Смотритель: linelect

Дуги для брекет-систем.

Початкові дуги зроблені зі спеціальних сплавів. Головна властивість цих дуг — пам'ять форми, тобто при будь якій деформації дуга повертається в попереднє положення. У заводських умовах цим дуг надають форму ідеальної зубної дуги. Дуга, прагнучи повернутися в початковий стан, тягне за собою неправильно розташовані зуби.
По ходу лікування дуги періодично міняють.  На початку лікування використовуються, як правило, тонкі дуги круглого перетину, а в кінці — прямокутні, повністю заповнюють паз брекета. Крім того, дуги можуть відрізнятися за матеріалом, з якого вони виготовлені. Найчастіше використовуються: високоякісна сталь, сплав нікелю й титану (нитинол), сплав титану і молібдену. Іноді застосовуються матеріали, яким присутня термозалежність, тобто змінюють властивості дуги в залежності від температури. Однак слід пам'ятати, що різка зміна температури порожнини рота може змінити властивості ортодонтичної дуги, тому слід уникати різкого охолодження дуги, або навпаки нагрівання (морозиво / гарячі напої), і тим більше чергування холодного-гарячого (кава-гляссе, наприклад).
На кожному етапі лікування ортодонт може користуватися дуже різноманітним арсеналом дуг. Вони відрізняються матеріалом, з якого виготовлені, розміром і формою перетину.
Які дуги на якому етапі лікування вибрати лікар вирішує сам, орієнтуючись на свої знання і переваги, і, виходячи з клінічної картини, з якою звернувся до нього пацієнт.

Основні принципи такі, що на першому етапі дуги повинні бути досить еластичні, щоб, роблячи вигини в брекети на кривих зубах, вони не деформувалися, а, навпаки, поступово намагалися придбати свою первинну форму. На другому етапі дуги повинні бути жорсткі і досить великого перерізу, щоб переміщення зубів і зубних рядів відбувалося максимально корпусно, а не похило (це коли в роті ми бачимо, що коронкова частина зуба начебто пересунулася, а корінь — то насправді залишився на своєму місці, що добре можна побачити на знімку; такий ефект завжди спостерігається при роботі на дитячих пластинкових апаратах). На третьому етапі дуги повинні представляти із себе щось середнє між першими і другими дугами, щоб простіше було «посадити» прикус.

Вирівнювання зубів без брекетів!

Багато часу пройшло після перших встановлень брекетів, і багато що змінилось з тих часів. Брекети стали буденністю, на сьогодні  вони можуть біти різнобарвними, витонченими. Не змінилось тільки те, що вони і надальше приносять масу незручностей для самих носіів брекетів. Носити досить тривалий чай, чистка, обмеження в їжі, постійні походи на консультацію (корекцію). Але з кожним роком наука іде з кроком у перед і тому в наш час можна обійтись і без використання брекетів.

Але нажаль ще не настільки наука осучаснилась, тому що  кому уже більше за 20 років нажаль без брекетів не обійтись.  Без брекетні методи вирівнювання зубів і прикусів допоможуть у дитячому і підлітковому віці.

Один з методів є капи. Стоматологічні капи тоненькі, майже на замітні на зубах. Капи дуже зручні, під час розмови не заважають, при вживанні їжі їх знімають. Подібні капи використовують боксери під час бою, тільки вони не такі тоненькі і зручні

Вініри -  найбільше зацікавлення викликають.  У нас вони набувають щирокої популярності, звичайно і вартість їх не з дешевих. Вініри використовують коли потрібно вдосконалити форму зуба, закрити проміжки між зубами, дефіцит прикусу. Стоматологи вважають їх найбільш безболісним у встановленні способом виправлення зубів.
І ще один з методів, конструкція що нагадує капи — трейнери. Цьому виду виправлення зубів піддаються тільки дітки, коли їх зуби ще не повністю зміцніли на свої місцях, і за допомогою трейнерів — лікар-ортодонт має можливість посунути зуб у тому напрямку який потрібно.
Є безліч переваг вирівнювання зубів за допомогою кап, вінір і трейнерів. Але не для усіх це можливо і доступно. Діткам  підходять на раній стадії трейнери, підлітковий вік більше підходять капи, а уже хто по старше вініри або брекети. Плюси кап і трейнерів те що їх можна зняти і добре почистити ротову порожнину, що є не можливо з брекетами. Головне памятайте, що  тільки при перших ознаках змін зубного ряду звернутись до лікаря-ортодонта, він вам і правильний діагноз скаже і точно скаже що носити!

