Прогрес у лікуванні


Привіт усім! Я ношу брекети вже три місяці, і за цей невеликий термін відбулись помітні зрушення, прогрес у моєму лікуванні. По-перше, мені майже вирівняли зубний ряд, і верхній, і нижній. По-друге, зараз у мене значно покращився прикус, зуби правильно вирівнялись і стали на свої місця. По-третє, я ношу ортодонтичну пластинку, яка суттєво висунула верхній ряд вперед і впливає на нижню частину щелепи.
Коли ми тільки проходили огляд у різних ортодонтів, мені та мамі сказали, що мій випадок — випадок середньої тяжкості. На перший погляд вади щелепи були непомітні мені та іншим, але ортодонт помічає те, чого не помічають звичайні люди. Тепер і я бачу суттєву різницю між станом моїх зубів зараз і раніше. Це завдяки тому, що періодично на корекціях мені показують зліпок, зроблений до встановлення брекетів. Думаю, здорово, що я маю можливість бачити швидкі результати і насолоджуватись ними. Так легше проходить процес носіння, адже я розумію, навіщо це мені. Раніше ж я вважала, що лише декілька зубів стоять кривувато, та й усе. А тепер тільки й думаю, що могло би бути, якби ми відмовились від лікування.

Моя подруга, яка теж є носієм брекетів, поставила їх собі через помітну, але легку в лікуванні нерівність перших зубів. Хоча вона почала носити брекет-систему пізніше, зараз дівчині вже поставили резинки, які скріплюють обидві частини щелепи, тобто її лікування проходить швидше. Мені тим часом обіцяють зняти пластинку вже на наступній корекції, що відбудеться на початку квітня. Я теж вже не дочекаюся якихось оновлень аби поділитися з вами враженнями. А поки я вирішила почитати про ці еластичні кружечки, щоб підготувати себе до можливих труднощів. До речі, подруга моя весь час жаліється, що їх доводиться змінювати щодня по декілька разів, що вони часто рвуться, злітають, спадають і губляться.
Чекайте результатів мого дослідження щодо цих резинок, я викладу все в простій і доступній формі. Принаймні планую так зробити))

Коли наступна корекція?


Привіт, ви коли-небудь забували дату наступної корекції? А я забувала. У мене погана пам’ять на числа. Іноді ставалось так, що я плутала дні прийому, одного разу переплутала дати: вважала, що день прийому настав, але він був наступного дня. Мабуть, якби я записувала дату й час десь у себе, краще б орієнтувалась у часі. Та мій лікар записує подробиці наступного візиту на папірці, який дає мені. А знаєте, що за місяць може статися з цим скарбом? Частіше всього він просто губиться…
От і цього місяця я була на корекції в перших числах березня, точно не пам’ятаю коли. І знайшла папірець, де вказана дата «15». «Невже я пропустила свою корекцію???» – панічно думаю. Та з допомогою мами ми прийшли до рішення, що корекція не могла бути назначена лише через два тижні після попереднього візиту.До того ж на аркуші є ще й число, що означає місяць.
Так ось, донедавна я ще не знала, коли мені йти на корекцію та дуже бентежилась з цього приводу. Думала, чи не подзвонити ортодонту, може, варто уточнити? А якщо я вже пропустила корекцію, а наступний місяць вже розписаний??? Хвилюванням не було меж. Розумієте, важко залишатися неінформованою… Але! Ура! Вчора нарешті знайшла ще один аркуш паперу, де зазначалось, що мені на корекцію потрібно прийти п’ятого березня. Але, знаєте, написано було так «5.3».« Мабуть, це старий папірець» — подумали ви. Та ні! Не все так просто. Минулого разу корекція була у вівторок, це я точно пам’ятаю, а п’яте березня – взагалі субота. Будучи Маленьким Шерлоком, не важко здогадатися, що втомлений лікар переплутала місяці, березень і квітень.
А ось п’яте квітня – якраз вівторок, як і зазначено на аркуші, тобто все правильно.
Тепер я нарешті знаю, коли мені йти на корекцію і раджу вам та й собі записувати десь дату, час, день наступного візиту аби не мучитися потім здогадками, не витрачати нерви та час дарма. Успіхів вам і чекайте розповіді про корекцію!)))
  • ,

