• 0.79

  • +5.22

Встановлення брекетів на коронки!

Bridge-Dentists

Іноді трапляється так, що потрібно вирівняти зуби при встановлених коронках, причому іноді навіть ті самі зуби, на які коронки безпосередньо встановлені.

Багато хто побоюється — не зашкодять чи брекети коронкам, і взагалі — чи можна ставити на коронки брекети? Фахівці відповідають, що можна, але обережно і доцільно ситуації.

Якщо вам потрібно перемішати зуби, які є опорою моста, то зазвичай міст знімається цілком, а на опорні зуби ставляться тимчасові пластмасові коронки. Це можливо тільки в тому випадку, якщо лікар вважатиме, що мостовидний протез можна буде використовувати після випрямлення зубів. Іноді для установки брекетів на коронки просто випилюється проміжна частина моста, щоб зсув опорних зубів не зруйнував структуру протеза.

Зазвичай на коронки встановлюють металеві брекети — зчеплення матеріалу коронок з металом значно краще, ніж з пластиком. На ціну брекетів це не впливає. Взагалі матеріал, яким фіксують брекети, краще зчіплюється з емаллю, ніж з коронкою, так що з коронки брекети відвалюються частіше. Втім, поломки брекета легко уникнути — досить надмірно не навантажувати зуб і бути з ним особливо обережним.

Поворот коронки можливий тільки в тому випадку, якщо вона розташовується на зубі з коренем. Якщо ж брекет клеїться на коронку без кореня, то це призведе тільки до расцементовки коронки, але ніяк не до її повороту.

Однак ми розповіли тільки про те, що буде з брекетами, встановленим на коронку — а що ж буде з самою коронкою? Перед приклеюванням брекета коронку протруюють спеціальним агентом. Після того, як брекет буде знятий, на місці  залишиться шорсткуватість або матове пляма. Звичайно, цю пляму відполірують, але помітний слід все одно може зіпсувати зовнішній вигляд посмішки. Саме тому в тому випадку, якщо ви не плануєте замінювати коронки ні за яких умов, краще не встановлювати брекети на фронтальний відділ.

Якщо брекети все-таки необхідні, то можна спробувати замінити постійні коронки тимчасовими, а потім поставити знову постійні. Однак цей варіант теж не ідеальний — зміна положення зубів легко може привести до того, що коронка просто не сяде на своє колишнє місце.

Чи можна носити брекети повторно?!

50185056_w1200

Іноді трапляється так, що після проведення ортодонтичного лікування зуби розходяться і викривляються знову. Чи можна в цьому випадку ставити брекети знову?

Чи є протипоказання

Протипоказань до повторної установки брекетів не існує, тобто їх можна ставити стільки разів, скільки необхідно. Брекети не шкодять ні зубам, ні організму, незалежно від того, в перший раз вони поставлені або в другій.
Коли можна знову носити брекети

Встановлювати брекети заново можна навіть відразу ж після зняття попередніх. Більше того, швидка установка брекетів дозволить швидше впоратися з раптово відкритими дефектами посмішки — зуби, які вже перебували недавно в правильному положенні, без праці до нього повернуться.

Чому може знадобитися повторна установка брекетів

Найчастіше брекети доводиться ставити в тому випадку, якщо пацієнт нехтує вказівками доктора і не дотримує всіх його рекомендацій в ретенційний період — час після зняття брекетів, коли зуби легко можуть повернутися до свого попереднього стану. Результат необхідно закріпити за допомогою більш простих ортодонтических конструкцій, і якщо цього не зробити вчасно, то зуби знову можуть викривити.

Також зуби можуть викривитись через випадання зубів або через зростання зубів мудрості. У цьому випадку повторні брекети не завжди необхідні, але це питання може вирішити тільки лікар.

Іноді, через лікарську помилку або з якихось інших причин, лікування брекетами не приносить потрібного результату, і зуби раніше залишаються кривими, або повертаються до свого попереднього стану навіть після ретенційного періоду. У цьому випадку також може знадобитися повторна установка брекетів.

