Не брекетами єдиними, або Як довести своїй дитині, що брекети – це потрібно?


Красива посмішка – це не тільки безцінний аксесуар, а й важлива складова іміджу успішної людини. Підкреслюючи бездоганність образу свого власника, вона засвідчує його приналежність до касти щасливих людей, касти, яка завжди викликатиме в оточуючих захоплення і заздрість. Посмішка – це виклик світу, це показник готовності боротись за власне місце під сонцем.

Розуміючи цю істину, батьки намагаються переконати власну дитину в тому, що красива посмішка варта того, аби за неї боротись. Це як красивий аксесуар, який вартує грошей, часу і зусиль. Проте далеко не кожна дитина, особливо у підлітковому віці, розділяє думку своїх батьків. Вважаючи носіння брекетів нудною, довгою і непотрібною процедурою, вона готова відмовитись від можливості зробити свою посмішку досконалою. Дитина не бачить потреби в тому, щоб кілька років носити якісь дивакуваті залізяки на зубах. І завдання батьків – довести сину або донечці, що досконала посмішка варта їх терпіння. Як це зробити?

По-перше, не треба вдаватись до стоматологічних нотацій і повчань, мовляв, це чудова можливість і її не можна втрачати. Як правило, підліток не чує і не хоче чути аргументів, він знає власну правду і вона не потребує спростувань чи доказів.

По-друге, не забувайте про те, що ваша дитина – особистість, яка має право на власну думку.   спроби цю особистість в ній пригнобити нічим добрим  не увінчаються. Намагайтесь наочно довести сину чи донечці, що брекети – це дуже стильно і оригінально. Брекети – це аксесуар, який доповнює ваш імідж, імідж людини, розкішна посмішка якої зведе колись світ з розуму. І фотографії відомих, публічних людей, яким брекети не завадили досягти успіху (а може, навпаки, цьому навіть посприяли) стануть тому аргументом.

По-третє, скоріш за все серед ваших знайомих є люди, які теж колись носили брекети і цим сьогодні пишаються. Розкажіть дитині про них. Нехай приклад знайомих людей надихає її на правильні рішення.

Маленьких дітей (в усякому випадку тих, що не досягли ще підліткового віку) набагато легше переконати в тому, що брекети – це не те, чого варто соромитись.  І гра – найкращий аргумент. Малюйте з дитиною хлопчиків і дівчаток, які носять брекети, і кожного разу нагадуйте про те, що брекети – це окраса, це те, що вирізняє їх, робить особливими, а отже, це те, чим можна пишатись. До речі, ви можете пограти з дитиною навіть у віртуальну гру «Дівчина з брекетами».  Їй точно сподобається. І не забувайте нагадувати, що ви з татом теж були б раді носити такі цікаві штукенції на зубах, та ви вже для цього задорослі.

Ну і останній пункт. Ні в якому разі не кажіть дитині: «Так, ти будеш носити такі, такі і отакі брекети». Нехай вона сама обере спосіб зробити свою посмішку ще розкішнішою. Відчуття того, що в людини є право вибору, робить її сильною. А ваш син або донечка мають рости саме такими.

Посмішка мами і татка розпочинається із красивої посмішки їх дитини. Не брекетами єдиними її можна вибороти у цьому житті, проте і такого способу цуратись не варто. Важливо, щоб посмішка вашого сина чи донечки народжувалась в душі, а не на устах.  І тоді вона за будь-яких обставин буде прекрасною.
  • ,

Корекція №2

Сьогодні нарешті сталося! Друга корекція позаду. Результати:

  1. продовжуємо розширювати зубний ряд;
  2. замінили дугу;
  3. замість металевих лігатур в мене знову резиночки (тепер зелені та жовті);
  4. розповіла лікарю про вісімки, що ріжуться. Він пообіцяв на наступній корекції дати контакти хірурга-стоматолога, в якого можна буде їх видалити. Я в тихому шоці (( майже плак-плак (( начиталася вже в інтернеті, як це буває боляче, як довго лунки загоюються… щось намагалась йому сказати про те, що «може, не треба». Він одповів: «В 30 років, коли всі вісімки повилазять, решта зубів скупчиться. Нащо воно тобі потрібне?»
  5. зраділа, бо ортодонт сказав, що на нижню щелепу ставити брекети не будемо. Прикус виправитись має сам.
  6. на чистку ще не потрібно, здається, все непогано (далі буде…).
  7. пояснив, що утворення щілин між передніми зубами – це нормально. Коли бічні зуби будуть вирівнюватись, передні зійдуться знову.
  8. дала лікарю свою пошту, домовились, що він мені фото «до» скине. Нарешті побачу їх!
  9. послуги стоматології вже подорожчали…
Мала моя сьогодні щаслива: їй теж замінив дугу, пообіцяв, що вона передостання, тобто їй тільки три місяці лишилось (!!!), замість резинок в неї тепер лігатури, протягнуті по всій довжині дуги.