Нічого не можна вдіяти

Привіт, ось нещодавно повернулася від ортодонта. Тільки пройшло декілька годин, дивлюсь, а відклеєний і знову приклеєний брекет, як ні в чому не бувало — висить на дузі. " Це жааах! " — подумала я. Розгубилася спочатку, але потім знайшлась. Подзвонила знову лікарю, і почула, що нічого вже не можна вдіяти. Я брекет чи зачіпаю, коли жую, чи що. І доведеться почекати наступної корекції. А мій зуб, до того ж, не в дузі розташований (я не про металеву дугу, а про рівне півколо, за яким мають розташовуватись зуби), і тому навіть найміцніший клей його не втримає. А я так цього боялася! Але, коли я запитала, чого мені буде коштувати цей проміжок, лікар сказала, що це нічого страшного. «Коли зубки трохи вирівняються, ми це поправимо» — були її слова. Я так зрозуміла, що на наступній корекції замінять металеву дугу на обох частинах щелепи, а то її на останні зуби не вистачає і вони знаходяться без впливу. sweat Хочеться, щоб нарешті усі брекети були на своєму місці:

Хіба не краса?)
Але все ж таки це дуже неприємно. Прийти до клініки, витратити годину, потерпіти біль, поки знімають резинки і одягають нові… Потім вона ще свердлила трохи свердлом, щоб очистити зуб від залишків клею, потім активна маса яскраво синього кольору накладалась на поверхню зуба. Теж для очищення. Здається, ортодонт знала, що нічого доброго з цього не буде, бо дуже довго знезаражувала брекет ультрафіолетом. Аж тричі повторила нормований час.
Цікаво, я одна весь час закриваю очі, коли світять ультрафіолетом? Ви знаєте, що він шкідливий для очей?
Добре, що хоча б дугу мені скоротили. Коли я сама намагалась, в мене не виходило, але на пару днів вона одного разу помістилася в кільце, і я вже розслабилася. Та потім знову вилізла. Тепер, на жаль, з іншої сторони натирає і шкодить щоці(((
Якщо ще чогось не станеться, буду вже з нормально приклеєним брекетом тільки через два тижні.
Гарного вам дня)
satisfied

Проблеми переслідують

І ще одна проблемка, на цей раз із брекетом, трапилась нещодавно.
Щодалі – тим гірше. Я трохи порушила обмеження. З’їла один волоський горіх, зовсім не твердий, а потім пішла чистити зуби і дивлюсь – брекет рухається за щіткою. То вправо, то вліво, то вліво, то вправо…
Виглядає це приблизно так:

Трохи перелякалась, адже мій лікар був не впевнений у даті наступної корекції і могла піти на курси. А я ж не можу з відламаним брекетом ходити. Він заважає і їсти, й чистити зуби. А найгірше – той зуб вже відстає від своїх братців. Він позаду, а всі – попереду. Дивно те, що він не відпав від дуги, а відклеївся від самого зуба, резинки ж міцно тримали його на дузі. А я боялася його загубити, бо минулі страхи не давали спокою – комусь там брекети доклеювали за дві тисячі… я не знала, скільки це мені коштуватиме, але мені ясно сказали «Втрачена й зіпсована апаратура відновлюється за рахунок пацієнта».
Потім я порадилась з мамою, що вона думає, чи варто дзвонити лікарю. Адже це вихідний був і ортодонт мав цілковите право відпочивати. Та все-таки вирішили – дзвонити. Ну а що робити? Не чекати ж дійсно наступної корекції.
Та я ніяк не могла додзвонитися, доведеться чекати буднів – у вихідні лікар просто не бере слухавку (так ми вирішили). Та через пару годин мій ортодонт передзвонила і спитала, що сталося. Після того, як я розповіла, назначили підклейку, правда, тільки через 4 дні був вільний час. Я вже трохи заспокоїлась, підклейка в нас безкоштовна, а корекція відбудеться за розкладом.
Думаю, добре, що мій лікар передзвонив, тому що знаю багато таких людей, котрі дуже цінять свій час і недооцінюють час пацієнта. Адже для мене час, коли брекет висить на дузі і не впливає на зуб, просто даремно втрачений. І за ті декілька днів, що він знаходився без брегета, він вже помітно нахилився зовсім не в той бік.
Зараз хочеться вже радіти, бо зовсім скоро брекет поставлять на місце і дорогоцінний час буде правильно використаний.
Даю собі слово, що постараюсь менше порушувати заборони на їжу. До речі, наступного разу напишу про поради щодо раціону. Звісно, досвідчені брекетоносці знають, що можна, а чого не можна. Але хтось, хто робить перші кроки мені подякує…
Гарного всім дня)

