Привіт, сьогодні я хочу поділитися враженнями від зустрічі одного брекетоносця.
Я поки ще вчусь, можна сказати, що я дитина, яка носить брекети. Загалом таких брекетоносців небагато, та я маю 10-15 знайомих, яких спіткала ця участь.
Але я досі не зустрічала дорослих брекетоносців. Тому що вас, друзі, дійсно мало. За те я вас і поважаю, що ви зважилися на цей важливий крок.
Та ось нещодавно я нарешті зустріла дорослого носія брекетів. І не просто зустріла, а навіть спілкувалась з ним, точніше, з нею.
До речі, брекети я помітила не одразу… та зараз не про це.
Як я казала, я поки вчусь. І ось нам на пару прийшли дівчата, на практику, щоб викладати нам правознавство. Вони студенти п'ятого курсу і тому, я думаю, не молодші за 23 роки. Спочатку вони не приглянулись нашій прискіпливій групі, адже вони майже одного з нами віку й хочуть нам викладати! Та згодом ми потоваришували. І ось, на другій парі, я помітила незвичний відблиск… і тут. Брекети! «У вас брекети!» — приблизно таким був мій викрик на всю аудиторію. Звісно, мене вразила така зустріч, але більше я була здивована, що моя увага впала на брекети тільки тепер. Зазвичай мені потрібно декілька хвилин аби помітити залізний відблиск на зубах. А в цієї дівчини були саме залізні брекети.
«Так, брекети » — відповіла вона.
Здається, вона звикла до того, що люди дивуються цьому факту. Мені сподобалось, що вона досить відкрита і також сподобалось, що вона зовсім не приховує цих брекетів. Та, знаєте, мені все ж здалося, що їй скоріше хочеться спекатись брекет-системи і вільно посміхатись. Що ж, я поділяються її позицію, та мені здається, що брекети — гарний досвід.
Як я раніше писала, я зацікавилась темою зубних щіток. Так, як зубні пасти я вже досліджувала, закономірно тепер розповісти більше і про щітки.
По-перше:
На мій сором, я тільки нещодавно дізналась про щітки, що розроблені спеціально для тих, хто носить брекети. Кажуть, що в них специфічна форма, що дозволяє проникати у важкодоступні місця під дугою та інші. Але, скоріше за все, такі щітки дорожчі за звичайні та й замовляти їх доведеться у спеціалізованих магазинах, адже навіть в аптеках я не бачила такої щітки. Може, в когось із вас є така?
По-друге:
Я хочу поділитися з вами порадами, які дала мені мій ортодонт, коли я питала в неї про щітку, яка має мені краще підійти. Не знаю, чи давали вам такі поради, тож.
Важливо турбуватись про місце зберігання щітки. Мабуть, всі ми тримаємо щітки у склянці. Та ми не думали (чи, принаймні, я) про те, що, якщо в одній склянці зберігаються щітки всіх членів сім'ї, то майже напевно буде відбуватися взаємний обмін мікроорганізмів з однієї на іншу. Тому не варто тримати засоби гігієни разом.
Колись був винайдений тримач для щіток саме для того аби убезпечити щітки від несприятливих гігієні факторів. До того ж, він має різну форму і розміри і буде прикрасою для вашої ванної кімнати.
Тримач запобігає обміну мікроорганізмів, а також забезпечує вентиляцію, що згубно діє на бактерії та інші живі організми. Ви ж знаєте, що бактерії полюбляють вологий клімат, тому навіть якщо у вас немає спеціального обладнання, то намагайтеся аби ваша щітка була завжди сухою.
Якщо ви збираєтесь у подорож і, звісно піклуєтесь про здоров'я і чистоту своїх зубів, варто мати дорожній футляр, куди ви можете класти щітку для збереження та підтримання чистоти. Іноді замість надмірної турботи про чистоту щітки, краще просто обрати щітку для одного застосування. Така щітка часто має на своїх щетинках введену пасту, скільки потрібно людині для одного чищення. Також одноразова щітка унеможливить розвиток бактерій. Вона є чудовою альтернативою вашій звичайній щітці, котра залишиться вдома.
Ще з свого досвіду знаю, що часто на щітці залишаються частинки їжі, адже тільки з допомогою щітки ми, брекетоносці, можемо повністю очистити ротову порожнину. Тому перевіряйте свою щітку на наявність там їжі та очищайте її також. Я для цього використовую свій йоржик і пасту. Набагато приємніше чистити зуби, знаючи, що щітка чиста і не має на собі жодних мікроорганізмів.
