• ,

Як носити трейнер?

Привіт!

Нарешті, я побувала у свого ортодонта. Дізналась про те, як же правильно носити трейнер, але спершу про сам трейнер. В попередній станні я писала який в мене. Коротко кажучи — це резинова вставка з вирізками для зубів, вона допомагає їм стати на свої місця та вирівнятись.

Правила:
1) Трейнер повинен підходити по розміру (назву та рецепт дає ортодонт)
2) Обов'язково відвідай ортодонта, щоб він впевнився в тому, що трейнер тобі підходить і ніде не заважають його частинки (зайві деталі вони прибирають для максимального комфорту та результату)
3) Перед тим як одягати трейнер, його потрібно намочити водою, бажано ледь теплою
— Забороняється кипятити трейнер, опускати в гарячу воду
4) Одягати його починаючи з верхньої щелепи
— Слідкуй за тим, щоб трейнер знаходився чітко по середині (там є відмітка)
— Міцно притисни пальцями, щоб трейнер одягся максимально щільно
5) Зачиняючи щелепу не переймайся чи правильно вона розміщена, тому що з часом вона сама почне ставати як потрібно (в цьому й хитрість трейнерів, вони розумні, самі встають як потрібно і рухають челюсть куди потрібно)
6) Міцно зтиснути щелепу і дихати через ніс
— В перші дні може виділятись велика кількість слюни, але це до того моменту, доки не звикнете
— Забороняється відчиняти рота після стискання
— Забороняється совати щелепу туди-сюди, вправо-вліво
7) НАЙГОЛОВНІШЕ ПРАВИЛО!!! Більшість лікарів буде говорити, що її потрібно носити лише тоді, коли лягаєш спати, але це брехня. НОСИТИ ПОТРІБНО ЯКОМОГА БІЛЬШЕ, тому що від цього залежить швидкість лікування
8) Знімаючи її потрібно помити в ледь теплій воді та почистити щіткою з зубною пастою, щоб не було наступного разу бридкого запаху і смаку
9) Зберігати трейнер потрібно в спеціальній коробочці в якій його і купите (в попередній статті були фото)
10) Обов'язково ставити догори дригом. Це пов'язане з тим, де знаходяться дирочки для вентиляції, а вони знаходяться знизу коробочки, тому її потрібно перевертати, хоча я зберігаю свій трейнер в вертикальному положені

А щодо мене, то в мене ліва верхня челюсть трошечки нижче, аніж права частина верхньої челюсті, тому коли я одягаю трейнер мені потрібно більше тиснути на праву частинку челюсті, аніж ліву. Ношу я його з самого ранку і до того моменту, поки не буду вкладатись спати. Звісно, коли я їм чи п'ю щось, я трейнер знімаю, мию, як і зуби після трапези і знов одягаю назад. Перші дні буде дискомфорт, тому лікар порадить носити трейнер годину, наступного дня 2 години, а ще наступного 3 години і т.д., це для того, щоб челюсть звикла до трейнера. Мені подобається носити трейнер, відчуваю себе боксером.

Ось і все, що я вже знаю про трейнер. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Як я лікую ясна або Рекомендації)))