Брекети + пластинка

Хочу розказати про несподівану для мене подію. Прийшовши до ортодонта, я очікувала вироку: «Брекети !». Але я зовсім не очікувала, що мені порадять надягти ще й пластинку. Та довелося. Моя верхня щелепа сильно перекривала зуби знизу і прикус був неправильний. Тож мені й прилаштували пластинку на піднебіння так, щоб зуби зціплювалися правильно.
Та як мені було незручно в перший місяць! Мало того, що зуби від брекетів болять, то і жувати я майже не могла, бо жувальні зуби були на достатньо великій відстані один від одного. Доводилося жувати різцями об пластинку. Спочатку мої верхні зуби були щільно розташовані і не було проміжків. Тепер вже майже всюди видимі проміжки і пластинка зовсім не щільно прилягає до зубів. Та й жую я вже нормально. Прогрес! Можливо, вже через місяць-два її знімуть)
Отже, коли йдете до лікаря-ортодонта, знайте — очікувати вас може будь-що, включаючи пластинку з брекетами. Я називаю таку ситуацію «Комбо»
Та що не витерпиш заради красивої посмішки!
  • ,

"Сюрприз" під яснами


Привіт, розкажу вам сьогодні про причину незапланованої корекції, котра була у мене вчора. Все-таки довелось мені піти раніше на неї. Чому? Зараз розкажу.
Коли мені ставили брекети, я знала, що вони потребують підвищеної уваги і ретельного догляду. Але, погодьтеся, важко отак одразу звикнути чистити зуби після кожного прийому їжі або, якщо не чистити, то принаймні полоскати.
Перші тижні мені далося важко і я навіть вигадала висловлювання «Носити брекети – це прекрасно, ти ніби кожного дня носиш з собою невеличкий запас їжі, і коли зголоднієш, варто зробити лише декілька рухів язиком..» Це, звісно, жарти, але треба бути дуже дисциплінованим, щоб у роті не залишалось часточок вашого сніданку, обіду, вечері…
Особисто я перші дні всюди ходила з зубною щіткою і чистила зуби, але скоро мені це набридло.
Так ось через декілька місяців носіння брекетів, коли моя увага послабилася, в мене з’явилась ще одна проблема: гній.
І як це неприємно, та довелось із цим боротися. Тішу себе надією, що тут не моя провина, просто так склалися обставини. Гній з’явився у яснах, біля нижньої лівої сімки, там, коли надягали кільце, утворилось щось, як западинка. В мене ця сімка невеличка і кільце довелось загнати під ясна. З першого дня ж в проміжках, куди прилаштовується дуга, я не могла чистити йорш-щіткою, було боляче.
А коли недавно я роздивлялась свої зуби у дзеркалі, помітила, що ясна біля сьомого зуба запалились, почервонішали. Відтягнувши ясна, я побачила жовтувату рідину, її було небагато, але вона дуже неприємно пахла. Я одразу вирішила, що це гній. Раніше я ще звернула увагу на те, що при чищенні зубів у мене трохи кровили ясна. Це, звісно, було наслідком наявності гною. Декілька днів я думала-думала, а потім вирішила дзвонити ортодонту.
У нас з нею якийсь дивний зв’язок. У прямому значенні. Я завжди чую її добре, а вона ледь розуміє, що це я і зовсім не чує слів.
Врешті-решт ми домовились пересунути корекцію на найближчий тиждень, тобто на цей. Тим паче мій зубчик без брегета ну дуже сумував. А точніше мені було сумно)
Наступним разом я розкажу як проходила така незвичайна корекція і які ліки мені порадила ортодонт.
А вам бажаю здорових ясен.
  • ,

Їжа і брекети. Дозволені і заборонені продукти.