Чи можна не надягати брекети повторно

Встановлювати брекети повторно потрібно далеко не завжди. Якщо ви зняли брекети недавно, то при перших ознаках викривлення можна скористатися більш простими ортодонтичними конструкціями, наприклад, рейтнерами.

Також зуби після першого носіння брекетів зазвичай можуть викривити незначно — і тоді вже вам вирішувати, чи варто витрачати гроші, час і сили для виправлення часом зовсім непомітного дефекту.

Як брекети просувають зубний ряд.

32932

Нерідко пацієнти, що ставлять собі брекети, цікавить питання — а як саме рухаються зуби в брекетах, адже вони розташовуються в досить твердій кістці?

Відповідь на це питання досить просте. Насправді зуб не з'єднається з щелепою впритул — він розташовується в лунці і оточений з усіх боків особливою волокнистої зв'язкою, яка тримає його на місці і амортизує за рахунок свого стиснення і розширення.

Коли встановлюється брекет-система, зуб починає зрушуватися на відстані, що дозволяє цій самій зв'язці, тобто з одного боку зуба зв'язка стискається, а з іншого — розтягується. Після цього запускаються регенеративні механізми — організм намагається зберегти нормальну товщину зв'язок, так що з боку стиснення зв'язки щелепної кістки поступово розсмоктується, звільняючи місце зубу. А там, де зв'язка розтягнута, формується нова кісткова тканина, яка заважає зубу повернутися на місце.

Великий плюс подібного методу — це тривалий ефект після лікування. Втім, варто врахувати, що процес переміщення зуба надзвичайно тривалий — в середньому за місяць зуб пересувається лише на 1 міліметр.

Швидко ж переміщати зуби не можна — через надмірне оточення  тканини зуба, що може пошкодитись. Пацієнт в цьому випадку зазнає біль, а регенерація тканин буде затруднена, через що процес переміщення тільки сповільниться.

Алергічна реакція на брекет - системи.

Деякі люди, початківці — виправляючі  зубощелепні аномалії за допомогою брекетів, незабаром починають скаржитися на алергічну реакцію. Це звучить дивно, проте ортодонтія не виключає можливість алергії на брекети. Дійсно, всі люди різні, алергетиків сьогодні все більше, так що не дивно, що у деяких пацієнтів, які відвідують стоматолога, виявляється алергія на метал, з якого виготовляються ортодонтичні дуги.
Зазвичай люди знають, на що у них є алергія, і  фахівця відразу повідомляють про це. Якщо людина побоюється, що у неї може відкритися алергія, але не передбачає, на що саме, потрібно обов'язково пройти повне алергічне обстеження і з'ясувати всі компоненти брекет-системи, які можуть викликати алергію. Тоді дуги виготовлять з тих сплавів, алергії на яких у пацієнта не виявлено.

Якщо ж ви встановили брекети і несподівано виявили у себе алергічну реакцію, то не варто затягувати і запивати алергію ліками. Вам доведеться носити брекети рік або два — за цей час антигістамінні препарати майже знищать вашу печінку. Тому при перших ознаках алергії відразу ж відвідайте лікаря, щоб замінити брекет-систему на титанову або позолочену.

Сьогодні ортодонтія пропонує пацієнтам сучасні брекети, які просто не здатні викликати алергію. Так що навіть якщо ви алергетик, вам не варто боятися — досить повідомити лікаря про свою проблему, і вам точно підберуть брекети, які не викличуть алергічної реакції.

Для вашої уваги: 

Важливо пам'ятати основні правила безпечного носіння брекетів.

1.Якщо ви відчуваєте, що ваші брекети або ретенційні апарати викликають виникнення великої кількості виразок у порожнині рота, зверніться до лікаря.

2.Якщо у вас з'явилися респіраторні симптоми, кропив'янка, або набряк, скажіть про це вашому ортодонта.

3.Якщо ви відчуваєте, що ваше горло роздувається або у вас виникла очевидна алергічна реакція, зверніться до найближчого відділення невідкладної помощі

4.Якщо ви відчуваєте, що не можете дихати, телефонуйте в швидку медичну допомогу.

