Встановлення брекетів на коронки!

Bridge-Dentists

Іноді трапляється так, що потрібно вирівняти зуби при встановлених коронках, причому іноді навіть ті самі зуби, на які коронки безпосередньо встановлені.

Багато хто побоюється — не зашкодять чи брекети коронкам, і взагалі — чи можна ставити на коронки брекети? Фахівці відповідають, що можна, але обережно і доцільно ситуації.

Якщо вам потрібно перемішати зуби, які є опорою моста, то зазвичай міст знімається цілком, а на опорні зуби ставляться тимчасові пластмасові коронки. Це можливо тільки в тому випадку, якщо лікар вважатиме, що мостовидний протез можна буде використовувати після випрямлення зубів. Іноді для установки брекетів на коронки просто випилюється проміжна частина моста, щоб зсув опорних зубів не зруйнував структуру протеза.

Зазвичай на коронки встановлюють металеві брекети — зчеплення матеріалу коронок з металом значно краще, ніж з пластиком. На ціну брекетів це не впливає. Взагалі матеріал, яким фіксують брекети, краще зчіплюється з емаллю, ніж з коронкою, так що з коронки брекети відвалюються частіше. Втім, поломки брекета легко уникнути — досить надмірно не навантажувати зуб і бути з ним особливо обережним.

Поворот коронки можливий тільки в тому випадку, якщо вона розташовується на зубі з коренем. Якщо ж брекет клеїться на коронку без кореня, то це призведе тільки до расцементовки коронки, але ніяк не до її повороту.

Однак ми розповіли тільки про те, що буде з брекетами, встановленим на коронку — а що ж буде з самою коронкою? Перед приклеюванням брекета коронку протруюють спеціальним агентом. Після того, як брекет буде знятий, на місці  залишиться шорсткуватість або матове пляма. Звичайно, цю пляму відполірують, але помітний слід все одно може зіпсувати зовнішній вигляд посмішки. Саме тому в тому випадку, якщо ви не плануєте замінювати коронки ні за яких умов, краще не встановлювати брекети на фронтальний відділ.

Якщо брекети все-таки необхідні, то можна спробувати замінити постійні коронки тимчасовими, а потім поставити знову постійні. Однак цей варіант теж не ідеальний — зміна положення зубів легко може привести до того, що коронка просто не сяде на своє колишнє місце.
  • ,

Досвід носіння брекетів на коронках....

Побачила статтю про коронки, і до прийшло прояснення, я є та хто носить брекети на коронці! :-D

Я якби це розуміла, але чомусь не думала що це одиничний випадок, а  ще від багатьох брекетоносців чула що не у всіх є кільця на зубах. І так по порядку  :-)

У мене кільця на зубах, ось фото( позичила з сайту) ortodontic_band — щоб краще зрозуміти. Тобто вся брекет система у мене тримається на них, за допомогою кілець тянеться весь зубний ряд.

Проблема виникла перед встановленням, у мене верхні зуби шестірки настільки спортились, що ми спочатку думали їх удаляти! Але після хороших роздумів, я не захотіла ( брекети прийшлось б носити більше трьох років і плюс шестірки виконують жувальну функцію що є дуже важливо ) Тому їх підточили, конкретніше сточили поставили штіфи — це приблизне фото

IMG_20150212_223952
як воно усе виглядає і після того поставили коронки на яких поставили брекети. Коронки у мене кераміка, кольца метал

IMG_20150206_084833

Скільки я з ними намучилась, вони постійно злітали під час корекції ( коли ортодонт міняв дугу ), постійно нив зуб западала їжа… тільки уже другий по рахунку ортодонт зрозумів що краще буде поставити залізні коронки і зразу ж спаяти їх з кільцями!

IMG_20150509_220827

Крім того що влетіла в гроші, пару раз все завершилось добре і у мене кільця не злітають!

Чи можна носити брекети повторно?!

50185056_w1200

Іноді трапляється так, що після проведення ортодонтичного лікування зуби розходяться і викривляються знову. Чи можна в цьому випадку ставити брекети знову?

