Йшов 845 день *shock*
Десь глибоко в душі, я розумію, що хотілось би й до тисячі дотягнути. Ну а що?) Сотнею більше, сотнею менше, яка вже різниця. Зато була б Юліна тисяча, ну хоч десь :-D
За такий доволі немаленький термін «знайомства» з усіма стоматологічними тонкощами та всілякими нюансами можна було помітити деякі дивні речі, які відбуваються чи проявляються з певною періодичністю.
Взагалі то я людина, яка вірить у все, в тому розумінні, що не заперечую існування як чогось фантастичного, магічного, потойбічного, містичного, так і чогось наукового, раціонального, вже доведеного. Схиляюсь до думки, що у світі не може бути нічого абсолютного, або ж ми не можемо стовідсотково бути впевненими в правильності чи достовірності будь-чого. Це абсурдно та безглуздо.
Все це кружляння навколо чогось та ніби то нічого веде до одного з моїх постійних роздумів. Чи то дивне співпадіння, чи то дійсно в цьому щось є, але перед кожним візитом до стомалотога, приблизно за день чи два в мене починає боліти вся щелепа. Я довго думала, з чим би це можна було пов'язати? Запитання скоріше риторичне, адже навіть, якщо б я і змогла знайти на нього відповідь, навряд би це мені якимось чином допомогло. Так я думала перших раза три/чотири. Далі мене вже почала дійсно цікавити така штукенція. Адже боляче було завжди, але ж не так щоб саме перед прийомом)
Вже почала формувати якісь припущення. Ось наприклад, якщо за день до прийому болить щелепа, значить з брекетами я ще надовго. Або, знову ж таки, такий біль можна пов'язувати з психосоматикою (коли якась хвороба чи просто біль виникає на основі психічного). Тобто, як завжди в очікуванні великого дива, я хвилююсь і зуби починають дружно боліти.
І щось мені підказує, що через декілька місяців я вже почну власні приказки видумувати :-D
Бо якось так виходить, що справа власне до того і йде)
Через декілька днів я знову відчую той особливий біль. А от якщо ні, то може моє передбачення було правдивим)
Від разу до кожного наступного разу втішаєш себе якось, намагаєшься щось видумувати, пояснювати якось, іноді з істеричними нотками в думках та словах. Друзі та батьки вже не знають, що казати, а тобі б тільки комусь пожалітися.
Та не для того мати квітку ростила, щоб квітка плакала в кутку!) Вона завжди казала, що в будь-якому випадку залишилось менше, ніж було) То не дуже добре втішало, але щось раціональне в тому є.
Ми наближаємось до омріяної цифри. Результат вже яким буде, а от власні рекорди долати приємно. Типу ростеш і все таке, головне створити візуальний образ прогресу, а все інше якось само собою складеться.
Власноруч створений образ успіху — основа вашого успіху!)
Всесвіт піклується про нас!)
Далі буде
Як я вже писала раніше, одного разу я вирішила кардинально змінити себе. Пунктами тих змін мали стати недоліки, які вже дуже давно тривожили мене, а їх виправлення я відкладала у довгий ящик.
Так разом із встановленням брекетів, я почала дотримуватися певної дієти, яка зараз вже є дуже популярною. Спочатку я думала, що це буде дуже важко, типу це ж дієта, треба уважно слідкувати за всім, щоб зайвого не схопити) до того ж, був присутній певний перелік обмежень в продуктах. І тут я приємно здивувалася, адже більшість таких продуктів співпадали з тими, про які говорив стоматолог, та не просто говорив, а таки наголошував на тому, що якщо моя ласка та хоча б трішечки терпіння то все буде добре і люксово, але за однієї умови — не гризти та не запихатися всім, що потрапляє в руки, особливо з великої голодовки, типу горіхів, яблук, морозива, грильяжних тортів, цукерок, насіння, жуйок!!! (а тут ще 100500 найменувань всього твердого, липкого та солодкого).
Про жуйки. То було єдине солоденьке, що я могла "їсти", враховуючи ще й обмеження по дієті.
Знову розвіювання ще одного міфу. Жуйки до брекетів не липнуть, бо в їх вмісті відсутній цукор. Хоча, траплялися поодинокі випадки, коли були невеличкі конфузи, та то не значить, що від них слід відмовитись взагалі)
Від чого таки відмовилась — це горіхи, адже вони були протипоказані як стоматологом, так і дієтою. Тут і далі спостерігався тотальний комбо-контроль, одразу і з усіх боків.