5.Не ігноруйте симптоми алергічної реакції. Важка алергічна реакція може вбити вас протягом декількох хвилин.

Рік високої зубної моди, або Брекети зі знаком fashion


Для того щоб зрозуміти, чим пахне висока мода, не обов’язково бути до неї причетною. Ваш недільний променад столичними авеню (тими, що ближче до модного центру) скоріш за все закінчиться візитом до одного із модних магазинів. Не відмовляйте собі в задоволенні приміряти сукню аристократичного походження, над ескізом якої нібито працював прекрасний Версаче. Її аристократизм ви відчуєте хіба що в ціні. Якість, краса, оригінальність крою – скоріш за все про це не йтиметься. Просто лейбл, який вартує шалених грошей. І в принципі все те, що коштує великих грошей, апріорі вважається якісним і модним. Це така собі перепустка у світ багатіїв, де поняття краси уже давно тлумачиться дуже індивідуально.

А якщо говорити про зубну моду? Тенденції, які ви помітите на ортодонтичному подіумі, трохи схожі до дизайнерських. Різниця тільки в тому, що в принципі ціна вашої геніальної посмішки тотожна очікуваному результату. Віддаючи кілька тисяч доларів на виправлення прикусу та вирівнювання зубів, ви отримаєте бажане. Проте закон приналежності до касти багатих і знаменитихJ спрацьовує і тут: якщо в тебе є можливість носити шалено дорогі сапфірові брекети, то ти особливий, а значить ти в тренді. Різниця тільки в тому, що в цьому випадку ти знаєш, за що платиш, а, купуючи плаття від якогось із модних дизайнерів, платиш хіба що за ярлик.

Звісно, для того щоб стати власником розкішної посмішки, не треба бути багатієм. Проте особи, які захочуть підкреслити власну індивідуальність, матимуть змогу це зробити. Сьогодні найсучасніші ортодонтичні клініки запропонують своєму клієнтові цілу колекцію брекетів, виготовлених в найрізноманітніших кольорових варіаціях і з врахуванням усіх побажань.

Модні брекети сьогодні представлені цілою колекцією оригінальних ортодонтичних рішень. Це можуть бути:
  • різнобарвні силові дуги (якими брекет кріпиться до корсажу з нержавіючої сталі); ви можете встановити собі брекети не тільки червоного чи зеленого кольору, але і брекети комбінованих кольорів. Така яскрава посмішка-веселка приємно здивує кожного :-)
  • модні форми. На ваших зубах засяють зірки і серця, футбольні м'ячі, квіти, діаманти, навіть улюблені мультперсонажі. Простір фантазії обмежений тільки розміром самого брекета. Даний напрямок дозволяє виготовити і встановити брекет-систему з яскравою індивідуальною концепцією. Як-то кажуть, творімо диво власною посмішкою :-)
    золоті брекети. Комусь золото імпонує набагато більше холодного і «бездушного» металу. А хтось із задоволенням одягне брекет-систему з одним або з двома позолоченими брекетами, Це завжди стильно, красиво і розкішно :-)
Творчо підійшовши до проблеми вирішення неправильного прикусу, ви досягнете того результату, про який раніше і не мріяли. Рік високої зубної моди – це рік впевнених дефіле подіумами власної самооцінки, яка однозначно виросте, як тільки ви зрозумієте, що ваша посмішка – справжній шедевр. Шедеври коштують немало, проте вони завжди будуть в ціні і завжди надихатимуть інших на якісь прекрасні творіння. Бодай на таку ж прекрасну, щиру і геніальну в усіх відношеннях посмішку  :-)

Брекети і смерть.

Пам’ятаєте старенький молодіжний серіал «Чи боїшся ти темряви?» про підлітків, які, сидячи навколо вогню, розповідають страшні історії?  Він уже давно зник з телеекранів та десь, мабуть, залежується на полицях відеотек. Проте сценарій для нової страшної історії і вигадувати не потрібно: його пише саме життя. І ортодонтичні брекети, призначені малювати посмішки на людських обличчях, до цієї невеселої історії безпосередньо причетні.