Чи є протипоказання

Протипоказань до повторної установки брекетів не існує, тобто їх можна ставити стільки разів, скільки необхідно. Брекети не шкодять ні зубам, ні організму, незалежно від того, в перший раз вони поставлені або в другій.
Коли можна знову носити брекети

Встановлювати брекети заново можна навіть відразу ж після зняття попередніх. Більше того, швидка установка брекетів дозволить швидше впоратися з раптово відкритими дефектами посмішки — зуби, які вже перебували недавно в правильному положенні, без праці до нього повернуться.

Чому може знадобитися повторна установка брекетів

Найчастіше брекети доводиться ставити в тому випадку, якщо пацієнт нехтує вказівками доктора і не дотримує всіх його рекомендацій в ретенційний період — час після зняття брекетів, коли зуби легко можуть повернутися до свого попереднього стану. Результат необхідно закріпити за допомогою більш простих ортодонтических конструкцій, і якщо цього не зробити вчасно, то зуби знову можуть викривити.

Також зуби можуть викривитись через випадання зубів або через зростання зубів мудрості. У цьому випадку повторні брекети не завжди необхідні, але це питання може вирішити тільки лікар.

Іноді, через лікарську помилку або з якихось інших причин, лікування брекетами не приносить потрібного результату, і зуби раніше залишаються кривими, або повертаються до свого попереднього стану навіть після ретенційного періоду. У цьому випадку також може знадобитися повторна установка брекетів.

Чи можна не надягати брекети повторно

Встановлювати брекети повторно потрібно далеко не завжди. Якщо ви зняли брекети недавно, то при перших ознаках викривлення можна скористатися більш простими ортодонтичними конструкціями, наприклад, рейтнерами.

Також зуби після першого носіння брекетів зазвичай можуть викривити незначно — і тоді вже вам вирішувати, чи варто витрачати гроші, час і сили для виправлення часом зовсім непомітного дефекту.

Як брекети просувають зубний ряд.

32932

Нерідко пацієнти, що ставлять собі брекети, цікавить питання — а як саме рухаються зуби в брекетах, адже вони розташовуються в досить твердій кістці?

Відповідь на це питання досить просте. Насправді зуб не з'єднається з щелепою впритул — він розташовується в лунці і оточений з усіх боків особливою волокнистої зв'язкою, яка тримає його на місці і амортизує за рахунок свого стиснення і розширення.

Коли встановлюється брекет-система, зуб починає зрушуватися на відстані, що дозволяє цій самій зв'язці, тобто з одного боку зуба зв'язка стискається, а з іншого — розтягується. Після цього запускаються регенеративні механізми — організм намагається зберегти нормальну товщину зв'язок, так що з боку стиснення зв'язки щелепної кістки поступово розсмоктується, звільняючи місце зубу. А там, де зв'язка розтягнута, формується нова кісткова тканина, яка заважає зубу повернутися на місце.

Великий плюс подібного методу — це тривалий ефект після лікування. Втім, варто врахувати, що процес переміщення зуба надзвичайно тривалий — в середньому за місяць зуб пересувається лише на 1 міліметр.

Швидко ж переміщати зуби не можна — через надмірне оточення  тканини зуба, що може пошкодитись. Пацієнт в цьому випадку зазнає біль, а регенерація тканин буде затруднена, через що процес переміщення тільки сповільниться.
  • ,

Нелегка підготовка до встановлення брекетів

Логікою було ще спочатку все зрозуміло, що місця для виправлення виступаючих передніх зубів аж ніяк не вистачить. Я усвідомлювала, що брекети, як високотехнологічне пристосування можуть розвернути зуб на правильний кут, але якщо місця немає, то воно нізвідки не з’явиться раптом. Тому цілком очікувано, що мій лікар ортодонт виписав мені направлення до хірурга на видалення чотирьох зубів, що саме цікаве самих найздоровіших, у набагато задовільнішому стані, ніж інші. Видаленню підлягали «четвірки» на верхній та нижній щелепах. І я розуміла, що без цього важливого етапу нічого не зміниться, але я аж ніяк не хотіла приймати цю реальність, від якої нікуди не було подітися. Хоча б елементарний страх перед самим процесом, та чесно кажусь жалко втрачати свою гарну частину зубів.  :-(

Опісля кожного дня я те і робила, що настроювала себе, що без цієї міри нікуди. На все про все мені вистачило тижня, щоб перебороти усі страхи та сумніви. Що ж не зробиш заради брекетів та естетичної посмішки. Через тиждень я пішла на не дуже приємну зустріч до кабінету хірурга, який знаходився у поліклініці недалеко від мого ортодонта.