Брекети – привід для сорому чи прикраса?


Ніколи не помічали, як себе ведуть люди, в яких є щось незвичайне у зовнішності? Так, вони поділяються на дві групи: одні ігнорують, а другі занадто багато про це думають. Зауважте, друга група неоднорідна: хтось старанно прикриває свою незвичайність, а хтось відкрито хизується.

Те саме відбувається і з брекетами. Одні вважають брекети прикрасою: постійно роблять фото, акцентуючи увагу на цих маленьких штучках. А дехто настільки їх соромиться, що навіть говорить менше, аби інші не помітили брекети. Де ж шукати «золоту середину?»

Останніми роками брекети стали іншими – це вже не чудернацькі металеві системі, які показували в старих американських фільмах про підлітків. Окрім того, що з'явились естетичні їх різновиди, змінилось і ставлення до брекетів: сьогодні мати гарну усмішку, яка є своєрідним показником здоров'я, престижно, отож і брекети, які дарують цю посмішку, стали стильним аксесуаром здорового способу життя. Це перший камінчик у город тих, хто соромиться брекетів.

Багато хто з кіноакторів, високопосадовців, спортсменів змінюють свої зуби. І роблять це достатньо відкрито, бо брекети важко сховати на фото крупного плану. Як вони цього не соромляться, то чому ж це має робити хтось інший? Що ж, це другий камінчик.

Ще треба сказати, що збільшується кількість тих, хто починає вирівнювати зуби у старшому віці. Перефразовуючи відому фразу: «брекетам все возрасты покорны». Це абсолютно нормально. Усі хочуть бути красивими. Третій камінчик летить.

Тепер про інше. Будемо чесними: є ті, кому з брекетами відносно «симпатично». Але ж є і ті, кому вони зовсім «не до лиця». Що ж, із цим нічого не поробиш. Не для всіх брекети можуть стати прикрасою. Що робити? А нічого. Ну є у Вас така перчинка. І живіть з нею наступні кілька років. Красиво – робіть фото, не дуже – теж робіть. Інколи кумедні зображення навіть кращі.

Підведемо підсумок: треба сприймати брекети як щось середнє. Цього не треба соромитись, але й красуватися брекетами на кожному перехресті – погана думка. Все добре в міру.

Той самий незручний момент, коли ти з брекетами, а в тебе скоро весілля!


Це сталось! Він зробив тобі пропозицію, а ти зі щасливими сльозами на очах сказала: «Так!» В голові промайнули образи в білому весільному платті, ніжні ночі медового місяця, і ти вже почала складати приблизний список гостей. Аж раптом… губи чіпляються за «штучки» на зубах та передвесільна ейфорія кудись зникає: як же бути зі щасливою посмішкою нареченої?

Стоп-стоп! Брекети – це не вирок. Розберемо ситуацію по поличках.

По-перше, В чому проблема?

Образ нареченої жодним чином не в'яжеться з брекетами.
  1. На весільному фото, де багато крупних планів, їх буде видно.
  2. Виникнуть проблеми з кусанням короваю.
  3. На весільному бенкеті в елементах брекет-системи застрягатиме їжа.
По-друге, Що робити?

Зберігати спокій. Оцінити масштаби лиха. Для цього задай собі кілька питань: Скільки часу до весілля і як довго залишилось носити брекети? Які брекети – непомітні чи металеві?

Якщо брекети носити тобі недовго і весілля «вже скоро», можна попросити в ортодонта зняти їх раніше та замінити на ретейнери чи капи. Це ідеальний випадок. Другий варіант:  сапфірові чи керамічні брекети, що є в принципі непомітні. Якщо тебе це хвилює аж занадто, домовся з фотографом, щоб він обробив зображення у фоторедакторі і видалив усі сліди їх присутності. А як ні – це теж не проблема: стоматолог може зняти дугу на кілька днів, і твоя посмішка на фото не буде зіпсована металевою чи будь якою іншою смужкою.

Трішки важче у випадку, коли брекети повністю металеві. Не всім вони до лиця. Але тут теж можна використовувати методи, що викладені вище. Якщо зовсім несила, спробуй розглянути варіант з тимчасовим зняттям брекетів і їх повторним встановленням (звичайно, це неприємно, погано для емалі та затратно). Зрештою, можна відкласти дату весілля. Адже воно буває тільки раз, і хочеться бути на ньому ідеальною. Та це зовсім край…

По-третє, Як поводитись у процесі?

