• ,

Ретейнер та фіксація результату

Привіт!

Мені вже давно зняли брекети, пишу відразу, що ця процедура не з приємних.
Знімають їх не кваплячись, потім роблять зачистку зубів від клею та відбілюють (принаймні мені відбілили). Те що бачите на фото — реальність після брекетів. Не треба писати, що краса потребує жертв і т.д., це все відмазка, якою користуються без образ, але слабі люди, лениві люди і невдахи. Не було би болю, якби краще за собою всі ми слідкували!


А зараз я ношу ретейнер. Це така конструкція за зубками, яка закріплює та фіксує отриманий результат, тобто я зараз знаходжусь на відновлювальному періоді.

Цю конструкцію я вже проносила пів року і лікар повідомив мені, що час купляти вже трейнер для зубиців (капа спеціальна, про неї пізніше) та починати їх фіксувати в правильному положенні для прикусу.

Як слідкувати за ретейнерами?
— Чистити зуби гарненько (мінімум 2 рази на день)
— Полоскати ротову порожнину (щоб прибрати залишки їжі)

Звісно усюди в мене свої приколи, так от як я слідкую за ретейнерами:(не виключаючи попередні правила)
— Їм яблука (відбілюються зубки і залишки їжі легко виштовхуються з ретейнера)
— Зубна нитка та зубочисточка (яблуком робити чистку мені подобається більше)
— Жуйка

Ось і все. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Хто був моїм ортодонтом? Рекомендую!

Привіт!
Сьогодні хочу написати про свого ортодонта.

Ще змалку мама мене зареєструвала в ось цій клініці — вулиця Копилівська, 12Б, Київ, тел. 468 59 95. Подзвонивши в реєстратуру, ти отримаєш потрібну для себе інформацію, якщо вперше йдеш туди чи записуєш дитину. Персонал привітний і завжди тобі допоможе. Лікарі досвідчені та виховані, заспокоять дитину, коли це потрібно і зроблять свою роботу дуже обережно, щоб завдати якомога менше болю.

Вхід я помітила стрілочкою для зручності blush

На той час, коли я ще носила брекети, там працював чудовий ортодонт (де він зараз буде нижче) — Юрій Федорович Виростков. Ось його сторіночка в контакті — vk.com/id78051609.

Він дуже уважний до пацієнтів, з ним можна поспілкуватись на різні теми, людина дуже досвідчена і має великий стаж роботи в своїй професії. Щоб записатись до нього на прийом, потрібно зателефонувати в клініку, там скажуть найближчу вільну дату та число.

Знаходиться він за адресою — для орієнтиру: вулиця Копилівська, 1/7, Київ, а йти потрібно в бік вул. Захарівська (знизу фото)



Зараз разом з Юрієм Федоровичем працює його син Діма. Буває оглядає мене він і скажу відразу, що дуже уважний, робить все обережно і дбайливо, а ще дуже серйозно відноситься до своєї роботи і прагне досконалості. Ось його сторіночка в контакті — vk.com/id9848778

Здається, я все написала що мусила. Раджу цього лікаря, тому що дуже задоволена його роботою, а також роботою його сина. Вони чудова команда! sunglasses
  • ,

Головне не втратити пильність!


Ніхто не говорить, що носити брекети, або як в нашому випадку ортодонтичну пластину, це легка справа. Так, це важко, але ще важче одноманітність. Ви тільки уявіть — після кожного прийому їжі необхідно чистити платсину, полоскати або чистити щіткою зуби, кожні п'ять днів підкручувати механізм щоб розширювати пластину. Одним словом — нудьга болотяна.

Причому це в певній мірі нудно нам як батькам і тим більше дев'ятирічному хлопчикові. Саме тому і мені і дружині останнім часом все частіше та частіше приходиться звертати увагу на те, чи почистив син після їжі зуби.

