• 0.79

  • +5.22

Користь чаю для зубів

chay41

Останнім часом дуже багато говорять про користь чаю. Свою думку висловили і стоматологи. За спостереженнями британських фахівців цей напій благотворно впливає на стан зубів. Давно відомо, що в ньому багато корисного фтору, а в поєднанні з молоком, і кальцію, просто необхідного для формування міцної емалі.

Англійці провели експеримент, в ході якого добровільні помічники полоскали рот чаєм 5 разів по тридцять хвилин з інтервалом між процедурами три хвилини.

У результаті дослідження стало ясно, що знаходяться в чаї речовини які уповільнюють ріст і розмноження мікроорганізмів в зубному нальоті. Вони також перешкоджають виробленню цими бактеріями кислоти, яка руйнує емаль зубів. Крім цього чай полегшує видалення нальоту, зменшуючи його клейкість. Це відбувається завдяки знешкодженню ферментів бактерій, що відповідають за перетворення цукрів у в'язку, прилипає до зубів масу.

Все це стосується не тільки зеленого, але й улюбленого багатьма чорного чаю. Так що, пийте улюблений  сорт чаю і будьте здорові, тим більше що стоматологи визнали його кориснішим на  заміну досить шкідливим для зубів газованим напоям.

А для тих хто з брекетами, замітьте як чай дає заспокійливу дію під чс болю  :-)

Газована вода і соки - головні причини карієсу

LlsRN_croper_ru

Британські дослідники з'ясували, що різні безалкогольні напої з цукром, в тому числі і фруктові соки — це головна причина руйнування зубної емалі в сучасному світі, а значить — і основна причина карієсу. Наші зуби і так піддаються постійному тиску від берекетів. А для чого їх ще лишній раз перегружати і собі створювати тільки нові проблеми — лікування карієсу ?  *punish*

Різні безалкогольні напої з цукром сьогодні все щільніше проникають в наше життя. І одночасно з цим збільшується кількість людей, які страждають від карієсу. Зв'язок між цими явищами цілком очевидний. ВАЖЛИВО: Як тільки людина вживає щось кислотне,  емаль розм'якшується, і втрачає свій мінеральний зміст. Зазвичай слина в людському роті нейтралізує кислоту, але якщо атаки на емаль відбуваються постійно, то ремонтувати емаль просто немає часу. І інші продукти, а особливо цукор, впливають на це размягчення емалі, провокуючи карієс.

Газована вода і соки — головні причини карієсу
Багато хто впевнений, що соки корисніші, ніж газовані води, проте це не так. У сучасних пакетованих соках міститься велика кількість цукру, і їх кислотність не менше, аніж у гаованих.

Для того щоб точно встановити залежності між вживанням напоїв з цукром і руйнуванням емалі зубів, група дослідників відібрала 3773 добровольця з числа дорослих жителів Великобританії. Стан їх зубів було ретельно вивчено, так само як і споживання ними напоїв з вмістом цукру. У результаті у 79% випробовуваних були ознаки руйнування емалі: у 64% воно було цілком помірним, у 10% — перебувало на середньому рівні, а у 5% було дуже важким.

Було встановлено, що люди з середніми і важкими випадками карієсу щодня споживали досить велику кількість фруктових соків і безалкогольних напоїв з цукром. Також вчені з'ясували, що у чоловіків емаль руйнується в два рази частіше, ніж у жінок, а з віком ступінь тяжкості цієї патології тільки збільшується.