Страшно хвилювалася, мабуть, як і всі спочатку, щоб раптом не почали відвалюватися по одному, а то й усі одразу брекети. Так було до того моменту, поки один все ж таки не відвалився. Як виявилося, то не біда)
Після цього інцеденту, вже на наступному прийомі, я з легким істеричним припадком почала пояснювати, що він відклеївся, на що мені сказали типу:«Ну ок, наступного разу приклеїмо»)
З цього моменту я зрозуміла, що це не так вже і страшно, і вже можна потихеньку гризти все те, про що так давно мріяла (вже навіть дієта дозволяла).
Апогеєм моєї відважності стало велике зелене яблуко, яке було символом твердості мого слова!)
Щось на кшталт, сказала — як відрізала! Винагорода була присвячена тому моменту, що якщо після чергового візиту до стоматолога я не дізнаюся тієї омріяної новини, то куплю велике та соковите яблуко та вкушу його!)
Але не так сталося, як гадалося. Купити — купила, але вкусити нормально так і не змогла, адже вся моя щелепа «поїхала» вверх разом із брекетами, і це було дуже боляче. Очікуваної насолоди я так і не відчула. Місія провалена ыз страшенним гуркотом. Але знову ж таки, то не біда, коли під рукою є ніж.
Мораллю цієї частини розвповіді історії мого життя з арматуркою є те, що:
--> не завжди слід дотримуватись строго визначених правил)
--> навіть дуже неприємні речі, поєднуючись, можуть утворити несподівано приємну та виграшну пропозицію)
--> ризикувати слід завжди! як мінімум так просто цікавіше
--> і вже традиційно, слід шукати у всьому позитив)
Далі буде
Віск для брекетів — це лікуючий засіб, що рятує людей від натирання брекетами слизової оболонки рота. Такий віск просто необхідний установившим брекет-системи — він підвищує комфорт у використанні брекетів і зводить майже нанівець всі неприємні відчуття від носіння ортодонтичної конструкції.
Зазвичай цей віск, який при необхідності наклеюється на виступаючі частини брекет-системи, видають в стоматології, але його можна придбати і в аптеках — коштує це засіб не дуже дорого.
Інструкція з використання воску ля брекетів
- Визначте, які саме частини брекетів натирають слизові оболонки рота;
- Почистіть зуби;
- Висушіть область брекет-системи, на яку ви плануєте наносити віск. Робити це найзручніше ватяними паличками;
- Відірвіть або відріжте невеликий шматочок воску. Віск краще відкручувати, а не тягнути, інакше шматочок вийде занадто довгим і йому важко буде надати потрібну форму;
- Шматочок воску затисніть між великим і вказівним пальцями, злегка розігрійте його і скачайте в невелику кульку;
- Приклейте кульку на металевий замок або дугу, яка викликає біль. Віск після цього повинен трохи виступати над скобами. Для закріплення добре натисніть на скачану кулька, але не перестарайтеся — не потрібно, щоб віск забивався в конструкції або в щілини між зубами;
- Повторіть попередній крок для всіх натираюсих частин конструкції;
- Перед їжею видаліть віск з конструкції.
У процесі носіння віск може відпадати або розсмоктуватися — в цьому випадку потрібно просто наклеювати його знову. Носити віск потрібно доти, поки больові відчуття повністю не пропадуть, зазвичай близько тижня. Позитивні властивості воску:
- Віск допомагає знизити больові відчуття при носінні брекетів і полегшити досить важку адаптацію;
- Віск для брекетів повністю безпечний для здоров'я, не містить токсичних речовин і алергенів. Навіть якщо ви випадково проковтнути шматочок воску, шкоди від цього вашому організму не буде ніякого.
«Я хочу розвіяти Ваші наївні дівочі сподівання...»
