• ,

Останній штрих - капи .

Капи мені заказували не зразу. Що таке капи можна прочитати тут Як зберегти посмішку після зняття брекет- системи. Капи; Рекомендації після зняття брекет-системи.
Але це просто текст, що вони собою представляють в реальності є статті блогерів. Але так я вела теж свій блог, потрібно завершити історією про капи smile
Для початку мені зробили реконструкцію моїх зубів. Їх естетичний вигляд і до установки брекетів був не дуже а після носіння брекет — системи ще гірше — різноманітні нащерблення. Оновляли і верхню щелепу і нижню. І тільки після того заказали капу. Перше це було те що засмутилась, знову щось носити, не забути головне вдягнути і дальше дискомфорт, не враховуючи ретейнери. Але як показує час, до всього звикаєш. Так і тут. Перший тиждень не комфортно, а дальше і забуваєш що колись була без кап.
Розбиваючи усі міфи- вони не натирають ( це якщо ортодонт усе вірно зробив), з ними можна говорити, пити рідину можна теж. І інколи я легенько могла щось і поїсти. Просто я їх ношу коли дома, на ніч ставити це обов'язкова річ а в день по можливості.
Була у мене ще така історія. За два дні я ні разу не оділа капи, забула. І коли на третій вечір оділа передній зуб відчував тиск кап. Так що не даремно мені сказали носити. Спочатку було страшно що носити їх потрібно рік — два. А після того випадку я думаю немає нічого страшного якщо ще на якийсь час продовжу період носіння.
І мої капи…


І ще доглядати за ними не важко, я коли чищу зуби якщо не забуду проведу зубною щіткою по них і все.

Чому вони кровоточать? Є відповідь!

Отже, я знайшла багато інформації щодо кровоточивості ясен. Наприклад, тепер можна якщо не пояснити причину моїх кровотеч, то хоча б припустити, чому відбувається цей процес. Думаю, й вам трапляється іноді побачити кров у пінці від пасти або в раковині під час чищення зубів. Пропоную Виявити причини кровотечі!

Приводом для кровотечі з ясен може бути таке:
1. Неякісний і неправильний догляд за ротовою порожнино. (Тут я іноді хал турю). Наприклад, занадто велика жорсткість щітки або сильний тиск на зуби під час чищення призводять до виділення невеликої кількості крові.(Вибирайте щітку правильно!)

2. Невиконання правил гігієни. Більшість людей витрачають на чистку зубів приблизно півхвилини. За цей час важко очистити зуби від нальоту та інших частинок цілком. Тут згадується старенька приказка «Одна минутка – не в счет, две минуты – сойдет, три минуты – чистый рот!». І мені мій лікар радив витрачати не менше двох хвилин на процес чищення зубів, особливо враховуючи брекети.
3. Хвороби. Не хочеться думати, що в мене є якась хвороба, але все-таки кровоточивість може бути симптомом таких хвороб: гінгівіт, пародонтит, пародонтоз…

4. Побічна дія. Деякі ліки знижують індекс згортання крові. Класичним прикладом є аспірин. Якщо ви надаєте перевагу цим пігулкам від голови й водночас дивуєтеся, звідки кров у вашому роті, саме час обрати заміну аспірину.
5. Дієта. Як не дивно, хоча, чому не дивно? Цілком закономірно, що раціон впливає на стан здоров’я. Отож неповноцінна дієта погіршить стан ваших зубів. Якщо ви зараз на дієті, і так само, як номер 4, не розумієте, чому кровоточать ваші ясна, краще обрати іншу дієту, де будуть в більшій мірі наявні вітаміни Ц, Б, К, Є.

6. Стоматологічні процедури. Буває, що після професійної чистки зубів або іншої процедури, де ясна піддаються впливу, може з’являтись кров. Зазвичай, це побічне явище зникає через декілька днів чи тиждень. Інша справа – неякісно встановлені коронки або протези. Тоді у вас можуть початися серйозні проблеми, тому вчасно бийте на сполох.