Наостанок, не забувайте змінювати щітку раз у 2-3 місяці задля кращого очищення зубів. Нехай ваша посмішка буде чарівною)
Привіт, зараз у мене все добре, проблем нарешті немає. Але мене трохи турбує, що все частіше мені важче нормально почистити зуби. Виходить так, що зазвичай зранку я поспішаю і чищу зуби «на скору руку», а на навчанні немає можливості зовсім почистити зуби. Отак і виходить, що правильно і якісно я можу очистити брекети і зуби, а заразом і пластинку, від залишків їжі та нальоту.
Я стала помічати, що зуби жовтішають і доводиться щодня більше часу приділяти їм.
І тут я подумала: «Може, справа у зубній щітці? Можливо, вона мені не підходить, занадто м’яка абощо??». Адже я майже нічого не знаю про щітки, а про те, що знаю, довідалася зовсім недавно.
Тому я вирішила дослідити цю проблему. Почитавши про те, які бувають зубні щітки, я вирішила, що справа не в щітці, просто треба ретельніше доглядати зуби. Та я дізналась багато чого про щітки. І, звісно, хочу поділитися з вами результатами моїх пошуків і порадити, як правильно вибрати зубну щітку.
По-перше: існують досить багато видів зубних щіток, але в основному вони класифікуються за ступенем жорсткості. Ступенів таких налічується п’ять: щітки дуже м’які, просто м’які, середньої жорсткості, жорсткі, дуже жорсткі.
Також щітки мають різні розміри, це залежить від кількості пучків ворсинок, у дитячих щітках їх рівно 23, у щітках для підлітків – 39, для дорослих щітки найбільші і містять вони 47-55 пучки. Також існують щітки з одним пучком, які називають достатньо тривіально – монопучкові. Такі використовують люди із спеціальними ортодонтичними конструкціями або ті, в кого є значні нерівності зубів. Погодьтесь, така щітка дуже зручна, адже завдяки своїм розмірам їй легко проникнути у важкодоступні місця й зробити ротову порожнину максимально чистою. На жаль у мене немає такої щітки, але моя подруга, яка теж носить брекети має таку щітку-йоржик і їй досить зручно очищувати брекети.
При виборі щітки варто звертати увагу на її форму і вибирати заокруглену або повністю круглу щітку. Це зменшить вірогідність пошкодження слизової оболонки при чищенні.
І наостанок, прочитавши багато про матеріали, з яких робиться щітка, хочу коротко сказати про них. Зазвичай ми звикли, що натуральність – найголовніше. Але відносно щіток ця істина не справджується. Я радила б вам використовувати щітку з натуральних матеріалів тільки, якщо б ви мені пообіцяли змінювати її мінімум раз у місяць. Справа в тому, що натуральні речовини містять порожнини завдяки чому вони обмінюються продуктами життєдіяльності з навколишнім середовищем. Ми ж цінимо такі матеріали за те, що вони «дихають». Та в щітці із натуральним матеріалом в цих порах накопичуються й розмножуються бактерії, також пори вбирають вологу і покращують умови для процвітання мікроорганізмів.
Найкраще, якщо ваша щітка буде повністю із синтетичних матеріалів, наприклад, нейлону. А натуральні щетинки варто використовувати лише тоді, коли шкіра у вас дуже ніжна і синтетика може пошкодити її. І, як ви розумієте, строк придатності такої щітки буде значно меншим порівняно із синтетичною щіткою.
Сподіваюся, моя інформація була цікава)))
Лише декілька днів тому я писала про те, що все повторюється. До того ж я вважала, що нічого нового теж не трапиться. Та, мабуть, доля вирішила мене провчити. Не встигло минути й доби від часу, коли я робила останню публікацію, а зі мною знову несподівані речі робляться.
Уявляєте, відпав ще один брекет. Це дуже дивно, як на мене, адже я не маю жодного уявлення, чому так трапилось. Якщо брекет на першому зубі нижнього ряду міг відпасти через мінімальне порушення норм, наприклад, неправильне кусання їжі, то цей…
До речі, брекет відвалився від четвертого зуба і теж нижнього ряду. В мене є здогади, що проблема в клеї. Думаю, що з часом він зменшує свої властивості, псується.
