• ,

Давно так не боліло..

Час дуже швидко летить, тільки вроді не давно була консультація, тепер уже знову пролетів місяць. Зубки помаленько сходяться, закриваються одні щілини відкриваються інші. А як у ВАс проходить лікування? *boredom* Зуби як завжди дуже сильно стиснули, в перший день від боля на стіни лізтись хотіло, добре що є Німесил9a2acb079a46d97b829e9a98c7d9faf3. Мені наприклда тільки цей порошок допомагає, знімає зубну біль і все що від неї йде. Не знаю як у вас, у мене після консультації зуби дуже болять на другий день, голова страшно, та вся голова страшно болить, темперетура в більшості випадків є, так що Німесил найкращий порятунок. Давно я не вживала тільки сирочки в день  і домашній творог  :-D але коли дико болить іншого виходу немає   *unknw*  А як у Вас після корекції??   :-) Що у вас новенького? 

Варіанти виправлення зубів для діток

351

Виправлення прикусу — це актуальна проблема стоматології. Сьогодні існує безліч методів, які дозволяють вирівняти зубний ряд, і всі вони мають свої особливості, переваги і недоліки. Зазвичай вибір методу коригування прикусу вибирає стоматолог, хоча при наявності варіантів пацієнт може зупинитися на одному з них за своїм бажанням. Який варіант виправлення зубів для дітей ?! Більш детально дальше у статті  :-)

Брекети — це найпоширеніший спосіб вирівнювання зубів. Він являє собою металеві, пластикові або керамічні замочки, які кріплять на зубах, а потім пропускають через них спеціальну металеву дугу. Ця дуга прагнучи повернутися в початкове положення, поступово надаючи зубному ряду правильну форму.

Головна перевага брекетів в тому, що їх можна використовувати в абсолютно будь-якому віці і при більшості патологій зубів. Взагалі ортодонти впевнені, що брекети — це найбільш ефективний спосіб корекції прикусу. Вони, крім усього іншого, здатні не тільки виправити кривизну зубів на одній щелепі, але і неправильне положення зубів відносно один одного.

Капи, або елайнери — це ще один варіант виправлення прикусу, який підходить дітям. На відміну від брекетів, вони являють собою знімний апарат, який надягається  на зуби. Капи прозорі, і їх виготовляють в спеціальних зуботехнічних лабораторіях індивідуально під кожного пацієнта.

На жаль, тиск кап на зуби недостатньо сильний, так що вони не здатні впоратися з багатьма проблемами, наприклад, такими, як серйозна скупченість зубів або необхідність повернути зуб навколо своєї осі. Однак є ряд проблем, з якими капи цілком під силу впоратися:
  • Щілини між зубами (капи в цьому випадку навіть ефективніше брекетів);
  • Легкі порушення прикусу і невелика скрученность;
  • Неправильний напрямок росту зубів;
  • Маленький прикус;
  • Висунута нижня щелепа.
  • Також за допомогою кап можна закріпити результати лікування брекетами.
Пластини для вирівнювання зубів — це знімні або незнімні конструкції, які застосовуються в основному для виправлення прикусу у дітей. Вони кріпляться на зуби спеціальними металевими гаками та іноді мають в конструкції додаткові гвинти і пружини.

Знімні і незнімні пластини досить сильно відрізняються між собою.

Знімні пластини

Такі пластини пацієнт може і повинен знімати самостійно. Зазвичай їх застосовують у дітей або підлітків, найкраще до 12 років.

Знімні пластини слід носити від 12 до 24 годин на добу, причому в останньому випадку їх можна знімати тільки під час гігієни порожнини рота і прийому їжі. Знімні пластини коштують дешевше незнімних, і вимагають ретельної гігієни як порожнини рота, так і самих пластин. Головний недолік знімних пластин в тому, що вони не пересувають зуби, а лише утримують їх в правильному положенні. Тобто, фактично вони служать не для виправлення неправильного прикусу, а для його профілактики.

Незнімні пластини

Незнімні пластини за допомогою замочків кріпляться на зовнішню сторону зубів. У систему замочків входить спеціальна металева дуга, яка час від часу підтягується. За допомогою незнімних пластин можна коригувати прикус в будь-якому віці і досить ефективно — по своїй дії вони схожі на брекети.

