• 0.79

  • +5.22

Як зберегти посмішку після зняття брекет- системи. Капи

kapa

Після успішного виправлення прикусу брекети знімають, і пацієнт стає володарем чудової посмішки, але лікування ще не закінчилося! Відразу після брекетів зуби повертаються до  початкового стану і для закріплення результатів ставляться капи після брекетів. Це дуже важливий етап в ортодонтичному лікуванні!
Багато пацієнтів надзвичайно натхнені отриманим результатом і ігнорують продовження лікування. Однак якщо знехтувати порадою ортодонта і не носити ортодонтичний апарат, то рівні зуби можуть назад повернутися на колишнє місце. Отже, тривалий дискомфорт і минулі старання виявляться марними, виникне необхідність у повторній установці незнімного пристосування.
Що таке капа?
Капи для зубів (елайнери, платівки, трейнери) — це знімні пристосування. На відміну від незнімної апаратури вони одягаються на зубні ряди лише на певний час. При чищенні порожнини рота і догляді  є можливість їх швидкого зняття.
Виготовляються капи з нешкідливого биополимера, що не викликає алергічних реакцій. Біополімерний матеріал прозорий і майже непомітний при носінні. Можливе виготовлення креативних пластинок з кольорового матеріалу, такі різнокольорові пристрої дуже подобаються дітям.
cvetnije-kapy-posle-breketov-foto

Пластикова капа для зубів викликає мінімум дискомфорту і вважається однією з найбільш зручних ортодонтичних конструкцій. Пацієнти адаптуються до прозорих пластинках досить швидко і вже через пару годин взагалі не помічають їх. Їх зручність пояснюється щільним приляганням до зубів, непомітністю, можливість легкого і швидкого зняття.
Важливо пам'ятати, збереження позитивного результату після ортодонтичного лікування можливе тільки при носінні кап. Завдяки знімним пластинкам навіть може бути скорочено термін носіння брекет-системи.
Виготовлення кап для зубів після брекетів
Відразу після зняття брекет-системи лікар-ортодонт робить гіпсові зліпки з зубів, після чого по них виготовляє індивідуальні капи. Це дозволяє забезпечити максимальну зручність при носінні.
На виготовлення ковпачків йде тиждень. Після чого лікар підганяє їх під зубні ряди, щоб вони не чинили вплив на ясна, не викликали почуття болю і були гранично зручні. Добре підігнані еластичні пластинки для зубів не заважають при розмові і зручні при одяганні (зняття).

Ортодонтичні кільця


Ортодонтичні кільця — елемент сучасної брекет-системи. Ортодонтичне кільце виготовляється з металу і виглядає як ободок. Встановлюються кільця на задні зуби і служать для опори зубної дуги. Якщо кільця кріпляться на малі корінні зуби (для збільшення швидкості розширення), то їх встановлюють на верхній щелепі.
Навіщо потрібні ортодонтичні кільця
Завдання ортодонтичного кільця забезпечити щільне зчеплення брекетів із зубами. Для цього кільцю надають форму зуба, а на його задній частині розташовується спеціальний замок, який і кріпиться до ортодонтичної дуги.
Ортодонтичні кільця рекомендовані пацієнтам з зруйнованою коронковою частиною зуба, коли зберіглась тільки невелика ділянка здорового зуба. Кільце фіксується на цій ділянці і створює надійну хорошу опору для штучних зубних конструкцій.
Також ортодонтичне кільце ставлять на імпланти або протези, оскільки до них не можна кріпити безпосередньо брекет-систему.
Що потрібно знати про ортодонтичні кільця
Ортодонтичні кільця можуть призвести до збільшення зубного нальоту і мікробного середовища. У пацієнтів з незнімною ортодонтичною апаратурою з'являється підвищений ризик пошкодження тканин зуба. При появі на зубах білих плям після установки кілець необхідно відразу ж звернутися до стоматолога.
Щоб уникнути цього при установки ортодонтичного кільця на моляр досвідчений стоматолог максимум уваги приділяє точності первинної підгонки виробів. Композит, що фіксує кільця, повинен повністю заповнити фіссури на поверхні розділу між кільцем і зубом. У цьому випадку получиться уникнути скупчення і розвитку бактеріального нальоту на емалі зуба і її демінералізації (зниження рівня кальцію).

Алсу (Алсу Ралифовна )


Не тільки закордонні зірки, носять і носили брекети! Усім відома співачка Алсу рік тому розмістила у себе на блозі фото своє шкільне . Усі шанувальники були здивовані тому що вона носила брекети. Чомусь ми думаєм що зірки народжуються красивими, ідеальними. Усі ми себе творимо, змінюємо, удосконалюємо!!!