Трапилась вона в екзотичному Тайланді. Смерть двох підлітків в цій країні пов’язують з носінням фальшивих брекетів. 17-річний хлопчик помер від серцевої недостатності, що виникла в результаті інфекції щитовидної залози, причиною якої стало носіння фальшивих брекетів. Поліція також встановила зв'язок смерті 14-річної дівчинки з носінням фальшивих брекетів, придбаних нею у нелегального торговця.

В східних країнах – таких як Китай, Індонезія, Малайзія і Тайланд, — носіння фальшивих брекетів стало справжнім модним трендом. Молодь готова за останні гроші встановити їх, незважаючи на всі застереження про те, що це доволі небезпечно для здоров’я.  Справа у тому, що для народів Азії брекети – це щось на кшталт розкішного дорогого автомобіля, який у нас, наприклад, можуть придбати собі лише люди добре забезпечені.  Це показник матеріального достатку і приналежності до касти багатіїв.

Встановити в Азії фальшиві брекети можна і без допомоги стоматолога. Цю послугу вам запропонують майже в кожному салоні краси чи косметологічному кабінеті. Крім того, існують і більш дешеві, тематично стилізовані набори типу «зроби собі сам», такі як, наприклад, Hello Kitty або Міккі Маус. Коштують вони трохи менше $ 100.

Проте носіння таких нібито привабливих і модних брекетів може бути небезпечним для здоров'я і навіть стати причиною смерті. Фальшиві брекети можуть відчепитися і застрягти в горлі, викликати виразки на слизовій оболонці щік і ясен, а в деяких з них використовується дріт, що містить свинець.

Тим не менше, фальшиві брекети не втрачають своєї популярності. Тепер ними цікавляться не тільки підлітки, а й дорослі. Навіть знаменитості, такі як індонезійська зірка Андік Канг, тайська поп-співачка Earn the Star не можуть утриматися від спокуси встановити собі модні залізячки на зуби.

Після цих подій уряд Тайланду ввів заборону на виробництво, імпорт і продаж фальшивих брекетів. Будь-який виробник або продавець такої продукції змушений буде сплатити штраф у розмір 1 300 доларів. Окрім того, його може бути засуджено на термін до 6 місяців.

Отака-от страшна історія. Матимемо надію, що ідея носити небезпечні фальшиві брекети в Україні не приживеться і не стане модним трендом. Адже модним трендом має бути красива посмішка, яку на обличчі можуть малювати тільки талановиті майстри стоматологічного ремесла. А якщо коли-небудь уві сні ви почуєте запитання «Брекети або смерть?» (щось нагадує Хеллоуін), то обирайте життя хай навіть і з недосконалою посмішкою.

Брекетоландія: залізна диво-країна (Казка про те, чому варто носити брекети в дитячому віці)  

Кажуть, нема щирішої й красивішої посмішки, аніж посмішка дитини. І це правда. Спочатку беззуба, потім прикрашена першим карієсом, тоді наївна, а потім всіяна нерівними зубками… Посмішка вашого малюка  навіть у  всій своїй недосконалості – справжній шедевр. У галереї вашого життя йому завжди і за всіх обставин буде відведено особливе місце. Проте якщо ви мрієте, аби посмішка вашого малюка стала шедевром для всього світу, подаруйте сину або донечці подорож до веселої і доброї країни, в якій живуть малята, що носять дивні залізячки на зубах. Брекетоландія – то залізна диво-країна, в якій варто побувати кожній дитині, що мріє здивувати світ своєю чарівною посмішкою.

Кого пропустить ортодонтична митниця?

