Особливості вирівнювання та випрямляння зубів з допомогою брекетів у дорослих.

Гарна посмішка, ідеально рівні зуби – це найзаповітніша мрія кожного з нас. Але на превеликий жаль, природа не кожному подарувала таку нагоду, та й не кожний з дитинства правильно слідкує за своєю ротовою порожниною. Окрім цього, в дитинстві багато хто боїться відвідувати стоматологічні кабінети, тим більше коли лікар проводить будь-які маніпуляції. Врешті, батьки вирішують що нервова система дитини набагато дорожча, і живуть з надією що зуби вирівняються самі по собі.

І тоді, вже в дорослому віці, ми починаємо шукати методи, які допоможуть вирівняти зубний ряд і позбутися цього недоліку. Вирівнювання зубів у дорослих – це достатньо складний та тривалий процес, тому як вже завершене повне формування щелепно-лицьової частини. В цьому випадку, найбільш ефективний метод для вирівнювання та випрямляння зубів вважається брекет-система.

Більшість відмов від лікування брекетами мотивується психологічним фактором. Як правило, це страх болі, страх перед тим, що оточуючі будуть насміхатися, страх неестетичного вигляду. Проте, сучасна стоматологія пропонує декілька видів брекетів для дорослих, особливою популярністю серед яких користуються прозорі брекети або лінгвальні брекети, які прикріплюються до внутрішньої сторони зубів. Також, ортодонти можуть запропонувати вам керамічні брекети. В останньому випадку, зубний технік може виготовити брекет, колір якого буде співпадати с кольором ваших природних зубів. Слід відмітити, що в поодиноких випадках, носіння брекетів може призвести до потемніння кольору зубів, що змусить вас після випрямляння провести додаткову процедуру по відбілюванню.

Проте, брекети не заважають приймати їжу, посміхатися і цілуватися.
Тривалість носіння брекетів визначає лікар-ортодонт, в середньому від 1 до 3 років, в залежності від рівня патології зубного ряду. Але гарна посмішка і рівні зуби цього варті.
  • ,

Зубна паста Кемфор для використання при ортодонтичних конструкціях!

8a4e27e7bb33815a489948ada90021cd

Усіх цікавить завжди питання «яку зубну пасту використовувати під час носіння брекетів»! Шукала про зубні пасти, які краще використовувати, з фтором без фтору...і так дальше по списку інгридієнтів у зубній пасті!) Знайшла зубну пасту виготовлену для тих хто носить брекет — системи.
Зубна паста Кемфор «Ортодонтія» використовується при носінні брекетів та ортодонтичних конструкцій.
Паста допомагає підтримувати гігієну у важкодоступних для чищення місцях, зокрема, під елементами знімних і незнімних ортодонтичних конструкцій.
Зубна паста ефективно очищує міжзубні проміжки порожнини рота та підвищує ефективність гігієни порожнини рота, в тому числі при носінні брекет-систем та інших ортодонтичних конструкцій.
Паста Кемфор «Ортодонція» захищає від подразнень і загоює м'які тканини порожнини рота(що є немало важливо, особливо для мене) а також ремінералізує зубну емаль, захищаючи зуби від руйнування.
Паста справляє антимікробну дію.Я сама особисто не пробувала, користую на даний момент Paradontax, через проблеми з яснами.
У кого яка зубна паста?)

Чищення зубів ниткою при носінні брекетів: омани

  • ,

Брекети незмінний аксесуар у 2015 !!

Усіх з Новим 2015 роком!!!)
У мене все без змін, брекети, пластинка — на незмінних місцях)
Досі хвилює те що у мене немає відчуття — що стягуються верхні зуби, як завжди після консультацій. Був біль але він був через те що під час чистки пластинки дуже зачіпались 6-ті зуби. Зараз святкування, я дома, пошукаю уже після 11.01.2015 про пружину, але не довіра до неї залишилась. Можна запитати лікаря-ортодонта, але до неї відповідна не довіра))) От такі то справи)

Ретейнери.

Після знімання брекетів і завершення активної фази лікування починається ретенційний період. Упродовж цього періоду проводять стабілізацію досягнутого результату, утримуючи зуби за допомогою спеціальної апаратури, так званих ретейнерів.


Чому відсутність ретейнерів після завершення лікування неприпустима?

Переміщення зубів відбувається завдяки перебудові кісткової тканини щелеп під тиском сил, що викликані безпосередньо ортодонтичними апаратами.