Якщо брекети таки залишаються на тобі під час весілля, зроби вигляд, що їх нема. Щиро посміхайся: гіршим за гіпотетично некрасиве фото з брекетами може бути тільки фото, де ти зімкнула губи і схожа на нещасну мавпочку. Їж та пий, що хочеш. Коровай відламай пальцями і тоді вже акуратно відкуси. Після їжі, звичайно, доведеться зробити «гігієнічну обробку» та зациклюватись на цьому не варто: це твоє свято, ти на ньому маєш бути найщасливішою. А як щось піде не так, твоя кохана половинка завжди вкаже на «креветкин хвост между зубов» J Посмієтесь разом і продовжите святкувати.

Отож, будьте щасливими у найщасливіший день!

P.S. як бачите, ця стаття призначена для дівчини. Здається, для хлопця якихось відмінностей нема. Та і взагалі хлопці менше переживають за свою зовнішність. Чи ні?

 

Міфи про брекети


Коли перебуваєш у боротьбі за ідеальні зуби, переживання і різноматні курйозні випадки призводять до віри у будь-що. Для прикладу до вашої уваги, три найпоширеніші міфи про брекет-системи.

Перший міф: Брекет-система призводить до появи карієсу!

Усі ми повинні розуміти, що між брекетами і зубами розміщена плівка найтоншого матеріалу, це  у свою чергу перешкоджає будь-якому контакту між ними, і виникненню зубного нальоту, що продовжує появу карієсу! Є моменти коли сам брекет відшаровується від зуба, це важко замітити, але це можливо уникнути. Лікар-ортодонт попереджає не вживати дуже гарячої і холодної їжі, тому що у цьому випадку є ймовірність відклеюванню брекета що може призвести до зубного нальоту, а потім і до карієсу.  Тому, якщо ретельно чистити ротову порожнину після вживання їжі, виконувати усі рекомендації лікаря-ортодонта можна нічого не боятись!

Другий міф цікавить більш зрілу частину нашого суспільства: чи можна літнім людям носити брекети???!

Можна! Брекет-системи чи пластинки по виправленні прикусу можуть встановлюватись у будь якому віці. Обмежень вікових немає. Існують обмеження але вони відносяться тільки до медичних протипоказань. Наприклад  дуже крихкі зуби, множинний карієс, запалення ясен чи злоякісні пухлини в порожнині рота.

Відома згадка, що леді у 90 років, вирішила порадувати рідних рівними зубками і звернулась до ортодонта. І в наступні кілька років обдаровувала усіх метaлевою усмішкою :-)

Третій міф є одним з найважливіших, а це: чи можливі ускладнення під час носіння брекетів?

Під словом «ускладнення» маємо на увазі — запалення ясен, карієс зубів…

Основним під час лікування брекет-системою для пацієнта і лікаря-ортодонта має бути за основу часті зустрічі, при яких виявлення будь яких проблем буде вирішено в найближчий час. Боятись не потрібно, і краще звертатись в клініку яка зарекомендувала себе з найкращої сторони.

Брекети: всі за і проти. Частина друга: "Чому це непотрібно?"

Чому це непотрібно?
  1. Це боляче.
  2. Це дорого.
  3. Це довго.
Так, список не дуже. Як ці мінуси зробити плюсами?

Біль буває не завжди та не у всіх. Найчастіше він з'являється після встановлення нової, більш сильної, дуги або якихось виступаючих елементів (тоді вони травмують слизову). Інколи він тримається кілька днів і слабшає, а інколи – постійний. Якщо біль нестерпний, хочеться плакати та жалітися – та це не варіант. Що робити? Можна зарахувати себе до мучеників. Чи використовувати віск, спеціальні спреї або знеболювальні таблетки. Завжди щось можна придумати.

Гроші: так, брекети — це витратне заняття. Та якщо час молочних зубів пройшов, ви вирішили змінити себе на краще і вам потрібні свої, а не штучні зуби, іншого виходу просто немає. Що можна порадити: є великий вибір клінік та широкий спектр матеріалів для брекетів. Шукайте те, що більш підійде.

Час: ніхто і ніколи на першій консультації не скаже вам, скільки часу доведеться носити брекети. Для когось вистачить кількох місяців, для інших – трьох років буде замало. Це суперіндивідуально. Якщо вирішили, то треба йти до кінця. А ще може бути так: ортодонт просто хоче грошенят заробити, тому нескінченно продовжує термін носіння брекетів, встановлює нові і нові прибамбаси. Ситуація гіпотетична, але чого в світі не буває.

