• 0.79

  • +5.22

Натирають брекети! Що робити?

У перший час після установки брекет-системи нерідко з'являються неприємні больові відчуття. Брекети — це досить міцна і жорстка конструкція — вона і повинна бути такою для подолання опору зубів і ефективного лікування. Природно, кути брекетів ідеально заокруглені, але от дуги і лігатури так чи інакше можуть стати причиною дискомфорту. Дуга — це взагалі тонка металева проволка, яка просто врізається в тонкі тканини щік і губ.

Зазвичай перед установкою брекетів лікарі попереджають пацієнтів про можливі ускладнення. Відмовлятися від брекетів, від свого шансу знайти ідеальну посмішку, тільки через дискомфорт перші пару місяців як мінімум нераціонально, так що налаштуватися на неприємні відчуття потрібно. Втім, не варто себе лякати — практично будь дискомфорт можна легко усунути.
Брекети натирають досить часто. Це пов'язано з тим, що щоки і губи не призначені для постійного зіткнення з жорсткими металевими конструкціями. Вони відразу починають негативно реагувати, з'являються запалення, почервоніння, маленькі ранки. Натирають зазвичай дуги, лігатури і металеві кріплення.

Щоб захистити свої м'які тканини від травм, найефективніше буде застосовувати спеціальний віск. Цей віск потрібно наносити на брекети для захисту щік і губ від прямого контакту з металом. Віск повністю безпечний для організму навіть у разі проковтування, а після відпадіння його можна наносити повторно.

Якщо біль не проходить через 14 днів після установки брекетів, або навіть кілька застосувань воску не допомогли впоратися із запальними процесами — потрібно негайно звернутися до стоматолога.

Еластики для брекетів

elastiki-korobchatogo-tipa

Ортодонтичні еластики — це еластичні кільця для брекетів, що виконують ряд важливих завдань у ході ортодонтичного лікування зубів. Головна їхня функція — це коригування положення зубних рядів відносно один одного.

В ході лікування нерідко виникають такі ситуації, коли самі зубні ряди досить рівні, але вони розташовуються нерівно відносно один одного, тобто один зубний ряд випирає перед іншим або навіть йде кудись убік. Саме для цього і застосовують еластики, які з'єднують брекет-систему одного зубного ряду з брекет-системою іншого. Звичайно, сильно прикус так змінити не вийде, проте трохи скорегувати положення зубних рядів все-таки можна.

Зрозуміло, установкою еластичних кілець займається ортодонт. Саме він вирішує, чи доцільно переміщати зуби за допомогою еластиком і чи буде  необхідний вплив.

Еластики не потрібно носити весь день — достатньо буде декількох годин, інакше зуби будуть занадто сильно перенапружуватися. Також еластики знімають під час їжі, щоб не ускладнювати процес пережовування.

Віск для брекетів.

wax-4

Віск для брекетів — це лікуючий засіб, що рятує людей від натирання брекетами слизової оболонки рота. Такий віск просто необхідний установившим брекет-системи — він підвищує комфорт у використанні брекетів і зводить майже нанівець всі неприємні відчуття від носіння ортодонтичної конструкції.
Зазвичай цей віск, який при необхідності наклеюється на виступаючі частини брекет-системи, видають в стоматології, але його можна придбати і в аптеках — коштує це засіб не дуже дорого.
Інструкція з використання воску ля брекетів 
  • Визначте, які саме частини брекетів натирають слизові оболонки рота;
  • Почистіть зуби;
  • Висушіть область брекет-системи, на яку ви плануєте наносити віск. Робити це найзручніше ватяними паличками;
  • Відірвіть або відріжте невеликий шматочок воску. Віск краще відкручувати, а не тягнути, інакше шматочок вийде занадто довгим і йому важко буде надати потрібну форму;
  • Шматочок воску затисніть між великим і вказівним пальцями, злегка розігрійте його і скачайте в невелику кульку;
  • Приклейте кульку на металевий замок або дугу, яка викликає біль. Віск після цього повинен трохи виступати над скобами. Для закріплення добре натисніть  на скачану кулька, але не перестарайтеся — не потрібно, щоб віск забивався в конструкції або в щілини між зубами;
  • Повторіть попередній крок для всіх натираюсих частин конструкції;
  • Перед їжею видаліть віск з конструкції.
У процесі носіння віск може відпадати або розсмоктуватися — в цьому випадку потрібно просто наклеювати його знову. Носити віск потрібно доти, поки больові відчуття повністю не пропадуть, зазвичай близько тижня. Позитивні властивості воску:
  • Віск допомагає знизити больові відчуття при носінні брекетів і полегшити досить важку адаптацію;
  • Віск для брекетів повністю безпечний для здоров'я, не містить токсичних речовин і алергенів. Навіть якщо ви випадково проковтнути шматочок воску, шкоди від цього вашому організму не буде ніякого.

