Як знайти порозуміння із болісними брекетами, або ж Народна анестезія завжди доступна  

Той, хто носить брекети, знає, як воно спочатку болить. Зовні непривабливі, вони ще й перші три дні після установки здавлюють зуби, немов лещатами. Пекельна біль, правда, через кілька днів проходить, проте і її не варто терпіти. У кожного пацієнта свій поріг больової чутливості. У когось неприємні відчуття після установки брекетів швидко проходять, в когось вони тривають довше. Проте в більшості випадків біль неминуча, адже вона є сигналом зубних нервових закінчень про те, що в їх звичному житті відбулись кардинальні зміни.

Як же порозумітись із болісними брекетами? Що робити, аби вони призвичаїлись до життя в вашій ротовій порожнині, а вона у відповідь – звикла до них? Звісно, ви можете запитати поради у свого ортодонта, і він скоріш за все порадить вам приймати якісь знеболюючі таблетки.А можете скористатись не менш ефективними народними методами: етнічна анестезія завжди доступна. І скоріш за все сподобається як зубам, так і брекетам. Тому пропонуємо вашій увазі колекцію простих і добрих порад, які допоможуть вам швидко  подолати біль після установки брекетів.
  • Для того щоб вгамувати нестерпний біль, потрібно вживати спиртову настоянку валеріани ( по двадцять крапель вранці, в обід і ввечері);
  • Ефективним методом боротьби із болем є відвар із двох чайних ложок квіток полину, залитих склянкою окропу. Полощіть цим відваром ротову порожнину.
  • Візьміть вісім чайних ложок висушеної меліси, залийте 500 міліграмами окропу і потримайте кілька хвилин. Це теж дієвий народний метод.
  • Подолати зубний біль допоможе масаж руки в місці, де зустрічаються кістки великого і вказівного пальця. Масаж робити інтенсивно, круговими рухами протягом 5-10 хв.
  • Полегшити зубний біль допоможе масаж точки, яка знаходиться у впадині над верхньою губою. Інтенсивне натиснення на неї вказівним пальцем допоможе притупити біль.
  • Пропонуємо вашій увазі ще один народний рецепт. Листя малини, дуба, горіха або м'яти взяти в рівних кількостях, дрібно нарізати, засипати в пляшку, залити гарячим винним оцтом, дати настоятися три дні. Цією настоянкою полоскати рот.
  • Полегшити зубний біль допоможе водний розчин соди з сіллю. Розчинити по 1 чайній ложці питної соди і солі в склянці теплої кип'яченої води. Для полоскання використовувати 3-4 склянки.
  • Допоможе також полоскання відваром евкаліпта (1 ст. ложку подрібненого листя залити склянкою окропу, підігрівати на водяній бані 5 хвилин, настоювати).
  • Настій з шавлії теж дуже ефективний засіб проти болю. Для приготування настою необхідно взяти 1 столову ложку трави і залити склянкою окропу. Після охолодження необхідно прополоскати рот. Таку процедуру потрібно проводити кілька разів на день до повного припинення болю.
Біль після установки брекетів боїться народної анестезії, тому швидко вщухне, якщо ви візьмете на озброєння рецепти із бабусиної колекції. Ваша красива посмішка має народжуватись не в результаті болісних потуг, а в результаті приємних експериментів. І брекети – один із них.
  • ,

Картопляний суп-пюре з копченими ковбасками

kartoplyanyj-sup-pure-kovbaskamy

Знайшла дуже цікавий рецепт суп — пюре! Сьогодні готую :-) (а може і завтра як час дозволить) Ділюсь з Вами бо виглядає смачно, звучить смачно...і маю надію получиться як в "Salateira" ( хтось можливо і зрозуміє про що я)  *wink* 

Інгредієнти:
  • картопля — 500 г
  • ріпчаста цибуля — 150 г
  • зелена цибуля
  • морква — 100 г
  • вершки (в мене 10%) — 100 г
  • вершкове масло — 50 г
  • часник — 2 зубчики
  • м’ясний / овочевий бульйон або вода — 700-800 мл.
  • сіль, білий мелений перець
  • копчені ковбаски — 3 шт.
Приготування картопляного супу-пюре з копченими ковбасками.

Цибулю та моркву очистити від шкірки і порізати невеликими кубиками, часник розчавити ножем і також очистити від шкірки.

Картоплю почистити і нарізати невеликими шматками

В каструлі, де буде готуватися суп, розтопити вершковоме масло і обсмажити на ньому цибулю, моркву та часник до ледь золотистого кольору цибулі.