Шість найбільш частих причин кровоточивості ясен наведені. В принципі, я не відчуваю себе хворою на пародонти, пародонтоз абощо. Знаючи ці хвороби, я розумію, що були б й інші симптоми. Думаю, варто перевірити список побічних дій препаратів, які я приймаю від болю голови, горла, щоб бути попередженою, але немає таких пігулок, які я п’ю завжди, регулярно, тож цей варіант теж можна відкинути. І, звісно, я буду обережніше поводитися з аспірином.
На дієтах, я, хвала небесам, не сиджу, тому й харчуюсь повноцінно. Навіть вітамінчики п’ю))) Та й жодних процедур мені не роблять. Думаю, в кровоточивості ясен винен мій недбалий догляд, але так важко іноді змусити себе зайвий раз почистити зуби. Хоча, якщо так міркувати, то він і не зайвий, а навіть навпаки. Також, брекети, ймовірно, тиснуть на зуби, заважають яснам, тому вони можуть страждати.
Сподіваюся, якщо покращити гігієну, все саме по собі залікується.

І такого більше не буде! point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2 point_up_2

Є новини

Привітики. У мене є новини. Слухайте.
По-перше, знову відпав брекет-лиходійник. Не знаю, що й робити, адже лише тиждень, як минула корекція, потрібно записуватись на підклеювання до ортодонта, а мої наступні дні дуже завантажені екзаменами й підготовкою до них. Ще не дзвонила лікарю, не хочеться розповідати про проблеми, але доведеться… Ех, місяць маленький мій протримався на зубі (я його доволі часто збивала при жуванні раніше). Проблема полягає в тому, що без заміни дуги (положення дуги) він може й не приклеїтись… Зуб, який брекет не тримає вже зсунувся. Я переживаю, що доведеться чекати нової корекції, яка відбудеться не швидше, ніж через місяць.
По-друге, в мене трохи кровоточать ясна. Так, знову. Раніше я страждала від цього, коли загноїлись ясна, а тепер я не знаю, чому це відбувається. Можливо, брекети впливають на зуби, які, коли рухаються, пошкоджують ясна? Хоча це малоймовірно… Не знаю і все. А ще туди, в ясна, могли забитися часточки їжі й і спричинити тиск, тому з’явилася кров. Думаю, мені треба трохи дослідити це питання, я напишу вам, що мені розповіли з цього приводу мої таємні джерела wink wink

Про корекцію


Ще раз привіт. Тепер я маю розповісти про корекцію, яка відбулась три дні тому. У мене були великі надії, пов’язані з нею, але, на жаль, не всі вони здійснились. Та все по порядку.
По-перше, я дуже не люблю черги. І, знаючи, що я записана на п’яту годину, я свідомо прийшла о 17:15, бо пам’ятою, що завжди доводилось чекати щонайменше півгодини. Але крісло в кабінеті все ще було зайняте, а в черзі сиділа мама з маленькою дитиною, років шести, які були не за записом. Маленька дівчинка нудилась, ридаючи, і хотіла додому. Я так зрозуміла, що чекали вони вже годину і подумувала над тим, щоб пропустити їх, адже їм потрібен був тільки огляд. Та о 17:30 прийшла наступна людина і чомусь хлопця запросили до кабінету без черги. Овва! Чому хтось має сидіти години, а хтось ні?
Коли через хвилин 20 хлопець вийшов (добре, хоч не дуже довго), крісло мого ортодонта було зайняте все тим же невідомим мені, та, безперечно, складним пацієнтом. (Скільки можна сидіти там?!) О шостій з чимось до ортодонта увійшли дівчинка та її мати. а о 18:30 – я.
Клас, я збиралась прийти пізніше та менше чекати. Натомість – все одно година в черзі. Та настрій у мене був хороший в очікуванні нових змін.