Так, я не кажу що це дуже важка робота, що це мене дратує, просто потрібно завжди бути на сторожі. Я вже навіть не уявляю як воно самому носити пластину. Правда тут є один позитивний момент — доросла людина не завжди здатна зробити або пережити те, що може зробити чи пережити дитина.

Головне тут — мотивація! По перше, ми проносили пластину майже два місяці, за цей час є певні зрушення та прогресс в лікуванні. По друге, два місяці це вже доволі великий проміжок, буде по дурному з нашої сторони закінчити все на цьому етапі, це буде дійсно тупість і дуже велика.

Особисто я цей курс лікування розцінюю як певний шлях, причому тривалий. А як говорить одна східна мудрість — навіть самий тривала подорож починається з першого кроку. Ми зробили цей крок і напевно вже не один, тому вороття назад нема.

Одним словом, ніколи не опускайте руки на пів дорозі, навіть якщо пройдена четвертина відстані — не потрібно розчаровуватись, не потрібно падати духом, потрібно просто просто рухатись вперед. При цьому не варто перевищувати швидкість та порушувати правила — це завжди небезпечно.
  • ,

Як часто підкручувати ортодонтичну пластину?


Як відомо, ортодонтична пластина встановлюється для того щоб випаравити прикус, вирівняти зубний ряд. В нашому випадку, сину 9 років, необхідно вирівняти зуби і поставити на місце один верхній моляр, який через брак місця почав рости в середину ротової порожнини.

Хто не в курсі, ортодонтична пластина складається з двох різних половинок, які тримаються завдяки двом механізмам, один з який являється пристроєм, що розсуває їх. Половинки розсуваються, тиснуть на щелепу і вона розширяється.

Звісно, процес розширення пластини є повільним, на прийомі у ортодонта, коли сину встановлювали пластину, останній запропонував схему — два рази на тиждень. Тобто, два рази на тиждень під робити четвертину оберту механізму. Розширення відбувалось зовсім на маленький діапазон, але не дивлячись на це син говорив що відчуває розширення пластини. В перші 10-20 хвилин він говорив про дискомфорт у роті, а потім звикав до нового розміру пристрою.

Як на мене, такий темп був доволі стрімким, через три тижні син почав говорити, що під час відкушування якихось твердих продуктів, наприклад, скоринки хліба, він відчував біль в верхніх різцях. Через місяць носіння пластини у нас був перший візит до ортодонта, який помітив позитивні тенденції від використання ортодонтичної пластини. Також він сказав, що варто й надалі продовжувати обрану схему — підкручувати пластину два рази на тиждень.

Але коли ми йому розповіли, що в дитини почались больові відчуття в зубах, в рекомендацію була внесена корректива. Тепер ми підкручуємо пластину кожні 5 днів. Я навіть не уявляю яка буде відстань між пластинами через місяців 5 і як буде виглядати зубний ряд дитини через цей час.
  • ,

Смак ортодонтичної пластини


Не знаю чи ви читали роман німецького прозаїка та драматурга Патріка Зюскінда «Парфюмер. Історія одного вбивці», на крайній випадок можете подивитись однойменну художню стрічку, зняту на основі художнього твору. Головним героєм роману та кінострічки є Жан-Батіст Гренуй, який мав унікальний дар — ідеальний нюх. Він розрізняв запахи всього на світі: людей, тварин, рослин і навіть неживих предметів — каміння, землі, Гренуй говорив, що він відчуває навіть як пахне скло.

До чого я це все веду? Не потрібно мати якийсь унікальний нюх, щоб відчути як пахне ортодонтична пластина, особливо це стосується нового виробу, який тільки прийшов від зубного техніка. З моменту встановлення пристрою в рот і до приїзду додому пройшло хвилин 30, а син жалівся на те, що в роті у нього присмак пластмаси.

Я навіть почав переживати, що нам підсунули щось неякісне і почав планувати свої дії на завтрашній день, коли я поїду пред'являти претензії до стоматологічного кабінету.