Відчуття: зуби стискає, та не дуже сильно. Сподіваюсь, що завтра їсти зможу  :-)

Як знайти порозуміння із болісними брекетами, або ж Народна анестезія завжди доступна  

Той, хто носить брекети, знає, як воно спочатку болить. Зовні непривабливі, вони ще й перші три дні після установки здавлюють зуби, немов лещатами. Пекельна біль, правда, через кілька днів проходить, проте і її не варто терпіти. У кожного пацієнта свій поріг больової чутливості. У когось неприємні відчуття після установки брекетів швидко проходять, в когось вони тривають довше. Проте в більшості випадків біль неминуча, адже вона є сигналом зубних нервових закінчень про те, що в їх звичному житті відбулись кардинальні зміни.

Як же порозумітись із болісними брекетами? Що робити, аби вони призвичаїлись до життя в вашій ротовій порожнині, а вона у відповідь – звикла до них? Звісно, ви можете запитати поради у свого ортодонта, і він скоріш за все порадить вам приймати якісь знеболюючі таблетки.А можете скористатись не менш ефективними народними методами: етнічна анестезія завжди доступна. І скоріш за все сподобається як зубам, так і брекетам. Тому пропонуємо вашій увазі колекцію простих і добрих порад, які допоможуть вам швидко  подолати біль після установки брекетів.
  • Для того щоб вгамувати нестерпний біль, потрібно вживати спиртову настоянку валеріани ( по двадцять крапель вранці, в обід і ввечері);
  • Ефективним методом боротьби із болем є відвар із двох чайних ложок квіток полину, залитих склянкою окропу. Полощіть цим відваром ротову порожнину.
  • Візьміть вісім чайних ложок висушеної меліси, залийте 500 міліграмами окропу і потримайте кілька хвилин. Це теж дієвий народний метод.
  • Подолати зубний біль допоможе масаж руки в місці, де зустрічаються кістки великого і вказівного пальця. Масаж робити інтенсивно, круговими рухами протягом 5-10 хв.
  • Полегшити зубний біль допоможе масаж точки, яка знаходиться у впадині над верхньою губою. Інтенсивне натиснення на неї вказівним пальцем допоможе притупити біль.
  • Пропонуємо вашій увазі ще один народний рецепт. Листя малини, дуба, горіха або м'яти взяти в рівних кількостях, дрібно нарізати, засипати в пляшку, залити гарячим винним оцтом, дати настоятися три дні. Цією настоянкою полоскати рот.
  • Полегшити зубний біль допоможе водний розчин соди з сіллю. Розчинити по 1 чайній ложці питної соди і солі в склянці теплої кип'яченої води. Для полоскання використовувати 3-4 склянки.
  • Допоможе також полоскання відваром евкаліпта (1 ст. ложку подрібненого листя залити склянкою окропу, підігрівати на водяній бані 5 хвилин, настоювати).
  • Настій з шавлії теж дуже ефективний засіб проти болю. Для приготування настою необхідно взяти 1 столову ложку трави і залити склянкою окропу. Після охолодження необхідно прополоскати рот. Таку процедуру потрібно проводити кілька разів на день до повного припинення болю.
Біль після установки брекетів боїться народної анестезії, тому швидко вщухне, якщо ви візьмете на озброєння рецепти із бабусиної колекції. Ваша красива посмішка має народжуватись не в результаті болісних потуг, а в результаті приємних експериментів. І брекети – один із них.

Брекети, або Ціна особливого поцілунку


Поцілунок завжди був чимось дуже особистим, інтимним і майже сакральним. Тим, що  могло бути проявом довіри, вірності або любові. Тим, у що вкладались найсвітліші думки і почуття. І що могло, як внутрішньо піднести до небес, так і з висоти чиїхось темних намірів кинути до лона землі. Згадаймо, наприклад, той же поцілунок Іуди. Проте ніщо не зрівняється із святістю і силою маминого поцілунку. І ніщо не дорівняється чистотою до поцілунку, який народжується не на устах, а в серці, бо бере витоки із любові, що в ньому живе. Але як бути тим, хто змушений дарувати або ж приймати особливі поцілунки – поцілунки з брекетами? Як воно цілуватись і знати, що у тебе в роті є якісь дивакуваті залізячки? Як врешті-решт, їх сприйме кохана людина? Що робити, аби ціна твого особливого поцілунку не стала ціною зруйнованих стосунків?