Привіт, останнім часом я дуже завантажена, і доводиться рідше писати. Звісно, багато часу займає й догляд за брекетами – правильне приготування їжі, подрібнення твердих продуктів на шматочки, гігієна рота і так далі. Також доводиться приділяти додаткову увагу моїм яснам, що недавно постраждали.
Тому хочу розповісти про рекомендації, дані мені ортодонтом і про сам процес лікування ясен від накопичення гною.
Для зручності розповім спочатку про корекцію. Перенісши її на тиждень раніше, я не змогла нормально пояснити причину через поганий зв’язок. Тепер вже, коли мене посадили в крісло, я сказала про те, що мене турбувало – гній. Я була впевнена, що це він, але говорила невпевнено, бо думала, що можу помилитися. Коли ортодонт подивилася на проблемне місце, то підтвердила мої побоювання. Вона обробила ту ділянку якимсь гелем, прочистила ясна. В цей час вони, звісно, кровили.
Причину пояснила мені ортодонт — через невеликий розмір зуба кільце було встановлене під ясна і неможливо було до кінця вичистити під’ясеневий мішечок, де й збиралися рештки їжі, а згодом почали перегнивати.
Процедура очищення мішечка була болюча, але необхідна. Спочатку ми вирішили, що не будемо знімати кільце, а я тільки пролікую ясна до наступної корекції.
Та потім лікар згадала, що наступний тиждень вона на курсах підвищення кваліфікації і, якщо почнуться ускладнення, не зможе прийти на допомогу.
Довелося знімати кільце і добре, що воно не дуже пручалось)
Щодо ліків, вона ортодонт спитала, що залишилось у мене протизапальне після операцій з видалення, тобто, що мені прописував хірург. А хірург мені прописав антибіотик і полоскання, що я і відповіла.
Та антибіотик, на щастя, не потрібен. Адже антибіотики шкодять організму, зокрема — печінці. Не хотілося шкодити зайвий раз організму.
А от такі трави, як шавлія, календула, квітки ромашки, елекасол – підійдуть. Вони виявляють цінні антибактеріальні та протизапальні властивості і можуть бути корисними вам, починаючи з лікування застуд, а закінчуючи лікуванням шлунково-кишкового тракту. Купуючи в аптеці за невисокими цінами, ви лікуєте уражені ділянки і не шкодите організму в цілому. Трави потрібно заварювати та настоювати, але у кожного засобу різні пропорції, тому потрібно прочитати спосіб застосування на упаковці.
Також моя рятівниця прописала мені декілька варіантів лікувальних гелів для ясен, з яких я вибрала один – Метрогіл Дента. Він рекомендований Асоціацією стоматологів України. Недорогий та ефективний засіб, який підходить ( цитую ) «Для лікування інфекційно-запальних захворювань пародонту та слизової оболонки ротової порожнини».
Як на мене, лікування проходить зараз добре. Кільце зняли, і більше ясна не гнояться. Я мащу двічі на день на уражену ділянку ротової порожнини гель, хоча гною вже немає. Закінчу курс, здається, це п’ять днів і сподіваюся, що на наступній корекції вдало встановлю кільце і все в мене буде добре.
Головне вчасно помітити проблему і не боятися вирішувати її, а піти до ортодонта, бо можуть бути неприємні наслідки зволікання. Якщо ж звернутися за допомогою, можна швидко здолати цю перешкоду і далі прямувати по шляху вирівнювання зубів.
  • ,

"Сюрприз" під яснами


Привіт, розкажу вам сьогодні про причину незапланованої корекції, котра була у мене вчора. Все-таки довелось мені піти раніше на неї. Чому? Зараз розкажу.
Коли мені ставили брекети, я знала, що вони потребують підвищеної уваги і ретельного догляду. Але, погодьтеся, важко отак одразу звикнути чистити зуби після кожного прийому їжі або, якщо не чистити, то принаймні полоскати.
Перші тижні мені далося важко і я навіть вигадала висловлювання «Носити брекети – це прекрасно, ти ніби кожного дня носиш з собою невеличкий запас їжі, і коли зголоднієш, варто зробити лише декілька рухів язиком..» Це, звісно, жарти, але треба бути дуже дисциплінованим, щоб у роті не залишалось часточок вашого сніданку, обіду, вечері…
Особисто я перші дні всюди ходила з зубною щіткою і чистила зуби, але скоро мені це набридло.
Так ось через декілька місяців носіння брекетів, коли моя увага послабилася, в мене з’явилась ще одна проблема: гній.
І як це неприємно, та довелось із цим боротися. Тішу себе надією, що тут не моя провина, просто так склалися обставини. Гній з’явився у яснах, біля нижньої лівої сімки, там, коли надягали кільце, утворилось щось, як западинка. В мене ця сімка невеличка і кільце довелось загнати під ясна. З першого дня ж в проміжках, куди прилаштовується дуга, я не могла чистити йорш-щіткою, було боляче.
А коли недавно я роздивлялась свої зуби у дзеркалі, помітила, що ясна біля сьомого зуба запалились, почервонішали. Відтягнувши ясна, я побачила жовтувату рідину, її було небагато, але вона дуже неприємно пахла. Я одразу вирішила, що це гній. Раніше я ще звернула увагу на те, що при чищенні зубів у мене трохи кровили ясна. Це, звісно, було наслідком наявності гною. Декілька днів я думала-думала, а потім вирішила дзвонити ортодонту.
У нас з нею якийсь дивний зв’язок. У прямому значенні. Я завжди чую її добре, а вона ледь розуміє, що це я і зовсім не чує слів.
Врешті-решт ми домовились пересунути корекцію на найближчий тиждень, тобто на цей. Тим паче мій зубчик без брегета ну дуже сумував. А точніше мені було сумно)
Наступним разом я розкажу як проходила така незвичайна корекція і які ліки мені порадила ортодонт.
А вам бажаю здорових ясен.
  • ,

