• 0.79

  • +5.22

СИСТЕМА виправлення прикусу INVISALIGN

shutterstock_69850939_1300

Система виправлення прикусу Invisalign — це одна з найпрогресивніших технологій сучасної ортодонтії, розроблена в США. Якщо раніше виправлення прикусу у дорослих було можливо тільки за допомогою брекетів, то тепер для цього можна використовувати спеціальні капи інвізілайн. Давайте розглянемо цю систему виправлення прикусу докладніше.

Правильний прикус — невід'ємна складова здоров'я та краси зубів. Про те, щоб мати правильний прикус, мріють практично всі. Однак його виправлення за допомогою брекетів — процес довгий і досить трудомісткий. Коли людина дізнається, що брекети доведеться носити два роки, то в ряді випадку він відмовляється від ідеї виправлення прикусу.

Виправлення прикусу інвізілайн — це революційна методика в ортодонтії, яка стала використовуватися зовсім недавно. Головне її перевага полягає в тому, що для виправлення використовуються не брекети, а капи, які виготовлені з прозорих полімерних матеріалів. Завдяки прозорості вони абсолютно не видимі на зубах. І в той же час ефективність виправлення прикусу за допомогою системи Invisalign досить висока, оскільки каппа здійснює позиціюнування кожного зуба в потрібному напрямку.

Технологію виправлення прикусу Invisalign називають «невидимою ортодонтією». Це означає, що користуватися прозорими каппами можуть всі, хто не хотів носити брекети з причини того, що вони помітні для оточуючих. Позиціонери Invisalign завжди виготовляються індивідуально на надточному обладнанні. Ця обставина дозволяє називати дану методику виправлення не тільки невидимою для оточуючих, то і досить ефективною.
Перевагами виправлення прикусу системою інвізілайн є:
  1. Це якісна альтернатива брекетів: тепер для виправлення прикусу носити брекети зовсім не обов'язково.
  2. Брекети може зняти тільки лікар. Капи Ви можете зняти самі в будь-який момент, наприклад, тоді, коли вам потрібно почистити зуби.
  3. Якщо до брекетів людина звикає протягом декількох днів, то до Каппа Invisalign протягом двох-трьох годин.
  4. Час лікування системою Invisalign зазвичай складає не більше року, тобто, виправлення прикусу здійснюється швидше, ніж у випадку з брекетами.
  5. Дана система виправлення прикусу практично універсальна. Вона не застосовна лише у дітей, а також у дорослих з серйозними аномаліями розвитку кістково-щелепної системи.
Капи для виправлення прикусу використовувалися і раніше, проте тільки система інвізілайн дозволила зробити вирівнювання зубів по-справжньому ефективним. Лікування за допомогою системи інвізілайн здійснюється досить просто.

Найперший етап — зняття зліпка з зубів. Для цього використовуються спеціальні безусадні матеріали. Після цього зліпки скануються спеціальним 3D-сканером для того, щоб точність електронної копії зубів була максимально високою. Послідовність переміщення зубів розробляється за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, що дозволяють врахувати всі необхідні нюанси. Останній етап — виготовлення і носіння кап Invisalign.

Виправлення прикусу системою Invisalign — це вже не майбутнє, це справжнє сучасної стоматології. Це процедура, яку тепер ви можете робити не тільки в США, але і в Україні.  Вартість однієї капи приблизно 1500 гривень. Курс лікування  проходить за допомогою від 10  до 40 капп, а терміном від 9 до 18  місяців.

Виправлення глибокого прикусу

Глибокий прикус патологія прикусу, яка зустрічається майже також часто, як дистальний прикус. Відмінною рисою глибокого прикусу є те, що зуби верхнього ряду при зіткненні щелеп на третину або більше перекривають зуби нижнього ряду.

Будь який неправильний прикус негативно впливає не тільки на здоров'я зубів і ясен, але і частково  впливає і на здоров'я всього організму. Винятком не є і глибокий прикус.