Апарати для вирівнювання зубів

Даний метод корекції прикусу зазвичай застосовується в запущених випадках, коли капи і навіть брекети не можуть виправити становище. Спеціальні ортодонтичні апарати є незнімні конструкції з металевими гвинтами, які здатні помітно змінити розміри щелеп і навіть зрушити весь зубний ряд.

Апарати роблять з металу, з деякою кількістю пластикових елементів для зручності в носінні. Незважаючи на це, апарати все одно зазвичай заподіюють деякий дискомфорт через значну навантаження на зуби. Це навантаження регулюється спеціальним гвинтом, за рахунок того що щелепу розтягується рівномірно. Іноді в апаратах присутні додаткові пружини і гвинти, за допомогою яких можна усунути міжзубні проміжки.

Апарати для корекції прикусу зазвичай носяться менше, ніж будь-які інші конструкції — до 5 місяців. При цьому корекцію роботи апарату виконує сам пацієнт, затягуючи гвинт згідно з рекомендаціями стоматолога.

В цілому апарати для корекції прикусу досить громіздкі, незручні і добре помітні, але вони дозволяють виправити більшість дефектів зубного ряду.

Трейнери — це багатофункціональні ортодонтичні апарати з еластичного силікону, які в першу чергу усувають причини неправильного прикусу, за рахунок чого поступово виправляється і сам прикус. Трейнер коректує положення мови, дозволяє позбутися від шкідливих звичок і налаштовує м'язи на правильну роботу. Зазвичай трейнери застосовуються в дитячому віці, коли зуби ще можуть самостійно повернутися на свої місця.

Насправді вирівнювання зубів вінірами — це не зовсім виправлення прикусу. Вініри — це тонкі керамічні пластинки, які закріплюються на зубах, і здатні приховати такі дефекти прикусу, як:
  • Щілини між зубами;
  • Легка нерівність передніх зубів;
  • Короткі зуби.
Зазвичай за допомогою вінірів візуально «вирівнюють» різці. Також існує особливий різновид вінірів — люмініри, які робляться ще більш тонкими і встановлюються навіть без обточування зубної емалі.

Хірургічне вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів за допомогою операції — це останній і самий крайній метод вирівнювання зубів. Хірургію ортодонти застосовують тільки тоді, коли інші технології не дають належного результату, чи їх застосування попросту неможливо. Хірургічне вирівнювання зубів застосовується при:
  • Недорозвиненості щелепи;
  • Передньому чи бічному відкритому прикусі;
  • Асиметрії особи;
  • Дисплазії підборіддя.
Хірургічне втручання в цьому випадку полягає не тільки у видаленні зайвих зубів, але і в зміні обсягів кісткової тканини в щелепи. Операції зазвичай носять масштабний характер і вимагають тривалого підготовчого періоду та реабілітації.

Ортодонти по можливості намагаються не вдаватися до хірургічного вирівнюванню зубів, так як навіть маленька помилка в операції здатна привести до дуже серйозних наслідків. Однак якщо інших варіантів немає, то операція цілком здатна відновити прикус пацієнта.

Установка брекетів на кілька зубів

32957

Cьогодні за допомогою брекетів можна виправити майже будь-які дефекти зубів і щелеп, повертаючи людині естетичну гарну посмішку і здоров'я. Якщо прикус порушений незначно або зуби викривлені тільки на одній ділянці щелепи, то можна встановити часткову брекет-систему.

Таку систему ставлять зазвичай не довше, ніж на півроку, і тільки на одну щелепу. Нерідко її застосовують при протезуванні зубів для того, щоб створити потрібне місце під зубний протез.

Взагалі підготовчий етап до установки брекетів на кілька зубів такий же, як при установці простих брекетів. Спочатку стоматолог оглядає клієнта, потім знімає зліпки щелепи і вибирає і підганяє брекет-систему згідно дефектів і побажань клієнта.

Локальне викривлення зубів — це явище досить рідкісне, так як зазвичай зуби викривляються комплексно. Зазвичай часткові брекет-системи використовують для того, щоб усунути результати вже проведеного ортодонтичного лікування.