Увесь процес видалення було вирішено розділити на 2 рази, бо травма це неабияка для організму, стрес як у психологічному плані, так і фізичному. Ох, брррр зараз це все і пригадувати не хочеться, але надихає те, що це все позаду и мужньо пережито мною. Саме гірше позаду. *boast* Скільки себе пам’ятаю, то втрата свідомості при видаленні була перший раз. Це було зовсім не надовго, приблизно на хвилину, може й того менше. Річ у тім, що медична сестра дуже швидко зреагувала, та я прийшла до свідоми. Що цікаво, це було під час першого візиту, та мало повторення  другого.

Це розповідаю не для того, щоб когось залякати, а для того, щоб зацікавлені просто знали які бувають складні випадки, але це не значить, що треба падати духом. Можливо когось ці рядки підтримають та допоможуть дещо усвідомити. Наступного разу розповім скільки тривав процес реабілітації після видалення. *hi*

 

 

 
  • ,

Як я зважилась на те, щоб поставити брекети

Проблеми з правильним розташуванням зубів, та задовільного прикусу хвилювала мене з самого дитинства, і здається, що набагато більше за мене хвилювала моїх батьків. Це цілком зрозуміло та нормально, що вони бажають своєму чадові тільки найкращого. Проблема не була якоюсь незначною, на що можна було закрити очі. Бо в мене був випадок один із найскладніших, що взагалі зустрічаються. *wacko* Одне питання, це коли виникають незручності психологічного характеру, коли у середовищі однолітків виникає страх посміхнутися чи вільно вимовляти слова — хочеться весь час ховати цю природну ваду, та зовсім інше, коли це шкодить гігієні та здоров'ю ротової порожнини. Саме про це я багато читала, мене попереджали неодноразово лікарі. Не можу сказати, що більше дало імпульс – бажання мати естетичну посмішку чи попередити руйнування зубів у майбутньому, мабуть, ці обидві причини мали певний вплив, але рішення про встановлення брекетів все частіше знаходило місце в думках, та поступово бажання переростало у чіткий намір. *victory*

Отже, одним із найперших посилань на те, щоб звернутися за допомогою до цього технологічного чуда були звичайні відвідування стоматолога. Вони радили звернутися до фахівця, який займається лікуванням, тобто виправленням прикусу — лікаря-ортодонта. І саме під час цього візиту уся попередньо здобута інфа розклалася по поличкам, так я пізнала и багато нового щодо носіння брекетів. Той перший візит надихнув мене діяти(!), а не зволікати, бо час плине, кістки теж дорослішають і виправлення прикусу краще робити саме в молодому віці. Ортодонт зорієнтував мене щодо фінансової частини цього питання, і я вийшла з кабінету лише з однією думкою: «скоро я повернуся». До речі, у мене було дуже багато роботи до самого процесу установлення брекетів. Як я уже згадувала, випадок душе тяжкий: верхня щелепа була набагато висунута вперед, за нею завжди ховалися зуби нижньої щелепи. Тобто, жувати я могла лише задніми зубами, бо ніякої стиковки передні верхніх и передніх нижніх взагалі не було. Пізніше розповім яким саме чином мені потрібно було підготуватися. *help*

 
  • ,

Моя історія ..Ч.2

Усе ніяк не зберусь з думками щоб написати. Хочеться поговорити  з кимось, для друзів тема брекети це табу! Я стільки багато говорила і жалілась що сама поставила це табу щоб не втратити остаточно усіх!

Як я говорила вік у мене досить пізній коли поставила брекети, і плюс я дуже переживала за те що не буде це все естетично....І я хотіла сімї, дітей а не носіння брекетів кучу років, розвал стосунків і  пів року без роботи…

Розпочну з роботи. Я працювала адміністратором на одній фірмі ( секретар) тобто постійне спілкування, посмішка, гарна вимова… Я зрозуміло,  що з перших днів встановки брекетів почала приховувати що у мене брекети. По правді і правильно робила. Тому що як тільки керівництво  побачило залізо ( я ставила метал, так дешевше..), розпочались різноманітні запитання: " а як довго" «а чому не попередила» «а як тепер клієнтів зустрічати» " а посмішка". Для них це все було не дуже добре, і тому через пару днів замітила що проходить новий кастинг на секретаря… Мені хотілось їх зняти, всерівно було уже на заплачені гроші! Я втрачала роботу, а це в Києві… при орендованому житлі — катастрофа!!! Через тиждень мене попросили звільнитись за власним бажанням… не порадившись з ніким я написала заяву і пішла ...і дурна  *sorry*

Далі буде…
  • ,

Догляд за ретейнерами і капами

Догляд за ретейнерами і капами зовсім не складний і не займе багато вашого часу, особливо коли це ввійшло в вашу звичку.