З іншого боку, треба взятись за свій раціон. Ще раз переглянути список небажаних продуктів, змінити харчування. Іноді настільки важко відмовитись від цукерки з нугою, горішками. Або від пластівців, інших смаколиків. Впевнена, ви знаєте, як це.
Мені трохи навіть соромно, адже я, мабуть, винна у тому, що брекети відпадають.
Але з іншого боку, добре, що він відпав зараз, а не після корекції. До речі, корекцію я перенесла на сьогодні, бо у вівторок була дуже завантажена і не встигла. А ще я не сказала ортодонту, що брекети відпали, тож для неї це буде неочікувано.
Ця корекція буде цікавою та болючою. Мені ж мають закріпити кільце на вісімку, з якої його зняли через запалення. Тому сьогодні після шостої чекайте новин, певно, я матиму, що розказати.
Гарного дня!
Все повтоюється.
Знаєте, кажуть, що наше життя — це сукупність пов'язаних подій, що повторюється через певний проміжок часу.
Отак і в мене. Я не дарма філософствую. Нещодавно помітила, що один брекет відвалився. І це було б нічого, якби не розуміння того, що один й той самий брекет відпадає від одного и того ж зуба вже втретє за проміжок у два місяці!
Звісно, я майже не здивувалася, коли помітила, що він бовтається на дузі. Мене більше — можна сказати — вразило. Дивно, я начебто не помітила, коли саме він відпав. І я навіть не порушувала правил!
Але в дечому все ж таки щастить. Брекет протримався майже місяць. З цього випливає, що місяць майже скінчився, а отже — вже в вівторок наступна корекція! І його знову встановлять на місце.
І ще один повтор. Таке собі дежавю. Пам'ятаєте, я писала про зубний камінь? Так от, тепер мені знову здалось, що він у мене є… Та здалось чи не здалось, можливо, він-таки у мене є.
Але я провела корисний дослід-експеримент на виявлення зубного каменю, я його описувала у тій статті про камінь. Якось у пошуках засобу від болю в горлі, знайшла в шафці розчин люголя. Тоді я ним скористувалась за призначенням. А в день, коли в мене була підозра на камінь, я змочила розчином ватний диск і протерла перші нижні зуби — саме та ділянка мене турбувала. І результат! Щось таки зафарбувалось, що б то не було.
Та тепер я думаю — '' Може, це був звичайний зубний наліт, який не вичищається? ''. Не хочеться насправді думати про камінь. Та, може, я спитаю у свого ортодонта у вівторок. Так, це гарна ідея. Обов'язково попрошу її поглянути на мої зуби. Адже це дуже важливо для мене. Ця недуга обійдеться без моїх зубів. Що ж, буду сподіватися на краще. Як зможу, напишу про результати ортодонтичної перевірки. А ви теж будьте уважні й виявляйте проблему вчасно))
Добрий день, як і казала, сьогодні пишу ще про три пасти із серії «SPLAT»: «Зелений чай», «Актив», «Біокальцій». І хоча може здатися дивним, але недоцільним такий ретельний опис пасти. «Нащо вона це робить?» — скажете ви. Але я вважаю, що паста – дуже важлива частина нашого світу брекетів. Все життя ми чистимо зуби однією пастою, яку звикли купувати і рідко змінюємо звичку, та іноді завдяки рекламі можемо спокуситися на дешевий, неякісний товар, а іноді й на дорогий і також неякісний.
Тому я хочу розказати чому я вибрала цю марку, і не для реклами, а задля того аби ви теж могли подумати, наскільки ваш вибір є корисним для ваших зубів.
Моя паста не містить фтору, хлоргексидину, триклозану – небезпечних хімічних речовин. Також вона містить меншу кількість ПАР – Поверхнево Активних Речовин, які містять усі пасти. А ваша? Перевірте! У складі ПАР вказані, як SLS, але якщо ви не знайдете складу або ще з якихось причин не зможете дізнатися, то просто згадайте, наскільки сильно піниться ваша паста під час чищення?
Якщо сильно, то вона містить забагато ПАР. Про шкоду Фтору и Поверхнево Активних Речовин напишу згодом.
Тепер про самі різновиди паст:
1. «Biocalcium» або «Біокальцій» — моя найулюбленіша, не занадто сильна на смак, приємна. Ремінералізує емаль завдяки видобутій з шкаралупи яйця речовині, забезпечує профілактику захворювання ясен, що мені теж необхідно, безпечно полірує та відбілює зуби.