Часткові брекети, зрозуміло, набагато дешевше і зручніше повних, так що при будь-якій можливості краще встановлювати саме їх.
  • ,

Еластики у вигляді макраме )

:-D Скоро мене будуть лякати походи до ортодонта! То були макраме якимось проволками, а тепер елестиками, я думала що мені потрібно буде стягувати  ряд, щоб усе рівненько, а мій лікар вирішив що використає еластики для стягення всього зубного ряду. Тобто тиск буде постійний. Ідея якби хороша  *good*  але уже пройшов четвертий день після консультації а зуби болять як в перше… згадую ті дні коли жувати було важко… :-(

Чи можна знімати брекети раніше вказаного терміну

Ще на самому початку лікування лікар встановлює терміни, коли будуть зняті брекети. Ці терміни залежать від стану зубощелепної системи пацієнта і постійно коригуються в залежності від того, як проходить лікування. Однак іноді трапляється так, що лікування занадто затягується, і людині хочеться скоріше позбутися обридлих брекетів. Чи можна в цьому випадку зняти брекети раніше?

Насправді, єдина відповідь на це питання — ні, не можна. Раннє зняття брекетів призведе до того, що зуби все одно повернуться в своє колишнє положення — вони не залишаться трохи виправленими, на це не варто навіть сподіватися. Тобто дострокове зняття брекетів просто зведе все минуле лікування нанівець.

Звичайно, є ситуації, коли брекети зняти раніше просто необхідно:
  • Якщо ортодонтичне лікування не приносить результатів і потрібно хірургічне втручання;
  • Якщо відкрилася алергія на брекети і необхідно змінити одну брекет-систему на іншу;
  • Якщо лікар не здатний впоратися з патологією прикусу і змушений відправити пацієнта до іншого стоматолога.
Пам'ятайте, що хорошого результату при лікуванні за допомогою брекетів можна досягти, тільки пройшовши весь необхідний термін лікування.
  • ,

Гра почалась

Навчання є навчання, але коли той «золотий» період закінчується та починається новий етап твого життя, все стає трішки інакше. Добре, не трішки, все просто змінюється. Ти починаєш задумуватись над повною фінансовою незалежністю, особистим життям як таким, житлом, побутом, отже, шановні, все серйозно!
В зв'язку з останніми подіями, хочеш чи не хочеш, по суті — мусиш думати про все це, та не просто думати, а й робити. Гра почалась, а іграшки закінчились.
Робота. Питання постає ось в чому, я звичайно якось думала, чи може наявність брекетів вплинути на працевлаштування, але не думала, що це питання буде нагальним. Все таки сподівалася, що або до завершення навчання їх знімуть, або моє життя поверне трохи в інше русло.
А все ж стається звісно не так, як планувалося. І ось ми маємо, те що маємо.
Зовнішній вигляд це ж як візитівка, а як ми всі знаємо, людей багато і всі вони різні, а значить, і сприймають по-різному. Мій страх, власне заключається в тому, що саме брекети можуть стати на заваді моєму працевлаштуванню :-(
Раціональною частиною мозку, я розумію, що то є трохи безглуздо, але ж ніхто і не казав, що страх має бути раціональним. Ніхто не затрахований від такого. Хоча за чинним законодавством мені не мають відмовити тільки через зовнішній вигляд. Ось і проявилась раціональність, а я так хвилювалася)
Сумніви. Ось що буде супроводжувати мене аж до самого моменту ікс. Хвилина печалі з цього приводу.
Можливо вона трохи затягнеться)
Далі буде
  • ,