Їжа і брекети. Дозволені і заборонені продукти.

Привіт, сьогодні я б хотіла стисло і докладно розповісти про поради, які мені дали в перший день встановлення брекетів. Зосереджені вони були на аркуші паперу, тому я досі можу чітко і ясно переказати вам головні заборони щодо їжі і поради щодо чищення.
Чесно скажу, я не притримуюсь всіх пунктів, але деякі з них потребують регулярного виконання.
Продукти, що НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ вживати після встановлення брекетів:
— Печиво;
— Чіпси;
— Різноманітні дієтичні хрусткі хлібці;
— Хрустка картопля;
Ці правила ви можете порушувати, але їсти забагато цих продуктів не варто, бо вони прилипають до брекетів і доводиться постаратись аби вичистити брекет-систему.
Продукти, що НЕ МОЖНА вживати:
— Сухарі;
— Бублики;
— Сушки;
— Горіхи;
— Цукерки з горіхами;
Ці продукти суворо заборонені, бо можуть зірвати або пошкодити апарат.
Додаткові попередження:
Карамельки, іриски, льодяники створюють сприятливу атмосферу для розвитку і розмноження бактерій.
При прийомі в їжу твердих овочів, як морква, яблука або інших твердих продуктів, слід нарізати їх невеличкими шматочками аби не кусати їх.
(Тверді продукти можуть змінити напрям дії сил або форму дуги, що не буде корисним для ваших зубів. Також можна відірвати брекет при кусанні, тому будьте обережні, якщо вирішили не дотримуватись цієї поради).
Морозиво і жувальна гумка теж можуть нашкодити і брекетам, і вам. Тому краще обмежити морозиво у споживанні, а від жувальної гумки раджу взагалі відмовитися. Використовуйте ополіскувачі або зубну нитку для очистки зубів від залишків їжі і освіження дихання.
Їжа з великим вмістом барвників може надати естетичним брекетам приємного рожевого, блакитного, червоного, зеленого, жовтого або інших кольорів, залежно від того, що ви їсте. Якщо ж ви не націлені на таку зміну у зовнішності, то краще не треба їсти яскраві тортики, пити напої і так далі.
Додам деякі поради з мого досвіду:
Не створюйте у роті різкий перепад температур. Розумію, що кава з морозивом – смачна річ, але емалі зубів вона шкодить. До того ж, можуть тріснути резинки і відпустити дугу у вільне плавання.
Якщо вам здається, що нічого страшного, якщо ви з’їсте…те і те, і те, що вам не радили вживати, то не накручуйте самі себе. Насправді, якщо ви не відчуваєте загрози, це не означає, що її немає. Пам’ятайте, що лікарі – досвіченіші.
Крім перепаду температур не слід вживати занадто холодні або гарячі страви.
Мабуть, це все, що я знаю про вживання їжі при носінні брекетів. Можете доповнити моє зняння своїм у коментарях аби поширити і свій досвід.
  • ,

Трейнер для зубів. Мій Т3 МВ4

Привіт!