Потім додати картоплю.

Вміст каструлі залити бульйоном чи водою (500 мл.), довести до кипіння, накрити кришкою і на невеликому вогні варити приблизно 25 хв. до готовності картоплі.

Потім суп відставити з вогню і вміст каструлі блендером подрібнити в пюре.

Після цього до супу додати вершки, розмішати.

Тепер суп потрібно довести до консистенції рідкої сметани, додавши до нього потрібну кількість кип’яченої води, бульйону або молока. Посолити, поперчити і, помішуючи, довести до кипіння. Дати покипіти 1-2 хв. і відставити з вогню.

Копчені ковбаски порізати кружечками і злегка обсмажити на невеликій кількості рослинної олії.

Гарячий суп розлити в порційні тарілки, зверху викласти смажену ковбаску і обов’язково посипати подрібненою зеленою цибулею. Картопляний суп-пюре з копченими ковбасками готовий.

По факту приготування попробую сфоткати і викласти фото :-)

 

Коли на йогурти більше дивитись не хочеться...

Коли тільки встановили брекети чи тиждень після корекції доводиться жити на йогуртах! В такі моменти мрієш про шашличок, а їсиш все-рівно йооогурти  *boredom*

Наче смачні, м'якенькі молочні продукти згодом доводиться запихати в себе силою… або ж із медитацієми  :-D
Моя подруга, після мого ниття, надіслала мені такий підбадьорюючий малюночок  *music*

uYKx2b-jzFc

 

А вам йогурти ще не набридли?)))))

Брекети: всі за і проти. Частина друга: "Чому це непотрібно?"

Чому це непотрібно?
  1. Це боляче.
  2. Це дорого.
  3. Це довго.
Так, список не дуже. Як ці мінуси зробити плюсами?

Біль буває не завжди та не у всіх. Найчастіше він з'являється після встановлення нової, більш сильної, дуги або якихось виступаючих елементів (тоді вони травмують слизову). Інколи він тримається кілька днів і слабшає, а інколи – постійний. Якщо біль нестерпний, хочеться плакати та жалітися – та це не варіант. Що робити? Можна зарахувати себе до мучеників. Чи використовувати віск, спеціальні спреї або знеболювальні таблетки. Завжди щось можна придумати.

Гроші: так, брекети — це витратне заняття. Та якщо час молочних зубів пройшов, ви вирішили змінити себе на краще і вам потрібні свої, а не штучні зуби, іншого виходу просто немає. Що можна порадити: є великий вибір клінік та широкий спектр матеріалів для брекетів. Шукайте те, що більш підійде.

Час: ніхто і ніколи на першій консультації не скаже вам, скільки часу доведеться носити брекети. Для когось вистачить кількох місяців, для інших – трьох років буде замало. Це суперіндивідуально. Якщо вирішили, то треба йти до кінця. А ще може бути так: ортодонт просто хоче грошенят заробити, тому нескінченно продовжує термін носіння брекетів, встановлює нові і нові прибамбаси. Ситуація гіпотетична, але чого в світі не буває.

І наостанок: існує імовірність, що саме вам це не допоможе і після зняття брекетів все повернеться на свої місця. А також дуже вірогідно, що завтра до вас додому прилетять інопланетяни. Ну, основну ідею ви зрозуміли.

Замість заключення: можна нескінченно шукати інформацію, питати в лікарів та досвідчених «брекетоносців», сподіватись на поради близьких та друзів. Та останнє слово – тільки за вами!

Брекети: всі за і проти. Частина перша: "Чому це потрібно?"

Ставити брекети чи ні? Формулювання схоже на гамлетівське «бути чи не бути?». Не будемо залишати це питання риторичним.

Чому це потрібно?

Найбільш очевидна відповідь: результат – красива посмішка. Але не забуваймо про більш приземлені проблеми – утворення нальоту та каменю, карієс, порушення механіки жування та подальша втрата зубів. Задля наочності: при скупченні зубів з'являється багато місць, важкодоступних для зубної щітки. Наліт накопичується, утворює камінь, а від каменю до карієсу вже недалеко. У підсумку – лікування бормашиною чи втрата зуба. Перспектива не дуже весела. Що робити? Вирівнювати.

Ще одне «за». Нерівні зуби чи неправильний прикус призводять до деформацій обличчя. Не завжди, але буває. Після встановлення брекетів змінюється співвідношення щелеп, зникають недоліки і профіль виглядає більш привабливо. До того ж стає більш чіткою дикція.