Так казав один вельмишановний пан викладач. Сподівання стосовно кінечності того переліку днів. Сьогодні йде 834 день. І тут промайнула думка, що такий відлік дещо схожий на «мотання сроку» у місцях позбавлення волі. Ти ніби кожного дня видряпуєш все нові і нові палички, які символізували б дні «відмотаного сроку». Звучить доволі песимістично, проте, чекати аж стільки, хочеш чи не хочеш, а думки безвиході приходять в голову все частіше. Здається, що це ніколи не завершиться. Я так і посивію, біля мене будуть онуки бігати, називати мене бабцею, та по суті, ті зуби вже і так повипадають. Хоча якщо випадатимуть, то всі разом, дуга ж все одно їх разом тримає)
Сама ідея відліку прийшла до мене випадково, люблю статистику, і якраз вивчала статистику. Подумала, що було б цікаво рахувати дні мого життя з арматуркою, враховуючи те, що я пам'ятаю точну дату, коли мені її встановили.
Так, почала я десь з п'ятсот тридцятого, чи приблизно такого дня. Це свідчить про те, що «годують» мене байками про те, що все чудово і люксово (!!!) вже далеко не один місяць. Хвилина печалі з цього приводу(
Кожного разу, коли я їду на прийом, то кажу собі: «Ну ти ж знаєш, що нічого нового тобі не скажуть, що як завжди тобі просто змінять ланцюжок на верхній щелепі, та й по всьому!»
Та всеодно, кожного разу одне й те саме. Знову і знову, немов маленька дитина, ти очікуєш, що добрий дядечко в білому халаті повідомить тобі ті омріяні декілька слів. Щось типу: «Ну все, наступного разу знімаємо». А я така у відповідь: «Та Ви, мабуть, жартуєте!»
Чого б то, дійсно, можна ж ще пару років походити так =/
Між назначеними зустрічами завжди три тижні, рідко коли два чи чотири. Тобто, певну дозу розчарування ти отримуєш стабільно, кожні три тижні. Немов та собака Павлова, скоро вже умовний рефлекс розчарування сформується.
Особливо прикро, коли знайомі носили брекети всього по півтора роки. Чи заздрю я? Так, заздрю. Я не злюсь, просто так багато важливих моментів в житті проходить, наприклад всілякі весілля, дні народження, нові роки, випускні, а ти як та ялинка, зимою і літом… ти хочеш ВЖЕ бути гарною, та все ніяк.
Залишається тільки чекати, рахувати дні, видряпувати ті кляті палички на стіні, мріяти та уявляти себе вже після реставрації, коли ти станеш повноцінною.
І тут знову інсайт. Можливо, якби вони були не металеві, а керамічні, то і життя було б яскравішим? Хоча, яка різниця, якщо твої зуби перетягнуті не тільки горизонтально, а ще й вертикально!) Ну це точно шлях до успіху)
Далі буде…
Хочу розказати про свій догляд за зубами. Колись, до того як я познайомився з брекетами, мені вистачало і двох хвилин на чистку зубів. А тепер для цього процесу потрібно в два, а то і три рази, більше часу. Крім затраченого часу вдвоє, тепер у мене замість однієї зубної щітки, їх уже дві, і кожна має свої властивості. Одна щітка жосткіша від іншої. Спочатку працюю тією що «твердіша», а після неї в рух йде друга. Також стараюсь споліскувати спеціальним «бальзамом для чутливих зубів». Звичайно, інколи буває період, коли чистити зуби немає бажання, тоді використовую просто нитку.
Вночі брекети давали про себе знати і нагадували про їх присутність усю немалу ніч. Натискаючи на ясна було не легко заснути, і при цьому почувати себе комфортно. На ранок біль пропала і все повернулося до солодкого сну.
Сьогодні з самого ранку після пробудження пішов робити гігієнічні процедури. Після усього процесу розумію що треба поміняти жостку щітку на нову. Тож потрібно буде йти за покупками. Настрій до походу «в народ» не дуже, але все ж це потрібно зробити.
Брекети сьогодні дають знати про себе більш ніж в інші дні. Якась некомфортність пронизує мене *boredom*
Але всеодно відчутно радість від них. Бо вони принесуть нового вигляду моїм зубам :-D
Був у мене знайомий котрий не хотів тратити так багато часу на чищення зубів з брекетами як я. Так ось у нього були тоді проблеми з карієсом. Через це йому прийшлося знімати брекети раніше і проходити додатковий курс лікування. Після лікування все прийшлось починати з чистого листа. Саме через те що він жалів час йому все обійшлося дуже дорого.