Для того щоб отримати перепустку в Брекетоландію, потрібно бути дитиною, в якої уже прорізались усі постійні зуби. Тобто якщо вашій дитині менше 9 років, то плановану поїздку доведеться трохи відкласти, принаймні до повної зміни молочних зубів. Важливою умовою отримання візи в Брекетоландію є відмінний стан ротової порожнини малюка. Хвороби ясен, погана гігієна, слабка зубна емаль – вашому малюку доведеться побороти всі ці проблеми, перш ніж він отримає перепустку до залізної диво-країни.

Пункт призначення –  Брекетоландія. Чому? Чому? Навіщо?

Варто чи не варто відправляти дитину до залізної диво-країни, вирішувати її батькам. Проте не забувайте про те, що із цієї подорожі ваш син або донечка повернуться із нагородою, вартою цілого життя, — посмішкою, геніальною у своїй красі.  Всі жителі тієї милої країни носять дивакуваті залізячки на зубах. Їх вони називають брекетами. І їх як гостинець дарують кожному новоприбулому. Корінних мешканців у Брекетоландії немає. Хтось приїжджає в цю дитячу країну, хтось її назавжди залишає і повертається додому із прекрасним дарунком. Невідомо ким і коли заснована, вона приймає до своїх обіймів усіх діток, які мріють стати власниками яскравих посмішок. А дивакуваті залізячки – то така собі своєрідна емблема, яка не тільки визначає приналежність до країни брекетоносців, а й допомагає, власне, ту ідеальну посмішку створити.  Вона здатна виправити зубочелюстні аномалії, скоректувати прикус, а також зробити зубки ідеально рівними.

Колекція брекетів – що обрати?    

Після прибуття до Брекетоландії вашій дитині потрібно буде обрати для себе брекети. Ортодонтичний перевізник запропонує їй немалу колекцію цих цікавих штукенцій, а з-поміж неї вашому сину чи донечці потрібно буде обрати одну – ту, яка стане його окрасою на тих 1,5-2 роки, що їх він проведе в країні діток-брекетоносців.

Ваша дитина зможе обрати для себе:
  • Металеві брекети – брекети, виготовлені з нержавіючої сталі або титанових сплавів. Вони міцні і швидко порозуміються з дитячими зубками.
  • Керамічні брекети – брекети, виготовлені зі штучної кераміки, матово-білого кольору (практично не помітні на зубах). Вони дуже симпатичні на вигляд і не викликають алергії.
  • Сапфірові брекети – брекети, виготовлені зі штучного сапфіра, прозорі (мало помітні на зубах), стійкі до фарбування харчовими барвниками.
Окрім того, ортодонтичний перевізник запропонує вашій дитині брекети, які можна одягати на передню поверхню зубів, – вони називаються вестибулярними, а також лінгвальні брекети, які одягаються на внутрішню поверхню зубів. Правда, останні можуть спотворювати дикцію вашої дитини, до них вона довше звикатиме. Окрім того, ваша дитина в праві обрати для себе лігатурні (класичні) і безлігатурні брекети.

Брекетоландія – то така собі казкова, добра країна, в якій живуть діти, що мріють мати красиву посмішку. А її відвідини – то свого роду перепустка в країну дорослого життя, в якому, як і в житті дитячому, все найважливіше розпочинається із посмішки. А тому дуже важливо не пошкодувати часу і поїхати в дитинстві на її пошуки до милої і дивакуватої диво-країни, що зветься Брекетоландією.

Чудо під назвою "bracket" !

З давніх давен у світі появився чудо пристрій для корекції положення зубів — це брекети.Одним із перших засновників пропонують вважати американського лікаря Едварда Хартлі Енгля (Edward Hartley Angle). В 1886 році Енгелм був представлений апарат, який пройшов багато обробок, що в кінцевому варіанті і перейшло в сучасну брекет-систему. Основна суть її це перебування у роті протягом усього часу лікування корекціїї зубів. Слова «кронштейн» або «дужка» є точний переклад з англійської «bracket» .«Кронштейн» представляє собою надзвичайно непростий по конфігурації виріб, у високому ступені точно і ювелірно виготовлене. Зазвичай брекет-системи розташовуються з зовнішньої сторони зубів і називаються вестибулярними (від лат. vestibulum — переддень).