Молоді та жваві

Літо. Гаряча пора! Хочеться десь відпочити, кайфанути, отримати ту частку адреналіну чи спокою, залежно від особистісних вподобань) Особисто я люблю активний відпочинок, на природі, з друзями, чи просто натовпом, іноді так ще веселіше) Тобто, це може бути як виїзд з палатками кудись до річки, так і похід.
Недавно, а якщо точніше, то в травні я була в пішому поході Чорногорою. Сказати, що це було незабутньо — нічого не сказати. Та йдучи на шлях тотального очищення я пам'ятала, що арматурка все ще зі мною, а це буде привносити свою краплю дискомфорту в процес мого оновлення)
Заздалегіть я намагалася все розпланувати, які речі треба брати, і на всяк випадок також, але стається не так як ми гадаємо, а так як стається.
Особисто для мене, то було дуже кумедно бігати із зубною щіткою, пастою, пляшкою води та налобним ліхтариком сходами обсерваторії, яка знаходиться на горі Піп Іван та по тихеньку розсипається під твоїми ж ногами) в намаганнях знайти собі місце по типу ванної кімнати) адже багато малознайомих людей, а точніше знайомих приблизно добу, тож якось воно дивно було б, якби я почувала себе легко та невимушено.
Вже тоді я зрозуміла, як то незручно, йти в похід, коли до зубів твоїх причепилося якесь залізяччя :-D Постійно треба думати, щоб все було в нормі, враховуючи кропіткий процес підтримання гігієни ротової порожнини. Плюс до того, намагатися не забувати про еластики, які треба то знімати, то знову вдягати (прийоми їжї регулюються та конролюються завхавом).
Через такі незручності довелося на декілька днів «забити» на власне лікування, адже просто не було коли. Ти постійно в русі, в динаміці, як то кажуть «Немає коли і в гору глянути!»)
І навіть совість не допомогла, їй я також дала коротеньку відпутку.
Зате, уже їдучи в потязі, ти маєш змогу відчути райську насолоду) Ніколи б не подумала, що звичайній зубній щітці з пастою можна так радіти.
Тепер вже, я зможу відштовхуватися від власного досвіду. Що потрібно робити в таких ситуаціях, так як виплутуватися із їх складних) Аж доки щось не зміниться в моєму житті.
Тож мораль тієї частини розповіді є такою: не відмовляйся від власного задоволення, не зважаючи ні на що, бо так все життя можна проходити з тим залізяччям, і нічого/нікого так і не побачити. Але то не життя, а пережитки. Треба хапати що маємо, до поки молоді та жваві!
Про це подумала я, сидячи вдома вже другий тиждень та типу готуючись до вступних екзаменів)
Робімо все те, що залежить від нас. Не даймо пройти життю повз нас, тільки якщо ми заслужити того. А чи заслужили?)
Далі буде
  • ,

Такий собі непевний овоч

«Нехай проблеми та незгоди не роблять Вам в житті погоди!» Миколина погода.
Саме цей вислів спав мені на думку сьогодні, коли я вийшла з Інституту стоматології. Вже сяяло сонечко після дощу, який почався ще зранку. Вже не було приводу для шаленої тревоги в зв'язку зі вступом до універу і я була ніби овоч. Трохи радісний, трохи байдужий. Такий собі непевний овоч.
Йшов 863 день все того ж «відбування» терміну. Сьогодні я мала можливість, до того ж остаточну можливість впевнитися в тому, що мабуть до тисячі таки дотягну)
«До чого тут цитата про погоду?» — запитаєте Ви. А я відповім: погода, прогноз, передбачення — то все в одному котлі вариться. Так і я отримала прогноз чи передбачення. Хто його зна, як це назвати. Тож навангували мені ось яке передбачення: подейкують, що «восени ми маємо завершити. Ну до кінця року, так вже точно»)
Я не хотіла нариватися на грубість чи якось скептично/цинічно реагувати. Звичайно, хотілося нагадати, що приблизно те ж саме я чула рік тому) Проте, чому я змовчала. Адже вперше! Вперше!!! Шок, сенсація, розслідування, без реєстрації та смс! Мені надали раціонально-розважливу відповідь, чому ж це все так довго тягнеться. Так, я здогадувалася, що мій стоматолого перфекціоніст)
З лівого боку прикус нормальний, а з правого ще не зовсім, тож тягнемо, до поки тягнеться) І тут знову спало на думку: «Лупайте ту скалу, лупайте!») Прямо творчий вечір якийсь.
Плюс до цього затягнутого «тягніння» мене порадували ще однією новиною. На нижній щелепі з лівої сторони відсутня п'ятірка, і туди треба втулити адгезивний місточок, а значить, моя арматурка поповниться новим еквіпментом у вигляді пружинки!) Я чекала цього моменту все своє життя =/
Вкотре мене запевнили, що все підрівняють, відполірують, реставрують і взагалі буду я зіркою)
893 — стільки буде днів, коли я маю наступного разу йти на прийом. Зараз сівши і порахувавши, яке буде число коли буде тисяча, я частково вірю у вангування. Це буде дванадцяте грудня) Вже скоро, і так, ще трішечки.
До речі, сьогодні фраза дещо відрізнялася від стандартної: «Вже майже ідеально!»)
Думки сьогодні скептичні та земні. Ніякого філософствування та екзистенційного напрямку. Все серйозно!)
Трішки істерики і все буде добре. Статистика допоможе пережити та «відсидіти» той термін.
Я — в'язень арматурки. І знову згадка, на цей раз вже про фільм «Я — легенда». Я, звісно ж, не легенда, проте уявний образ можна створити який тільки заманеться. Будуємо повітряні замки, годуємо себе ілюзіями, як і нас годують. Адже в світі все циклічно.
І сьогоднішній пост нагадує наслідки дефрагментації моєї оперативки. Прошу вибачення за те) Як муза прийшла, так і писалося)
І як завжди, з вірою в серці, з вогником надії, ми живемо, адже життя продовжується, і не проходить повз)
Далі буде