Отже:
  1. Щоб ретейнер не відклеївся, необхідно дуже обережно чистити зуби з внутрішньої сторони.
  2. В тих місцях, де стоїть ретейнет не можна використовувати зубочистку і схожі на неї предмети. Це призведе до подальшого відклеювання.
  3. З’ємні конструкції, капи, потрібно мити з милом і оброблювати спеціальним порошком. ( я чищу капу звичайною зубною пастою).
  4. Не з’ємні конструкції трохи затрюдняють чистку зубів, що спричинює появу наліту і зубного каменя. Тому стоматологи рекомендують використовувати спеціальні зубні ниті.
  5. Рекомендують також щоденно ополіскувати ротову порожнину спеціальними фторовмісним ополіскувачем, котрий проникає в важкодоступні місця.
  6. Та один раз на півроку необхідно проводити чистку зубів в стоматолігічній клініці.
  • ,

Картопляний суп-пюре з копченими ковбасками

kartoplyanyj-sup-pure-kovbaskamy

Знайшла дуже цікавий рецепт суп — пюре! Сьогодні готую :-) (а може і завтра як час дозволить) Ділюсь з Вами бо виглядає смачно, звучить смачно...і маю надію получиться як в "Salateira" ( хтось можливо і зрозуміє про що я)  *wink* 

Інгредієнти:
  • картопля — 500 г
  • ріпчаста цибуля — 150 г
  • зелена цибуля
  • морква — 100 г
  • вершки (в мене 10%) — 100 г
  • вершкове масло — 50 г
  • часник — 2 зубчики
  • м’ясний / овочевий бульйон або вода — 700-800 мл.
  • сіль, білий мелений перець
  • копчені ковбаски — 3 шт.
Приготування картопляного супу-пюре з копченими ковбасками.

Цибулю та моркву очистити від шкірки і порізати невеликими кубиками, часник розчавити ножем і також очистити від шкірки.

Картоплю почистити і нарізати невеликими шматками

В каструлі, де буде готуватися суп, розтопити вершковоме масло і обсмажити на ньому цибулю, моркву та часник до ледь золотистого кольору цибулі.

Потім додати картоплю.

Вміст каструлі залити бульйоном чи водою (500 мл.), довести до кипіння, накрити кришкою і на невеликому вогні варити приблизно 25 хв. до готовності картоплі.

Потім суп відставити з вогню і вміст каструлі блендером подрібнити в пюре.

Після цього до супу додати вершки, розмішати.

Тепер суп потрібно довести до консистенції рідкої сметани, додавши до нього потрібну кількість кип’яченої води, бульйону або молока. Посолити, поперчити і, помішуючи, довести до кипіння. Дати покипіти 1-2 хв. і відставити з вогню.

Копчені ковбаски порізати кружечками і злегка обсмажити на невеликій кількості рослинної олії.

Гарячий суп розлити в порційні тарілки, зверху викласти смажену ковбаску і обов’язково посипати подрібненою зеленою цибулею. Картопляний суп-пюре з копченими ковбасками готовий.

По факту приготування попробую сфоткати і викласти фото :-)

 

Коли на йогурти більше дивитись не хочеться...

Коли тільки встановили брекети чи тиждень після корекції доводиться жити на йогуртах! В такі моменти мрієш про шашличок, а їсиш все-рівно йооогурти  *boredom*

Наче смачні, м'якенькі молочні продукти згодом доводиться запихати в себе силою… або ж із медитацієми  :-D
Моя подруга, після мого ниття, надіслала мені такий підбадьорюючий малюночок  *music*

uYKx2b-jzFc

 

А вам йогурти ще не набридли?)))))