Лінгвальні брекети .

images (3)

Лінгвальні брекети — це брекети, які не видно оточуючим. Такі брекети з'явилися всього років 20-30 тому і відразу ж стали популярні завдяки своїй високій естетичності.

Слово «лінгвальні» походить від слова «лінгва» — «мова». Це означає, що брекети ставляться на мовний, тобто на задню поверхню зубів — тому їх просто неможливо помітити.

Зрозуміло, ці брекети володіють як перевагами, так і недоліками в порівнянні з класичними брекетами.

Переваги лінгвальних брекетів

Лінгвальні брекети не помітні для інших людей. Ця перевага є головним, так як багато хто відмовляється від лікування брекетами саме через неестетичності конструкції;

За допомогою лінгвальних брекетів можна виправити такий недолік, як глибокий прикус, що звичайним вестибулярним брекетам не під силу. Власне кажучи, саме для цього лінгвальні брекети і були винайдені — і вже потім люди зрозуміли, що можна їх використовуватися для непомітною корекції будь-якого прикусу;

Лінгвальні брекети не стикаються з губами, яснами і щоками, так що м'які тканини порожнини рота не травмуються;

Емаль на задній поверхні зубів набагато більш стійка до карієсу, так що лінгвальні брекети практично не ушкоджують її;

У вестибулярних брекетах часто застряють шматочки їжі, що виглядає неестетично. Звичайно, вони можуть застрягти і в лінгвальних брекетах, проте це буде не так помітно для оточуючих;

У лінгвальних брекетах можна використовувати золото, яке є гіпоалергенним металом. Тобто лінгвальні брекети легко можуть носити навіть алергіки — все одно золото не буде помітно.

Недоліки лінгвальних брекетів

Один з найбільш істотних недоліків лінгвальних брекетів полягає в тому, що вони негативно впливають на дикцію. Зрозуміло, цей недолік усунемо, проте на це потрібно від двох тижнів до місяця досить інтенсивних тренувань;

Іноді лінгвальні брекети можуть натирати мову, а також створювати неприємне відчуття стороннього предмета в роті. Даний симптом теж згодом зазвичай проходить;

Підготовка до встановлення і сама установка лінгвальних брекетів займає дуже багато часу через свою складність. Також через це далеко не кожен ортодонт візьметься а установку лінгвальних брекетів;

Лінгвальні брекети мають більше протипоказань, ніж звичайні;

Вартість лінгвальних брекетів набагато вище, ніж вестибулярних;

Як правило, носити лінгвальні брекети доведеться значно довше.

Лікування лінгвальними брекетами

Перед установкою лінгвальних брекетів необхідна ретельна підготовка, так як такі брекети робляться за індивідуальними показниками будови щелепи пацієнта. У деяких випадках необхідно робити окремий брекет на кожен зуб — така міра дозволяє скоротити термін лікування і домогтися набагато кращих результатів.

Лікування лінгвальними брекетами проходить у кілька етапів.

Насамперед лікар робить рентгенівський знімок щелепи;

Після цього за зліпком щелепи виготовляється гіпсова модель, на основі якої фахівці і будуть виготовляти брекет-систему;

Після виготовлення починається процес установки. На зуби накладаються особливі накладки, на яких потім закріплюються і фіксуються дуги;

Коли лікування буде завершено, конструкцію знімуть. Зазвичай після цього потрібен якийсь час поносити спеціальні апарати, які закріплять нове положення зубів.

Лінгвальні брекети діють точно так само, як вестибулярні — тобто зуби вирівнюються за рахунок того, що прикріплена до них дуга прагне прийняти свою початкову форму. Дуга поступово повертається в нормальне положення, і тягне за собою зуби, які повільно вирівнюються. Тільки відбувається це все не через тиск ззовні, а через стягування зубів зсередини.

 

Вибір між металевою чи керамічною брекет - системою!

Clear-Metal-Braces-Comparison

Сучасна стоматологія надає клієнтам широкий вибір способів вирівнювання зубного ряду, але найефективнішим і популярним як і раніше залишаються брекети.

Існує кілька різновидів брекетів, проте найчастіше застосовуються два з них — металеві та керамічні брекети. Щоб вирішити, які саме брекети встановити, слід розібратися в перевагах і недоліках кожного виду.

Металеві брекети

Металеві брекети з'явилися на ринку найпершими. Навіть сьогодні вони не втратили своєї популярності — найчастіше люди встановлюють саме металеві брекети.