І наостанок: існує імовірність, що саме вам це не допоможе і після зняття брекетів все повернеться на свої місця. А також дуже вірогідно, що завтра до вас додому прилетять інопланетяни. Ну, основну ідею ви зрозуміли.

Замість заключення: можна нескінченно шукати інформацію, питати в лікарів та досвідчених «брекетоносців», сподіватись на поради близьких та друзів. Та останнє слово – тільки за вами!

Брекети: всі за і проти. Частина перша: "Чому це потрібно?"

Ставити брекети чи ні? Формулювання схоже на гамлетівське «бути чи не бути?». Не будемо залишати це питання риторичним.

Чому це потрібно?

Найбільш очевидна відповідь: результат – красива посмішка. Але не забуваймо про більш приземлені проблеми – утворення нальоту та каменю, карієс, порушення механіки жування та подальша втрата зубів. Задля наочності: при скупченні зубів з'являється багато місць, важкодоступних для зубної щітки. Наліт накопичується, утворює камінь, а від каменю до карієсу вже недалеко. У підсумку – лікування бормашиною чи втрата зуба. Перспектива не дуже весела. Що робити? Вирівнювати.

Ще одне «за». Нерівні зуби чи неправильний прикус призводять до деформацій обличчя. Не завжди, але буває. Після встановлення брекетів змінюється співвідношення щелеп, зникають недоліки і профіль виглядає більш привабливо. До того ж стає більш чіткою дикція.

Щодо рідкісної форми захворювань шийки зуба — клиноподібних дефектів. Вчені з'ясували, що невірний розподіл навантаження на зуби при жуванні (неправильний прикус) може призвести до виникнення тріщин у місці, де емаль є найтоншою, і стати причиною подальшої руйнації зубів. У результаті з'являються V-подібні дефекти в області шийки. Це не тільки естетично непривабливо, це ще й небезпечно виникненням пришийкового карієсу. Що робити? Вирівнювати.

Щодо витрат. Всі знають, що встановлення брекетів та їх обслуговування – недешева справа. Звідси очевидний плюс: незнайомці миттєво розуміють, що ви – заможна людина: є брекети, отже є гроші. Зустрічають, як знаєте, «по одежі». І ще перевага. ЗОЖ зараз – це тренд. Вирівнюєте зуби, отже слідкуєте за своїм здоров'ям. Вас поважають. Ви в тренді.

Ще кілька цікавинок: виявляється, багато людей на світі мріють поцілувати партнера з брекетами. Тож, чому би не задовольнити таку примху? Крім того, поцілунки для партнера з брекетами стають ніжнішими через острах ушкодження себе самого чи брекетів. Хочете менше «хардкору» та більше ніжності? Пробуйте «Мілку» або встановіть брекети! Звичайно, жарт. Але щось у цьому є.

Ну а тепер щодо недоліків, не буває на світі ідеальних речей, еге ж? Про це читайте в наступній статті 

Випадки, коли можна пошкодити брекети



Посмішка — це стан Вашої душі, який показує впевненість у своїх силах і в собі!
Більшість вважає, що при встановленні брекетів життя перетворюється на кошмарний сон, тому що вони будуть заважати жити в звичному темпі. Це не говорить про те, що потрібно вживати тільки мяку чи перетерту їжу. Дехто думає, що брекети не будуть заважати при прийомі улюбленої їжі, і тому потім виникають деякі незручності. В будь-якій справі повинна бути золота серединка, і носіння брекетів не є винятком, тому що це серйозна справа.
Щоб уникнути пошкодження брекетів, потрібно дотримуватись декількох правил. На перший погляд Вам буде здаватися, що Ви не зможете з цим справитись, але воно того варте. Коли знімете брекети, то зрозумієте наскільки Ви стали щасливішими!
Якщо при носінні брекетів будете вживати всі продукти, то тут не обійдеться без пошкоджень. Все це буде пов’язано з відвідуванням стоматолога, і витратою додаткових коштів.
Людина повинна зрозуміти, які продукти вона не повинна вживати і чому?
• Жорсткі — травмують брекет-систему.
• Липкі — вони в більшості прилипають до брекетів.
• Холодні — викликають пошкодження в місцях зклеєння брекетів з зубами.
• Гарячі — з тієї ж причини, що й холодні.
• Щільні продукти — тому що вони взагальному можуть пошкодити брекет.
• Газовані напої — тому що вони мають високу кислотність, яка може пошкоджувати зубну емаль або залишити на них плями. Їх можна буде помітити, коли брекет-система буде знята з зубів. І потрібно запам«ятати, що після прийому їжі рекомендовано чистити зуби. Чищення брекетів необхідно проводити обережно, тому що вони тримаються на клейкій основі, і при жорсткому або неправильному чищенні, є ризик того, що вони можуть відклеїтись. Після установки, проконсультуйтесь з Вашим особистим лікарем і для впевненості задайте ті питання, які Вас турбують. Дотримуйтесь рекомендацій стоматолога і стежте за чистотою ротової порожнини. Відмінний результат не заставить довго чекати — здорові і красиві зуби!
Хай Ваша посмішка сяє! Будьте щасливі і здорові!