Якщо ви боїтеся своєї металевої посмішки і не знаєте, як на неї відреагує кохана людина, то перше, що вам потрібно зробити, — це побороти власні комплекси. Незручні і некрасиві, на перший погляд, брекети за якихось 1-3 роки подарують вам досконалу і красиву посмішку, що стане вашим найціннішим аксесуаром. Тому не варто відмовлятись від користування ними тільки через те, що, мовляв, що ви будете схожі на всім відому Катю Пушкарьову, а тому про увагу чоловіків на період носіння металевих зубних штукенцій можете забути. Це неправда. Справжньому коханню ніякі брекети не страшні. Тому  особливий залізний поцілунок хіба що додасть солоду до ваших відносин, але аж ніяк не перцю. Це ж так мило зачепитись язичком за металеву детальку на зубах коханої чи вдаритись зубами об її скобу. Може, спочатку воно і незручно, проте з часом ви звикнете до свого особливого поцілунку і перестанете його соромитись.

Проте, якщо ви цілуватиметесь з брекетами вперше, будьте обережними. Технологія залізного поцілунку уже відпрацьована мільйонами пар, і ми вирішили з вами нею поділитись. Пам’ятайте про те, що поцілунок з брекетами – це безпечний поцілунок, і ним ви не зробите боляче своїй коханій людині. Для того щоб попередити виникнення кумедних ситуацій, цілуйтесь повільно і намагайтесь концентруватись на губах, а не зубах. А якщо брекети носите ви обоє, то намагайтесь цілувати одне одного, не відкриваючи рота. Завдяки такій маленькій хитрості ви зможете уникнути зчеплення брекетів. Ну і, звісно ж, не уникайте розмови про те, що вас обох хвилює. Нехай особливий металевий поцілунок перестане бути для вас табу.

Найбільш зручними для поцілунків можна вважати лінгвальні брекети, оскільки вони кріпляться із внутрішньої поверхні зубів. В такому випадку ризик поранити губи чи травмувати язик зведено до мінімуму. Тому якщо ви думаєте над тим, які брекети обрати, обирайте лінгвальні. Вони вашому поцілунку будуть до вподоби.

Особливий залізний поцілунок – це поцілунок, який привнесе у ваші стосунки незвичну екзотику.  Саме тому його і не варто боятись. Брекети на зубах – це шлях до досконалої посмішки. І справжньому коханню вони точно не стануть на заваді. Набагато гірше, коли роботи над собою потребують самі стосунки. В такому випадку навіть найсучасніші внутрішні «брекети» не гарантують очікуваного результату. А поцілунок людей, які люблять один одного, солодкий за будь-яких умов. Навіть якщо він прикрашений брекетами.

Мій хлопець з брекетами!

Коли чуєш слово «брекети», найчастіше підсвідомість підкидує образ молодої дівчини. Дівчатка більше за хлопців переймаються своєю зовнішністю, тож, виправляють зуби вони справді частіше. Та останнім часом багато чоловіків, навіть відомих акторів та спортсменів, можна побачити із «залізячками». Стає очевидним, що для хлопців рівняння «я + брекети = привабливість?» є не менш важливим.

Добре, якщо хлопець стійко переносить труднощі, не зациклюється на незручностях, що викликані носінням брекетів, продовжує так само посміхатись, як і раніше. Та не всі люди однакові. Якщо ваша друга половинка стає на шлях «брекетоносіння», вам доведеться привчитися до нового стилю життя, навчитися підтримувати його у незвичайних ситуаціях, і, можливо, самій опинитися в такому становищі.

Якщо з посмішкою все відносно непогано, виправляти зуби хлопець, в більшості випадків, буде тільки якщо він актор чи модель. Коли ж є справжні показання до встановлення, хлопці, як правило, довго приймають позитивне рішення: це можуть бути роки. Та коли зуби погано вичищаються, і ви без сліз на його «парканчик» дивитесь не можете, краще взяти справу у свої руки та підштовхнути парубка: навіть якщо ви розійдетесь, досягнутий результат буде нагадувати йому про ці стосунки з теплом.