Переваги металевих брекетів:
  • Невисока вартість;
  • Надійність;
  • Мала ймовірність поломки;
  • Простота гігієни та догляду.

Недоліки металевих брекетів:
  • Надзвичайно низька естетична привабливість.
Здавалося б, наявність всього одного недоліку не повинно перешкодити встановити саме металеві брекети, проте саме з цієї причини багато хто відмовляється від цього різновиду брекет-систем. Металеві брекети дійсно дуже добре помітні, через що у багатьох людей виникають комплекси при їх носінні. Звичайно, можна приховати металеві брекети, встановивши лінгвальну систему (брекети, що ставляться на внутрішню поверхню зубів), однак тоді втрачається інша перевага — дешевизна.

Керамічні брекети

Керамічні брекети винайдені порівняно недавно, але вже потроху набирають популярність.

Переваги керамічних брекетів:
  • Висока естетичність;
  • Не надто висока вартість у порівнянні з сапфіровими брекетами.
Недоліки керамічних брекетів:
  • Трудомісткий догляд;
  • Невисока міцність;
  • Більш висока ціна, ніж у металевих брекетів;
  • Низька надійність;
  • Трохи більше тривале лікування.
Як вибрати

Порівнявши всі переваги і недоліки можна сказати — якщо ви не побоюєтеся насмішок з боку оточуючих, і якщо ваша робота не пов'язана з публічною діяльністю, то варто неодмінно зупинити вибір на металевих брекетах. Так ви заощадите гроші, а також отримаєте набагато більш якісне лікування. Керамічні брекети дійсно необхідні тільки тим, чи я робота і репутація дуже залежить від бездоганного вигляду, або тим, хто побоюється зайвої уваги і негативних коментарів від оточуючих.

Як довго носити брекети !

chas-maye-znachennch

Люди, які вже зважилися на установку брекетів і ті, хто тільки приймає рішення — всі вони задаються одним питанням: «Як довго прийдеться носити брекети?». Дійсно, брекети доставляють певний дискомфорт, і бажання дізнатися, скільки його потрібно буде терпіти, цілком природно.

Середній термін носіння брекетів

Насправді, термін носіння брекетів індивідуальний — він залежить від ряду факторів і визначається тільки лікарем при особистій зустрічі. Зрозуміло, до установки брекетів лікар скаже вам — як же довго доведеться носити цю ортодонтичну конструкцію, однак можна назвати деякі усереднені числа:

Менш року — якщо пацієнт страждає тільки від невеликого косметичного дефекту. У цьому випадку до стоматолога звертаються дуже рідко;

Від року до двох років — якщо потрібно виправити прикус і деякі косметичні та функціональні дефекти. Це стандартний термін, і саме з такими проблемами люди зазвичай звертаються до ортодонта;

Два-три роки — вельми складні ортодонтичні маніпуляції з необхідністю хірургічного втручання. Таких випадків достатньо небагато, так як сильні дефекти щелепи зустрічаються значно рідше.

Фактори, що впливають на тривалість лікування брекетами:
  • Складність клінічного випадку, як було описано вище;
  • Якщо необхідно видаляти зуби, то термін лікування збільшується;
  • Пародонтоз, пародонтит, зубні імплантати і протези, а також депульповані зуби — все це також ускладнює лікування;
  • Вік — чим людина старша, тим довше буде проходити його лікування. Наприклад, дітям рідко доводиться носити брекети довше року;
  • Якість брекет-системи.
Коли очікувати результатів

Взагалі перші результати лікування брекетами будуть помітні, звичайно ж, не до кінця лікування — велика частина пацієнтів відзначає зміну в зубному ряду вже через пару місяців. Втім, трапляється й так, що зуби візуально стають навіть більш кривими, але панікувати не варто — через деякий час це пройде.

Рівні зуби — ознака закінчення лікування?

Через рік, а іноді й раніше, можна побачити в дзеркалі абсолютно рівні зуби — однак це не означає, що лікування завершено. Так, зуби вирівнялися, але щоб закріпитися в новому положенні їм ще потрібно значний час. Якщо зняти брекети відразу ж, як зуби випростовується, то через кілька тижнів вони повернуться до свого попереднього стану — і все доведеться починати спочатку. Так що не поспішайте позбутися брекетів і дочекайтеся того терміну, який призначив вам лікар.

Після брекетів

Після того, як брекети зняті, настає ретенційний період, в ході якого закріплюється досягнутий за допомогою брекетів результат. Цей період триває приблизно в два рази довше, ніж носіння брекетів, і в цей час використовуються ретейнери — спеціальні ортодонтичні апарати, які бувають знімними і незнімними. Ці апарати зазвичай непомітні і не доставляють такого дискомфорту, як брекети, проте все одно варто налаштуватися на те, що після брекетів доведеться ще позайматися своїми зубами.

