Відбувся мій довгоочікуваний похід до ортодонта. Не так давно я писала, що вс мене відклеїлась частинка ретейнера. Це сталося два тижні тому. Та я хворіла, і не мала змоги відвідати лікаря раніше. Вчора з’їздила. Хотіли просто підклеїти, та коли лікар почала зачищати зуб, весь ретейнер відлетів. Переклеїли повністю. Я спитала чтому так відбувається, адже на верхній шелепі в мене ні разу не відклеювався ретейнер. Лікар пояснила що на нижній відклеюються часіше, бо можливе більше тертя з капою і залишки їжі роблять наліт. Все це єфакторами руйнування матеріалу на якому тримається ретейнер. Єдиний захист – більш уважніше і краще чистити зуби, особливо зубні проміжки, де стоять ретейнери.
Догляд за ретейнерами і капами зовсім не складний і не займе багато вашого часу, особливо коли це ввійшло в вашу звичку.
Отже:
- Щоб ретейнер не відклеївся, необхідно дуже обережно чистити зуби з внутрішньої сторони.
- В тих місцях, де стоїть ретейнет не можна використовувати зубочистку і схожі на неї предмети. Це призведе до подальшого відклеювання.
- З’ємні конструкції, капи, потрібно мити з милом і оброблювати спеціальним порошком. ( я чищу капу звичайною зубною пастою).
- Не з’ємні конструкції трохи затрюдняють чистку зубів, що спричинює появу наліту і зубного каменя. Тому стоматологи рекомендують використовувати спеціальні зубні ниті.
- Рекомендують також щоденно ополіскувати ротову порожнину спеціальними фторовмісним ополіскувачем, котрий проникає в важкодоступні місця.
- Та один раз на півроку необхідно проводити чистку зубів в стоматолігічній клініці.
Всім привіт! Я пропоную проговорити про матеріал для брекетів. Які брекети ви носите? Залізні, керамічні чи сапфір (прозорі). Зважимо всі за і проти.
Особисто я, носила кераміку. Чому так вирішила? По-перше не хотіла щоб дуже звертали увагу на мене оточуючі. Звичайно хотілось сапфір, та ціна в 6000 грн за одну щелепу, мене лякала. Та кераміка не дуже поступається і тому пала на мій вибір. По-друге мені здавалось що тільки підліткам одягають залізо.
Залізні брекети виглядають не дуже естетично, та вони найшвидше дають результат, міцніші – витримують більше навантаження. Вони частіше виготовляються з нержавіючої сталі, іноді в комбінації з титаном, та являються найпоширенішим видом брекет – систем.
Прозорі брекети, частіше за все виготовляють із кераміки, вони являються косметичною альтернативою залізних брекетів. Зливаючись з натуральним кольором зубів, стають менш помітними. Та в них більш високий рівень тертя, та більш не стійкі ніж металеві брекети. Для лікування керамічними брекетами потрібно більше часу і видалення їх може бути болючишим.
Сапфірові брекети виготовлені з монокристалічного сапфыра і є абсолюто прозорими. Плюси і мінуси такі ж, як у керамічних брекетів. Та підходять для людей з незначними порушеннями прикусу.
Напишіть, які брекети носите ви?
Я так раділа, міркуючи, що знявши брекети, поставивши ретейнер і забравши капу – до лікаря більше їздити не потрібно. Та сталася маленька неприємність. Сьогодні відчула, що частинка ретейнера відклеїлась. І тепер язик там і сидить. Лаюся на себе і нічого зрабити не можу. Тож завтра зранку звонитиму лікарю і поїду виправляти. А ще спитаю чому так виходить? Це вже вдруге! І тільки на нижній щелепі. На верхній ношу майже рік, а такого не траплялося.
Бувають інколи неприємності і непередбачені розтрати коштів, в носінні брекетів. Це більше стосується керамічних брекетыв, а ніж залізних ( з ними трішки простіше). Коли минув деякий час і ми починаємо випробувати наші брекети на міцність. Так само і я почала куштувати тверді продукти, думаючи, що все буде гаразд. Так не так сталося, як гадалося… Захотілось смачненького огірочка, і разом з огірочком відлетів брекет. Жах! Перелякалась, що робити? Звоню лікарю, їду на прийом. Лыкар переконала, що це не страшно, і таке іноді трапляється.
На той момент в неї закінчились брекети на потрібний зуб. Вирішили спробувати зачистити відклекїний брекет і приклеїти його знову, хочаб на деякий час. Вистачило майже на місяць. Потым поставили новий брекет. Коштувало це мені 100 грн. Дорогуваті вийшли огірочки…
Наступного разу такак пригода сталась на новорічному корпоративі – їла шашличок, і оп, хруснув брекет. Швидесенько звоню лікарю – все ж таки напередодні Нового року. І мені таки пощастило, що було місце і вона мене прийняла. Поміняли брекет 31,12. А то як сідати за новорічний стыл, коли їсти не зручно і щоку натирає.
Мій висновок такий: їжте що хочется, але обережно. Краще відрізати шматочок, а ніж відкусити!
