Естетичні брекети. Керамічні або сапфірові?

Бажання пацієнтів виправити прикус, "вирівняти" зуби непомітно для оточуючих — цілком зрозуміло.
Сьогодні кожна фірма, що виробляє ортодонтичну продукцію, пропонує вибір брекетів — керамічні та сапфірові, тобто так звані непомітні або малопомітні брекети.
Як вибирає пацієнт?
Звичайно ж, оцінюючи які брекети будуть менш помітні на зубах. Кажуть, що краще один раз побачити, ніж сім разів почути.
Ось так виглядають керамічні брекети:

clear-braces-ortho-technology-pureЕСТЕТИЧНІ-БРЕКЕТИ2

Дуга може бути як і металева сірого кольору так і білого кольору. Все вирішує пацієнт.
Так виглядають сапфірові брекети:

DSC02260
Які фактори, крім естетичного компонента, необхідно враховувати при виборі матеріалу, з якого виготовлені брекети?
Якщо пацієнт бажає брати активну участь у виборі ортодонтичного апарату, то йому необхідно вникнути в питання — в якій мірі його клінічний випадок є складним. Адже якщо лікування складне, то значить воно тривале і навантаження, які будуть сприймати брекети, більш високі.
Найлогічніше, лікувати складні випадки найбільш міцними брекетами. Ну а прості випадки, можна лікувати якими завгодно брекетами.
Найміцніші брекети — це металеві брекети.
Менш міцними брекетами є — керамічні.
Самими крихкими є сапфірові брекети.
Пацієнту складно пояснити — як виміряти таку категорію, як "нерівні зуби". Це легко зрозуміти після установки брекетів.
Лікування металевими брекетами більш прогнозоване. Але чи означає це, що лікуватися в цьому випадку можна лише металевими брекетами? Ні! Можна лікуватися і естетичними брекетами! Адже поламані брекети можна замінити в ході лікування. Це потребуватиме додаткових фінансових витрат і подовжить загальний час лікування. Але якщо пацієнт бажає зробити усвідомлений вибір на користь менш міцних, але більш естетичних брекетів, то це його право.
Для прийняття остаточного рішення, якими брекетами проводити лікування свого випадку, вислухайте думку ортодонта.
Ортодонт, всебічно оцінивши Ваш клінічний випадок, повинен підказати які брекети будуть більш надійні і не підведуть протягом усього періоду лікування.

Відбілювання зубів після зняття брекет-системи

breket.in.ua

Завершився, нарешті, термін носіння металевих «кайданів». Можна з полегшенням зітхнути, думаєте ви. Але ні! Розпочинається етап доробок.

Процес носіння брекетів ніколи не проходить безслідно: усі ті місяці, що зуби вирівнювались, у проміжках між ними та «залізячками» накопичувались залишки їжі, що важко видаляються звичайною щіткою, з'являвся тоненький шар нальоту, утворювались камінчики, зуби жовтіли, а в місцях прилягання стоматологічного клею до зубів, можливо, стоншилась емаль або змінила свій колір через зменшення в ній мінеральних речовин. Тож, епопея продовжується.

Перше, що запропонує стоматолог після зняття брекетів, – це косметична чистка зубів. За допомогою спеціальних щіточок та розчинів видаляться забруднення та, як побічний ефект, зуби можуть стати трохи білішими.

А от справжнє відбілювання, яке завершить шлях до голлівудської посмішки, можна проводити лише через кілька місяців. Пов'язан цей термін, як вже написано вище, з мікропошкодженнями емалі. Розчини кислот та перекис водню, що входить до складу спеціальних розчинів і паст для відбілювання, може нанести шкоду поверхні зубів. Через деякий час після зняття брекетів емаль має відновитися і стати більш міцною.

Основний принцип процедури, що проводить стоматолог, – це нанесення відбілюючого гелю на зуби (для точності ізолюють ясна). Гель і самостійно може відбілювати емаль, та його дія прискорюється після зовнішньої обробки світлом певного спектру або лазером. Під час процедури обробляється кожен зуб окремо, тому триває вона довго.