Зайшовши до омріяного кабінету, я сіла на крісло та ще трохи почекала приготувань, і почалась корекція. На жаль, мені так і не зняли
ортодонтичну пластинку. Порадили зробити ще декілька знімків, зокрема 3Д знімок зубів, щоб вирішити, як далі продовжувати лікування. Мені в майбутньому або будуть видаляти четвірки (чи одну четвірку), або висувати нижній ряд вперед, працювати з прикусом. Я відчуваю, що пройшла перший з багатьох етапів, етап лікування брекет-системою.
Що ж до інших моїх надій, відпалий брекет з великими зусиллями приклеївся (хоча не з першого разу), останнє кільце досі без дуги, але принаймні без гною, зуб здоровий. І резинки я поміняла з рожевих на зелені, вони підкреслюють колір моїх очей (я сподіваюсь на це). Мене трохи турбує біль то тут, то там, в зубах. Перші дні після корекції щелепа трохи нила, бо мені поставили сильнішу дугу, я її прямо-таки відчувала… Тепер вже звикла, хоча останнє кільце мені трохи натирає, мабуть, в тому місці залишиться шрамик.
З інших новин ще й така: корекції подорожчали вполовину… Ну а що ж, зараз такий час, хоча не зрозуміло, чому саме зараз ціни різко піднялись. Шкода, що корекції не входять в оплату брекетів, бо моя подруга заплатила за все на початку лікування і прийом лікаря для неї безплатний. У мене ж не так(
Так ось, я вважаю, що на наступному тижні зроблю необхідні знімки, і в травні на наступному візиті мою долю вирішить ортодонт. Я навіть не знаю, що краще – видаляти зуби, чи висувати їх наперед (адже будуть проміжки між зубами, що особисто мені не подобається).

Думаю, я б вибрала видалення зубів, особливо, коли знаю хорошого хірурга, в якого проходили мої попередні операції.
Сподіваюсь, у вас теж все в порядку. Пишіть у блог, не забувайте про нас!

ЯК зберегти кальцій??


Здоровенькі були! Тиждень я вам не писала, але, думаю, що прийшов час поділитись з вами всім, що трапилось зі мною в ці дні. Але, перш за все, хочу закінчити тему з кальцієм. Сьогодні поділюсь з вами деякою корисною інформацією. А саме порадами, як краще засвоїти організмом цей елемент.
Ви знаєте, що достатній рівень кальцію підтримує нормальне функціонування процесів: забезпечує міцність кісток, здоров’я волосся та зубів та інші. Зазвичай кальцію не вистачає дітям, людям похилого віку або вагітним. Головна проблема в тому, що кальцієвий обмін – складний процес, і не завжди кальцій, що ми споживаємо з молочними продуктами, сирами, рибою, горіхами… засвоюється.
Перше, на що варто звернути увагу – власний раціон. Кальцій добре засвоюється, коли в організмі наявна норма вітаміну Д. Насправді досить невелика кількість продуктів містить цей вітамін, але природа потурбувалась про нас. Ми запросто можемо отримати необхідну нам норму вітаміну Д за декілька прогулянок сонячного дня. Якщо ж ви живете у місцевості, де сонце з’являється вкрай рідко, я б порадила вам приймати комбіновані препарати-вітаміни «Кальцій з вітаміном Д», вибір дуже різноманітний – за ціною, формою випуску, виробником.

Також засвоєння кальцію тісно пов’язано з наявністю в організмі фосфору та магнію. Співвідношення кальцію та фосфору має бути 2:1. Продуктами, які мають обидва елементи є сир, свіжі зелені трав’янисті овочі, бобові. Багато магнію містять какао, цільнозерновий хліб. Дуже велика кількість кальцію в маці та кунжуті. Отже, для збалансованого харчування вам достатньо заварити собі какао, зробити бутерброди на цільнозерновому хлібі з кунжутом або взяти до какао булочку з маком, або вже як ваша фантазія спрацює – поєднань може бути безліч!