Сьогодні коротко про мій трейнер, але не переживайте вони будуть в кожного, хто зараз носить брекети. Лікар видав рецепт(чесно кажучи вже давно) і мені потрібно було придбати Myobrace Т3 МВ4 (для тинейджерів, розмір 4).

Я придбала його ось на цьому сайті — dentalinfo.com.ua/product/2307. Приємне обслуговування, швидка доставка.

Ось як виглядає капа, яку мені потрібно буде носити (скільки часу ще не знаю). Незабаром до лікаря буду йти, він її відкорегує під мої зубики.




Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Ретейнер та фіксація результату

Привіт!

Мені вже давно зняли брекети, пишу відразу, що ця процедура не з приємних.
Знімають їх не кваплячись, потім роблять зачистку зубів від клею та відбілюють (принаймні мені відбілили). Те що бачите на фото — реальність після брекетів. Не треба писати, що краса потребує жертв і т.д., це все відмазка, якою користуються без образ, але слабі люди, лениві люди і невдахи. Не було би болю, якби краще за собою всі ми слідкували!


А зараз я ношу ретейнер. Це така конструкція за зубками, яка закріплює та фіксує отриманий результат, тобто я зараз знаходжусь на відновлювальному періоді.

Цю конструкцію я вже проносила пів року і лікар повідомив мені, що час купляти вже трейнер для зубиців (капа спеціальна, про неї пізніше) та починати їх фіксувати в правильному положенні для прикусу.

Як слідкувати за ретейнерами?
— Чистити зуби гарненько (мінімум 2 рази на день)
— Полоскати ротову порожнину (щоб прибрати залишки їжі)

Звісно усюди в мене свої приколи, так от як я слідкую за ретейнерами:(не виключаючи попередні правила)
— Їм яблука (відбілюються зубки і залишки їжі легко виштовхуються з ретейнера)
— Зубна нитка та зубочисточка (яблуком робити чистку мені подобається більше)
— Жуйка

Ось і все. Сподіваюсь, що інформація була корисною.
Щасти!
  • ,

Хто був моїм ортодонтом? Рекомендую!

Привіт!
Сьогодні хочу написати про свого ортодонта.

Ще змалку мама мене зареєструвала в ось цій клініці — вулиця Копилівська, 12Б, Київ, тел. 468 59 95. Подзвонивши в реєстратуру, ти отримаєш потрібну для себе інформацію, якщо вперше йдеш туди чи записуєш дитину. Персонал привітний і завжди тобі допоможе. Лікарі досвідчені та виховані, заспокоять дитину, коли це потрібно і зроблять свою роботу дуже обережно, щоб завдати якомога менше болю.

Вхід я помітила стрілочкою для зручності blush

На той час, коли я ще носила брекети, там працював чудовий ортодонт (де він зараз буде нижче) — Юрій Федорович Виростков. Ось його сторіночка в контакті — vk.com/id78051609.

Він дуже уважний до пацієнтів, з ним можна поспілкуватись на різні теми, людина дуже досвідчена і має великий стаж роботи в своїй професії. Щоб записатись до нього на прийом, потрібно зателефонувати в клініку, там скажуть найближчу вільну дату та число.

Знаходиться він за адресою — для орієнтиру: вулиця Копилівська, 1/7, Київ, а йти потрібно в бік вул. Захарівська (знизу фото)



Зараз разом з Юрієм Федоровичем працює його син Діма. Буває оглядає мене він і скажу відразу, що дуже уважний, робить все обережно і дбайливо, а ще дуже серйозно відноситься до своєї роботи і прагне досконалості. Ось його сторіночка в контакті — vk.com/id9848778

Здається, я все написала що мусила. Раджу цього лікаря, тому що дуже задоволена його роботою, а також роботою його сина. Вони чудова команда! sunglasses
  • ,