 Порада — не провокуйте свої зубки! Відмовтесь від солодких напоїв і газованих, від них користі Ви не получите, а  тільки від надмірного вживання захворювання карієсом  *thank_you*

Міфи про їду

Коли наступив момент встановлення брекетів, усіх тривожить момент- а як бути з харчування!? Що дозволяєтся їсти, що під забороною, а що ви просто фізично не зможете вживати.  Яке ж харчування у брекетоносців ?!
Не лякайтесь не усе так страшно! Є обмеження але вони не значні  :-)  Ми  уже говорили про харчування.  Наприклад «Гастроменю брекетоносця, або Що їсти, коли в тебе на зубах брекети?» і також зачіпили тему «Випадки, коли можна пошкодити брекети»
Ще не міф що з брекетами можна схуднути, ми уже розказували Вам в статті «Брекети — один із способів схуднути» обмеження у солодкому ( від чого найчастіше у нас зайва вага)  тому що ви не можете з брекетами вкусити  Снікерс, наприклад, чи іншого виду шоколад, що може призвести  до втрати ваги. Бо кусаючи ви можете пошкодити брекети, або замастити їх що виглядатиме не естетично і тому Вам потрібно буде чистити зуби, що є не дуже можливо коли Ви знаходитесь на вулиці. Але якщо Ви тут знаходите можливість поїсти — розрізати на дрібні кусочки, то це нічого не змінить у вашому вигляді. Просто під час носіння брекетів — різноманітні перекуси перетворюються на вживання легеньких для жування фруктів чи йогурту 
Добре підмічено у статтях що на початку, коли тільки встановлюють брекети, у Вас немає бажання їсти, біль спричинений брекетами не дає можливості нормально жувати. У складі Вашого харчування появляються каші різноманіті чи супи. Це і для організму корисно і Вам легко це все пережувати з брекет системою. З часом харчування брекетеносця може урізноманітнитись і можливість буде їсти все що Вам завгодно.
Головне бути обережним!!!  blush

Варіанти виправлення зубів для діток

351

Виправлення прикусу — це актуальна проблема стоматології. Сьогодні існує безліч методів, які дозволяють вирівняти зубний ряд, і всі вони мають свої особливості, переваги і недоліки. Зазвичай вибір методу коригування прикусу вибирає стоматолог, хоча при наявності варіантів пацієнт може зупинитися на одному з них за своїм бажанням. Який варіант виправлення зубів для дітей ?! Більш детально дальше у статті  :-)

Брекети — це найпоширеніший спосіб вирівнювання зубів. Він являє собою металеві, пластикові або керамічні замочки, які кріплять на зубах, а потім пропускають через них спеціальну металеву дугу. Ця дуга прагнучи повернутися в початкове положення, поступово надаючи зубному ряду правильну форму.

Головна перевага брекетів в тому, що їх можна використовувати в абсолютно будь-якому віці і при більшості патологій зубів. Взагалі ортодонти впевнені, що брекети — це найбільш ефективний спосіб корекції прикусу. Вони, крім усього іншого, здатні не тільки виправити кривизну зубів на одній щелепі, але і неправильне положення зубів відносно один одного.

Капи, або елайнери — це ще один варіант виправлення прикусу, який підходить дітям. На відміну від брекетів, вони являють собою знімний апарат, який надягається  на зуби. Капи прозорі, і їх виготовляють в спеціальних зуботехнічних лабораторіях індивідуально під кожного пацієнта.

На жаль, тиск кап на зуби недостатньо сильний, так що вони не здатні впоратися з багатьма проблемами, наприклад, такими, як серйозна скупченість зубів або необхідність повернути зуб навколо своєї осі. Однак є ряд проблем, з якими капи цілком під силу впоратися:
  • Щілини між зубами (капи в цьому випадку навіть ефективніше брекетів);
  • Легкі порушення прикусу і невелика скрученность;
  • Неправильний напрямок росту зубів;
  • Маленький прикус;
  • Висунута нижня щелепа.
  • Також за допомогою кап можна закріпити результати лікування брекетами.
Пластини для вирівнювання зубів — це знімні або незнімні конструкції, які застосовуються в основному для виправлення прикусу у дітей. Вони кріпляться на зуби спеціальними металевими гаками та іноді мають в конструкції додаткові гвинти і пружини.

Знімні і незнімні пластини досить сильно відрізняються між собою.

