• 0.85

  • +8.51

Еластики (еластичні кільця)

Ми уже розказували Вам коротко про еластичні кільця в статті «Еластики для брекетів»
Гумки або еластичні кільця використовуються, щоб допомогти перемістити ваші зуби з одного місця на інше, а також щоб поліпшити взаємини зубів. Якщо еластичні кільця не використовуються, то зуби не будуть рухатися направлено, і лікування буде продовжено. Ці малятка грають важливу роль в лікуванні і сприяють швидкому позбавленню вас від брекетів. Нижче — рекомендації, з якими Ви повинні бути ознайомлені!
Гумки повинні використовуватися двадцять чотири години на добу, якщо Вам не сказали інакше.
Знімайте їх тільки, коли Ви чистите ваші зуби або приймаєте їжу. Помістіть їх навколо пальця для того, щоб Ви не забули надіти їх.
Носіть завжди з собою запасні гумки. Тоді Ви зможете поміняти їх негайно в разі, якщо гумки у Вас в роті порвуться.
Якщо Ви губите їх або вони занадто слабо тягнуть, будь ласка, зайдіть в клініку, щоб лікар ортодонт підібрав Вам необхідну кількість гумок певної сили.
Іноді, коли Ви тільки починаєте користуватися гумками, зуби можуть злегка боліти, просто прикладається до них навантаження. Зазвичай ці відчуття проходять через кілька днів. Носіння гумок в процесі лікування також може сприяти появі хворобливості і робити скрутним переміщення зубів.
Не подвоюйте ваші гумки без відома лікаря, щоб заповнити втрачений час. Це не працює, а тільки може завдати шкоди Вашим зубам і перешкоджати переміщенню зубів у потрібному напрямку.
Гумки будуть слабшати з часом, так що Ви повинні міняти їх, принаймні, два рази на день, вранці і ввечері, якщо Вам не сказали інакше. Гумки слабшають від тривалого перебування в порожнині рота, тому зміна гумок на сухі буде підтримувати силу. Не викидайте відразу старі гумки.
Спочатку Вам може здатися важким надягти гумки, але після декількох днів практики цей процес стане простим і природним.
Це маленькі поради які ми вважаємо актуальними під час носіння еластичних кілець wink

Як впливає кава на брекети !?


Про каву і її в вплив на людський організм дуже багато говорять. Хочете швидко відійти від сну -випийте кави. Не хочете заснути у відповідальний момент — випийте кави. І багато ще можна продовжувати як люди використовують каву. Але нас цікавить який вплив її на зуби і на брекети?
Кожний лікар ортодонт зобовязаний при установці керамічних чи сапфірових брекет -систем Вас попередити про можливість окрашення від кави брекетів і лігатур. Ну лігатури ми змінюємо кожного місяця, і є вибір лігатур — гама кольорів різноманітна wink що не так може бути замітним під час окрашення. А проблема в іншому — окрашення брекетів. Тут замінити все можна, але готуйтесь до грошових витрат. Відмовитись від кави — це не єдиний вихід. Є вихід оптимальний і для багатьох зручний:
    1. Після вживання кави, старайтесь прополоскати ротову порожнину простою водою, або якщо ви дома знаходитесь — почистити зуби.
    2. Розбавляйте каву — молочним вмістом, це зменшить можливість окрашення ( пийте латте, капучіно).
Але є цікаві факти, що не мало важливо для брекетоносця. Бостонські вчені у своїх дослідженнях над кавою встановили, що кава зменшеє захворювання ясен — парадонтом. А люди з брекетами знають як страждають ясна під час процесу вирівнювання зубів.
А істина це чи ні, уже Вам вирішувати relaxed Головне бути обережним у будь якому випадку!

Як правильно чистити зуби в брекетах!

Ця тема цього тижня актуальна. Розповідати ще раз повторно що до чого і як, не будемо smile. А краще покажемо вам картинки, які ми змогли знайти. Маємо надію що будуть корисні wink

Користь чаю для зубів

chay41

Останнім часом дуже багато говорять про користь чаю. Свою думку висловили і стоматологи. За спостереженнями британських фахівців цей напій благотворно впливає на стан зубів. Давно відомо, що в ньому багато корисного фтору, а в поєднанні з молоком, і кальцію, просто необхідного для формування міцної емалі.

Англійці провели експеримент, в ході якого добровільні помічники полоскали рот чаєм 5 разів по тридцять хвилин з інтервалом між процедурами три хвилини.

У результаті дослідження стало ясно, що знаходяться в чаї речовини які уповільнюють ріст і розмноження мікроорганізмів в зубному нальоті. Вони також перешкоджають виробленню цими бактеріями кислоти, яка руйнує емаль зубів. Крім цього чай полегшує видалення нальоту, зменшуючи його клейкість. Це відбувається завдяки знешкодженню ферментів бактерій, що відповідають за перетворення цукрів у в'язку, прилипає до зубів масу.