Гастроменю брекетоносця, або Що їсти, коли в тебе на зубах брекети?


Карта гастрономічних смаків – щось не менш індивідуальне, аніж колекція прочитаних книжок, прослуханих дисків та переглянутих фільмів. Хтось любить піцу, хтось мамин борщ, хтось не тямить свого життя без солодкого, а хтось ні за що не відмовиться від м’яса.  Всі люди різні у своїх гастрономічних симпатіях, проте усі вони стають безсилими перед дивакуватими залізними штукенціями на зубах – брекетами. Брекети не розділяють своїх власників на сироїдів, вегетаріанців, а також тих, кому абсолютно без різниці, що, коли і в яких кількостях їсти. І цим же їх об’єднують у велику спільноту брекетоносців – людей, які мріють про досконалу і красиву посмішку і задля неї готові багато чим пожертвувати. Наприклад, власними гастрономічними уподобаннями.

Кулінарне меню брекетоносця не здивує вас палітрою вишуканих смаків чи переліком особливих страв. Гастроменю брекетоносця – це такий собі музей того, від чого потрібно відмовитись, і зовсім невеликий прилавок того, що можна і треба дозволити власному організму.
  1. В жодному випадку не слухайте тих, хто каже, що після установки брекетів не можна їсти фруктів. Фрукти можна і потрібно їсти, ріжучи їх на маленькі кусочки і ретельно пережовуючи задніми зубами. Замість фруктів (персиків, груш і яблук) ви можете в якості вітамінного коктейлю вживати ягоди (малину, ожину, чорницю). Вони не містять агресивних кислот, тому однозначно не нашкодять зубній емалі.
 
  1. Не відмовляйтесь від вживання овочів. Для того щоб овочі не втрачали своїх поживних речовин і корисних властивостей, готуйте їх на пару. Можна овочі вживати і в сирому вигляді, правда, перед тим їх слід теж порізати не невеличкі кусочки і ретельно пережувати задніми зубами. Якщо ви тільки-но встановили брекети і кожне навантаження на зуби є для вас справжнім випробуванням, вживайте м’які овочі – диню, кабачки, цвітну капусту і картопляне пюре.
 
  1. У період носіння брекетів не варто відмовлятись від вживання злаків, що містять у своєму складі велику кількість вуглеводів. Каші на основі злаків і хлібобулочні вироби дуже корисні. З обережністю треба поставитись до вживання чорних сушок, а також хлібобулочних виробів з соняшником і горіхами. Вони можуть нашкодити брекетам.
 
  1. Молоко і молочні продукти – це джерело кальцію, що є запорукою міцності зубів і кісток. А тому їх вживання в період носіння брекетів є не просто бажаним, а обов’язковим. Творог і сир теж багаті на кальцій, проте вони можуть прилипати до зубів і застрявати поміж брекетами. В такому випадку віддавайте перевагу твердим видам сиру, ретельного пережовуючи його задніми зубами. Замість м’якого творогу вживайте творог гранульований. Він не застряватиме поміж брекетами і не псуватиме вашої залізної посмішки.
 

 
  1. Можна знайти альтернативу і м’ясу, яке скоріш за все не припаде до душі вашим брекетам. Його волокна будуть застрягати поміж пластинами і зубами, що, погодьтесь, не дуже естетично. Проте м’ясо – джерело білка і заліза – є важливою складовою шоденного раціону, тому від його вживання навіть в період носіння брекетів не можна відмовлятись. Обирайте м’які сорти м’яса або ж м’ясний паштет. Вони однозначно не нашкодять вашим зубам. А замість жареного або вареного м’яса використовуйте м’ясо, приготовлене в духовці. Альтернативою яловичині і свинині може стати риба або курятина.
 
  1. Від вживання соняшникового насіння і горіхів у період носіння брекетів краще відмовитись. Ці продукти дуже корисні для людського організму, проте вони можуть не тільки нашкодити брекетам, а й змістити їх. А щоб такого не сталось, замість соняшника і горіхів вживайте, наприклад, арахісове чи мигдальне масло. Окрім того, ви можете перемолоти горіхи і в подрібненому вигляді добавляти їх в йогурт чи кефір.
 