Через що саме у людини починає формуватися глибокий прикус? Причини багато в чому схожі з тими, при яких формується дистальний прикус:
  • тривале смоктання дитиною різних предметів (соски, олівців, ворота сорочки і т.п.);
  • формування та дитини неправильної постави;
  • неправильне положення дитини під час сну;
  • наявність рахіту або інших захворювань кісткової системи;
  • занадто пізніше привчання дитини до твердої їжі.
До чого веде наявність глибокого прикусу і чи потрібно його виправляти? Відповіддю на друге питання є однозначне «так», тому такий прикус може призвести до серйозних наслідків, а саме:
  • підвищений ризик виникнення і розвитку захворювань тканин пародонта;
  • труднощі, пов'язані з будь-якими ортопедичними маніпуляціями (протезування зубів тощо);
  • порушення естетики особи;
  • підвищений ризик травм слизової оболонки рота;
  • підвищений ризик порушення функцій ковтання.
Як і інші види аномалій прикусів, глибокий прикус набагато легше коригувати в дитячому віці. Методи виправлення глибокого прикусу можуть бути різні. В першу чергу вони залежать від віку людини.

На етапі формування зубів формування такого прикусу вдається уникнути, діючи на причину появи аномалії. При виправленні прикусу у віці дитини від шести до дванадцяти років успішно використовуються вестибулярні пластинки, капи для зубів. У дорослому віці для виправлення глибокого прикусу застосовуються спеціальні брекет-системи.

Мезіальний прикус

Мезіальний прикус- патологія формування кістково-щелепної системи, характерна тим, що нижня щелепа більш розвинена, тобто вона є висунутою вперед по відношенню до верхньої щелепи. Мезіальний прикус, як патологія, зустрічається помітно рідше, ніж дистальний прикус. Такий прикус надає особі людини мужність, тому в народі таку патологію часто називають «мужній підборіддя».

Основними причинами, в результаті чого формується дана патологія, є:
  • травма дитини при його пологах;
  • регулярне неправильно положення дитини під час сну;
  • захворювання, пов'язані з рахітом; занадто тривала зміна молочних зубів на корінні;
  • погана спадковість.

До чого веде мезіальний прикус і чи потрібно його виправляти? Безумовно, виправляти такий прикус потрібно, тому його наслідки досить негативні. До основних наслідків такого прикусу відносяться:
  • помітні порушення форми обличчя, особливо його нижньої частини;
  • збільшений ризик виникнення захворювань пародонту;
  • труднощі, пов'язані навіть з нескладним протезуванням зубів, а також з імплантацією;
  • погане пережовування їжі;
  • збільшені ризики захворювань скроневих кісток.
Виправляти мезіальний прикус анітрохи не легше, ніж дистальний. З цієї причини дуже важливим є ще в дитячому віці запобігти його появі. У разі якщо прикус вже став розвиватися, як мезіальний, то і виправляти його значно легше на етапі формування. На ранньому етапі можна вплинути на швидкість розвитку кістково-щелепної системи, тобто простимулювати розвиток верхньої щелепи і по можливості сповільнити розвиток нижньої.

У дорослому віці при несильній патології щелеп при мезиальному прикусу призначають носіння брекет систем. Якщо патологія є сильно вираженою, то вдаються до хірургічного втручання.

І, тим не менш, людям з мезіальним прикусом важливо пам'ятати, що це не є вироком. Найкраще не запускати дану проблему, в даний час стоматологія з успіхом справляється з корекцією мезиального прикусу.

Перехресний прикус

Перехресний прикус — аномальна зміна прикусу, характерне тим, що спостерігається зсув однієї щелепи відносно іншої в одну із сторін або звуження однієї з щелеп. Перехресний прикус зустрічається рідше, ніж дистальний, проте для людей, у яких він є, він приносить безліч незручностей. Як правило, у людини помітно порушується симетрія обличчя, з'являються серйозні проблеми, пов'язані з пережовуванням їжі.

Через що формується перехресний прикус? До основних причин можна віднести:
  • занадто пізня (або навпаки дуже рання) заміна молочних зубів корінними;
  • хронічний отит в дитячому віці;
  • спадкова схильність;
  • нерівномірний розвиток верхньої та нижньої зубних дуг.

До чого призводить перехресний прикус і чи потрібно його виправляти?