Все це стосується не тільки зеленого, але й улюбленого багатьма чорного чаю. Так що, пийте улюблений  сорт чаю і будьте здорові, тим більше що стоматологи визнали його кориснішим на  заміну досить шкідливим для зубів газованим напоям.

А для тих хто з брекетами, замітьте як чай дає заспокійливу дію під чс болю  :-)

Брекети чи пластинки ?

CBoxWYXoxfE

Щоб виправити незначні порушення прикусу, рекомендується застосовувати не брекети, а пластинки для вирівнювання зубного ряду. Особливо ефективно встановлювати їх у дитячому віці.

Різновиди пластинок для зубів
Незнімні
Ці пластинки кріпляться на зовнішній стороні зубів і виглядають як своєрідна система замочков. Через ці замочки пропускається металева дуга, яка коригується залежно від стану зубів. Такі платівки найбільше схожі на брекети і можуть коригувати прикус як дітей, так і дорослих.
Знімні
Знімні пластинки дещо простіше, ніж попередня конструкція. Вони робляться з високоякісної пластмаси і кріпляться на металеві гачки. Найчастіше такі пластинки застосовуються для корекції прикусу дітей або підлітків. Іноді в конструкцію додають гвинти або додаткові пружини, якщо дефекти прикусу досить серйозні.
Головна перевага знімних ортодонтичних конструкцій в тому, що їх можна регулярно знімати при необхідності. Однак використовувати їх можна тільки для корекції незначних порушень, а у дорослих вони взагалі неефективні.
Різниця між знімними і незнімними пластинками :
  • Незнімні конструкції коштують дорожче, але роблять більш істотний ефект;
  • Пластини знімні можна витягати коли завгодно, на відміну від незнімних;
  • Знімні скоби неефективні при серйозних проблемахю.
Робляться індивідуально пластинки , то до її установки потрібно провести ретельне рентгенологічне обстеження зубного ряду. Потім із зубів пацієнта знімаються зліпки, на підставі яких виготовляються гіпсові моделі. А вже потім за цими моделями робиться пластинка. Підставка пластинки при цьому повинна повторювати зубний контур і рельєф поверхні ясен, а дуга — точно фіксувати положення пластини.
Встановлювати пластинку можна і на молочні зуби, хоча тут потрібен особливий контроль лікаря, так як після випадання молочних зубів часто потрібна корекція конструкції.

Що краще — брекети або пластинки?
Раніше ортодонтичні пластинки були єдиною конструкцією для вирівнювання прикусу, тому їх ставили в будь-якому випадку. Коли з'явилися брекети, пластинки перестали ставити підліткам після 15 або 16 років, так як вони були менш ефективні. Тобто можна говорити про те, що пластинки ставлять на зуби дітей, а брекети — дорослим. Однак це не зовсім вірно, так як рішення про установку брекетів або пластинок приймає сам стоматолог.

Таким чином, питання про те, яка з цих систем краще, не зовсім правильний. У дитячому віці і для виправлення незначних дефектів можна застосовувати пластинки, а ось дорослим для серйозних проблем з прикусом краще все ж зупинити свою увагу на брекетах.

Як довго носити пластинки на зубах
Як і у випадку з брекетами, час носіння пластинок на зубах визначається індивідуально для кожного пацієнта. Якщо брати середнє значення, то пластинки носяться один-два роки, а потім слідує період закріплення результату з носінням ретейнера. У дітей, зуби яких ще формуються, пластинки  змінюються кожні півроку-рік, щоб досягти максимального ефективного результату. У кожному разі, термін носіння залежить від ступеня вираженості патології прикусу.

Як доглядати за пластинками на зубах
Мова в цьому розділі йде про догляд за знімними пластинками, так як догляд за незнімними — це проста ретельна чистка зубів.
Оскільки пластинки часто носять діти, батькам дуже важливо стежити, щоб дитина одягали пластинки на ніч, інакше лікувальний ефект буде втрачений і зуби просто повернутись назад, в неправильне положення.

Також дуже важливо доглядати за пластинками, щоб вони не стали джерелом карієсу та інших хвороб. На пластинці зрозуміло, накопичується зубний наліт, так що дуже важливо ретельно чистити як зуби, так і саму пластинку.

Для чищення пластинки потрібно використовувати спеціальний гель. Один такий гель слід використовувати кожен день, а інший, більш потужний — для очищення один раз на тиждень. Щоб дізнатися, якими засобами потрібно користуватися для догляду за пластинами, слід звернутися до свого лікуючого ортодонта.