2. «Active» або «Актив» — паста, на відміну від усіх інших білих, коричнево-чорного кольору, нею переважно користується мама. Актив забезпечує здорові ясна і комплексний догляд за порожниною рота. Екстракти трав забезпечують надійну профілактику захворювань ясен. Вітаміни А і Е піклуються про здоров’я м’яких ткинин ротової порожнини, як антиоксиданти. Паста безпечно полірує і відбілює.
Я вважаю, що необхідно іноді змінювати пасти, тобто не користуватись весь час одним підвидом, а навпаки, пробувати нові і нові, підшукуючи ту, що найбільше підходить. До того ж це урізноманітнює процес догляду за зубами. Звісно, не можна одразу купити десятки паст і насолоджуватись ними адже це, по-перше, недешево, а, по-друге, зовсім не дієво. Тож поки в нас є шість паст, що корисні для зубів і ясен. Згодом я буду розповідати про наші нові надбання, бо час не стоїть на місці, прогрес відбувається і «Splat» створює нові пасти.
Добрий день, хочеться сьогодні продовжити тему чистоти зубів і методів очищення. Важливою частиною процесу вирівнювання зубів є правильне підтримання гігієни і ретельний догляд за брекетами. В свою чергу, не останню роль відіграє звичайна зубна паста, якою брекетоносці чистять зуби щонайменше – двічі на день.
Мабуть, в кожного з вас є улюблена паста, з улюбленим смаком або запахом. В дитинстві я, зізнаюсь, любила пасту «Дракоша». Пам’ятаєте там були всілякі смаки і фруктові аромати? Та, вирісши, я змінювала пасти, доки не зупинилась на одному якісному варіанті.
Завершивши наші пошуки, я і мама вже декілька років купуємо пасту, що не рекламується і не є такою відомою, але це не означає, що вона найгірша, я б навіть сказала, що навпаки – вона краща. «SplatProfessional» досить незвичайна. Вона не містить фтору, натомість вміщує кальцій, який корисніший для зубів. Та я не буду зациклюватись на описі загальних властивостей. Справа в тому, що за час користування цією пастою в мене набралась вже пристойна колекція паст. Та, звісно, їх у мене не так багато, як в магазинах. Бо, здається, що «Splat» створила близько двадцяти різновидів продукції. Або й більше.
Тож хочу поділитися моїми надбаннями:
1.Паста «Maximum», «Максимум» — максимальна свіжість подиху і дбайливе відбілювання емалі. Зараз користуюся цією пастою часто, бо вона корисна для емалі, проникає в пошкоджені ділянки, робить її більш гладкою, зменшує чутливість зубів. Цинк блокує розвиток бактерій, що викликають неприємний запах з рота, має в’яжучу й протизапальну дії, полірує емаль.
2. Паста «White Plus», «Відбілювання плюс» — безпечне відбілювання та захист. Цій пасті надає перевагу моя мама. Калій зменшує підвищену чутливість зубів, сполуки натрію розчиняють зубний наліт.
3. Паста «Ultracomplex», «Ультракомплекс» — комплексний догляд і відбілювання чутливих зубів. Гідроксиапатит укріплює і ремінералізує емаль, калій зменшує чутливість зубів, ефірне масло ромашки здійснює протизапальний ефект і заспокійливо діє на ясна, полірує емаль до блиску.
Також залишилось описати ще три пасти: «Актив», «Біокальцій», «Зелений чай» та думаю, що зроблю це згодом. Також напишу про фторовані пасти – корисну й шкідливу дію.
також викладу фото, якщо вдасться, бо сьогодні чомусь не
виходить
Ось що ще я хотіла вам сказати щодо посмішок – дехто, як іноді я не хоче або не може посміхнутись на людях, наприклад якщо є вірогідність, що частинка твого перекусу застрягла десь у брекет-системі.
Я хотіла б поділитися з вами корисною і доцільною інформацією з приводу того, як мені радять доглядати за зубами і ротовою порожниною. Тому, що всі ми знаємо, що догляд за брекетами потребує надзвичайної уваги.
Я поділила всю «систему» на декілька етапів:
1. Спочатку чистимо зуби з фторовмістною пастою (вона краще відбілює) звичайною зубною щіткою вздовж осі брекетів для видалення залишків їжі з самих брекетів. Важливо!!! Щітка повинна бути середньої жорсткості і мати м’яку, округлену на кінцях, форму.