Перш за все, перехресний прикус — це практично гарантія того, що у людини будуть серйозні захворювання пародонту. При пережовуванні їжа буде постійно потрапляти стикатися з яснами, що майже завжди викликає появи ясенних кишень. До того ж у більшості випадків такий прикус призводить до проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Безумовно, виправляти прикус потрібно. У дитячому віці дуже важливо, щоб заміна молочних зубів на корінні відбувалася рівномірно. За статистикою саме занадто раннє випадання молочних зубів і потім довгий час відсутність корінних є головною причиною формування такого прикусу.

Лікування в дитячому віці такого прикусу завжди проводиться шляхом видалення причини його появи. На сьогоднішній день стоматологія дозволяє з успіхом це робити. У дорослому віці правити такий прикус значно складніше, однак спеціальні брекет-системи дозволяють це робити. Головним при цьому є як можна більш раннє звернення до лікаря, оскільки захворювання пародонту будуть значно ускладнювати коригування такого прикусу.

Відкритий прикус

Відкритий прикус — одна з патологій прикусу, характерна тим, що зуби нижнього і верхнього ряду не змикаються при змиканні щелеп. З точки зору жувальних функцій відкритий прикус приносить людині набагато більше незручностей, ніж більшість інших патологій, пов'язаних з прикусом. Погано пережована їжа викликає захворювання шлунка. Якщо такий прикус не виправляти, то часто в дорослому віці зовні буде спостерігатися помітна деформація кістково-щелепної системи.

Основними причинами формування відкритого прикусу є:
  • тривале смоктання дитиною соски або будь-яких інших предметів;
  • пухлинні утворення на мові;
  • серйозні проблеми, пов'язані з диханням через ніс;
  • рахіт та інші захворювання кісткової системи.

Лікарі виділяють два види відкритого прикусу: істинний або травматичний. Якщо істинний формується за рахунок аномалії кістково-щелепної системи (рахіт, спадкові ознаки), то травматичний за рахунок зловживання певними звичками (найпоширеніша — постійне смоктання соски або пальця).  Істинний відкритий прикус коригуванню піддається набагато складніше, ніж травматичний.

Оскільки будь-який різновид відкритого прикусу веде до серйозних захворювань, то виправляти такий прикус, безумовно, потрібно. У дитячому віці такий прикус в більшості випадків вдається коригувати виключивши причину його появи. У дорослому віці, відкритий прикус, як і інші аномалії, піддається коректуванню в результаті тривалого носіння брекет-систем.

Запущений відкритий прикус веде до таких наслідків:
  • подовження нижньої частини обличчя непропорційно верхній;
  • порушення функцій ковтання;
  • серйозні порушення жувальних функцій;
  • порушення дикції.

Дистальний прикус

Дистальний прикус — найпоширеніша аномалія прикусу. Характерною особливістю даної аномалії є помітне висунення вперед зубів верхнього ряду по відношенню до зубів нижнього ряду. Дистальний прикус може бути викликаний трьома факторами: надмірно сильний розвиток верхньої щелепи, недорозвинена нижня щелепа, третій фактор — збіг двох перших. Не всі люди з дистальним прикусом звертають увагу на цю аномалію. Причому, більшість людей, що звертаються з цією проблемою до ортодонта, в першу чергу стурбовані естетичними питаннями, хоча така аномалія прикусу є, м'яко кажучи, небажаною з точки зору здоров'я людини.

Так через що формується такий прикус? Причин досить багато. Найпоширенішими з них є:
  • тривале смоктання дитиною соски (та інших предметів), пізній перехід на тверду їжу;
  • різні ЛОР проблеми в дитячому віці (сюди можна віднести не тільки проблеми пов'язані з тим, що дитина більше дихає ротом, ніж носом, а й просто часті запальні захворювання носоглотки);
  • формування неправильної постави у дитини;
  • рання втрата молочних зубів.
Менш поширеною причиною є генетична схильність людини до даної патології. До чого веде дистальний прикус і чи потрібно його виправляти?