Серед плюсів можна відмітити реальне освітлення емалі на кілька тонів та зберігання результату на тривалий термін. Серед недоліків відбілювання – процедура недешева, інколи болюча, потребує подальшого дотримання дієти (щоб забарвлюючі речовини знову не змінили колір емалі). До того ж, це потенційно небезпечна процедура, якщо проводиться в непрофесійного стоматолога або в косметологічному салоні. Перед відбілюванням має бути повністю оглянута ротова порожнина, виявлені дефекти зубів та карієс. Якщо процедуру проводити на нездорових зубах, пошкодження посилиться.

Наостанок треба сказати, що треба добре зважити всі «за» та «проти». І обирати тільки те, що не зашкодить вашому здоров'ю.
  • ,

Я знаю що таке біль....


Ціла ніч це був суцільний біль, знеболююче допомогло на 2 год, це все що за ніч я могла поспати. Дальше було жахіття… Кидає в жар, все болить, голова болить… Ще я пю заспокійливе, ніколи такого не було, але у звязку з цим болем в мене нерви не на місці, настільки виводить! На роботі і дома стараюсь просто не спілкуватись з людьми   :-D

Важко, емоційно важко коли так. У тебе проходять дні, проходять дні погано і толком ти нічого зробити не можеш, просто перечекати потрібно…

Ортодонтичні кільця


Ортодонтичні кільця — елемент сучасної брекет-системи. Ортодонтичне кільце виготовляється з металу і виглядає як ободок. Встановлюються кільця на задні зуби і служать для опори зубної дуги. Якщо кільця кріпляться на малі корінні зуби (для збільшення швидкості розширення), то їх встановлюють на верхній щелепі.
Навіщо потрібні ортодонтичні кільця
Завдання ортодонтичного кільця забезпечити щільне зчеплення брекетів із зубами. Для цього кільцю надають форму зуба, а на його задній частині розташовується спеціальний замок, який і кріпиться до ортодонтичної дуги.
Ортодонтичні кільця рекомендовані пацієнтам з зруйнованою коронковою частиною зуба, коли зберіглась тільки невелика ділянка здорового зуба. Кільце фіксується на цій ділянці і створює надійну хорошу опору для штучних зубних конструкцій.
Також ортодонтичне кільце ставлять на імпланти або протези, оскільки до них не можна кріпити безпосередньо брекет-систему.
Що потрібно знати про ортодонтичні кільця
Ортодонтичні кільця можуть призвести до збільшення зубного нальоту і мікробного середовища. У пацієнтів з незнімною ортодонтичною апаратурою з'являється підвищений ризик пошкодження тканин зуба. При появі на зубах білих плям після установки кілець необхідно відразу ж звернутися до стоматолога.
Щоб уникнути цього при установки ортодонтичного кільця на моляр досвідчений стоматолог максимум уваги приділяє точності первинної підгонки виробів. Композит, що фіксує кільця, повинен повністю заповнити фіссури на поверхні розділу між кільцем і зубом. У цьому випадку получиться уникнути скупчення і розвитку бактеріального нальоту на емалі зуба і її демінералізації (зниження рівня кальцію).
  • ,

Ще одна страва для брекетоносців

Мої кулінарні пошуки знову завершились неймовірною вдало: тепер я знаю ще кілька страв, які не застрягають в брекетах  :-D 

По-перше, це моє улюблене желе. Я від нього просто фанатію, усілякі желейні тортики роблю. Хлопець мій тільки дивиться на це желе і не може зрозуміти, що я в ньому знайшла. Звичайно, це же не м'ясо…

А нещодавно пристрастилась ще до однієї страви: до пудингу. В ньому молоко є, що дуже корисно для зубів. Смачно, і нічого не застрягає

Знаю кілька рецептів, але страшно лінуюсь і купую суху основу. А що – 5 хвилин у пічки, година-півтори у холодильнику – і смакота готова.

До речі, добра альтернатива солодкому!

Алсу (Алсу Ралифовна )


Не тільки закордонні зірки, носять і носили брекети! Усім відома співачка Алсу рік тому розмістила у себе на блозі фото своє шкільне . Усі шанувальники були здивовані тому що вона носила брекети. Чомусь ми думаєм що зірки народжуються красивими, ідеальними. Усі ми себе творимо, змінюємо, удосконалюємо!!!