Нічого не можна вдіяти

Привіт, ось нещодавно повернулася від ортодонта. Тільки пройшло декілька годин, дивлюсь, а відклеєний і знову приклеєний брекет, як ні в чому не бувало — висить на дузі. " Це жааах! " — подумала я. Розгубилася спочатку, але потім знайшлась. Подзвонила знову лікарю, і почула, що нічого вже не можна вдіяти. Я брекет чи зачіпаю, коли жую, чи що. І доведеться почекати наступної корекції. А мій зуб, до того ж, не в дузі розташований (я не про металеву дугу, а про рівне півколо, за яким мають розташовуватись зуби), і тому навіть найміцніший клей його не втримає. А я так цього боялася! Але, коли я запитала, чого мені буде коштувати цей проміжок, лікар сказала, що це нічого страшного. «Коли зубки трохи вирівняються, ми це поправимо» — були її слова. Я так зрозуміла, що на наступній корекції замінять металеву дугу на обох частинах щелепи, а то її на останні зуби не вистачає і вони знаходяться без впливу. sweat Хочеться, щоб нарешті усі брекети були на своєму місці:

Хіба не краса?)
Але все ж таки це дуже неприємно. Прийти до клініки, витратити годину, потерпіти біль, поки знімають резинки і одягають нові… Потім вона ще свердлила трохи свердлом, щоб очистити зуб від залишків клею, потім активна маса яскраво синього кольору накладалась на поверхню зуба. Теж для очищення. Здається, ортодонт знала, що нічого доброго з цього не буде, бо дуже довго знезаражувала брекет ультрафіолетом. Аж тричі повторила нормований час.
Цікаво, я одна весь час закриваю очі, коли світять ультрафіолетом? Ви знаєте, що він шкідливий для очей?
Добре, що хоча б дугу мені скоротили. Коли я сама намагалась, в мене не виходило, але на пару днів вона одного разу помістилася в кільце, і я вже розслабилася. Та потім знову вилізла. Тепер, на жаль, з іншої сторони натирає і шкодить щоці(((
Якщо ще чогось не станеться, буду вже з нормально приклеєним брекетом тільки через два тижні.
Гарного вам дня)
satisfied
  • ,

Головне не втратити пильність!


Ніхто не говорить, що носити брекети, або як в нашому випадку ортодонтичну пластину, це легка справа. Так, це важко, але ще важче одноманітність. Ви тільки уявіть — після кожного прийому їжі необхідно чистити платсину, полоскати або чистити щіткою зуби, кожні п'ять днів підкручувати механізм щоб розширювати пластину. Одним словом — нудьга болотяна.

Причому це в певній мірі нудно нам як батькам і тим більше дев'ятирічному хлопчикові. Саме тому і мені і дружині останнім часом все частіше та частіше приходиться звертати увагу на те, чи почистив син після їжі зуби.

Так, я не кажу що це дуже важка робота, що це мене дратує, просто потрібно завжди бути на сторожі. Я вже навіть не уявляю як воно самому носити пластину. Правда тут є один позитивний момент — доросла людина не завжди здатна зробити або пережити те, що може зробити чи пережити дитина.

Головне тут — мотивація! По перше, ми проносили пластину майже два місяці, за цей час є певні зрушення та прогресс в лікуванні. По друге, два місяці це вже доволі великий проміжок, буде по дурному з нашої сторони закінчити все на цьому етапі, це буде дійсно тупість і дуже велика.

Особисто я цей курс лікування розцінюю як певний шлях, причому тривалий. А як говорить одна східна мудрість — навіть самий тривала подорож починається з першого кроку. Ми зробили цей крок і напевно вже не один, тому вороття назад нема.

Одним словом, ніколи не опускайте руки на пів дорозі, навіть якщо пройдена четвертина відстані — не потрібно розчаровуватись, не потрібно падати духом, потрібно просто просто рухатись вперед. При цьому не варто перевищувати швидкість та порушувати правила — це завжди небезпечно.