Привіт, сьогодні я б хотіла стисло і докладно розповісти про поради, які мені дали в перший день встановлення брекетів. Зосереджені вони були на аркуші паперу, тому я досі можу чітко і ясно переказати вам головні заборони щодо їжі і поради щодо чищення.
Чесно скажу, я не притримуюсь всіх пунктів, але деякі з них потребують регулярного виконання.
Продукти, що НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати після встановлення брекетів:
— Печиво;
— Чіпси;
— Різноманітні дієтичні хрусткі хлібці;
— Хрустка картопля;
Ці правила ви можете порушувати, але їсти забагато цих продуктів не варто, бо вони прилипають до брекетів і доводиться постаратись аби вичистити брекет-систему.
Продукти, що НЕ МОЖНА вживати:
— Сухарі;
— Бублики;
— Сушки;
— Горіхи;
— Цукерки з горіхами;
Ці продукти суворо заборонені, бо можуть зірвати або пошкодити апарат.
Додаткові попередження:
Карамельки, іриски, льодяники створюють сприятливу атмосферу для розвитку і розмноження бактерій.
При прийомі в їжу твердих овочів, як морква, яблука або інших твердих продуктів, слід нарізати їх невеличкими шматочками аби не кусати їх.
(Тверді продукти можуть змінити напрям дії сил або форму дуги, що не буде корисним для ваших зубів. Також можна відірвати брекет при кусанні, тому будьте обережні, якщо вирішили не дотримуватись цієї поради).
Морозиво і жувальна гумка теж можуть нашкодити і брекетам, і вам. Тому краще обмежити морозиво у споживанні, а від жувальної гумки раджу взагалі відмовитися. Використовуйте ополіскувачі або зубну нитку для очистки зубів від залишків їжі і освіження дихання.
Їжа з великим вмістом барвників може надати естетичним брекетам приємного рожевого, блакитного, червоного, зеленого, жовтого або інших кольорів, залежно від того, що ви їсте. Якщо ж ви не націлені на таку зміну у зовнішності, то краще не треба їсти яскраві тортики, пити напої і так далі.
Додам деякі поради з мого досвіду:
Не створюйте у роті різкий перепад температур. Розумію, що кава з морозивом – смачна річ, але емалі зубів вона шкодить. До того ж, можуть тріснути резинки і відпустити дугу у вільне плавання.
Якщо вам здається, що нічого страшного, якщо ви з’їсте…те і те, і те, що вам не радили вживати, то не накручуйте самі себе. Насправді, якщо ви не відчуваєте загрози, це не означає, що її немає. Пам’ятайте, що лікарі – досвіченіші.
Крім перепаду температур не слід вживати занадто холодні або гарячі страви.
Мабуть, це все, що я знаю про вживання їжі при носінні брекетів. Можете доповнити моє зняння своїм у коментарях аби поширити і свій досвід.