  • ,

Мало клопоту в житті, поставте собі брекети )

Мало клопоту в житті, поставте собі брекети :-) І це чиста правда. З 10 років пристуні проблеми з зубами, штука -спадковість, це щось! Пробачте мене стоматологи, нічого проти Вас немаю, але Ви єдині лікарі яких я ледь переносила… Похід до стоматолога, був із сльозами, криками. Можливо і тому моя мама навіть і не наполягала на брекетах. Пластинку вона вмовила встановити, але вона знімалась, так що носила я її біля місяця  і все… Потрібно було щоб я сама зрозуміла її цінність.

Не забуваю про те що брекети приносять результат, красиві зуби, нормальний прикус! Але… Ось сходила на консультацію, все болить на другий день, і тут починається- злітає кольцо у мене  Я думаю що не так, смикаю зуби задні, і таке враження щось накусую, не получається нормально жувати. І уже так два тижні, і тільки сьогодні розглянувши все добре перед дзеркалом зрозуміла проблему. На консультацію я уже записана, через два тижні вона. Записатись зараз не реально, працює лікарь два тижні на місяць. І от що робити… тримати кулачки і надіятись що це ніяк не вплине на загальний процес вирівнювання зубів брекет-системою :-)  *dash*
  • ,

Трішки про прикус

Вже не тільки на фотографії помітно, що зуби стали рівніше. Вже і я сама відчуваю, що кусаю інакше. Раніше міцно стискались лише моляри з обох сторін. Тепер співпадають не тільки моляри, але й премоляри. Ще й нижня щелепа трішки видалась вперед.

 Все моє життя я вважала, що нижня щелепа – це моя проблема. Через глибокий прикус вона «від'їхала» назад, тому профіль в мене не дуже… Та на одній з перших консультацій в орта він сказав: «Не переживай, профіль не зіпсуємо. Щелепа не буде виступати вперед.» Блін! А я так хотіла, щоб вона нарешті виступала!

Знову і знову впевнююсь у тому, наскільки поняття «красиво/правильно» відрізняється від людини до людини. І твої надумані недоліки для інших взагалі непомітні.

P.S. а от своїх зубів я мало стидалась. Тільки коли побачила оті професійні фото на старті брекетоносіння, зрозуміла, як була неправа  :-D
  • ,

Брекети і робота. Комплекси

Я брекетонесець і + працюючий брекетоносець! В більшості усі брекети ставлять в підлітковому віці, коли школа, університет… а коли хтось працює це рідкість :-)  :-)  :-) 

Роботу я знайшка коли брекетів ще не було, ця подія відбулась через рік. Дуже переживала,  як я буду говорити, як усі віднесуться до цього. Мені тоді було уже майже 25. Важко було говорити, привикнути говорити. І це в більшості замічали і тоді уже розуміли що я з брекетами. У мене кераміка, мало хто замічає її. Потім був момент виривання зубів. Тут я переживала ще більше, коли ти з двома дирками… тут посміхатись уже не получиться на всі свої брекетні зуби) Наступний етап була пластинка, тут з розмовами було по гірше… я багато спілкуюсь на роботі з клієнтами, говорити можливо було, але дуже помало і не голосно. Не зручно було як мене в офісі багато хто не чув при розмові.  Я сама собі інколи будувала барєр у спілкуванні…
Коли виникало питання пошуку нової роботи, в першу чергу я переживала за брекети. Як віднесеться керівництво, людина яка буде слухати мене. Я себе згадую, коли я бачила у когось брекети для мене це було щось нове і цікаве! І чомусь відштовхуючись від особистого досвіду, судила інших. Розумію що це не вірно! Брекети у нас час це не новина, і не щось з мега сучасного! Але співбесіда відбувається, чесно, брекети це останнє про що я можу думати! І на роботі це уже не новина. Один співробітник, два місяці тому, здивувався що у мене брекети, це не замітно, хотя я цю людину бачу часто, спілкуюсь :-)

Висновок: брекети не є перешкодою, і не будуть. Незручності приносять, так це вірно, але не перешкодою!!! Так що сміло наважуйтесь, якшо ви сумніваєтесь  *good*

 

Гастроменю брекетоносця, або Що їсти, коли в тебе на зубах брекети?