Наступний пункт дуже важливий. Природно те, що, якщо є продукти, які поповнюють запас кальцію, то є такі, що зменшують його кількість. Більшість людей не зважають на це, як і я колись. Але, якщо ви турбуєтесь про своє здоров’я, вам варто слідкувати за кількістю з’їдених вами таких продуктів: кава, щавель, сіль, газовані напої, шпинат. Лікарі не радять, більше того, забороняють вживати препарати (вітаміни), що містять кальцій разом з вище названими продуктами тому, що відбуваються два взаємновиключні процеси, які шкодять організму. Також вегетаріанство може призвести до дефіциту кальцію, якщо ви не слідкуєте за кількістю білка. Аналогічно занадто великий вміст вуглеводів викликає ризик дефіциту кальція. У таких випадках зменшити втрату допоможе курага, що багата на магній.
Важливо не мати проблем зі шлунком. Низька кислотність є перешкодою для засвоєння потрібного нам елементу. Необхідна нормалізація роботи шлунку, оскільки саме там відбувається засвоєння кальцію.
Не менш важливим чинником є гормони. Щоб нормально засвоювався не тільки кальцій, а й інші вітаміни, необхідно мати правильно збалансований рівень гормонів естрогену, росту та інших.

Як не дивно, надмірні навантаження теж сприяють виведенню елементу з організму. Краще виконувати регулярні фізичні навантаження без перенапруження (це не тільки збереже в організмі кальцій, а й покращить ваш фізичний та психологічний стан). Після сауни та активних тренувань кальцій втрачається з потом, а для його поповнення можна випивати стакан кефіру, що й робить більшість свідомих спортсменів.
Також цікавий вплив на наш організм має стрес, нервування. Ми знаємо, що нерви не відновлюються. А до того ж збуджений психологічний стан погіршує засвоєння корисних елементів. Пов’язано це з вивільненням кортизолу під час нервового напруження, що сприяє виведенню мікроелементів нирками.
Наостанок скажу, що в людському організмі все має бути збалансовано. Слідкуйте за своїм здоров’ям, вітамінами, харчуванням задля кращого стану тіла й душі.

Весна прийшла. Гіповітаміноз. Кальцій.



Привіт, мої любі. Як поживаєте? Зараз мій настрій покращився, вже чекаю-не дочекаюся наступної корекції, де відбудуться нові зміни, прогрес у моєму лікуванні.
А поки я хотіла вам нагадати, що надворі – весна. Не дивлячись на те, що поки не зовсім тепло, та весна вже вступила в свої права. Звісно, це чудовий час пори, та нам, брекетоносцям, варто з пересторогою ставитись до таких змін природи. Ви, я думаю, знаєте, що весна – час гіповітамінозів. І найстрашніше для тих, хто носить брекети — недостатня кількість кальцію в організмі.
Добова норма цього елементу для дорослої людини приблизно 800-1500 мг. Лише 25-40 відсотків з цих мг наш організм здатний засвоїти з їжі. У процесах засвоєння кальцію бере участь вітамін D, а він, в свою чергу, виробляється організмом під час перебування на сонці, тож не гребуйте можливістю погрітися на променях, бо це пов’язано з вашим здоров’ям.
Кальцій міститься не тільки в кістках. Ось декілька його функцій, про які ви могли не знати: він бере учать в обміні речовин, передачі нервових імпульсів, забезпечує рівновагу між процесами збудження та заспокоєння в корі головного мозку, регулює скорочення серця та інших м’язів, кровотворенні, підвищує стійкість організму людини до токсинів, впливає на активність ферментів…
Ви бачите, що цей елемент дуже потрібний нашому організму, а в разі його недостатності вас чекатимуть різні хвороби, зокрема остеопороз. Отож, щоб не допустити жодної хвороби, будьте обачливі.
Симптоми недостатності кальцію в організмі людини:
1. Біль в суглобах;
2. Ламкість нігтів;
3. Екзема;
4. Високий рівень холестерину в крові;
5. Пришвидшений пульс;
6. Безсоння;
7. М’язові спазми;
8. Нервовість;
9. Оніміння рук, ніг, судоми;
10. Депресія;