  1. Льодяники і солодощі. Від вживання карамелі, льодяників і солодощів під час носіння брекетів краще відмовитись. Вони можуть не тільки пошкодити, змістити брекети, а й стати причиною виникнення карієсу, що дуже небажано.
Гастроменю брекетоносця – це така собі колекція винахідливих рецептів, що родяться з доброго слова і не менш доброї думки тих, кому своєї геніальної посмішки потрібно дочекатись. А це чудовий привід для кулінарних експериментів.

Не брекетами єдиними, або Як довести своїй дитині, що брекети – це потрібно?


Красива посмішка – це не тільки безцінний аксесуар, а й важлива складова іміджу успішної людини. Підкреслюючи бездоганність образу свого власника, вона засвідчує його приналежність до касти щасливих людей, касти, яка завжди викликатиме в оточуючих захоплення і заздрість. Посмішка – це виклик світу, це показник готовності боротись за власне місце під сонцем.

Розуміючи цю істину, батьки намагаються переконати власну дитину в тому, що красива посмішка варта того, аби за неї боротись. Це як красивий аксесуар, який вартує грошей, часу і зусиль. Проте далеко не кожна дитина, особливо у підлітковому віці, розділяє думку своїх батьків. Вважаючи носіння брекетів нудною, довгою і непотрібною процедурою, вона готова відмовитись від можливості зробити свою посмішку досконалою. Дитина не бачить потреби в тому, щоб кілька років носити якісь дивакуваті залізяки на зубах. І завдання батьків – довести сину або донечці, що досконала посмішка варта їх терпіння. Як це зробити?

По-перше, не треба вдаватись до стоматологічних нотацій і повчань, мовляв, це чудова можливість і її не можна втрачати. Як правило, підліток не чує і не хоче чути аргументів, він знає власну правду і вона не потребує спростувань чи доказів.

По-друге, не забувайте про те, що ваша дитина – особистість, яка має право на власну думку.   спроби цю особистість в ній пригнобити нічим добрим  не увінчаються. Намагайтесь наочно довести сину чи донечці, що брекети – це дуже стильно і оригінально. Брекети – це аксесуар, який доповнює ваш імідж, імідж людини, розкішна посмішка якої зведе колись світ з розуму. І фотографії відомих, публічних людей, яким брекети не завадили досягти успіху (а може, навпаки, цьому навіть посприяли) стануть тому аргументом.

По-третє, скоріш за все серед ваших знайомих є люди, які теж колись носили брекети і цим сьогодні пишаються. Розкажіть дитині про них. Нехай приклад знайомих людей надихає її на правильні рішення.

Маленьких дітей (в усякому випадку тих, що не досягли ще підліткового віку) набагато легше переконати в тому, що брекети – це не те, чого варто соромитись.  І гра – найкращий аргумент. Малюйте з дитиною хлопчиків і дівчаток, які носять брекети, і кожного разу нагадуйте про те, що брекети – це окраса, це те, що вирізняє їх, робить особливими, а отже, це те, чим можна пишатись. До речі, ви можете пограти з дитиною навіть у віртуальну гру «Дівчина з брекетами».  Їй точно сподобається. І не забувайте нагадувати, що ви з татом теж були б раді носити такі цікаві штукенції на зубах, та ви вже для цього задорослі.

Ну і останній пункт. Ні в якому разі не кажіть дитині: «Так, ти будеш носити такі, такі і отакі брекети». Нехай вона сама обере спосіб зробити свою посмішку ще розкішнішою. Відчуття того, що в людини є право вибору, робить її сильною. А ваш син або донечка мають рости саме такими.

Посмішка мами і татка розпочинається із красивої посмішки їх дитини. Не брекетами єдиними її можна вибороти у цьому житті, проте і такого способу цуратись не варто. Важливо, щоб посмішка вашого сина чи донечки народжувалась в душі, а не на устах.  І тоді вона за будь-яких обставин буде прекрасною.

Брекети, або Ціна особливого поцілунку


Поцілунок завжди був чимось дуже особистим, інтимним і майже сакральним. Тим, що  могло бути проявом довіри, вірності або любові. Тим, у що вкладались найсвітліші думки і почуття. І що могло, як внутрішньо піднести до небес, так і з висоти чиїхось темних намірів кинути до лона землі. Згадаймо, наприклад, той же поцілунок Іуди. Проте ніщо не зрівняється із святістю і силою маминого поцілунку. І ніщо не дорівняється чистотою до поцілунку, який народжується не на устах, а в серці, бо бере витоки із любові, що в ньому живе. Але як бути тим, хто змушений дарувати або ж приймати особливі поцілунки – поцілунки з брекетами? Як воно цілуватись і знати, що у тебе в роті є якісь дивакуваті залізячки? Як врешті-решт, їх сприйме кохана людина? Що робити, аби ціна твого особливого поцілунку не стала ціною зруйнованих стосунків?