Бувають такі випадки, коли хлопець відмовляється доносити брекети, бо його дівчині щось не подобається. Це неприпустимо! Треба вірити у хлопця і в те, що брекети йому справді допоможуть вирівняти зуби, виправити прикус, змінити профіль, покращити дикцію.

Пам'ятайте: хлопці менш схильні ділитися своїми переживаннями, їм не дуже приємно розказувати про свої невдачі та незручності. А вони бувають у всіх брекетоносців: і хлопців, і дівчат. Підтвердити, що результат справді є, зайвий раз нагадати переваги рівних зубів, зробити спільне фото для виявлення результатів – це не забере багато часу, але може зіграти дуже важливу роль.

Невеличка турбота у перші дня після заміни дуги буде справді приємною: приготоване смузі або смачний томатний суп-пюре не тільки зробить вам славу справжньої кулінарної богині, але й матиме практичну сторону – хлопцю буде не так боляче їсти, за що він обов'язково буде вдячним.

Щодо більш інтимної сторони ваших стосунків. Під час поцілунків хлопці переживають, щоб не зачепити дівчину дугою, не подряпати брекетами, щоб випадково не відпала лігатура. Тому наявність брекетів додає більше ніжності та уваги до партнера. Варто цим користатися!

Усі зміни, що відбуваються з вашим хлопцем, зачіпають і вас. Тож, поява брекетів відобразиться якимось чином не тільки на стосунках. А якщо брекети з'являться і у вас, це буде найцікавішим варіантом підтримки коханого.

Принц Гаррі (Prince Harry)


Принц Генріх Уельський, якого частіше називають більш няШно - принц Гаррі (Prince Harry) носив брекети. Онук королеви Великобританії Єлизавети II вперше з'явився на публіці в брекетах в грудні 1999 року. Тоді йому було п'ятнадцять років. Керамічна брекет — система нічим не спортила життя молодому принцу, за те у свої 30 років він може порадувати не одну дівчину чудовою посмішкою!!!
  • ,

А що з цінами?

Дивлюсь я на теперішню фінансову ситуацію і жахаюсь: треба десь шукати багатих родичів :-D в мене ще чималенький термін носіння брекетів, ймовірно, доведеться ставити «залізячки» ще й на нижню щелепу. Про заміну дуг, лігатур і оплачувані консультації я взагалі мовчу.

Тож, у наскільки «кругленьку» суму мені це все виллється, можна тільки здогадуватись. На одну мою «челюху» самі брекети вийшли у 4500 грн, плюс кілька консультацій по 120 грн, зліпки – 500 грн, перша корекція – десь біля 200 грн (не можу сказати точно, бо платили разом з сестрою, їй замінили і дугу, і резинки, а мені тільки лігатури поставили, разом було 400 грн).

На 25 лютого записались на другу корекцію, і  що вона нам принесе – один великий знак питання  *unknw*

Брекетоносці, а які фінансові вливання виявились необхідними для вашої «голлівудської» посмішки?

 

 
  • ,

Після корекції...фото пружинки

Радіючи вчора всім накрученим штучкам у мене на верхній щелепі, я забула про те що в таких випадках присутній біль… А біль жахливий *dash*  Про їду чесно я думати і не можу, я зуби не можу зімкнути, від легенького дотику ще сильніш болить, вони в розслабленному стані болять! Я розумію що вони стягуються, і вірю що ці болі не даремні....IMG_20150219_080905

Брекетоландія: залізна диво-країна (Казка про те, чому варто носити брекети в дитячому віці)  

Кажуть, нема щирішої й красивішої посмішки, аніж посмішка дитини. І це правда. Спочатку беззуба, потім прикрашена першим карієсом, тоді наївна, а потім всіяна нерівними зубками… Посмішка вашого малюка  навіть у  всій своїй недосконалості – справжній шедевр. У галереї вашого життя йому завжди і за всіх обставин буде відведено особливе місце. Проте якщо ви мрієте, аби посмішка вашого малюка стала шедевром для всього світу, подаруйте сину або донечці подорож до веселої і доброї країни, в якій живуть малята, що носять дивні залізячки на зубах. Брекетоландія – то залізна диво-країна, в якій варто побувати кожній дитині, що мріє здивувати світ своєю чарівною посмішкою.

Кого пропустить ортодонтична митниця?