Знімні пластини

Такі пластини пацієнт може і повинен знімати самостійно. Зазвичай їх застосовують у дітей або підлітків, найкраще до 12 років.

Знімні пластини слід носити від 12 до 24 годин на добу, причому в останньому випадку їх можна знімати тільки під час гігієни порожнини рота і прийому їжі. Знімні пластини коштують дешевше незнімних, і вимагають ретельної гігієни як порожнини рота, так і самих пластин. Головний недолік знімних пластин в тому, що вони не пересувають зуби, а лише утримують їх в правильному положенні. Тобто, фактично вони служать не для виправлення неправильного прикусу, а для його профілактики.

Незнімні пластини

Незнімні пластини за допомогою замочків кріпляться на зовнішню сторону зубів. У систему замочків входить спеціальна металева дуга, яка час від часу підтягується. За допомогою незнімних пластин можна коригувати прикус в будь-якому віці і досить ефективно — по своїй дії вони схожі на брекети.

Апарати для вирівнювання зубів

Даний метод корекції прикусу зазвичай застосовується в запущених випадках, коли капи і навіть брекети не можуть виправити становище. Спеціальні ортодонтичні апарати є незнімні конструкції з металевими гвинтами, які здатні помітно змінити розміри щелеп і навіть зрушити весь зубний ряд.

Апарати роблять з металу, з деякою кількістю пластикових елементів для зручності в носінні. Незважаючи на це, апарати все одно зазвичай заподіюють деякий дискомфорт через значну навантаження на зуби. Це навантаження регулюється спеціальним гвинтом, за рахунок того що щелепу розтягується рівномірно. Іноді в апаратах присутні додаткові пружини і гвинти, за допомогою яких можна усунути міжзубні проміжки.

Апарати для корекції прикусу зазвичай носяться менше, ніж будь-які інші конструкції — до 5 місяців. При цьому корекцію роботи апарату виконує сам пацієнт, затягуючи гвинт згідно з рекомендаціями стоматолога.

В цілому апарати для корекції прикусу досить громіздкі, незручні і добре помітні, але вони дозволяють виправити більшість дефектів зубного ряду.

Трейнери — це багатофункціональні ортодонтичні апарати з еластичного силікону, які в першу чергу усувають причини неправильного прикусу, за рахунок чого поступово виправляється і сам прикус. Трейнер коректує положення мови, дозволяє позбутися від шкідливих звичок і налаштовує м'язи на правильну роботу. Зазвичай трейнери застосовуються в дитячому віці, коли зуби ще можуть самостійно повернутися на свої місця.

Насправді вирівнювання зубів вінірами — це не зовсім виправлення прикусу. Вініри — це тонкі керамічні пластинки, які закріплюються на зубах, і здатні приховати такі дефекти прикусу, як:
  • Щілини між зубами;
  • Легка нерівність передніх зубів;
  • Короткі зуби.
Зазвичай за допомогою вінірів візуально «вирівнюють» різці. Також існує особливий різновид вінірів — люмініри, які робляться ще більш тонкими і встановлюються навіть без обточування зубної емалі.

Хірургічне вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів за допомогою операції — це останній і самий крайній метод вирівнювання зубів. Хірургію ортодонти застосовують тільки тоді, коли інші технології не дають належного результату, чи їх застосування попросту неможливо. Хірургічне вирівнювання зубів застосовується при:
  • Недорозвиненості щелепи;
  • Передньому чи бічному відкритому прикусі;
  • Асиметрії особи;
  • Дисплазії підборіддя.
Хірургічне втручання в цьому випадку полягає не тільки у видаленні зайвих зубів, але і в зміні обсягів кісткової тканини в щелепи. Операції зазвичай носять масштабний характер і вимагають тривалого підготовчого періоду та реабілітації.

Ортодонти по можливості намагаються не вдаватися до хірургічного вирівнюванню зубів, так як навіть маленька помилка в операції здатна привести до дуже серйозних наслідків. Однак якщо інших варіантів немає, то операція цілком здатна відновити прикус пацієнта.