Загальна інформація

brekety_bez_trepeta_06

Догляд за брекетами — дуже важлива складова процесу активного лікування неправильного прикусу зубів.
Лікування прикусу брекетами — процес дуже тривалий. Протягом декількох років ви будете змушені носити на зубах сторонню конструкцію, яка істотно збільшує ризик виникнення захворювань зубів і ясен, якщо за нею регулярно і правильно не доглядати.
Наскільки ретельно ви проводите догляд за брекетами, залежатиме ефективність активного ортодонтичного лікування.

Рекомендації по догляду за брекетами
Існує ряд правил і рекомендацій по догляду за брекетами, які Вам доведеться дотримуватися протягом усього терміну лікування. Про ці правила Вам повинен розповісти ортодонт, який встановив Вам брекети і спостерігає за процесом лікування.
Одне з найважливіших вимог, яке необхідно пам'ятати при догляді за брекетами — це більш ретельна гігієна ротової порожнини, в порівнянні з тим часом, коли Ви не носили брекети.
Наявність брекетів на зубах створює певні складнощі при очищенні міжзубних проміжків, місць контакту брекетів із зубами, сприяє скупченню залишків їжі між елементами брекет-систем і т.п. Тому і догляд за зубами тепер потрібно більш уважний і ретельний.
Ваш ортодонт, врахувавши особливості організму, розробить для Вас персональну гігієнічну програму і порекомендує засоби по догляду за брекетами.
Догляд за брекетами передусім передбачає регулярне чищення зубів — після кожного прийому їжі.
Зуби чистяться 2-3 хвилини, при цьому особливу увагу слід звертати на місця контакту брекетів із зубами. Залишки їжі, що скупчуються між елементами брекетів, а також на стику брекетів із зубами можуть викликати карієс зубів, що серйозно ускладнить процес лікування прикусу зубів.

Засоби по догляду за брекетами

Догляд за брекетами здійснюється за допомогою особливого набору засобів по догляду за брекетами, до якого входять:
  • Особливі йоржики у вигляді конуса, відмінно очищають поверхню, а також область між яснами і кільцем брекета. Йоржик складається з ручки і декількох змінних насадок, які змінюються в міру зношування.
  • Спеціальні зубні нитки (суперфлосси), що мають особливий жорсткий накінечник, який дозволяє вставляти нитку в проміжок між зубами над дугою брекет-системи.Спеціальна зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети.
  • Зубну пасту для догляду за зубами під час носіння брекетів Ви можете вибрати самостійно, хоча краще буде довіритися порадою Вашої ортодонта.
  • Спеціальна зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети
Крім того — для гігієни порожнини рота ортодонт порекомендує Вам ополіскувач, за допомогою якого потрібно буде полоскати рот кілька разів на день. Подібні ополіскувачі часто містять речовину триклозан, яке заважає поширенню бактерій на поверхні зубів.

Засоби по догляду за брекетами можна вільно купити в аптеках.
Однак потрібно мати на увазі, що некоректне використання засобів по догляду за брекетами може негативно позначитися як на самих брекетах так і на Ваших зубах. У зв'язку з цим бажано, щоб Ваш ортодонт пояснив Вам, як слід застосовувати кожний із засобів по догляду за брекетами.
Поряд з ретельною гігієною ротової догляд за брекетами вимагає і уважного ставлення до самих брекетів.
Не рекомендується піддавати брекети серйозному механічному впливу, який здатний буде пошкодити елементи брекет-системи.
Рекомендується обмежити прийом жорсткої, липкої, солодкої, що тягнеться їжі, яка здатна не тільки нашкодити зубам, але і пошкодити елементи брекет-системи (привести до відклеювання брекета, окисленню металевих частин брекетів, поломці елементів брекет-системи)
Крім дотримання даних заходів по догляду за брекетами, протягом усього лікування Вам буде необхідно регулярно відвідувати стоматологічну клініку для проведення професійного чищення зубів, так як в деякі важкодоступні місця ротової порожнини важко дістатися, навіть за допомогою спеціальних засобів по догляду за брекетами.