Що таке зубний камінь? Ваша "маленька" проблема

Привіт, нещодавно мій лікар-ортодонт попередив мене про небезпеку утворення зубного каменю.
Завдяки своїй цікавості, я дізналась про цю «маленьку» проблему багато цікавого і хочу з вами поділитися.
Зубний камінь це зубний наліт, який внаслідок недбалого чищення затвердів. Він дуже помітний на зубах, адже досить темний, тому що до його складу входять залишки їжі, відмерлі клітини ротової порожнини, бактерії мікрофлори ротової порожнини, а також — солі фосфору, заліза та кальцію.
На першій стадії утворення зубний камінь – всього лишень м'який зубний наліт, що виник внаслідок залишку їжі, діяльності бактерій і ротового слизу, який поєднує усе це в тверду масу. Часто зубний камінь починає з'являється в підлітків, при поганій гігієні він поширюється на більшість зубів і призводить щонайменше до закомплексованості, а якнайбільше – до проблем із здоров’ям (читайте далі).
Зазвичай зубний камінь утворюється в дітей, що «забувають» почистити зуби на ніч, адже в цей час на залишках їжі активно розмножуються бактерії, я слина густішає (адже вночі запас води не поповнюється) і створює платформу для каменю. Найчастіше камінь може створюватись в місцях природнього скупчення м'якого зубного нальоту (на ділянках зубів, де немає самоочищення при пережовуванні їжі). Потім залишки їжі поєднуються з мінеральними компонентами, що призводить до утворення твердої маси. Тривалість процесу утворення каменів приблизно півроку (від 4 до 6 місяців).
Можливі причини виникнення зубного каменю:
Нерегулярне або неправильне чищення зубів;
М’яка їжа переважає в раціоні над твердою;
Внаслідок часткової втрати зубів або болю в тій чи іншій частині щелепи порушується природній процес жування (наприклад пацієнт починає жувати переважно однією частиною щелепи);
Вибір більш дешевих, а отже — неякісних зубних щіток або використання прострочених паст (чи таких, що унеможливлюють очищення зубної порожнини);
Порушення обміну речовин у пацієнта, наприклад сольового;
Також жертвами зубних каменів можуть стати пацієнти, що носять спеціальні ортодонтичні конструкції. Тобто починаючи з людей підліткового віку, які носять пластинки, брекети і закінчуючи людьми, що носять вставну щелепу.
Симптоми наявності каменю:
Якщо вас турбує свербіж ясен, кровоточивість, неприємний запах із рота, то вам краще звернутися до стоматолога за консультацією, адже це перші прояви зубного каменю. Зубний камінь, збільшуючись, проникає вглиб ясен, поступово відшаровує ясна та зумовлює парадонтит – хворобу, що передує пародонтозу. Якщо власник зубного каменю не звернеться вчасно до лікаря, зуби почнуть хитатися. Очно камінь можна виявити як темні плями, що можуть поглиблюватися і в ясна (зазвичай трапляються з внутрішньої сторони рот. порожнини, але рідко — ззовні).
Профілактика:
Щоб не допустити утворення зубного каменю необхідно регулярно і правильно чистити зуби – ретельно вичищайте як зовнішню, так і внутрішню частини ротової порожнини. Раджу використовувати якісні щітки та пасти. Також необхідно регулярно відвідувати стоматолога, який виявить можливу загрозу. Ще можна використовувати ополіскувачі для порожнини рота, хоча щітка краще очищує від нальоту.
Яккщо ви все-таки не впевнені, чи варто вам йти на чистку зубів і витрачати час на стоматолога, можете провести досить простий дослід – купіть в аптеці розчин Люголя і протріть ваткою, змоченою у ньому, зуби. Якщо у вас є зубний камінь і зубний наліт, то розчин зафарбує їх. Розчин нешкідливий для зубів, просто йод, що входить до його складу – антисептик. До того ж, якщо захворієте – залишок розчину допоможе позбавитися застуди. Та якщо ви виявили у себе зубний камінь, терміново зверніться до лікаря, бо парадонтит призводить до пародонтозу, а той – до випадіння зубів.
Сподіваюся, що ви ще раз переконалися в тому, що гігієна зубів – важлива справа, тож слідкуйте за зубами і чистьте зуби правильно!

Поради щодо догляду за щіткою


Як я раніше писала, я зацікавилась темою зубних щіток. Так, як зубні пасти я вже досліджувала, закономірно тепер розповісти більше і про щітки.
По-перше:
На мій сором, я тільки нещодавно дізналась про щітки, що розроблені спеціально для тих, хто носить брекети. Кажуть, що в них специфічна форма, що дозволяє проникати у важкодоступні місця під дугою та інші. Але, скоріше за все, такі щітки дорожчі за звичайні та й замовляти їх доведеться у спеціалізованих магазинах, адже навіть в аптеках я не бачила такої щітки. Може, в когось із вас є така?
По-друге:
Я хочу поділитися з вами порадами, які дала мені мій ортодонт, коли я питала в неї про щітку, яка має мені краще підійти. Не знаю, чи давали вам такі поради, тож.
Важливо турбуватись про місце зберігання щітки. Мабуть, всі ми тримаємо щітки у склянці. Та ми не думали (чи, принаймні, я) про те, що, якщо в одній склянці зберігаються щітки всіх членів сім'ї, то майже напевно буде відбуватися взаємний обмін мікроорганізмів з однієї на іншу. Тому не варто тримати засоби гігієни разом.

