три, два, один день все припиниться і в подальшому він не буде мати неприємних відчуттів.

На щастя відчуття дискомфорту дійсно припинились, дійсно через три дні дитина вже не відчувала стороннього предмету в роті, точніше він їй не заважав.
  • ,

Смак ортодонтичної пластини


Не знаю чи ви читали роман німецького прозаїка та драматурга Патріка Зюскінда «Парфюмер. Історія одного вбивці», на крайній випадок можете подивитись однойменну художню стрічку, зняту на основі художнього твору. Головним героєм роману та кінострічки є Жан-Батіст Гренуй, який мав унікальний дар — ідеальний нюх. Він розрізняв запахи всього на світі: людей, тварин, рослин і навіть неживих предметів — каміння, землі, Гренуй говорив, що він відчуває навіть як пахне скло.

До чого я це все веду? Не потрібно мати якийсь унікальний нюх, щоб відчути як пахне ортодонтична пластина, особливо це стосується нового виробу, який тільки прийшов від зубного техніка. З моменту встановлення пристрою в рот і до приїзду додому пройшло хвилин 30, а син жалівся на те, що в роті у нього присмак пластмаси.

Я навіть почав переживати, що нам підсунули щось неякісне і почав планувати свої дії на завтрашній день, коли я поїду пред'являти претензії до стоматологічного кабінету.

Але згодом я заспокоївся, ввімкнув логіку та вирішив провести деякі маніпуляції. Я припустив, що пластина нова, в процесі виготовлення матеріал, з якого вона зроблена піддавався різноманітній температурній та механічній обробці. Тому було вирішено помити пластину з милом, а потім ще почистити зубною пастою.

Мої припущення виявились правильними, після «купання» в мильній воді, а потім ретельному чищенню зубною щіткою з зубною пастою запаху не залишилось навіть сліду. Син коли вставив пластинку в рот, то відразу заявив, що в неї пропав будь-який присмак та запах. За його словами було тільки відчуття свіжості від пасти.

Тому якщо ви стикнетесь з аналогічною проблемою, спробуйте вчинити так як ми. Скоріше за все пластмасовий присмак та запах пластини — це запах нового виробу, вже після першого його чищення він безслідно зникає. В подальшому варто тільки притримуватись правил гігієни порожнини рота і проблем з появою запахів зовсім не буде.
  • ,

Перше знайомство з ортодонтичною пластиною


Перша частина історії вже була мною написана, вона знаходиться тут, а сьогодні продовжу. Я дуже добре пам'ятаю той день, коли ми з сином їхали до ортодонта, ми знали що ортодонтична пластина виготовлена і що саме з цього дня в житті сина приблизно на рік почнуться зміни в житті. Також ми сподівались, що відбудуться зміни з його зубами та прикусом.

На прийомі в лікаря-ортдонта син за звичкою сів в стоматологічне крісло, я став поряд і нам дістали з шухляди та показали саму ортодонтичну пластину. Побачивши її у мене виникла відразу асоціація з зубними протезами для літніх людей, також я подумав — «Як таку штуку можна постійно носити в рості?». Сина схожа такі думки не турбували, йому було просто цікаво і він з захватом слухав повчання людини в білому халаті.

Спочатку нам показали як потрібно проводити розширення пластини, в першій місяць це необхідно було робити два рази на тиждень. В комплекті йшов спеціальний ключик, який вставляється в розширювальний механізм. Потім лікар показав сину як необхідно вставляти та знімати ортодонтичну пластину, зауваживши що це слід робити правильно. Звісно, був лікбез про правила носіння, про всі аспекти гігієни та на що варто звертати нашу увагу як батьків. Консультація ортодонта була дуже хорошою, так як по її закінченню в мене не було жодних запитань.

Зі стоматкабінету син вийшов з ортодонтичною пластиною, яку за прогнозами лікаря йому прийдеться носити від шести до дванадцяти місяців.

Ще на прийомі лікаря останній наголосив, що звикання до пластини в дитини проходить протягом трьох днів, тому сина я настроїв, що перші кілька діб можливий дискомфорт з пластиною, а в подальшому все буде гаразд.
  • ,

Чому ми поставили ортодонтичну пластину


Ще кілька місяців тому ми навіть гадки не мали про існування ортодонтичних пластин, і зовсім не здогадувались про те, що їх прийдеться носити нашій дитині. Але давайте все по порядку.

Нашому сину 9 років, під час переходу з молочних на постійні зуби ми стикнулись зі стоматологічними проблемами. Уважно подивіться на молочні зуби 6-річної дитини, в більшості випадків вони не дуже щільно розташовані, між ними доволі широка відстань. Це не просто так, справа в тому, що постійні зуби більші за розміром ніж молочні. Якщо молочний зуб випадає, за рахунок великої відстані між цими зубами постійні зубки мають достатньо місця для свого росту.

В нас ситуація була інша — молочні зуби були досить щільно розташовані, тому постійним зубам не вистачало місця. В результаті цього одного разу ми побачили, що в дитини збоку від молочного зубчика почав пробиватися постійний. Причому ріс він в середину ротової порожнини. Після огляду зубів ортодонтом було вирішено молочний зуб видалити, щоб дати місце постійному.

Видалення молочного зуба не вирішило проблеми, постійний зубчик продовжував рости в середину, тому лікар порекомендував встановити ортодонтичну пластину. Саме з цього моменту ми як батьки почали більш глибоко знайомитись та вивчати тему виправлення прикусу з допомогою ортодонтичних пластин.

Безпосередньо сам лікар-ортодонт розказав всі аспекти носіння пластини, з якими труднощами стикнеться наша дитина. Також ми дізнались про відповідальність, яка лягає на нас як батьків. Зваживши всі «за» та «проти», побалакавши з сином ми прийняли рішення встановлювати ортодонтичну пластину.

Далі все пішло досить швидко — під час візиту до ортодонта він зробив зліпок верхньої щелепи дитини, ми заплатили аванс і вже через півтора тижні пристрій був виготовлений. Ми розуміли, що зробили перший крок досить тривалого шляху, ми усвідомлювали що йти потрібно довго, ми знали що на цьому шляху будуть різноманітні складності, але до цього були всі готові. Готові ми як батьки і була готова наша дитина.