Вище наведені основні проблеми, які можуть з’явитися в людини у зв’язку з гіповітамінозом цього елементу.
Тому я наведу список продуктів, які впливають на кількість кальцію в організмі.
Джерела елементу (горіхи, насіння): кунжут, мак, мигдаль, фундук, фісташки, насіння соняшника (Сушені фрукти) інжир, (молочні продукти) молоко, сир, (риби, морські продукти) лосось, ламінарія, (овочі с зеленим листям), капуста, спаржа, базилік, шпинат, рукола, шкірка лимону, крес-салат, селера, черемша, кріп, петрушка, вівсяна крупа, боби, соя, квасоля, часник будь-які коренеплоди.
Досить багато кальцію міститься в грибах, але при варінні або обжарюванні він розщеплюються. Тільки в холодному солінні в грибах зберігається кальцій.
Слива, редис, хурма, буряк допоможуть надходити елементу в організм. До речі, кальцій засвоюється тільки у сполуках з фосфором, а продуктами, які містять одночасно і кальцій, і фосфор є редис, селера, салат.
Взагалі найкращим джерелом кальцію є шкаралупа яйця. Колір шкаралупи значення не має, але перепелині яйця містять набагато більше кальцію порівняно з курячими. Кальцій з шкаралупи засвоюється майже на 100 відсотків. До того ж шкаралупа багата на інші корисні речовини: мідь, залізо, марганець, молібден, фосфор, селен, цинк та інші.
Сподіваюсь, стаття була пізнавальною, і ви цієї весни допоможете своєму організму з вітамінами та мінералами. Будьте уважними до свого здоров’я!

Дратує. Куди поділась мотивація?


ДРАТУЄ
Доброго вечора. Останнім часом у мене дивний настрій. Через те, що я бачу результати носіння брекет-системи, мені хочеться ще й ще. Більше, краще, швидше. Так бажаю мати рівні зуби, красиву посмішку!
Але з іншого боку мене трохи бентежить і дратує, що ще жодний місяць я не виносила повну брекет-систему: то в мене тільки верхній ряд був із брекетами, то відпадали окремі частини системи, то не було кільця, то вилазила дуга… Навіть зараз у мене немає брегета на п’ятому зубі, бо його не вийшло приклеїти на минулій корекції. Це мене збентежило тоді, та й зараз бентежить: як це, цитую: «Не виходить приклеїти. Давай наступного разу»???? На мій погляд — просто свинство, чому я маю витрачати дарма цілий місяць. А раніше були проблеми з кільцем, минулого разу мені його закріпили і — що б ви думали – не довели туди дугу. Останні жувальні зуби теж проблемні, тому для мене важливо, щоб вони вирівнювались. Раніше кінчик дуги постійно вислизав з відведеного йому місця в кільці й ранив шкіру. Тоді я попросила його добре закріпити, але, от біда, він знову не там, де повинен бути!
Скоро корекція, залишився тиждень. Я мрію вже, коли брекет-система буде повністю вкомплектована і працюватиме найкращим чином.

Не знаю, скільки ще доведеться перетерпіти з цими брекетами. Хоч це й лікування, процес носіння дається важко. До того ж це лікування втручається в усі сфери життя, а ми, брекетоносці, звикаємо до них. Мені трохи набридло носити брекет-систему, може, мені не вистачає нових вражень?)
На наступній корекції оберу собі інші резиночки, отримаю брекет, який минулого разу не приклеївся, мені нарешті знімуть пластинку після довгих вагань і обіцянок. Я позбудуся незручностей, пов’язаних із цим ортодонтичним приладом, і життя стане легшим. Сподіваюсь на це. Головне – завжди залишатись оптимістом і не звертати уваги на ці невеличкі свої невдоволення!
.