В ділянці, куди переміщається зуб, відбувається розсмоктування кісткової тканини, з протилежного боку триває процес утворення кості. Але процес утворення кості відбувається значно повільніше, ніж її розсмоктування. Через це зуби, які пересуваються, деякий час рухливі навіть після знімання апарата. Тому шинування зубів необхідно для сприятливого утворення кісткової тканини і стабілізації результату.

Ретейнери бувають знімні і незнімні. Ми надаємо перевагу незнімному ретейнеру, який фіксують до внутрішньої поверхні зубів на спеціальний композитний матеріал (зазвичай у ділянці від клика до клика, але можуть бути і варіанти). Попередньо лікар-гігієніст проводить професійну гігієну ротової порожнини.
Такі ретейнери гарантують більш стабільний результат, оскільки їх носіння не залежить від відповідальності пацієнта. Необхідно лише контролювати фіксацію ретейнера і регулярно відвідувати ортодонта упродовж усього ретенційного періоду. Якщо від будь-якого зуба відклеївся ретейнер, що цілком можливо, потрібно у найближчі дні під’їхати в клініку і зробити корекцію. Інакше деякі зуби можуть вернутися у попереднє положення.
Як знімний ретейнер використовують ще прозорі каппи, які виготовляють на вакуум-формувальному апараті.

Скільки часу потрібно носити ретейнери?

Тривалість ретенційного періоду залежить

Від ступеню і типу аномалії прикусу;
Від віку пацієнта і спадковості;
Від наявності шкідливих звичок та інших функціональних порушень.
  • ,

Перший день після консультації...

Зуби ниють, тут нічого дивного нема, особливо задній ряд, жувати не можливо (P.S. а на роботі сьогодні корпоратив то особо і не посмакуєш їжею). Передні на диво — тишина,

в попередні рази вони були в зоні дискомфорту. Щось підозріла ця пружинка для стягування, переживаю щоб не було зараз так що за місяць не просунеться зуб, і не закриватиметься щілинка…
  • ,

Паніка ! Брекет-система....

Похід до ортодонта був довгоочікуваний, і як я десь здогадувалась — пластинку мені не зняли. Пояснення лікаря — ортодонта «по протоколу 8 місяців, тому потрібно відходити весь термін». Зміни є, але щоб не пожаліти і потім заново не ставити краще ще походити 2-3 місяці.
Ще на майбутнє мені сказали що потрібно буде постійно на ніч після зняття брекет — системи вдягати капу для прикусу. Чи не даремно я це все затіяла: брекети, пластинка. Постійно сумніви, так резульат, всі про це говорять, але ніхто на сказав як буде важко. Не знаю як у кого, у мене постійно щось не так, то зуби лікувала під час носіння брекетів, тепер ясна запалені, бо тимчасовий керамічний зуб сильно давить на ясна, і зробити поки що нічого не можливо, тому що там кольцо яке утримує пластинку. У мене просто паніка. Щілини сходяться, сама структура пластинки давить на передні зуби, тобто у них по ідеї не може бути зрушень. Лікар — ортодонт пояснив що спочатку тягнуться ікла, потім після зняття пластинки (через 2-3 місяці) ставлять щільнішу дугу і буде тянутись весь зубний ряд. Я так хочу ій довіряти, просто постійні різноманітні доповнення під час походу на консультацію збивають з толку. Про доповнення у мене новий тягач) Раніше мені стягували дротиком зуби щоб вони сходились, сьогодні мені поставили пружинку (постараюсь зробити фото). Попередели про акуратне чищення зубів,і так проблеми з яснами ледь чищу зуби(кровотичить) тепер ще пружинка)) що не день то веселіше!
  • ,

Бідні ясна....

Ця проблема уже давно появлялась. Під час чищення зубів кровоточать ясна, кровоточать тільки там де появляютьсь нові щілинки- між 2 і 3. А сьогодні ще почало дуже кровоточити між 1-ми зубами. Зуби не можливо почистити. Я вже ношу більше року і так бачу ідуть зміни. Завтра уже йду на консультацію і нарешті дізнаюсь в чому проблема. Жаль зубів і ясна, носіння брекетів це важко, у всіх смислах — матеріально, морально і фізично))
  • ,

зуб мудрості!?

В загальному у мене все проходить добре і спокійно. Скоро іду пластинку знімати) але є у мене постійно тривога за мій зуб мудрості на нижній челюсті. Мені його не вирвали до встановлення брекет-системи, у мене був відсутній один зуб на нч.

Тепер та щілинка зійшлась але між першими на нч відкрилась щілинка) Зуб мудрості тільки на половинку замітно, інша часть ще під яснами захована.Лікар-ортодонт говорила що потрібно буде його вирвавати, але коли і як бути тоді з брекетами нічого не промовилась. Варіантів куча а відповідей немає)))