Але згодом я заспокоївся, ввімкнув логіку та вирішив провести деякі маніпуляції. Я припустив, що пластина нова, в процесі виготовлення матеріал, з якого вона зроблена піддавався різноманітній температурній та механічній обробці. Тому було вирішено помити пластину з милом, а потім ще почистити зубною пастою.

Мої припущення виявились правильними, після «купання» в мильній воді, а потім ретельному чищенню зубною щіткою з зубною пастою запаху не залишилось навіть сліду. Син коли вставив пластинку в рот, то відразу заявив, що в неї пропав будь-який присмак та запах. За його словами було тільки відчуття свіжості від пасти.

Тому якщо ви стикнетесь з аналогічною проблемою, спробуйте вчинити так як ми. Скоріше за все пластмасовий присмак та запах пластини — це запах нового виробу, вже після першого його чищення він безслідно зникає. В подальшому варто тільки притримуватись правил гігієни порожнини рота і проблем з появою запахів зовсім не буде.
  • ,

Перше знайомство з ортодонтичною пластиною


Перша частина історії вже була мною написана, вона знаходиться тут, а сьогодні продовжу. Я дуже добре пам'ятаю той день, коли ми з сином їхали до ортодонта, ми знали що ортодонтична пластина виготовлена і що саме з цього дня в житті сина приблизно на рік почнуться зміни в житті. Також ми сподівались, що відбудуться зміни з його зубами та прикусом.

На прийомі в лікаря-ортдонта син за звичкою сів в стоматологічне крісло, я став поряд і нам дістали з шухляди та показали саму ортодонтичну пластину. Побачивши її у мене виникла відразу асоціація з зубними протезами для літніх людей, також я подумав — «Як таку штуку можна постійно носити в рості?». Сина схожа такі думки не турбували, йому було просто цікаво і він з захватом слухав повчання людини в білому халаті.

Спочатку нам показали як потрібно проводити розширення пластини, в першій місяць це необхідно було робити два рази на тиждень. В комплекті йшов спеціальний ключик, який вставляється в розширювальний механізм. Потім лікар показав сину як необхідно вставляти та знімати ортодонтичну пластину, зауваживши що це слід робити правильно. Звісно, був лікбез про правила носіння, про всі аспекти гігієни та на що варто звертати нашу увагу як батьків. Консультація ортодонта була дуже хорошою, так як по її закінченню в мене не було жодних запитань.

Зі стоматкабінету син вийшов з ортодонтичною пластиною, яку за прогнозами лікаря йому прийдеться носити від шести до дванадцяти місяців.

Ще на прийомі лікаря останній наголосив, що звикання до пластини в дитини проходить протягом трьох днів, тому сина я настроїв, що перші кілька діб можливий дискомфорт з пластиною, а в подальшому все буде гаразд.

Зустріч однодумця або Дорослі і брекети

Привіт, сьогодні я хочу поділитися враженнями від зустрічі одного брекетоносця.
Я поки ще вчусь, можна сказати, що я дитина, яка носить брекети. Загалом таких брекетоносців небагато, та я маю 10-15 знайомих, яких спіткала ця участь.
Але я досі не зустрічала дорослих брекетоносців. Тому що вас, друзі, дійсно мало. За те я вас і поважаю, що ви зважилися на цей важливий крок.
Та ось нещодавно я нарешті зустріла дорослого носія брекетів. І не просто зустріла, а навіть спілкувалась з ним, точніше, з нею.
До речі, брекети я помітила не одразу… та зараз не про це.
Як я казала, я поки вчусь. І ось нам на пару прийшли дівчата, на практику, щоб викладати нам правознавство. Вони студенти п'ятого курсу і тому, я думаю, не молодші за 23 роки. Спочатку вони не приглянулись нашій прискіпливій групі, адже вони майже одного з нами віку й хочуть нам викладати! Та згодом ми потоваришували. І ось, на другій парі, я помітила незвичний відблиск… і тут. Брекети! «У вас брекети!» — приблизно таким був мій викрик на всю аудиторію. Звісно, мене вразила така зустріч, але більше я була здивована, що моя увага впала на брекети тільки тепер. Зазвичай мені потрібно декілька хвилин аби помітити залізний відблиск на зубах. А в цієї дівчини були саме залізні брекети.
«Так, брекети » — відповіла вона.
Здається, вона звикла до того, що люди дивуються цьому факту. Мені сподобалось, що вона досить відкрита і також сподобалось, що вона зовсім не приховує цих брекетів. Та, знаєте, мені все ж здалося, що їй скоріше хочеться спекатись брекет-системи і вільно посміхатись. Що ж, я поділяються її позицію, та мені здається, що брекети — гарний досвід.