Чи є шкода зубам через брекети, який негативний вплив приносять брекети на зуби?

Коли ви звертаетесь до лікаря-ортодонта, то повинні враховувати, що вирівнювання зубів, крім гарної посмішки та зубів, може мати негативні наслідки. Але ці наслідки не стосуються кожного випадку лікування брекет-системами. Єдине що, знаючи про можливість такого негативного впливу на здоров’я зубів та ротової порожнини, перед тим як встановлювати брекети, треба пройти більш ретельне обстеження у стоматолога.

На що треба звернути увагу?

1. Стан зубної емалі. Якщо ви маєте тонку емаль, або лікар помітив у вас ознаки демінералізації, то носіння брекет-систем впродовж значного періоду, може послабити емаль ще більше.
2. Розгойдування зубів. Схильність до пародонтиту може посилитись під час лікування брекетами. Однак слід зауважити, що так само вплинуть будь-які інщі пристрої для вирівнювання зубного ряду.
3. Також існує цілий ряд захворювань ясен, зубів, та тканин ротової порожнини, при наявності яких вам не поставлять брекети. Якщо є підозра, що з вашими зубами, чи яснами не все в порядку, то слід отримати консультацію в спеціалістів різних стоматологічних клінік, аби вберегти себе від «лікування» в людини, яка понад все бажає власного збагачення, а вам натомість залишить хронічну хворобу в загостреній формі.

Крім того проконсультуйтесь з лікарем, щодо його плану дій по закріпленню вирівняних зубів, після зняття брекетів, адже згодом зуби можуть повернутися у своє попередне положення.

Усі інші причини не ставити брекет-системи, як то відмова від деякої їжі та більш ретельна гігієна ротової порожнини, не мають прямого відношення до медичної сторони питання, а тому приймати їх до уваги чи ні стосується лише вас.

Лігатурні і безлігатурні брекети - які краще і яка різниця між ними?


Сучасна стоматологія пропонує декілька видів брекет систем які застосовуються для випрямлення зубного ряду. Серед них найбільш поширеними вважаться лігатурні та безлігатурні брекети. Що таке лігатурні та безлігатурні брекети, яка між ними різниця і яка з систем краще?

Лігатурні брекети – це і є та сама нестаріюча класика, яка впродовж тривалого часу вирівнює пацієнтам неправильний прикус. Можна впевнено сказати, що лігатурна система є сама надійна, і, зрозуміло, сама дешева.
Що таке лігатура? Лігатура – це металева дуга що служить в системі звязуючою ланкою між замочками, які прикріплені до зубів спеціальним клеєм.

Окрім непривабливого естетичного вигляду, лігатурна система зобов’язує пацієнта часто відвідувати лікаря ортодонта, який повинен періодично коригувати апарат. Як правило, лігатурні брекети треба носити на протязі 2 років, а їх ціна не перевищує 5000 гривен за обидві щелепи.

Безлігатурні брекети- це сучасне досягнення ортодонтії. Така система прикріплюється до зубів спеціальними ковзними фіксаторами. В їх конструкції нема гострих кутів, вони тонкі і естетично більш привабливі, завдяки чому пацієнт швидко адаптується до системи і почувається більш комфортно. Ковзна система кріплення брекетів забезпечує саморегулювання, і в пацієнта відпадає необхідність часто відвідувати лікаря ортодонта.

Ефективність такої система більш висока, вона підходить для випадків різного рівня складності, а час лікування – мінімальний. Ціна на безлігатурні брекети відповідно більш висока и починається від 7000 гривень.

Висновок: лігатурні брекети не можна вважати більш ефективними. Тим не менш, у випадку, коли лікар вправно буде чередувати методи фіксації дуги активним і пасивним лігуванням, то лігатурна система брекетів вважається навіть якіснішою.