Сьогодні відвідував свого стоматолога, і той нагадав про час, який потрібно затрачувати на гігієнічні процедури. Ось наприклад, зранку і в обід часу витрачається менше, а от до сну часу затратити потрібно набагато більше. Так я і роблю :-D
Також сьогодні придбав нову зубну пасту, котра буде займатися білизною моїх зубів. *good*
Час йде швидко, але не тоді, коли ти не можеш дочекатися моменту початку власного «тюнінгування») Емоції б'ють через край, ти ще посміхаєшься такими кривими зубами, що аж плакати хочеться та вже уявляєш, як то воно буде. Ти йдеш, вся така гарна, витончена та вишукана, посміхаєшься… ПОСМІХАЄШЬСЯ! НУ просто зірка)
Правда до того моменту, ще як вангував стоматолог, 2 роки. Для довідки, минуло вже 2 роки та 3 місяці, а той клятий момент все ніяк не настає! Але зараз не про це)
Так як хочеться, звісно ж не буває. Спочатку арматурку поставили тільки на верхню щелепу, але як виявилося, її було достатньо, щоб усвідомити, скільки болю ще попереду.
Чим погана була моя ситуація, так це тим, що зуби (верхній ряд) потрібно було спочатку роздвинути, для того, щоб звільнити місце для двійки, потім витягнути саму двійку, при тому буквально, а потім всю цю красу стулити знову до купи. Тобто план є, час є, арматурка вже на мені, тобто процес пішов.
Коли я зрозуміла, на скільки ж це боляче, я кожного разу втішала себе:«Болить — значить вони вже рівніші»)
Місяці через два, мені поставили брекети і на нижню щелепу, чому я звісно ж була надзвичайно рада. Правда день був не зовсім вдалий, адже як виявилося, одразу після стоматолога я мала приїхати в універ і здавати колоквіум. До того я ні з ким не розмовляла, а коли почала відповідати, то мої слова були схожі на якесь булькання :-) я не просто не могла їх вимовляти, я говорила немов п'яна) викладач нічого не сказала, мабуть просто зрозуміла, в чому справа.
То було вже цілісне, так би мовити, гештальтоване відчуття. Повний пакет гострих відчуттів, часом ледь не до сліз. Але воно того варте, ми того варті. У всьому треба знаходити позитив, проте коли я його таки не знаходжу, то кажу собі:«Сама захотіла, мусиш терпіти»)
Ось і терплю вже 830 днів…
Далі буде)
Лінгвальні брекети — це брекети, які не видно оточуючим. Такі брекети з'явилися всього років 20-30 тому і відразу ж стали популярні завдяки своїй високій естетичності.
Слово «лінгвальні» походить від слова «лінгва» — «мова». Це означає, що брекети ставляться на мовний, тобто на задню поверхню зубів — тому їх просто неможливо помітити.
Зрозуміло, ці брекети володіють як перевагами, так і недоліками в порівнянні з класичними брекетами.
Переваги лінгвальних брекетів
Лінгвальні брекети не помітні для інших людей. Ця перевага є головним, так як багато хто відмовляється від лікування брекетами саме через неестетичності конструкції;
За допомогою лінгвальних брекетів можна виправити такий недолік, як глибокий прикус, що звичайним вестибулярним брекетам не під силу. Власне кажучи, саме для цього лінгвальні брекети і були винайдені — і вже потім люди зрозуміли, що можна їх використовуватися для непомітною корекції будь-якого прикусу;
Лінгвальні брекети не стикаються з губами, яснами і щоками, так що м'які тканини порожнини рота не травмуються;
Емаль на задній поверхні зубів набагато більш стійка до карієсу, так що лінгвальні брекети практично не ушкоджують її;
У вестибулярних брекетах часто застряють шматочки їжі, що виглядає неестетично. Звичайно, вони можуть застрягти і в лінгвальних брекетах, проте це буде не так помітно для оточуючих;
У лінгвальних брекетах можна використовувати золото, яке є гіпоалергенним металом. Тобто лінгвальні брекети легко можуть носити навіть алергіки — все одно золото не буде помітно.