Справа у зубній щітці?


Привіт, зараз у мене все добре, проблем нарешті немає. Але мене трохи турбує, що все частіше мені важче нормально почистити зуби. Виходить так, що зазвичай зранку я поспішаю і чищу зуби «на скору руку», а на навчанні немає можливості зовсім почистити зуби. Отак і виходить, що правильно і якісно я можу очистити брекети і зуби, а заразом і пластинку, від залишків їжі та нальоту.
Я стала помічати, що зуби жовтішають і доводиться щодня більше часу приділяти їм.
І тут я подумала: «Може, справа у зубній щітці? Можливо, вона мені не підходить, занадто м’яка абощо??». Адже я майже нічого не знаю про щітки, а про те, що знаю, довідалася зовсім недавно.
Тому я вирішила дослідити цю проблему. Почитавши про те, які бувають зубні щітки, я вирішила, що справа не в щітці, просто треба ретельніше доглядати зуби. Та я дізналась багато чого про щітки. І, звісно, хочу поділитися з вами результатами моїх пошуків і порадити, як правильно вибрати зубну щітку.
По-перше: існують досить багато видів зубних щіток, але в основному вони класифікуються за ступенем жорсткості. Ступенів таких налічується п’ять: щітки дуже м’які, просто м’які, середньої жорсткості, жорсткі, дуже жорсткі.

Також щітки мають різні розміри, це залежить від кількості пучків ворсинок, у дитячих щітках їх рівно 23, у щітках для підлітків – 39, для дорослих щітки найбільші і містять вони 47-55 пучки. Також існують щітки з одним пучком, які називають достатньо тривіально – монопучкові. Такі використовують люди із спеціальними ортодонтичними конструкціями або ті, в кого є значні нерівності зубів. Погодьтесь, така щітка дуже зручна, адже завдяки своїм розмірам їй легко проникнути у важкодоступні місця й зробити ротову порожнину максимально чистою. На жаль у мене немає такої щітки, але моя подруга, яка теж носить брекети має таку щітку-йоржик і їй досить зручно очищувати брекети.
При виборі щітки варто звертати увагу на її форму і вибирати заокруглену або повністю круглу щітку. Це зменшить вірогідність пошкодження слизової оболонки при чищенні.
І наостанок, прочитавши багато про матеріали, з яких робиться щітка, хочу коротко сказати про них. Зазвичай ми звикли, що натуральність – найголовніше. Але відносно щіток ця істина не справджується. Я радила б вам використовувати щітку з натуральних матеріалів тільки, якщо б ви мені пообіцяли змінювати її мінімум раз у місяць. Справа в тому, що натуральні речовини містять порожнини завдяки чому вони обмінюються продуктами життєдіяльності з навколишнім середовищем. Ми ж цінимо такі матеріали за те, що вони «дихають». Та в щітці із натуральним матеріалом в цих порах накопичуються й розмножуються бактерії, також пори вбирають вологу і покращують умови для процвітання мікроорганізмів.
Найкраще, якщо ваша щітка буде повністю із синтетичних матеріалів, наприклад, нейлону. А натуральні щетинки варто використовувати лише тоді, коли шкіра у вас дуже ніжна і синтетика може пошкодити її. І, як ви розумієте, строк придатності такої щітки буде значно меншим порівняно із синтетичною щіткою.
Сподіваюся, моя інформація була цікава)))