Для того щоб отримати перепустку в Брекетоландію, потрібно бути дитиною, в якої уже прорізались усі постійні зуби. Тобто якщо вашій дитині менше 9 років, то плановану поїздку доведеться трохи відкласти, принаймні до повної зміни молочних зубів. Важливою умовою отримання візи в Брекетоландію є відмінний стан ротової порожнини малюка. Хвороби ясен, погана гігієна, слабка зубна емаль – вашому малюку доведеться побороти всі ці проблеми, перш ніж він отримає перепустку до залізної диво-країни.

Пункт призначення –  Брекетоландія. Чому? Чому? Навіщо?

Варто чи не варто відправляти дитину до залізної диво-країни, вирішувати її батькам. Проте не забувайте про те, що із цієї подорожі ваш син або донечка повернуться із нагородою, вартою цілого життя, — посмішкою, геніальною у своїй красі.  Всі жителі тієї милої країни носять дивакуваті залізячки на зубах. Їх вони називають брекетами. І їх як гостинець дарують кожному новоприбулому. Корінних мешканців у Брекетоландії немає. Хтось приїжджає в цю дитячу країну, хтось її назавжди залишає і повертається додому із прекрасним дарунком. Невідомо ким і коли заснована, вона приймає до своїх обіймів усіх діток, які мріють стати власниками яскравих посмішок. А дивакуваті залізячки – то така собі своєрідна емблема, яка не тільки визначає приналежність до країни брекетоносців, а й допомагає, власне, ту ідеальну посмішку створити.  Вона здатна виправити зубочелюстні аномалії, скоректувати прикус, а також зробити зубки ідеально рівними.

Колекція брекетів – що обрати?    

Після прибуття до Брекетоландії вашій дитині потрібно буде обрати для себе брекети. Ортодонтичний перевізник запропонує їй немалу колекцію цих цікавих штукенцій, а з-поміж неї вашому сину чи донечці потрібно буде обрати одну – ту, яка стане його окрасою на тих 1,5-2 роки, що їх він проведе в країні діток-брекетоносців.

Ваша дитина зможе обрати для себе:
  • Металеві брекети – брекети, виготовлені з нержавіючої сталі або титанових сплавів. Вони міцні і швидко порозуміються з дитячими зубками.
  • Керамічні брекети – брекети, виготовлені зі штучної кераміки, матово-білого кольору (практично не помітні на зубах). Вони дуже симпатичні на вигляд і не викликають алергії.
  • Сапфірові брекети – брекети, виготовлені зі штучного сапфіра, прозорі (мало помітні на зубах), стійкі до фарбування харчовими барвниками.
Окрім того, ортодонтичний перевізник запропонує вашій дитині брекети, які можна одягати на передню поверхню зубів, – вони називаються вестибулярними, а також лінгвальні брекети, які одягаються на внутрішню поверхню зубів. Правда, останні можуть спотворювати дикцію вашої дитини, до них вона довше звикатиме. Окрім того, ваша дитина в праві обрати для себе лігатурні (класичні) і безлігатурні брекети.

Брекетоландія – то така собі казкова, добра країна, в якій живуть діти, що мріють мати красиву посмішку. А її відвідини – то свого роду перепустка в країну дорослого життя, в якому, як і в житті дитячому, все найважливіше розпочинається із посмішки. А тому дуже важливо не пошкодувати часу і поїхати в дитинстві на її пошуки до милої і дивакуватої диво-країни, що зветься Брекетоландією.

  • ,

Інший стоматолог

Сьогодні (фактично вже вчора), не дивлячись на прекрасне свято закоханих, мені довелось завітати до стоматолога. Так вийшло, що запис був тільки на цей день, тож довелося йти, бо проблеми з зубами відкладати неможна (!!!).

Виявилось, що стоматолог-терапевт знає мого ортодонта. Сказала, що непоганий спеціаліст та підтвердила мої сподівання про те, що нижню вісімку зліва не треба буде видаляти (бо зробили рентген, де вісімку теж було видно, корені там добре стоять, коронка трішки зміщена до середини, але для зуба на яснах місця вистачить).

До речі, щодо кармана, який утворений над цією вісімкою: радила не чіпати. Періодично перевіряти, полоскання робити. Та чекати.

Коротше кажучи, і зуби полікувала, і щодо брекетів трішки дізналась, і свято відмітила  :-)

День пройшов плідно, я майже щаслива  :-D