Недоліки лінгвальних брекетів
Один з найбільш істотних недоліків лінгвальних брекетів полягає в тому, що вони негативно впливають на дикцію. Зрозуміло, цей недолік усунемо, проте на це потрібно від двох тижнів до місяця досить інтенсивних тренувань;
Іноді лінгвальні брекети можуть натирати мову, а також створювати неприємне відчуття стороннього предмета в роті. Даний симптом теж згодом зазвичай проходить;
Підготовка до встановлення і сама установка лінгвальних брекетів займає дуже багато часу через свою складність. Також через це далеко не кожен ортодонт візьметься а установку лінгвальних брекетів;
Лінгвальні брекети мають більше протипоказань, ніж звичайні;
Вартість лінгвальних брекетів набагато вище, ніж вестибулярних;
Як правило, носити лінгвальні брекети доведеться значно довше.
Лікування лінгвальними брекетами
Перед установкою лінгвальних брекетів необхідна ретельна підготовка, так як такі брекети робляться за індивідуальними показниками будови щелепи пацієнта. У деяких випадках необхідно робити окремий брекет на кожен зуб — така міра дозволяє скоротити термін лікування і домогтися набагато кращих результатів.
Лікування лінгвальними брекетами проходить у кілька етапів.
Насамперед лікар робить рентгенівський знімок щелепи;
Після цього за зліпком щелепи виготовляється гіпсова модель, на основі якої фахівці і будуть виготовляти брекет-систему;
Після виготовлення починається процес установки. На зуби накладаються особливі накладки, на яких потім закріплюються і фіксуються дуги;
Коли лікування буде завершено, конструкцію знімуть. Зазвичай після цього потрібен якийсь час поносити спеціальні апарати, які закріплять нове положення зубів.
Лінгвальні брекети діють точно так само, як вестибулярні — тобто зуби вирівнюються за рахунок того, що прикріплена до них дуга прагне прийняти свою початкову форму. Дуга поступово повертається в нормальне положення, і тягне за собою зуби, які повільно вирівнюються. Тільки відбувається це все не через тиск ззовні, а через стягування зубів зсередини.
В загальному прийнято вважати, що брекети серйозно псують зуби, так що багато хто побоюється їх встановлювати тільки тому, що вони нібито ушкоджують зубну емаль.
Насправді це зовсім не так — самі брекети зуби ніяк не дряпають і взагалі не роблять на них негативного впливу. В ході переміщення зубів під час лікування брекетами з емалі вимивається кальцій, так що якщо у вас в організмі буде недолік цього мінералу, то зуби стануть схильні до впливу бактерій.
Також брекети небезпечні тим, що з ними складно підтримувати гігієну ротової порожнини. У самому місці фіксування брекетів ставиться подушка з клею і гелю, так що ця поверхня виявляється захищена від бактерій. А ось решту зуба чистити через конструкцій складніше, однак ця проблема легко вирішується за допомогою іригатора або електричної зубної щітки ( або ж і простої зубної щітки але з усердним чищенням)
Таким чином, брекети не позначаються негативно на стані емалі, і їх можна сміливо носити — якщо, звичайно, дотримуватися всіх лікарських рекомендацій і приділяти пильну увагу гігієни ротової порожнини.
Сучасна стоматологія надає клієнтам широкий вибір способів вирівнювання зубного ряду, але найефективнішим і популярним як і раніше залишаються брекети.
Існує кілька різновидів брекетів, проте найчастіше застосовуються два з них — металеві та керамічні брекети. Щоб вирішити, які саме брекети встановити, слід розібратися в перевагах і недоліках кожного виду.
Металеві брекети
Металеві брекети з'явилися на ринку найпершими. Навіть сьогодні вони не втратили своєї популярності — найчастіше люди встановлюють саме металеві брекети.
Переваги металевих брекетів:
- Невисока вартість;
- Надійність;
- Мала ймовірність поломки;
- Простота гігієни та догляду.
Недоліки металевих брекетів:
- Надзвичайно низька естетична привабливість.
Здавалося б, наявність всього одного недоліку не повинно перешкодити встановити саме металеві брекети, проте саме з цієї причини багато хто відмовляється від цього різновиду брекет-систем. Металеві брекети дійсно дуже добре помітні, через що у багатьох людей виникають комплекси при їх носінні. Звичайно, можна приховати металеві брекети, встановивши лінгвальну систему (брекети, що ставляться на внутрішню поверхню зубів), однак тоді втрачається інша перевага — дешевизна.