Згадую коли мені вперше поставили брекети… Всі зуби шатаються, болять, вкусити нічого не можу. А їстоньки то хочеться. На допомогу прийшов блендер, вирішення всіх моїх проблем! Перший тиждень всю їжу перебивала в кашку, як малючку, і на роботу з собою теж таке брала. Не лякало мене м`яско і інша їжа, яку треба довше жувати. Звичайно смак трохи не такий як ми звикли відчувати, та краще так, ніж одна пюрешечка і кашка овсяночка. Далі різала все на маленькі шматочки, щоб одразу покласти до рота. О, вже світ мені посміхається, все не так погано, як здавалося з першого погляду. Жувати виходило, а от відкушувати було ще боляче. Через деякий час перейшла на звичну їжу і зовсім розсміливішала, навіть горішки хрумкала! Та був на моїй практиці і сумний досвід злітання брекетів, після шашличку і огірочків. Про це на пишу окремо.
Дуже вибачаюсь що довго неписала. Травневі свята, самі розумієте, виїзджала за місто.
Продовжу тему капи і ретейнери. Чи насправді потрібні?
Дуже тебе, Nato4ko, розумію. Я теж мрію щоб все закінчилось. Так, чесно кажучи, набридло ту капу носити…але треба! Тим паче, що це не назавжди, а на деякий час. Я свою на верхній щелепі носила пів року. Думаю, ы з нижньою буде так само. А ретейнер, він зовсім не заважає. В мене їх два! Заміни не ті, не інші не потребують.
Можливе корегування. Вмене була ситуація коли трішки відколовся матеріал, на якому тримається ретейнер. На прийомі, лікар просто нанесла новий матеріал. Зламати капу чи ретейнер, як брекет не можливо. Тож не варто нервувати по цьому приводу!
Я за те щоб ставити ретейнери і носити капу. Це набагато легше і комфортніше за брекети. Ретейнери ніхто окрім вас не бачить, вони зовсім не заважають і в них не застряє їжа. Капа тільки на ніч, тому вона теж не буде заважати життю.
Я була свідком однієї ситуації, думаю це тебе переконає. Один юнак, молоденький, років 15-16, з дуже багатої і дудже-дуже крутої сім`ї носив брекети протягом якогось часу. Після зняття йому зуби нічим не закріпили, чи то така в них клініка суперова була, чи то батьки вирішили що більше нічого не потрібно. Через декілька місяців зуби так покосились, що мусили вони знову ставити брекети. Та не звичайні брекети, а з пружинками які з’єднують верхню і нижню щелепу. Це просто жах. Не те що поїсти, розмовляти нормально не міг. О так!
Так що я вважаю, якщо лікар каже, значить так треба і краще виконувати його вказівки. Хоче це не примусово. В мене лікар теж питала чи ставити мені ретейнери і замовляти капу. Звичайно я погодилась. Не хочеться щоб багато зусиль і коштів виявилися марними. Загалом це коштує не дуже дорого. В літку 2013р. зняття, ретейнер і капа обійшлись мені в 500 грн., а в зимку 2015 р. 700 грн, та додатково чистка зубів 200 грн
Поносили брекети, зняли, і думаєте що це вже все? Е ні! посмішка чарівна, зуби рівнесенькі. Та якщо не продовжити фіксувати зуби після зняття брекетів, все може стати як раніше, або навіть жахливіше.
Знявши брекети, обов`язково на внутрішню частину зубів- резців приклеюють ретейнер( пластина яка буде стримувати рух ваших зубів. Другим етапом є капа. Після зняття брекетів і встановлення ретейнера, роблять зліпок зубів і через декілька днів можна забирати і носити. Капа одягаеться на ніч, постійно ходити з нею не потрібно. Свою капу на верхню щелепу я носила пів року. А перестала, коли при одяганні вона стала злітати, значить зуби закріпились. На нижню щелепу одягаю й досі. Минуло майже три місяці, а я й досі відчуваю як капа тисне на мої зуби. Це значить що вони все таки розходяться після зняття брекетів.
А от зретейнером інша справа. Якщо тобі небагато років — максимум до 25 років, тоді будеш носити з ним ходити декілька років. А якщо більше 25 тоді носитимеш завжди. Звичайно якщо не буде ситуяції потребуючої зняття ретейнера, наприклад заміна зуба. Я ношу обидва, і верх і низ. Спочатку ретейнери як й брекети заважали, а потім звикла як до рідних. Заараз не звертаю на них уваги і це зовсім мені не заважає.
Минулого разу я почала розповідати як наважилась ставити брекети, плануючи вагітність. Минуло 7-8 місяців і я дізналась про свою вагітність. Майже нічого не змінилося, як і раніше ходила на прийом до лікаря по графіку і доглядала за зубами. Лише додадково приймала кальцій для зміцнення емалі, і двічі (за період вагітності) лікувала ясна.
На той момент в мене вже були брекети на двух щелепах. На 5-6 місяці вирішили що потрібно зняти верхні брекети. Тому мені доводилося їздити до лікаря кожні 2-3 тижні. Було тяжко, оскільки мені потрібно було їхати через все місто. За 2 місяці до пологів я звільнилась від кайданів брекетів. Та на нижній щелепі продовжувала носити їх. За 2 місяці післа народження я повернулася до лікування.
За час носіння брекетів я встигла завагітніти і народити, а зняла повністю брекети коли моєму синочку було майже півтора рочки. Тож не треба відкладувати лікування на потім, це аж ні як не заважає працювати і жити повноцінним життям!