Установка брекетів на кілька зубів

32957

Cьогодні за допомогою брекетів можна виправити майже будь-які дефекти зубів і щелеп, повертаючи людині естетичну гарну посмішку і здоров'я. Якщо прикус порушений незначно або зуби викривлені тільки на одній ділянці щелепи, то можна встановити часткову брекет-систему.

Таку систему ставлять зазвичай не довше, ніж на півроку, і тільки на одну щелепу. Нерідко її застосовують при протезуванні зубів для того, щоб створити потрібне місце під зубний протез.

Взагалі підготовчий етап до установки брекетів на кілька зубів такий же, як при установці простих брекетів. Спочатку стоматолог оглядає клієнта, потім знімає зліпки щелепи і вибирає і підганяє брекет-систему згідно дефектів і побажань клієнта.

Локальне викривлення зубів — це явище досить рідкісне, так як зазвичай зуби викривляються комплексно. Зазвичай часткові брекет-системи використовують для того, щоб усунути результати вже проведеного ортодонтичного лікування.

Часткові брекети, зрозуміло, набагато дешевше і зручніше повних, так що при будь-якій можливості краще встановлювати саме їх.

Чи можна знімати брекети раніше вказаного терміну

Ще на самому початку лікування лікар встановлює терміни, коли будуть зняті брекети. Ці терміни залежать від стану зубощелепної системи пацієнта і постійно коригуються в залежності від того, як проходить лікування. Однак іноді трапляється так, що лікування занадто затягується, і людині хочеться скоріше позбутися обридлих брекетів. Чи можна в цьому випадку зняти брекети раніше?

Насправді, єдина відповідь на це питання — ні, не можна. Раннє зняття брекетів призведе до того, що зуби все одно повернуться в своє колишнє положення — вони не залишаться трохи виправленими, на це не варто навіть сподіватися. Тобто дострокове зняття брекетів просто зведе все минуле лікування нанівець.

Звичайно, є ситуації, коли брекети зняти раніше просто необхідно:
  • Якщо ортодонтичне лікування не приносить результатів і потрібно хірургічне втручання;
  • Якщо відкрилася алергія на брекети і необхідно змінити одну брекет-систему на іншу;
  • Якщо лікар не здатний впоратися з патологією прикусу і змушений відправити пацієнта до іншого стоматолога.
Пам'ятайте, що хорошого результату при лікуванні за допомогою брекетів можна досягти, тільки пройшовши весь необхідний термін лікування.

Загальна інформація

brekety_bez_trepeta_06

Догляд за брекетами — дуже важлива складова процесу активного лікування неправильного прикусу зубів.
Лікування прикусу брекетами — процес дуже тривалий. Протягом декількох років ви будете змушені носити на зубах сторонню конструкцію, яка істотно збільшує ризик виникнення захворювань зубів і ясен, якщо за нею регулярно і правильно не доглядати.
Наскільки ретельно ви проводите догляд за брекетами, залежатиме ефективність активного ортодонтичного лікування.

Рекомендації по догляду за брекетами
Існує ряд правил і рекомендацій по догляду за брекетами, які Вам доведеться дотримуватися протягом усього терміну лікування. Про ці правила Вам повинен розповісти ортодонт, який встановив Вам брекети і спостерігає за процесом лікування.
Одне з найважливіших вимог, яке необхідно пам'ятати при догляді за брекетами — це більш ретельна гігієна ротової порожнини, в порівнянні з тим часом, коли Ви не носили брекети.
Наявність брекетів на зубах створює певні складнощі при очищенні міжзубних проміжків, місць контакту брекетів із зубами, сприяє скупченню залишків їжі між елементами брекет-систем і т.п. Тому і догляд за зубами тепер потрібно більш уважний і ретельний.
Ваш ортодонт, врахувавши особливості організму, розробить для Вас персональну гігієнічну програму і порекомендує засоби по догляду за брекетами.
Догляд за брекетами передусім передбачає регулярне чищення зубів — після кожного прийому їжі.
Зуби чистяться 2-3 хвилини, при цьому особливу увагу слід звертати на місця контакту брекетів із зубами. Залишки їжі, що скупчуються між елементами брекетів, а також на стику брекетів із зубами можуть викликати карієс зубів, що серйозно ускладнить процес лікування прикусу зубів.