Керамічні брекети
Керамічні брекети винайдені порівняно недавно, але вже потроху набирають популярність.
Переваги керамічних брекетів:
- Висока естетичність;
- Не надто висока вартість у порівнянні з сапфіровими брекетами.
Недоліки керамічних брекетів:
- Трудомісткий догляд;
- Невисока міцність;
- Більш висока ціна, ніж у металевих брекетів;
- Низька надійність;
- Трохи більше тривале лікування.
Як вибрати
Порівнявши всі переваги і недоліки можна сказати — якщо ви не побоюєтеся насмішок з боку оточуючих, і якщо ваша робота не пов'язана з публічною діяльністю, то варто неодмінно зупинити вибір на металевих брекетах. Так ви заощадите гроші, а також отримаєте набагато більш якісне лікування. Керамічні брекети дійсно необхідні тільки тим, чи я робота і репутація дуже залежить від бездоганного вигляду, або тим, хто побоюється зайвої уваги і негативних коментарів від оточуючих.
Ось деякі з фактів про систему Damon:
Еластичні лігатури або О-кільця не потрібні.
Система Damon використовує невеликі розсувні двері для кріплення затяжки проводів.
Невеликі розсувні двері, використовувані в системі Damon дозволяють дротам для переміщення по дужках без тертя; Таким чином, роблячи Деймон дужки зручніші, ніж традиційні дужки.
Пробка використовується для закріплення проводів від зсуву, від їх передбачуваного місця розташування.
Деймон дужки зручніше і естетично, ніж традиційні дужки.
Оскільки лігатури або кільця ущільнювачів не повинні бути повторно затягнуті стоматологом або ортодонт так часто, як металеві дужки, ця процедура вимагає менше обслуговування.
Деймон дужки виготовлені з керамічного матеріалу і нержавіючої сталі, що робить їх набагато менш помітними, ніж традиційні металеві брекети
Кронштейни використовуються системи Damon набагато менше, ніж металевих кронштейнів.
Сильний стоматологічних клей використовується для закріплення кронштейнів до зубів. Процес зазвичай займає приблизно 1:59 годин, щоб застосувати.
Іноді ортодонту або стоматологу, доведеться видалити деякі з зубів пацієнта перед установкою Деймон дужки.
Хоча вартість може варіюватися від пацієнта до пацієнта, Damon дужки, як правило, дорожче, ніж металеві дужки.
Чому ви повинні любити Деймон дужки
Деймон дужки широко використовуються з багатьох причин. Один з кращих переваг наявності їх у тому, що, на відміну від металевих брекетів, вони мають гладкий, рівний погляд на них. Вони також є одними з найпростіших дужок для установки. Крім того, провід набагато легше змінити. Це не тільки підвищує рівень комфорту пацієнта, він також зменшує кількість часу, який вони повинні провести в ортодонтичному офісі.
Ця система також хороша , тому що вона вимагає меншого догляду. Вона може виключити кілька зустрічей під час вашого лікування через те, що дроти можуть продовжувати рухати ваші зуби протягом декількох тижнів у перервах між відвідинами. Пластикові гачки навіть можуть бути видалені і замінені ортодонта в будь-який час, щоб зробити клієнту більш комфортне життя в повсякденній діяльності, такі, як їжі і чищення зубів. Нарешті, система Damon добре продумана, і слайди легко відкривати і закривати.
Вартість брекетів
Вартість скобів або інше ортодонтичне лікування ніколи не повинні тримати вас від досягнення посмішки якої ви завжди хотіли. Отримання ідеальної посмішки є хороші інвестиції, тому що ви вкладаєте в себе, як можуть платитись вам дивіденди ?! а це у вигляді самоповаги, впевненості, кар'єрі і відносинах. І тому, що вартість лікування з використанням Damon System брекетів зазвичай порівнянна з вартістю традиційної підтяжки, а також невидимих кап, як Invisalign
.
Скільки Деймон брекети вартість?
У середньому, підтяжки коштуватимуть від $ 500 і више в залежності від індивідуальних випадків. Тільки ваш Деймон доктор може дійсно визначити вартість брекетів на основі ваших конкретних потреб.
Фактори, що впливають на вартість брекетів враховується складність, тривалість лікування, страховка, регіон країни і більше.