Якщо ви боїтеся своєї металевої посмішки і не знаєте, як на неї відреагує кохана людина, то перше, що вам потрібно зробити, — це побороти власні комплекси. Незручні і некрасиві, на перший погляд, брекети за якихось 1-3 роки подарують вам досконалу і красиву посмішку, що стане вашим найціннішим аксесуаром. Тому не варто відмовлятись від користування ними тільки через те, що, мовляв, що ви будете схожі на всім відому Катю Пушкарьову, а тому про увагу чоловіків на період носіння металевих зубних штукенцій можете забути. Це неправда. Справжньому коханню ніякі брекети не страшні. Тому  особливий залізний поцілунок хіба що додасть солоду до ваших відносин, але аж ніяк не перцю. Це ж так мило зачепитись язичком за металеву детальку на зубах коханої чи вдаритись зубами об її скобу. Може, спочатку воно і незручно, проте з часом ви звикнете до свого особливого поцілунку і перестанете його соромитись.

Проте, якщо ви цілуватиметесь з брекетами вперше, будьте обережними. Технологія залізного поцілунку уже відпрацьована мільйонами пар, і ми вирішили з вами нею поділитись. Пам’ятайте про те, що поцілунок з брекетами – це безпечний поцілунок, і ним ви не зробите боляче своїй коханій людині. Для того щоб попередити виникнення кумедних ситуацій, цілуйтесь повільно і намагайтесь концентруватись на губах, а не зубах. А якщо брекети носите ви обоє, то намагайтесь цілувати одне одного, не відкриваючи рота. Завдяки такій маленькій хитрості ви зможете уникнути зчеплення брекетів. Ну і, звісно ж, не уникайте розмови про те, що вас обох хвилює. Нехай особливий металевий поцілунок перестане бути для вас табу.

Найбільш зручними для поцілунків можна вважати лінгвальні брекети, оскільки вони кріпляться із внутрішньої поверхні зубів. В такому випадку ризик поранити губи чи травмувати язик зведено до мінімуму. Тому якщо ви думаєте над тим, які брекети обрати, обирайте лінгвальні. Вони вашому поцілунку будуть до вподоби.

Особливий залізний поцілунок – це поцілунок, який привнесе у ваші стосунки незвичну екзотику.  Саме тому його і не варто боятись. Брекети на зубах – це шлях до досконалої посмішки. І справжньому коханню вони точно не стануть на заваді. Набагато гірше, коли роботи над собою потребують самі стосунки. В такому випадку навіть найсучасніші внутрішні «брекети» не гарантують очікуваного результату. А поцілунок людей, які люблять один одного, солодкий за будь-яких умов. Навіть якщо він прикрашений брекетами.

Мій хлопець з брекетами!

Коли чуєш слово «брекети», найчастіше підсвідомість підкидує образ молодої дівчини. Дівчатка більше за хлопців переймаються своєю зовнішністю, тож, виправляють зуби вони справді частіше. Та останнім часом багато чоловіків, навіть відомих акторів та спортсменів, можна побачити із «залізячками». Стає очевидним, що для хлопців рівняння «я + брекети = привабливість?» є не менш важливим.

Добре, якщо хлопець стійко переносить труднощі, не зациклюється на незручностях, що викликані носінням брекетів, продовжує так само посміхатись, як і раніше. Та не всі люди однакові. Якщо ваша друга половинка стає на шлях «брекетоносіння», вам доведеться привчитися до нового стилю життя, навчитися підтримувати його у незвичайних ситуаціях, і, можливо, самій опинитися в такому становищі.

Якщо з посмішкою все відносно непогано, виправляти зуби хлопець, в більшості випадків, буде тільки якщо він актор чи модель. Коли ж є справжні показання до встановлення, хлопці, як правило, довго приймають позитивне рішення: це можуть бути роки. Та коли зуби погано вичищаються, і ви без сліз на його «парканчик» дивитесь не можете, краще взяти справу у свої руки та підштовхнути парубка: навіть якщо ви розійдетесь, досягнутий результат буде нагадувати йому про ці стосунки з теплом.

Бувають такі випадки, коли хлопець відмовляється доносити брекети, бо його дівчині щось не подобається. Це неприпустимо! Треба вірити у хлопця і в те, що брекети йому справді допоможуть вирівняти зуби, виправити прикус, змінити профіль, покращити дикцію.