Засоби по догляду за брекетами

Догляд за брекетами здійснюється за допомогою особливого набору засобів по догляду за брекетами, до якого входять:
  • Особливі йоржики у вигляді конуса, відмінно очищають поверхню, а також область між яснами і кільцем брекета. Йоржик складається з ручки і декількох змінних насадок, які змінюються в міру зношування.
  • Спеціальні зубні нитки (суперфлосси), що мають особливий жорсткий накінечник, який дозволяє вставляти нитку в проміжок між зубами над дугою брекет-системи.Спеціальна зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети.
  • Зубну пасту для догляду за зубами під час носіння брекетів Ви можете вибрати самостійно, хоча краще буде довіритися порадою Вашої ортодонта.
  • Спеціальна зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети
Крім того — для гігієни порожнини рота ортодонт порекомендує Вам ополіскувач, за допомогою якого потрібно буде полоскати рот кілька разів на день. Подібні ополіскувачі часто містять речовину триклозан, яке заважає поширенню бактерій на поверхні зубів.

Засоби по догляду за брекетами можна вільно купити в аптеках.
Однак потрібно мати на увазі, що некоректне використання засобів по догляду за брекетами може негативно позначитися як на самих брекетах так і на Ваших зубах. У зв'язку з цим бажано, щоб Ваш ортодонт пояснив Вам, як слід застосовувати кожний із засобів по догляду за брекетами.
Поряд з ретельною гігієною ротової догляд за брекетами вимагає і уважного ставлення до самих брекетів.
Не рекомендується піддавати брекети серйозному механічному впливу, який здатний буде пошкодити елементи брекет-системи.
Рекомендується обмежити прийом жорсткої, липкої, солодкої, що тягнеться їжі, яка здатна не тільки нашкодити зубам, але і пошкодити елементи брекет-системи (привести до відклеювання брекета, окисленню металевих частин брекетів, поломці елементів брекет-системи)
Крім дотримання даних заходів по догляду за брекетами, протягом усього лікування Вам буде необхідно регулярно відвідувати стоматологічну клініку для проведення професійного чищення зубів, так як в деякі важкодоступні місця ротової порожнини важко дістатися, навіть за допомогою спеціальних засобів по догляду за брекетами.

Підготовка зубів до установки брекетів

Перед тим, як встановлювати брекети, пацієнт піддається ретельному попередньому огляду — брекети, встановлені на не готові до цього зуби, принесуть тільки шкоду замість очікуваної користі.

Підготовка зубів до установки брекетів
Насамперед вибудовується план ортодонтичного лікування. У ортодонта повинні бути знімки щелеп, зроблені на рентгені різними способами. Іноді проводять навіть комп'ютерну томографію, роблять фото особи і гіпсові моделі щелепи. Ретельно вивчають стан не тільки зубів, але і суглобів у ротовій порожнині. Тільки маючи всі ці дані, ортодонт в змозі провести всі розрахунки і скласти план лікування, який є індивідуальним для кожного пацієнта.

Після ретельного аналізу пацієнт отримує інформацію про прогнозовану тривалості лікування, про різні процедури, які проходитимуть під час самого лікування, про всі проблеми і варіантах їх лікування.

Лікувально-профілактичні заходи

Перед тим, як встановлювати брекети, необхідно ретельно вилікувати всі хворі зуби, навіть ті, які мають найменші ознаки карієсу. Повинні бути повністю вилікувані і захворювання ясен, інакше просто неминучі серйозні ускладнення після установки брекетів.