Чистити пластинку можна тільки спеціальною зубною щіткою з м'якою щетиною, щоб ні в якому разі не пошкодити пластинку.
Раз на тиждень рекомендується на ніч заливати пластинку в контейнері спеціальними чистячим концентратом, щоб ретельно продезінфікувати її.
Коли очищення буде закінчене, на гвинт пластини наноситься крапля рослинної олії. Після цього гвинт повертається спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти на ту ж відстань. Повертати гвинт далі не рекомендується, щоб заздалегідь не активувати пристрій. Масло потрібно наносити для того, щоб не дати гвинту застоятися.
Грунтовно чистити пластину рекомендується до походу до ортодонта.
Під час прийому їжі пластину обов'язково потрібно знімати, так як це не дозволить їй забруднитися і не дасть утворитися карієсу.

Пластини після зняття брекетів
Навіть після закінчення тривалого лікування брекетами є ризик, що після зняття конструкції зуби знову повернуться до неправильного положення. Щоб подібного не сталося, і не довелося проводити лікування повторно, стоматологи встановлюють спеціальний ретенційний період.
У цей період, який інколи триває навіть в два рази довше, ніж саме лікування, закріплюється результат ортодонтичної корекції. Однак минає ретенційний період все ж легше.
Для того щоб закріпити результат, стоматологи часто використовують платівку-ретейнер, яка найчастіше буває саме знімною. Втім, останнім часом замість пластинок частіше встановлюють спеціальні незнімні капи. Це робиться тому, що капи виготовляються більш автоматизовано, а пластинки виготовляються вручну, так що є ймовірність помилки при виготовленні.

Чищення зубів і профілактика

Запобігання будь-яких стоматологічних захворювань — одна з найважливіших задач стоматології. Вирішується дана задача шляхом дотримання людиною особистої гігієни порожнини рота, регулярних профілактичних оглядів у лікаря стоматолога і здійсненням низки профілактичних стоматологічних процедур.

Особиста гігієна порожнини рота — це вид гігієни, який кожна людина робить самостійно. Однак даний факт зовсім не означає, що ви самі повинні підбирати засоби особистої гігієни порожнини рота. У розвинених країнах вже давно звикли, що цим питанням займається професіонал, тобто лікар. Саме лікар стоматолог (це може бути терапевт або гігієніст) має порекомендувати вам засоби особистої гігієни порожнини рота.

Сучасні засоби особистої гігієни порожнини рота — це не тільки зубна паста і щітка. Велику роль при чищенні зубів відіграє те, чи користується людина зубними нитками. Нитки дозволяють очищати зуби в тих місцях, які не підвладні для чищення зубною щіткою. Більше того, зараз існує безліч полоскань для порожнини рота. Зрозуміло, що рекомендації з вибору полоскань, ниток, зубних паст повинен давати лікар, тому за своїм хімічним складом ці засоби гігієни можуть відрізнятися досить сильно.

Профілактичні огляди у лікаря
Важливість проведення регулярних профілактичних оглядів у лікаря стоматолога не можна недооцінювати. Переважна більшість стоматологічних захворювань — це захворювання, які розвиваються досить повільно. Саме завдяки даним фактом лікар завжди зможе зробити адекватні кроки в разі, якщо побачить поява карієсу або захворювань ясен.

Стоматологи всього світу вважають, що профілактично огляди у стоматолога для дорослих людей повинні здійснюватися не рідше двох разів на рік, а для дітей — трьох разів на рік. Якщо у людини є неправильний прикус або є схильність до яких-небудь захворювань зубів або ясен, то частота профілактичних візитів до стоматолога повинна бути збільшена.

Професійна гігієна порожнини рота
Не будь-який зубний наліт можна очистити за допомогою чищення зубів звичайною зубною щіткою. Якщо наліт стійкий або є зубний камінь, то можна пройти процедуру професійної гігієни порожнини рота. Дана процедура — це чистка зубів за допомогою ультразвуку за методикою Air Flow. Даний метод чистки є повністю безпечним і дуже ефективним. Протипоказання до використання даного методу існують, але їх зовсім небагато.

Професійне чищення зубів Aif Flow — це гарантія того, що зубний наліт навіть з самих важкодоступних поверхонь зубів. Проведення даної процедури в рази знижує ймовірність виникнення будь-яких захворювань ясен, оскільки процедура дозволяє повністю видалити зубний камінь, що знаходиться навіть в безпосередній близькості з яснами.

Шутки ))))

 :-D Не на того напала! — Кричав хлопчик у брекетах покусавши собаку.

… Дівчата, пам'ятайте, найкращий протизаплідний засіб - це окуляри і брекети.

… Тварини в зоопарку бояться дівчинку з брекетами, бо думають, що це капкан.

… Раніше думав, що я нікому не подобаюся, тому що ношу брекети, але тепер їх зняли і мені нічим себе втішати.

… Дівчина з брекетами на все життя запам'ятала, що їй не можна посміхатися в грозу.