Пам'ятайте: хлопці менш схильні ділитися своїми переживаннями, їм не дуже приємно розказувати про свої невдачі та незручності. А вони бувають у всіх брекетоносців: і хлопців, і дівчат. Підтвердити, що результат справді є, зайвий раз нагадати переваги рівних зубів, зробити спільне фото для виявлення результатів – це не забере багато часу, але може зіграти дуже важливу роль.

Невеличка турбота у перші дня після заміни дуги буде справді приємною: приготоване смузі або смачний томатний суп-пюре не тільки зробить вам славу справжньої кулінарної богині, але й матиме практичну сторону – хлопцю буде не так боляче їсти, за що він обов'язково буде вдячним.

Щодо більш інтимної сторони ваших стосунків. Під час поцілунків хлопці переживають, щоб не зачепити дівчину дугою, не подряпати брекетами, щоб випадково не відпала лігатура. Тому наявність брекетів додає більше ніжності та уваги до партнера. Варто цим користатися!

Усі зміни, що відбуваються з вашим хлопцем, зачіпають і вас. Тож, поява брекетів відобразиться якимось чином не тільки на стосунках. А якщо брекети з'являться і у вас, це буде найцікавішим варіантом підтримки коханого.

Принц Гаррі (Prince Harry)


Принц Генріх Уельський, якого частіше називають більш няШно - принц Гаррі (Prince Harry) носив брекети. Онук королеви Великобританії Єлизавети II вперше з'явився на публіці в брекетах в грудні 1999 року. Тоді йому було п'ятнадцять років. Керамічна брекет — система нічим не спортила життя молодому принцу, за те у свої 30 років він може порадувати не одну дівчину чудовою посмішкою!!!

Зуби на скляних паличках, або що таке ШТИФТ?

Стоматологи не навчилися «відтворювати» втрачені живі тканини організму-це поки з розряду теорії, але, разом з тим, штучні матеріали, використовувані в даний час, дозволяють заміщати уражені ділянки з максимальною безпекою та естетикою.
Бувають ситуації, коли карієс досить сильно зруйнував зуб або причиною руйнування послужила травма. Як правило, такі ситуації виникають після закінчення лікування кореневого каналу. Зуби в такому стані вже не такі міцні, якими вони були колись, і дуже часто стоматолог радить пацієнтові після лікування каналу продовжити реставрацію зуба — за допомогою зубної коронки, або реставрації в комбінації зі штифтом. Вам і вашому лікареві належить обговорити важливе питання, — які додаткові процедури можуть знадобитися для повного відновлення функцій вашого зуба?
Сучасна стоматологія дозволяє швидко, безболісно і якісно відновити зуб використовуючи скловолоконні штіфти.У стоматологічній термінології слово «штіфт» означає стрижень, який встановлюється і закріплюється в корені зуба. Скловолоконні штіфти дають можливість створити гармонійну, монолітну конструкцію, яка буде тривалий час функціонувати в порожнині рота.
Безсумнівно, скловолоконний штіфт можна встановити тільки в добре підготовленому кореневому каналі. Пломбувальний матеріал в кореневий канал має бути внесений гомогенно (відсутність пор), до фізіологічної верхівки. Тільки в такий канал справжній професіонал порахує можливим і допустимим установку стекловолоконного штіфта, оскільки витягти його з каналу вкрай важко.
Скловолоконні штифти володіють такими унікальними властивостями, як: гнучкість, еластичність, міцність, здатність протистояти тривалому навантаженні.
Скловолоконний зубной штифт фіксується в кореневому каналі на постійний матеріал. Методика внесення штифта в канал — пасивна.
Зуб в порожнині рота НЕ стационарний. Він здійснює рухи в різних площинах. Скловолоконний штифт за своїм складом близький до тканин зуба. Тому, перебуваючи в каналі, штифт робить такі ж рухи, як і зуб, не завдаючи йому ніякої шкоди.
Одним з важливих якостей скловолоконних штифтів є їх естетична характеристика. Реставрації, виконані на скловолоконних штифтах, високо естетичні (штифт не помітний в реставрації).

Шутки ))))

 :-D Не на того напала! — Кричав хлопчик у брекетах покусавши собаку.

… Дівчата, пам'ятайте, найкращий протизаплідний засіб - це окуляри і брекети.

… Тварини в зоопарку бояться дівчинку з брекетами, бо думають, що це капкан.

… Раніше думав, що я нікому не подобаюся, тому що ношу брекети, але тепер їх зняли і мені нічим себе втішати.

… Дівчина з брекетами на все життя запам'ятала, що їй не можна посміхатися в грозу.