Звичайно, шкода від такого прикусу багато в чому залежить від ступеня аномалії розвитку кістково-щелепної системи. Зовсім незначна аномалія може не представляти помітноі небезпеки здоров'ю людини, а от про серйозну аномалію так сказати не можна.  Негативними наслідками дистального прикусу є:
  • високий ризик розвитку карієсу задніх зубів;
  • високі ризики, пов'язані з виникненням захворювань пародонту;
  • патологія функції ковтання;
  • труднощі протезування та імплантації зубів.
Як і лікування інших видів аномалій прикусу, дистальний прикус набагато легше лікувати в дитячому віці. Коли прикус тільки формується лікування, як правило, зводиться до встановлення знімних капп або трейнерів.

У дорослому віці дану аномалію прикусу лікувати набагато складніше. При лікуванні використовується брекет-система, а також досить часто ще спеціальна лицьова дуга. Паралельно проводиться міотерапія, метою якої є зміцнення жувальних м'язів. Період лікування тривалий. Залежно від тяжкості аномалії може займати від року до чотирьох років.

Скупченість зубів. Усунення скупченості.

xBjuking_Stomatologicheskaja_sokrovishhnica-988.jpg.pagespeed.ic.nNq54wfFGD

Поширена проблема: функціональні, естетичні та гігієнічні проблеми через скупченість зубів.Скупченість передніх зубів, особливо на нижній щелепі, пов'язане з багатьма проблемами. Передня напрямна зазвичай неадекватна через зміщених, нахилених і повернутих передніх зубів. Дана аномалія стоматологічній системі зазвичай компенсується абразією, збільшенням рухливості зубів і супроводжується рецесією. При слабовираженній аномалії розташування зубів ситуація може бути поліпшена вибірковим шліфуванням, при значній аномалії необхідно ортодонтичне лікування.
Аномалія розташування передніх зубів також погіршує зовнішній вигляд зубного ряду, що може викликати значний психологічний дискомфорт у ряду пацієнтів. Існує досить поширена думка, що ортодонтичне пересування зубів може бути проведено.тільки в дитячому віці, і більшість дорослих пацієнтів самі викреслюють себе зі списку можливих кандидатів на ортодонтичне лікування.
Стоматологічна гігієна в значній мірі ускладнюється при наявності скупченості зубів. Відкладення ще більше погіршують зовнішній вигляд зубного ряду, сприяють розвитку рецесій. У багатьох випадках пародонтологічні проблеми можуть бути усунені за допомогою пластичних хірургічних втручань, проте це не дозволяє позбутися від причини цих проблем — скупченості зубів.
У такій ситуації фізично неможливо здійснювати адекватну самостійну гігієну, що підвищує ризик розвитку карієсу, лікування якого при скупченості є досить складним завданням.
Ефективне вирішення: Ортодонтичне лікування.
Сумний факт полягає в тому, що багато стоматологів мають дуже слабкі пізнання в області ортодонтії, які обмежуються інформацією, отриманою під час навчання на стоматологічному факультеті. Там же майбутнім стоматологам зазвичай рекомендують утримуватися від проведення ортодонтичного лікування, говорячи про те що будь-яке переміщення зубів повинні виконувати ортодонти. Ті, в свою чергу, так далеко віддалилися від інших стоматологічних спеціальностей, що ортодонтія здається їм іншою планетою. Співпраця обмежується простим напрямом стоматологом своїх пацієнтів до ортодонта, і той проводить лікування, яке вважає за необхідне. По суті жоден з них не має чіткої концепції про загальний план терапії. Як би там не було, основне завдання полягає в максимально тривалому забезпеченні функціональності, естетики, здорового стану пародонту зубного ряду. Зрештою, ортодонт кладе на полицю красиві моделі пацієнта (до і після лікування) заввишки 4,8-5,2 см в повній впевненості в досягненні чудового результату. Однак направив пацієнта стоматолог зазвичай зустрічається з цим пацієнтом протягом багатьох років і може реально оцінити ефективність ортодонтичної терапії з точки зору довгострокового прогнозу.
Направлення пацієнта до ортодонта для проведення мінімального виправлення положення зубів, наприклад незначної скупченості, для подальшого протезування, зазвичай призводить до того, що ортодонт вирішує провести повномасштабне ортодонтичне лікування. Спантеличений пацієнт, який ні за яких умов не погоджується проходити багаторічний курс терапії, повідомляє свого стоматолога думку ортодонта про марність обмеженого втручання. Саме тому незначну скупченість в більшості випадків усувають комбінацією ортодонтичних і реставраційних методів, наприклад за допомогою композитних реставрацій, вініров або навіть повних коронок або незнімних часткових протезів.