Карта гастрономічних смаків – щось не менш індивідуальне, аніж колекція прочитаних книжок, прослуханих дисків та переглянутих фільмів. Хтось любить піцу, хтось мамин борщ, хтось не тямить свого життя без солодкого, а хтось ні за що не відмовиться від м’яса.  Всі люди різні у своїх гастрономічних симпатіях, проте усі вони стають безсилими перед дивакуватими залізними штукенціями на зубах – брекетами. Брекети не розділяють своїх власників на сироїдів, вегетаріанців, а також тих, кому абсолютно без різниці, що, коли і в яких кількостях їсти. І цим же їх об’єднують у велику спільноту брекетоносців – людей, які мріють про досконалу і красиву посмішку і задля неї готові багато чим пожертвувати. Наприклад, власними гастрономічними уподобаннями.

Кулінарне меню брекетоносця не здивує вас палітрою вишуканих смаків чи переліком особливих страв. Гастроменю брекетоносця – це такий собі музей того, від чого потрібно відмовитись, і зовсім невеликий прилавок того, що можна і треба дозволити власному організму.
  1. В жодному випадку не слухайте тих, хто каже, що після установки брекетів не можна їсти фруктів. Фрукти можна і потрібно їсти, ріжучи їх на маленькі кусочки і ретельно пережовуючи задніми зубами. Замість фруктів (персиків, груш і яблук) ви можете в якості вітамінного коктейлю вживати ягоди (малину, ожину, чорницю). Вони не містять агресивних кислот, тому однозначно не нашкодять зубній емалі.
 
  1. Не відмовляйтесь від вживання овочів. Для того щоб овочі не втрачали своїх поживних речовин і корисних властивостей, готуйте їх на пару. Можна овочі вживати і в сирому вигляді, правда, перед тим їх слід теж порізати не невеличкі кусочки і ретельно пережувати задніми зубами. Якщо ви тільки-но встановили брекети і кожне навантаження на зуби є для вас справжнім випробуванням, вживайте м’які овочі – диню, кабачки, цвітну капусту і картопляне пюре.
 
  1. У період носіння брекетів не варто відмовлятись від вживання злаків, що містять у своєму складі велику кількість вуглеводів. Каші на основі злаків і хлібобулочні вироби дуже корисні. З обережністю треба поставитись до вживання чорних сушок, а також хлібобулочних виробів з соняшником і горіхами. Вони можуть нашкодити брекетам.
 
  1. Молоко і молочні продукти – це джерело кальцію, що є запорукою міцності зубів і кісток. А тому їх вживання в період носіння брекетів є не просто бажаним, а обов’язковим. Творог і сир теж багаті на кальцій, проте вони можуть прилипати до зубів і застрявати поміж брекетами. В такому випадку віддавайте перевагу твердим видам сиру, ретельного пережовуючи його задніми зубами. Замість м’якого творогу вживайте творог гранульований. Він не застряватиме поміж брекетами і не псуватиме вашої залізної посмішки.
 

 
  1. Можна знайти альтернативу і м’ясу, яке скоріш за все не припаде до душі вашим брекетам. Його волокна будуть застрягати поміж пластинами і зубами, що, погодьтесь, не дуже естетично. Проте м’ясо – джерело білка і заліза – є важливою складовою шоденного раціону, тому від його вживання навіть в період носіння брекетів не можна відмовлятись. Обирайте м’які сорти м’яса або ж м’ясний паштет. Вони однозначно не нашкодять вашим зубам. А замість жареного або вареного м’яса використовуйте м’ясо, приготовлене в духовці. Альтернативою яловичині і свинині може стати риба або курятина.
 
  1. Від вживання соняшникового насіння і горіхів у період носіння брекетів краще відмовитись. Ці продукти дуже корисні для людського організму, проте вони можуть не тільки нашкодити брекетам, а й змістити їх. А щоб такого не сталось, замість соняшника і горіхів вживайте, наприклад, арахісове чи мигдальне масло. Окрім того, ви можете перемолоти горіхи і в подрібненому вигляді добавляти їх в йогурт чи кефір.
 
  1. Льодяники і солодощі. Від вживання карамелі, льодяників і солодощів під час носіння брекетів краще відмовитись. Вони можуть не тільки пошкодити, змістити брекети, а й стати причиною виникнення карієсу, що дуже небажано.
Гастроменю брекетоносця – це така собі колекція винахідливих рецептів, що родяться з доброго слова і не менш доброї думки тих, кому своєї геніальної посмішки потрібно дочекатись. А це чудовий привід для кулінарних експериментів.