Обов'язково проводиться повне зняття зубного каменю, щоб брекети були встановлені тільки на повністю чисту поверхню зубів.

Якщо у пацієнта є ознаки демінералізації емалі зубів, то необхідна ремінералізующая терапія, і іноді процедура фторування зубів.

Якщо зуби пацієнта вичищені недостатньо якісно, то він направляється до лікаря-гігієніста. Той проводить професійну обробку ротової порожнини і зубів, а також навчає пацієнта правильної та якісної чищення.

Видалення зубів

Іноді відбувається так, що для того, щоб після лікування в зубному ряду вистачило місця, доводиться видаляти деякі здорові зуби. У цьому випадку потрібен особливо точний розрахунок лікаря — якщо видалити занадто багато зубів, то в роті може утворитися негарна щілину, а якщо видалити занадто мало, то залишилися зубам може просто не вистачити місця.

Процедура видалення проводиться за тиждень до безпосередньо встановлення брекетів. Якщо видаляти доводиться зуби мудрості, то це робиться поступово, протягом декількох днів. Іноді, втім, під загальним наркозом видаляють відразу кілька зубів.

Рекомендації після установки брекетів

скачанные файлы

Багато для вирівнювання своїх зубів і придбання красивої посмішки використовують різні брекети. Незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, після установки брекетів необхідно дотримуватися деяких правил догляду за ними та за порожниною рота.

Рекомендації після установки брекетів
Перший час після установки ортодонтичної конструкції, краще всього протягом перших тижнів,  їсти м'яку їжу, поки зуби не звикнуть до брекетів: пюре, фарші, каші, сир, йогурт і т.п .;

Якщо брекет раптом почав натирати щоки і губи, то потрібно закрити його ваткою або приклеїти на брекет захисний віск. Слизова рота, як правило, адаптується тільки через 3-10 днів — тоді й проходять больові відчуття. Не варто боятися проковтнути віск — він не робить негативного впливу на організм;

При появі ранки на слизовій оболонці слід обробити пошкодження перекисом водню, а потім висушити ватку і нанести мазь Метрогил дента. Якщо пошкодження відбулося на кінчику дуги, то краще звернутися до стоматолога;

Під час вирівнювання зуби можуть хворіти як при жуванні, так і самі по собі. Інтенсивність і тривалість болю залежить від пацієнта, проте вона абсолютно нормальна, так як зуби рухаються і, відповідно, болять. У разі необхідності можна прийняти не занадто сильне знеболююче. У кожному разі больові відчуття не повинні тривати надто довго;

Навколо брекетів особливо інтенсивно накопичується зубний наліт, бактерії і залишки їжі — це нерідко призводить до появи карієсу. Варто пам'ятати, що карієс безпосередньо під брекетами не розвивається, але навколо них він може виникнути легко. Для того, щоб уникнути карієсу, слід скоротити споживання солодощів і газованої води, а також уважно стежити за гігієною ротової порожнини;

Зуби найкраще чистити після кожного прийому їжі, використовуючи при цьому  зубну пасту з фтором . Перед сном можна користуватися зубною ниткою або спеціальними йоржиками. Після чищення брекети повинні буквально блищати. Для чищення можна використовувати електричні щітки, також не зайвими будуть антибактеріальні та протикарієсні ополіскувачі для зубів;

Велику користь приносить домашній іригатор, який тонким струменем води вимиває з брекетів залишки їжі і зубний наліт, а гідромасаж покращує кровопостачання в яснах. Замість води можна використовувати антисептики і відвари трав;

Щоб утримувати брекети і зуби в чистоті краще раз на три місяці ходити на професійну чистку у стоматолога;

Якщо брекет раптом відклеївся, то слід негайно знову його зафіксувати, а зробити це можна тільки у стоматолога. Справа в тому, що буває досить дня, щоб зуби повернулися до свого звичайного стану, а це продовжить лікування на кілька місяців.