Лігтури, резинки, еластики

І знову привіт! Досить швидко я знайшла потрібну мені інформацію, і згадала, що дещо мені розповідала мій ортодонт, коли я питала про майбутнє моєї брекет-системи.
От вам відповідь на питання «Що таке резинки на брекетах?»: Це довга нитка, зроблена з еластичного матеріалу, що відрізняється гіпоалергенністю, тобто не викликає алергію. Існує безліч варіацій, наприклад часто це не нитка, а іноді кругла резинка різного кольорів та розмірів, що добре розтягується. Ортодонти вибирають такі форми і розміри, з якими їм зручніше працювати. На якості лікування це не позначається. Хм, цікаво, я носитиму резинку чи нитку???

Далі відповідь на запитання «Навіщо потрібні еластики?»: Резинки здійснюють додатковий тиск на зуби, що пришвидшує лікування, нитка пересуває зуби в правильному напрямку.
ВАЖЛИВО!!! Одягати еластичну нитку (резинку) має тільки ваш лікар-ортодонт(хоча б вперше), аби вона правильно виконувала свої функції та не пошкодила зубний ряд. У крайньому випадку попросіть лікаря розказати вам, як це робиться, якщо лігатура зніметься/порветься, а у вас не буде змоги відвідати ортодонта. Також непогано буде попросити декілька запасних резинок, якщо ваші знімуться завчасно.
Також мені дали декілька порад щодо того, як носити еластики:
1. Час носіння резинок – цілий день, знімати їх потрібно під час їжі, чистки зубів, проведенні інших гігієнічних процедур.
2. Якщо носій лігатур відчуває зниження сили тиску на брекети або зуби, варто відвідати лікаря, щоб той перевірив стан еластиків та замінив їх, якщо потрібно.
3. Якщо вам боляче носити резинки, відчувається подразнення та дискомфорт, знайте, що це жертви, які потрібно принести задля здоров’я та краси зубів. До того ж ці відчуття тимчасові, поки ви звикаєте до тиску на зуби.
4. Зазвичай лігатури потрібно замінювати щодня.
5. Забороняється без дозволу лікаря-ортодонта зменшувати або збільшувати кількість резинок, бо це може призвести до неочікуваних наслідків.
6. Якщо резинка/нитка була втрачена, зіпсована, необхідно в найкоротші строки звернутися до лікаря для заміни тому, що відсутність одної з резинок може призвести до того, що розташування зубів зміниться в сторону регресу.

Повторюсь також, що встановлювати еластики має тільки професіонал. Якщо ви, як і я, ще не носите еластики, ось головні правила процедури становлення:
— Встановлюються лігатури з двох сторін одночасно, аби однаково впливати на зубний ряд.
— Натягнення резинки має бути помірним, не занадто слабким або сильним.
— Розташування лігатур зазвичай симетричне, але бувають винятки (якщо проблеми з зубами не симетричні немає сенсу встановлювати їх з обох боків ).
— Пацієнт може обирати колір резинок, результат від цього не залежить, важливо те, чому він надає перевагу.

Процес корекції лігатур відбувається одночасно з брекетами, щоб взаємно покращувався результат. Тандем брекети-еластики стовідсотково пришвидшить ваше і моє лікування. Якщо ви носите резинки, опишіть, будь ласка свої відчуття, бо на мене це чекає в майбутньому. Дякую.