Щодо рідкісної форми захворювань шийки зуба — клиноподібних дефектів. Вчені з'ясували, що невірний розподіл навантаження на зуби при жуванні (неправильний прикус) може призвести до виникнення тріщин у місці, де емаль є найтоншою, і стати причиною подальшої руйнації зубів. У результаті з'являються V-подібні дефекти в області шийки. Це не тільки естетично непривабливо, це ще й небезпечно виникненням пришийкового карієсу. Що робити? Вирівнювати.

Щодо витрат. Всі знають, що встановлення брекетів та їх обслуговування – недешева справа. Звідси очевидний плюс: незнайомці миттєво розуміють, що ви – заможна людина: є брекети, отже є гроші. Зустрічають, як знаєте, «по одежі». І ще перевага. ЗОЖ зараз – це тренд. Вирівнюєте зуби, отже слідкуєте за своїм здоров'ям. Вас поважають. Ви в тренді.

Ще кілька цікавинок: виявляється, багато людей на світі мріють поцілувати партнера з брекетами. Тож, чому би не задовольнити таку примху? Крім того, поцілунки для партнера з брекетами стають ніжнішими через острах ушкодження себе самого чи брекетів. Хочете менше «хардкору» та більше ніжності? Пробуйте «Мілку» або встановіть брекети! Звичайно, жарт. Але щось у цьому є.

Ну а тепер щодо недоліків, не буває на світі ідеальних речей, еге ж? Про це читайте в наступній статті 
  • ,

денситометрия в 18 или почему я в растерянности

Добрый вечер, дорогие брекетоносцы! сегодня моим брекетам 1 мес. и 15 дней. 03,06 я была на приеме у ортадонта. на этот прием она сказала мне принести слепки. села я в кресло, она посмотрела и офигела, говорит что ну уж очень быстро зубки выровнялись, сказала, что так не должно быть и тот результат который сейчас должен был быть только к осени, а я то радовалась что все так быстренько… в общем, Орт сказала, что кости слабые и велела сделать мне денситометрию — это анализ, который проверяет кости на прочность, но делают его только после 60 лет, а мне 18… кому-то такое делали???
  • ,

«Яєба», або Ми ніколи не зрозуміємо японців

Знаходжусь у стоматологічному шоці. Виявляється, вже кілька років в Японії існує нова мода.

яеба

Стоматологи Піднебесної пропонують спеціальну процедуру: за допомогою накладок на ікла роблять їх більш виступаючими та гострими. Або ж гострять самі зуби (для тих, хто вирішив залишити їх такими на все життя). В українській транскрипції отриманий результат називається «яєба» (з японської – подвійні зуби).

Для чого ж молодь добровільно поганить своє здоров'я?

По-перше, Японія захлинулась у «вампірській» епопеї. Виступаючі ікла роблять дівчат та хлопців схожими на вампірів.

По-друге, така кривуватість зубів здається особливістю підлітків: ріст щелепи не встигає за ростом зубів. Тож, таким чином намагаються зробити себе на кілька років молодшими. І більш сексуальними.

А один з американських стоматологів висловив думку, що сьогодні стало занадто багато красивих білозубих посмішок. Така маленька «перчинка» додає шарму.

Тож, до чого я все це веду?

Немодні ми з вами станемо скоро  :-)  :-D
  • ,

які брекети носите ви?

Всім привіт! Я пропоную проговорити про матеріал для брекетів. Які брекети ви носите? Залізні, керамічні чи сапфір (прозорі).  Зважимо всі за і проти.

Особисто я, носила кераміку. Чому так вирішила? По-перше не хотіла щоб дуже звертали увагу на мене оточуючі.  Звичайно хотілось сапфір, та ціна в 6000 грн за одну щелепу, мене лякала. Та кераміка не дуже поступається і тому пала на мій вибір. По-друге мені здавалось що тільки підліткам одягають залізо.

Залізні брекети виглядають не дуже естетично, та вони найшвидше дають результат, міцніші – витримують більше навантаження. Вони частіше виготовляються з нержавіючої сталі, іноді в комбінації з титаном, та являються найпоширенішим видом брекет – систем.

Прозорі брекети, частіше за все виготовляють із кераміки, вони являються косметичною альтернативою залізних брекетів. Зливаючись з натуральним кольором зубів, стають менш помітними. Та в них більш високий рівень тертя, та більш не стійкі ніж металеві брекети. Для лікування керамічними брекетами потрібно більше часу і видалення їх може бути болючишим.