Слово - не горобець

Лише декілька днів тому я писала про те, що все повторюється. До того ж я вважала, що нічого нового теж не трапиться. Та, мабуть, доля вирішила мене провчити. Не встигло минути й доби від часу, коли я робила останню публікацію, а зі мною знову несподівані речі робляться.
Уявляєте, відпав ще один брекет. Це дуже дивно, як на мене, адже я не маю жодного уявлення, чому так трапилось. Якщо брекет на першому зубі нижнього ряду міг відпасти через мінімальне порушення норм, наприклад, неправильне кусання їжі, то цей…
До речі, брекет відвалився від четвертого зуба і теж нижнього ряду. В мене є здогади, що проблема в клеї. Думаю, що з часом він зменшує свої властивості, псується.
З іншого боку, треба взятись за свій раціон. Ще раз переглянути список небажаних продуктів, змінити харчування. Іноді настільки важко відмовитись від цукерки з нугою, горішками. Або від пластівців, інших смаколиків. Впевнена, ви знаєте, як це.
Мені трохи навіть соромно, адже я, мабуть, винна у тому, що брекети відпадають.
Але з іншого боку, добре, що він відпав зараз, а не після корекції. До речі, корекцію я перенесла на сьогодні, бо у вівторок була дуже завантажена і не встигла. А ще я не сказала ортодонту, що брекети відпали, тож для неї це буде неочікувано.
Ця корекція буде цікавою та болючою. Мені ж мають закріпити кільце на вісімку, з якої його зняли через запалення. Тому сьогодні після шостої чекайте новин, певно, я матиму, що розказати.
Гарного дня!
  • ,

Повторення.

Все повтоюється.
Знаєте, кажуть, що наше життя — це сукупність пов'язаних подій, що повторюється через певний проміжок часу.
Отак і в мене. Я не дарма філософствую. Нещодавно помітила, що один брекет відвалився. І це було б нічого, якби не розуміння того, що один й той самий брекет відпадає від одного и того ж зуба вже втретє за проміжок у два місяці!
Звісно, я майже не здивувалася, коли помітила, що він бовтається на дузі. Мене більше — можна сказати — вразило. Дивно, я начебто не помітила, коли саме він відпав. І я навіть не порушувала правил!
Але в дечому все ж таки щастить. Брекет протримався майже місяць. З цього випливає, що місяць майже скінчився, а отже — вже в вівторок наступна корекція! І його знову встановлять на місце.
І ще один повтор. Таке собі дежавю. Пам'ятаєте, я писала про зубний камінь? Так от, тепер мені знову здалось, що він у мене є… Та здалось чи не здалось, можливо, він-таки у мене є.
Але я провела корисний дослід-експеримент на виявлення зубного каменю, я його описувала у тій статті про камінь. Якось у пошуках засобу від болю в горлі, знайшла в шафці розчин люголя. Тоді я ним скористувалась за призначенням. А в день, коли в мене була підозра на камінь, я змочила розчином ватний диск і протерла перші нижні зуби — саме та ділянка мене турбувала. І результат! Щось таки зафарбувалось, що б то не було.
Та тепер я думаю — '' Може, це був звичайний зубний наліт, який не вичищається? ''. Не хочеться насправді думати про камінь. Та, може, я спитаю у свого ортодонта у вівторок. Так, це гарна ідея. Обов'язково попрошу її поглянути на мої зуби. Адже це дуже важливо для мене. Ця недуга обійдеться без моїх зубів. Що ж, буду сподіватися на краще. Як зможу, напишу про результати ортодонтичної перевірки. А ви теж будьте уважні й виявляйте проблему вчасно))