Факти про Damon Кронштейни

damon-bracket

Ось деякі з фактів про систему Damon:

Еластичні лігатури або О-кільця не потрібні.

Система Damon використовує невеликі розсувні двері для кріплення затяжки проводів.

Невеликі розсувні двері, використовувані в системі Damon дозволяють дротам для переміщення по дужках без тертя; Таким чином, роблячи Деймон дужки зручніші, ніж традиційні дужки.

Пробка використовується для закріплення проводів від зсуву, від їх передбачуваного місця розташування.

Деймон дужки зручніше і естетично, ніж традиційні дужки.

Оскільки лігатури або кільця ущільнювачів не повинні бути повторно затягнуті стоматологом або ортодонт так часто, як металеві дужки, ця процедура вимагає менше обслуговування.

Деймон дужки виготовлені з керамічного матеріалу і нержавіючої сталі, що робить їх набагато менш помітними, ніж традиційні металеві брекети

Кронштейни використовуються системи Damon набагато менше, ніж металевих кронштейнів.

Сильний стоматологічних клей використовується для закріплення кронштейнів до зубів. Процес зазвичай займає приблизно 1:59 годин, щоб застосувати.

Іноді ортодонту або стоматологу, доведеться видалити деякі з зубів пацієнта перед установкою Деймон дужки.

Хоча вартість може варіюватися від пацієнта до пацієнта, Damon дужки, як правило, дорожче, ніж металеві дужки.

Чому ви повинні любити Деймон дужки

Деймон дужки широко використовуються з багатьох причин. Один з кращих переваг наявності їх у тому, що, на відміну від металевих брекетів, вони мають гладкий, рівний погляд на них. Вони також є одними з найпростіших дужок для установки. Крім того, провід набагато легше змінити. Це не тільки підвищує рівень комфорту пацієнта, він також зменшує кількість часу, який вони повинні провести в ортодонтичному офісі.

Ця система також хороша , тому що вона вимагає меншого догляду. Вона може виключити кілька зустрічей під час вашого лікування через те, що дроти можуть продовжувати рухати ваші зуби протягом декількох тижнів у перервах між відвідинами. Пластикові гачки навіть можуть бути видалені і замінені ортодонта в будь-який час, щоб зробити клієнту більш комфортне життя в повсякденній діяльності, такі, як їжі і чищення зубів. Нарешті, система Damon добре продумана, і слайди легко відкривати і закривати.

Вартість брекетів

Вартість скобів або інше ортодонтичне лікування ніколи не повинні тримати вас від досягнення посмішки якої ви завжди хотіли. Отримання ідеальної посмішки є хороші інвестиції, тому що ви вкладаєте в себе, як можуть платитись вам дивіденди ?! а це  у вигляді самоповаги, впевненості, кар'єрі і відносинах. І тому, що вартість лікування з використанням Damon System брекетів зазвичай порівнянна з вартістю традиційної підтяжки, а також невидимих ​​кап, як Invisalignregistered.

Скільки Деймон брекети вартість?

У середньому, підтяжки коштуватимуть  від $ 500 і више  в залежності від індивідуальних випадків. Тільки ваш Деймон доктор може дійсно визначити вартість брекетів на основі ваших конкретних потреб. Фактори, що впливають на вартість брекетів враховується складність, тривалість лікування, страховка, регіон країни і більше.

 

Вплив брекетів на зубну емаль.

images (2)

В загальному прийнято вважати, що брекети серйозно псують зуби, так що багато хто побоюється їх встановлювати тільки тому, що вони нібито ушкоджують зубну емаль.

Насправді це зовсім не так — самі брекети зуби ніяк не дряпають і взагалі не роблять на них негативного впливу. В ході переміщення зубів під час лікування брекетами з емалі вимивається кальцій, так що якщо у вас в організмі буде недолік цього мінералу, то зуби стануть схильні до впливу бактерій.
Також брекети небезпечні тим, що з ними складно підтримувати гігієну ротової порожнини. У самому місці фіксування брекетів ставиться подушка з клею і гелю, так що ця поверхня виявляється захищена від бактерій. А ось решту зуба чистити через конструкцій складніше, однак ця проблема легко вирішується за допомогою іригатора або електричної зубної щітки ( або ж і простої зубної щітки але з усердним чищенням)

Таким чином, брекети не позначаються негативно на стані емалі, і їх можна сміливо носити — якщо, звичайно, дотримуватися всіх лікарських рекомендацій і приділяти пильну увагу гігієни ротової порожнини.