Настав час для активного діалогу між стоматологами загальної практики та ортодонтами для визначення спільних завдань лікування та терапевтичних можливостей один одного. Ортодонти повинні згадати, що вони теж стоматологи. У свою чергу стоматологію слід включити деякі ортодонтичні методики, які є невід'ємною частиною стоматології, в свій арсенал. Безумовно, для виконання ортодонтичних маніпуляцій стоматолог повинен пройти спеціальну підготовку на курсах з ортодонтії. Однак це стане можливим тільки в тому випадку, якщо самі ортодонти відійдуть від догматичного уявлення про винятковість ортодонтичної спеціальності.
Багато років тому, перебуваючи під враженням від практики д-ра Гюнтера Штееле (Gunter Staehle) (Боблінген, Німеччина), автор почав використовувати ортодонтичні методики при проведенні комплексного лікування своїх пацієнтів. Поза всякими сумнівами, як і при застосуванні будь-якого методу, необхідно повністю розуміти всі його переваги, недоліки, можливості та обмеження. Завдяки співпраці з групою Кубейна-Меезенбурга з Геттінгенського університету, автор отримав подання про величезні можливості усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи і стоматологічної реабілітації за допомогою апарату для формування контурних кривих (ФКК; Contour Curve Former).
Усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи.
У стоматологічній практиці  усунення скупченості передніх зубів виконується тільки у дорослих пацієнтів по перерахованих вище показаннями. Особливість таких пацієнтів полягає в завершенні скелетного росту і відсутності можливості розширення альвеолярної дуги за допомогою ортодонтичного лікування.
Під скупченістю розуміють зміну положення і співвідношення зубів в результаті невідповідності між сумарною шириною зубів в певній ділянці щелепи і протяжністю цієї ділянки. У такому випадку відбувається своєрідне накладення зубів один на інший. Для правильного розташування зубів необхідно створити достатній простір між іклами, яке не може бути збільшено у дорослого, за винятком випадків використання ретейнерів протягом усього подальшого життя пацієнта.
Для створення необхідного простору зазвичай проводять шліфування  аппроксімальних поверхонь різців (stripping). Однак перед виконанням цієї процедури стоматолог повинен точно визначити доступний простір і ступінь його збільшення за рахунок сошліфування аппроксімальних поверхонь кожного зуба. Крім того, доцільно проведення воскового моделювання передбачуваного остаточного результату. Пацієнт повинен бути проінформований про те, що мінімальна інвазивність даного втручання забезпечується проведенням сошліфовуваня виключно в межах емалі і наступною аплікацією фтороотримуючих засобів.
Варіанти усунення скупченості передніх зубів нижньої щелепи наступні:
1.Лікування з використанням зйомною базисною пластинкою з пружинами і мовною дугою. З досвіду, дорослі пацієнти часто відмовляються від подібного варіанту.
2.Лікування з використанням зйомного апарату Крозата (Crozat). Даний апарат являє собою спаяний дріт  і зазвичай добре переноситься пацієнтами. З точки зору стоматолога, таке лікування може бути проведено відносно просто, оскільки пружини дозволяють точно розрахувати вектор і амплітуду переміщення зуба. Апарат Крозата виготовляється в спеціалізованих лабораторіях.
3.Лікування з використанням незнімного апарату. Знімна пластинка і апарат Крозата дозволяють виправити нахил зубів, але не можуть усунути інші аномалії положення. Для латерального зміщення зубів потрібні незнімні апарати з брекетами. «Дитячий» вигляд, який додають пацієнтові металеві апарати, доставляє незручність дорослим, які перебувають на піку своєї професійної кар'єри. З іншого боку, керамічні або композитні брекети рідко викликають заперечення пацієнтів. В даний час деякі виробники пропонують навіть цілком естетичні лігатури.
4.Лікування з використанням язичного незнімного апарату. Язичні ортодонтичні апарати застосовуються вже більше 10 років. Оскільки вони фіксуються до язичних поверхонь зубів і невидимі для оточуючих, то особливо підходять.