Брекет — система супроводжується столітнею історіює у світовій практиці. В більш давні часи всі брекети були приварені до індивідуальних металевих кілець, які фіксувалися за допомогою цементу. Зараз кільця застосовуються виключно для фіксації замків на 6-тих,7-мих або 8-мих зубах. Сама техніка була важкою для лікаря-ортодонта що і в свою чергу незручною і неестетичною для пацієнта. З часом винайшли спеціальний клей для фіксації брекетів безпосередньо на зубах. Зазвичай, фіксаційний матеріал має здатність виділяти фтор, що захищає емаль навколо брекета від демінералізації. У теперішньому часі більш розвинено виготовлення брекетів. Це в свою чергу дозволяє лікарю-ортодонту підбирати брекети індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням усіх естетичних і ідувідуальних переметрів. Цією методикою можуть користуватися в більшості усі в кого є проблеми з корекцією положення зубів та не правильного прикусу. Основна вимога щоб всі молочні зуби встигли змінитися на постійні.

Брекет-система включає в себе брекети, дугу, лігатури (еластичні кільця) (від латинського ligatura — зв'язок). За допомогою лігатури дротяна дуга базується в пазу брекета. При цьому задаються два параметри: 1. сила; 2. напрям тиску. Ці параметри впливають на переміщення кожного зуба. це потребує постійної корекції, і вони в свою чергу оприділяють остаточне взаєморозташування зубів в ротовій порожнині. Для кожного зуба брекет суто індивідуальний. Самі брекети служать лише для передачі її силового впливу на зуби. Ці ж параметри, що закладені в паз брекета, ще називаються прописом брекета (існує декілька видів прописи, якими може скористатися лікар- ортодонт).

Ортодонтична дуга — елемент брекет-системи є джерелом ортодонтичних сил. Дугам заздалегідь додана форма правильного зубного ряду, і при фіксації їх до брекетів, зуби так само встановлюються в правильне положення. У перебігу всього ходу лікування ортодонтичні дуги періодично міняють. Це пов'язано з необхідністю поступового розвитку ортодонтичних зусиль. Для цього в арсеналі лікарів-ортодонтів існують дуги різних перетинів і діаметрів. Так, спочатку лікування зазвичай використовуються тонкі дуги круглого перетину, а в кінці — прямокутні дуги, які повністю заповнюють паз брекета. Так само дуги розрізняються за матеріалом, з якого вони виготовлені. Це може бути високоякісна сталь, може бути сплав нікелю й титану, або цей же сплав, але термозалежні, тобто міняє властивості дуги від температури. Існує навіть спеціальний сплав, розроблений виключно для потреб ортодонтів — це сплав титану і молібдену. Для фіксації ортодонтичної дуги в пазі використовують металеві або еластичні лігатури.

Як знайти порозуміння із болісними брекетами, або ж Народна анестезія завжди доступна  

Той, хто носить брекети, знає, як воно спочатку болить. Зовні непривабливі, вони ще й перші три дні після установки здавлюють зуби, немов лещатами. Пекельна біль, правда, через кілька днів проходить, проте і її не варто терпіти. У кожного пацієнта свій поріг больової чутливості. У когось неприємні відчуття після установки брекетів швидко проходять, в когось вони тривають довше. Проте в більшості випадків біль неминуча, адже вона є сигналом зубних нервових закінчень про те, що в їх звичному житті відбулись кардинальні зміни.