2. Потім спеціальною щіткою-йоржиком для брекетів очищуємо поверхню емалі, що прилягає до брекет-системи, проміжки між зубами.
Важливо!!! Чистьте проміжки обережно аби не поранити ясна, та ретельно, щоби не пропустити рештки їжі.
3. Обов’язково користуватися ополіскувачем для ротової порожнини, тож не нехтуйте цією порадою.
Важливо!!! Процедуру такої чистки виконувати двічі на день, не рахуючи тих разів, коли ви просто прочищаєте рот після прийому їжі.
Щодо чищення – все, але не забувайте вчасно приходити до свого ортодонта, бо важливо аби лікар контролював процес вирівнювання зубів.
Успіхів вам!
Чистьте зубки і нехай вони будуть білі, красиві і в усіх значеннях довершенні.
Роздумуючи над тим, чим я можу ще поділитися, я згадала про цю достатньо давню історію, записану у моєму щоденнику. Ось, що в мене написано:
Є ще милі люди! Сьогодні вранці мене збили з ніг люди у натовпі. Компанія, яка штовхнула мене просто пройшла вперед. Пам'ятаю в мене промайнула думка :«Як хочеться, щоби ввічливість увійшла в моду! '' В цей час симпатичний хлопець зупинився аби допомогти мені підвестися. Це було так неочікувано і приємно, що я щиро посміхнулася йому. Посміхнулася і тут же засоромилась, уявивши цю посмішку. Та мій рятівник посміхнувся мені у відповідь ще ширше! Помітивши мою збентеженість, він сказав, що сам нещодавно зняв брекеты і що мені не варто соромитись. Мабуть, він зрозумів мій стан) Побажавши гарного дня, він пішов, а я дивилася йому вслід. Він зробив мій день гарним і тепер я буду частіше посміхатись.
— Тепер, перечитавши свої записи, я ще ясніше згадала той стан. Справа в тому, що тоді я тільки декілька днів, як носила брекети. І була в легкій депресії. Тоді мене ще не втішили слова моєї подруги про красу брекетів, про їх особливість, родзинку.
А тепер я трохи соромлюсь свого ставлення до брекетів. Бо ж вони корисні для мене, вирівнюють мої зуби, роблять мене кращою. Можливо, якби не ортодонтія, в мене розвинулись комплекси щодо усмішки і хто знає ще що.
Хочу закликати вас не соромитись і не жалкувати, а навпаки бути вдячними долі за можливість виправити недоліки.
Добрий вечір!
Я так була стурбована своїми яснами, що забула вам розповісти про те, як мені приклеювали брекет.
Але тепер вже минув тиждень і з яснами все гаразд, ця історія пішла в небуття, а брекети все ж мене турбують.
В принципі приклеїли мені брекет вдало, а не як минулого разу. Так сталося тому, що змінювали дугу. Тобто з брекетів зняли резинки, видалили залишок клею з зуба, я почистила зуби (завжди беру з собою щітку аби почистити брекети без лігатур ), потім мені встановили цей же брекет і нову дугу; надягли і резинки. Я обрала блакитні. І дарма я переживала з приводу того, що один зуб відхилився (як за один день відхилився, так за один день знову встав у дугу) — і я не перебільшую! )
Я, звісно, цьому зраділа. Тим паче мене вже декілька днів не турбували ясна і навіть почервоніння зійшли!
Я навіть зараз дозволяю собі рідше чистити зуби і рідше полоскати ротову порожнину.
Кажу, що мене декілька днів не турбували ясна і нічого не турбувало. Та так було тільки пару днів. (Я не беру до уваги неприємності з подразненням щоки, бо іноді дуга вислизала, та це пусте).
Потім почали боліти зуби і трохи зовсім кровити ясна. Відчуття були суперечливі: з одного боку, біль — це неприємно, це всі розуміють. З іншого боку, я бачу зміни в розміщенні нижнього ряду зубів. А саме нижній ряд проблемний, і я думаю, що кровить із ясен тому, що зуби рухаються. І дійсно, звіривши фотографії (які я робила щойно мені поставили брекети і сьогодення ) — я побачила результат!
Якось зберусь і викладу фот0) А поки буду тихо радіти, бо прогес на обличчя. А точніше — на зуби))))