Сапфірові брекети виготовлені з монокристалічного сапфыра і є абсолюто прозорими. Плюси і  мінуси такі ж, як у керамічних брекетів. Та підходять для людей з незначними порушеннями прикусу.

Напишіть, які брекети носите ви?

+1 брекетоносець :-)

Магазин MastHave, старший адміністратор (старший в плані градації посад, заповнювала якусь документацію) з брекетами!
Ну… Вона таки старша за середній вік брекетоносця :-)
Цікаво, який же середній вік серед брекетоносців? В голову приходить два варіанти: 12-16 і 20-27. Перший варіант це діти яким батьки поставили брекети, другий це молоді люди, які почали заробляти самі і змогли оплатити послуги ортодонта.
А як думаєте ви? Який вік є середнім для брекетоносця?

P.S. я не поставив собі брекети)

Посмішка :-)

21230_original

Психологи давно довели, що під час спілкування лише незначна частина інформації передається вербально, тобто у формі слів. Всі решта припадає на інтонацію, зовнішній вигляд співрозмовника, його жести і, звичайно, міміку. Часто кажуть, що світ подібний до дзеркала, і досить лише посміхнутися, щоб оточуючі стали ставитися до нас дружелюбнее. Але чи так це?

Багатьох дратують підроблені посмішки комівояжерів, деяких відштовхують хитрі посмішки кокеток, але кожен згадає у своєму оточенні людей, які вміють посміхатися так, що настрій моментально поліпшується.

Посмішки бувають різними. Як і будь-яке невербальне спілкування, вони більше сприймаються інтуїтивно, і складно свідомо визначити, за якими ознаками посмішка співрозмовника справила на нас хороше чи погане враження. Але можна виділити окремі ознаки, на які звертають увагу психологи, визначають різні типи посмішок. До них відносяться вираз очей, симетричність посмішки, положення брів, а також видні чи під час посмішки зуби. В результаті можна виділити наступні типи посмішок.

Щира посмішка: куточки губ підняті, самі губи відкриті, а очі трохи примружені. Кажуть, що від такої посмішки виникають мімічні зморшки, але чи так це важливо, коли у відповідь на неї оточуючі підсвідомо ставляться до вас краще? Зазвичай з щирою посмішкою ми вітаємо приємних нам людей або вислуховуємо радісні новини.

Нещира посмішка відрізняється тим, що не зачіпає вираз очей — вони залишаються байдужими, а іноді і зовсім здаються сумними чи злими. Досить часто рот при цьому виявляється асиметричним. Це чергова посмішка втомленої людини або ввічливе удавання. Навіть якщо співрозмовник не усвідомив нещирість, підсвідомо він, швидше за все, відчув, що щось не так.
Ще один тип посмішки, яким користуються багато дівчат і який знайомий чоловікам, — кокетлива. При такій посмішці голова трохи опущена і нахилена вбік, а погляд виходить спідлоба. Вираз обличчя стає трохи дитячим, тому чоловіки підсвідомо прагнуть стати захисниками жінок, які так посміхаються.

Публічні люди і ті, хто прагне бути душею компанії, досить часто посміхаються «посмішкою клоуна», при якій рот широко відкритий, в той час як очі часто залишаються байдужими. Зазвичай вона говорить про те, що людина намагається привернути до себе увагу, «запалити» навколишню публіку своєю енергією, але сам емоційно не залучений в події. Така посмішка може позитивно сприйматися натовпом, але відштовхує при близькому спілкуванні.

Усмішка з зімкнутими губами — одне з найбільш неоднозначних виразів обличчя, досить згадати легендарну Джоконду. Люди, які так посміхаються, зазвичай здаються боязкими або скритними, хоча саме у цієї посмішки частина є об'єктивні причини: людина може просто приховувати неприємний запах з рота або поганий стан зубів. У підсумку виходить, що через потемнілій емалі або салату з часником можна помилково справити враження скритного типу, який «собі на умі».

Найбільшою ж приємною здається добра посмішка, при якій брови трохи підняті. Вона буквально заражає оточуючих людей хорошим настроєм, викликаючи їх симпатію і довіру. Так посміхаються матері своїм дітям, висловлюючи безумовну любов і турботу.
Можна враховувати ці нюанси в спілкуванні з людьми, намагаючись справити хороше враження, але щира доброзичливість завжди відіб'ється у вашій посмішці, і співрозмовники її обов'язково відчують.