Як же порозумітись із болісними брекетами? Що робити, аби вони призвичаїлись до життя в вашій ротовій порожнині, а вона у відповідь – звикла до них? Звісно, ви можете запитати поради у свого ортодонта, і він скоріш за все порадить вам приймати якісь знеболюючі таблетки.А можете скористатись не менш ефективними народними методами: етнічна анестезія завжди доступна. І скоріш за все сподобається як зубам, так і брекетам. Тому пропонуємо вашій увазі колекцію простих і добрих порад, які допоможуть вам швидко  подолати біль після установки брекетів.
  • Для того щоб вгамувати нестерпний біль, потрібно вживати спиртову настоянку валеріани ( по двадцять крапель вранці, в обід і ввечері);
  • Ефективним методом боротьби із болем є відвар із двох чайних ложок квіток полину, залитих склянкою окропу. Полощіть цим відваром ротову порожнину.
  • Візьміть вісім чайних ложок висушеної меліси, залийте 500 міліграмами окропу і потримайте кілька хвилин. Це теж дієвий народний метод.
  • Подолати зубний біль допоможе масаж руки в місці, де зустрічаються кістки великого і вказівного пальця. Масаж робити інтенсивно, круговими рухами протягом 5-10 хв.
  • Полегшити зубний біль допоможе масаж точки, яка знаходиться у впадині над верхньою губою. Інтенсивне натиснення на неї вказівним пальцем допоможе притупити біль.
  • Пропонуємо вашій увазі ще один народний рецепт. Листя малини, дуба, горіха або м'яти взяти в рівних кількостях, дрібно нарізати, засипати в пляшку, залити гарячим винним оцтом, дати настоятися три дні. Цією настоянкою полоскати рот.
  • Полегшити зубний біль допоможе водний розчин соди з сіллю. Розчинити по 1 чайній ложці питної соди і солі в склянці теплої кип'яченої води. Для полоскання використовувати 3-4 склянки.
  • Допоможе також полоскання відваром евкаліпта (1 ст. ложку подрібненого листя залити склянкою окропу, підігрівати на водяній бані 5 хвилин, настоювати).
  • Настій з шавлії теж дуже ефективний засіб проти болю. Для приготування настою необхідно взяти 1 столову ложку трави і залити склянкою окропу. Після охолодження необхідно прополоскати рот. Таку процедуру потрібно проводити кілька разів на день до повного припинення болю.
Біль після установки брекетів боїться народної анестезії, тому швидко вщухне, якщо ви візьмете на озброєння рецепти із бабусиної колекції. Ваша красива посмішка має народжуватись не в результаті болісних потуг, а в результаті приємних експериментів. І брекети – один із них.

Брекети: всі за і проти. Частина друга: "Чому це непотрібно?"

Чому це непотрібно?
  1. Це боляче.
  2. Це дорого.
  3. Це довго.
Так, список не дуже. Як ці мінуси зробити плюсами?

Біль буває не завжди та не у всіх. Найчастіше він з'являється після встановлення нової, більш сильної, дуги або якихось виступаючих елементів (тоді вони травмують слизову). Інколи він тримається кілька днів і слабшає, а інколи – постійний. Якщо біль нестерпний, хочеться плакати та жалітися – та це не варіант. Що робити? Можна зарахувати себе до мучеників. Чи використовувати віск, спеціальні спреї або знеболювальні таблетки. Завжди щось можна придумати.

Гроші: так, брекети — це витратне заняття. Та якщо час молочних зубів пройшов, ви вирішили змінити себе на краще і вам потрібні свої, а не штучні зуби, іншого виходу просто немає. Що можна порадити: є великий вибір клінік та широкий спектр матеріалів для брекетів. Шукайте те, що більш підійде.

Час: ніхто і ніколи на першій консультації не скаже вам, скільки часу доведеться носити брекети. Для когось вистачить кількох місяців, для інших – трьох років буде замало. Це суперіндивідуально. Якщо вирішили, то треба йти до кінця. А ще може бути так: ортодонт просто хоче грошенят заробити, тому нескінченно продовжує термін носіння брекетів, встановлює нові і нові прибамбаси. Ситуація гіпотетична, але чого в світі не буває.

І наостанок: існує імовірність, що саме вам це не допоможе і після зняття брекетів все повернеться на свої місця. А також дуже вірогідно, що завтра до вас додому прилетять інопланетяни. Ну, основну ідею ви зрозуміли.

Замість заключення: можна нескінченно шукати інформацію, питати в лікарів та досвідчених «брекетоносців», сподіватись на поради близьких та друзів. Та останнє слово – тільки за вами!