Колись був винайдений тримач для щіток саме для того аби убезпечити щітки від несприятливих гігієні факторів. До того ж, він має різну форму і розміри і буде прикрасою для вашої ванної кімнати.
Тримач запобігає обміну мікроорганізмів, а також забезпечує вентиляцію, що згубно діє на бактерії та інші живі організми. Ви ж знаєте, що бактерії полюбляють вологий клімат, тому навіть якщо у вас немає спеціального обладнання, то намагайтеся аби ваша щітка була завжди сухою.
Якщо ви збираєтесь у подорож і, звісно піклуєтесь про здоров'я і чистоту своїх зубів, варто мати дорожній футляр, куди ви можете класти щітку для збереження та підтримання чистоти. Іноді замість надмірної турботи про чистоту щітки, краще просто обрати щітку для одного застосування. Така щітка часто має на своїх щетинках введену пасту, скільки потрібно людині для одного чищення. Також одноразова щітка унеможливить розвиток бактерій. Вона є чудовою альтернативою вашій звичайній щітці, котра залишиться вдома.
Ще з свого досвіду знаю, що часто на щітці залишаються частинки їжі, адже тільки з допомогою щітки ми, брекетоносці, можемо повністю очистити ротову порожнину. Тому перевіряйте свою щітку на наявність там їжі та очищайте її також. Я для цього використовую свій йоржик і пасту. Набагато приємніше чистити зуби, знаючи, що щітка чиста і не має на собі жодних мікроорганізмів.

Наостанок, не забувайте змінювати щітку раз у 2-3 місяці задля кращого очищення зубів. Нехай ваша посмішка буде чарівною)
  • ,

Як носити трейнер?

Привіт!

Нарешті, я побувала у свого ортодонта. Дізналась про те, як же правильно носити трейнер, але спершу про сам трейнер. В попередній станні я писала який в мене. Коротко кажучи — це резинова вставка з вирізками для зубів, вона допомагає їм стати на свої місця та вирівнятись.

Правила:
1) Трейнер повинен підходити по розміру (назву та рецепт дає ортодонт)
2) Обов'язково відвідай ортодонта, щоб він впевнився в тому, що трейнер тобі підходить і ніде не заважають його частинки (зайві деталі вони прибирають для максимального комфорту та результату)
3) Перед тим як одягати трейнер, його потрібно намочити водою, бажано ледь теплою
— Забороняється кипятити трейнер, опускати в гарячу воду
4) Одягати його починаючи з верхньої щелепи
— Слідкуй за тим, щоб трейнер знаходився чітко по середині (там є відмітка)
— Міцно притисни пальцями, щоб трейнер одягся максимально щільно
5) Зачиняючи щелепу не переймайся чи правильно вона розміщена, тому що з часом вона сама почне ставати як потрібно (в цьому й хитрість трейнерів, вони розумні, самі встають як потрібно і рухають челюсть куди потрібно)
6) Міцно зтиснути щелепу і дихати через ніс
— В перші дні може виділятись велика кількість слюни, але це до того моменту, доки не звикнете
— Забороняється відчиняти рота після стискання
— Забороняється совати щелепу туди-сюди, вправо-вліво
7) НАЙГОЛОВНІШЕ ПРАВИЛО!!! Більшість лікарів буде говорити, що її потрібно носити лише тоді, коли лягаєш спати, але це брехня. НОСИТИ ПОТРІБНО ЯКОМОГА БІЛЬШЕ, тому що від цього залежить швидкість лікування
8) Знімаючи її потрібно помити в ледь теплій воді та почистити щіткою з зубною пастою, щоб не було наступного разу бридкого запаху і смаку
9) Зберігати трейнер потрібно в спеціальній коробочці в якій його і купите (в попередній статті були фото)
10) Обов'язково ставити догори дригом. Це пов'язане з тим, де знаходяться дирочки для вентиляції, а вони знаходяться знизу коробочки, тому її потрібно перевертати, хоча я зберігаю свій трейнер в вертикальному положені

А щодо мене, то в мене ліва верхня челюсть трошечки нижче, аніж права частина верхньої челюсті, тому коли я одягаю трейнер мені потрібно більше тиснути на праву частинку челюсті, аніж ліву. Ношу я його з самого ранку і до того моменту, поки не буду вкладатись спати. Звісно, коли я їм чи п'ю щось, я трейнер знімаю, мию, як і зуби після трапези і знов одягаю назад. Перші дні буде дискомфорт, тому лікар порадить носити трейнер годину, наступного дня 2 години, а ще наступного 3 години і т.д., це для того, щоб челюсть звикла до трейнера. Мені подобається носити трейнер, відчуваю себе боксером.

Ось і все, що я вже знаю про трейнер. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!