Прогрес у лікуванні


Привіт усім! Я ношу брекети вже три місяці, і за цей невеликий термін відбулись помітні зрушення, прогрес у моєму лікуванні. По-перше, мені майже вирівняли зубний ряд, і верхній, і нижній. По-друге, зараз у мене значно покращився прикус, зуби правильно вирівнялись і стали на свої місця. По-третє, я ношу ортодонтичну пластинку, яка суттєво висунула верхній ряд вперед і впливає на нижню частину щелепи.
Коли ми тільки проходили огляд у різних ортодонтів, мені та мамі сказали, що мій випадок — випадок середньої тяжкості. На перший погляд вади щелепи були непомітні мені та іншим, але ортодонт помічає те, чого не помічають звичайні люди. Тепер і я бачу суттєву різницю між станом моїх зубів зараз і раніше. Це завдяки тому, що періодично на корекціях мені показують зліпок, зроблений до встановлення брекетів. Думаю, здорово, що я маю можливість бачити швидкі результати і насолоджуватись ними. Так легше проходить процес носіння, адже я розумію, навіщо це мені. Раніше ж я вважала, що лише декілька зубів стоять кривувато, та й усе. А тепер тільки й думаю, що могло би бути, якби ми відмовились від лікування.

Моя подруга, яка теж є носієм брекетів, поставила їх собі через помітну, але легку в лікуванні нерівність перших зубів. Хоча вона почала носити брекет-систему пізніше, зараз дівчині вже поставили резинки, які скріплюють обидві частини щелепи, тобто її лікування проходить швидше. Мені тим часом обіцяють зняти пластинку вже на наступній корекції, що відбудеться на початку квітня. Я теж вже не дочекаюся якихось оновлень аби поділитися з вами враженнями. А поки я вирішила почитати про ці еластичні кружечки, щоб підготувати себе до можливих труднощів. До речі, подруга моя весь час жаліється, що їх доводиться змінювати щодня по декілька разів, що вони часто рвуться, злітають, спадають і губляться.
Чекайте результатів мого дослідження щодо цих резинок, я викладу все в простій і доступній формі. Принаймні планую так зробити))

Коли наступна корекція?


Привіт, ви коли-небудь забували дату наступної корекції? А я забувала. У мене погана пам’ять на числа. Іноді ставалось так, що я плутала дні прийому, одного разу переплутала дати: вважала, що день прийому настав, але він був наступного дня. Мабуть, якби я записувала дату й час десь у себе, краще б орієнтувалась у часі. Та мій лікар записує подробиці наступного візиту на папірці, який дає мені. А знаєте, що за місяць може статися з цим скарбом? Частіше всього він просто губиться…
От і цього місяця я була на корекції в перших числах березня, точно не пам’ятаю коли. І знайшла папірець, де вказана дата «15». «Невже я пропустила свою корекцію???» – панічно думаю. Та з допомогою мами ми прийшли до рішення, що корекція не могла бути назначена лише через два тижні після попереднього візиту.До того ж на аркуші є ще й число, що означає місяць.
Так ось, донедавна я ще не знала, коли мені йти на корекцію та дуже бентежилась з цього приводу. Думала, чи не подзвонити ортодонту, може, варто уточнити? А якщо я вже пропустила корекцію, а наступний місяць вже розписаний??? Хвилюванням не було меж. Розумієте, важко залишатися неінформованою… Але! Ура! Вчора нарешті знайшла ще один аркуш паперу, де зазначалось, що мені на корекцію потрібно прийти п’ятого березня. Але, знаєте, написано було так «5.3».« Мабуть, це старий папірець» — подумали ви. Та ні! Не все так просто. Минулого разу корекція була у вівторок, це я точно пам’ятаю, а п’яте березня – взагалі субота. Будучи Маленьким Шерлоком, не важко здогадатися, що втомлений лікар переплутала місяці, березень і квітень.
А ось п’яте квітня – якраз вівторок, як і зазначено на аркуші, тобто все правильно.
Тепер я нарешті знаю, коли мені йти на корекцію і раджу вам та й собі записувати десь дату, час, день наступного візиту аби не мучитися потім здогадками, не витрачати нерви та час дарма. Успіхів вам і чекайте розповіді про корекцію!)))